Ayrıntılı ultrason için devlet hastanesinde hangi bölüme gitmeliyim

Kedisever2727

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2020
78
44
28
Hanımlar merhabalar. Ben 16 haftalık hamileyim. Doktorum 20. Haftada ayrıntılı ultrasona gitmem gerektiğini söyledi. Yalnız ilçede yaşadığımız için gittiğim hastanede ayrıntılı ultrason yok özele de gitmek istemiyorum açıkçası. Bunun için hangi bölüme randevu almam gerekiyor. Kadın doğuma gittiğimde sevk ederler mi? Bilgisi olan cevap verirse sevinirim. Randevu bulmak zor olduğu için şimdiden alayım dedim

MevsimBahar

Bizden hüznü gideren Allah'a şükürler olsun 💚
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
8 Mart 2020
2.745
6.804
Eğer devlette düşünüyorsanız öncelikle hangi hastanede detaylı ultrason yapıldığını araştırmanız lazım ,o hastaneye kadın doğum hastalıkları polikliniğine randevu almanız lazım . Ozellerde zaten doğrudan gidiyorsunuz .

Kedisever2727

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2020
78
44
28
Bulunduğum ilçede maalesef özel hastane yok. O yüzden gitmek sadece merkezdeki devlet hastanesi yapıyor dedi doktorum ama hangi bölüme gideceğimi bilmediğim için kararsız kaldım
Eğer devlette düşünüyorsanız öncelikle hangi hastanede detaylı ultrason yapıldığını araştırmanız lazım ,o hastaneye kadın doğum hastalıkları polikliniğine randevu almanız lazım . Ozellerde zaten doğrudan gidiyorsunuz .

MevsimBahar

Bizden hüznü gideren Allah'a şükürler olsun 💚
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
8 Mart 2020
2.745
6.804
Bulunduğum ilçede maalesef özel hastane yok. O yüzden gitmek sadece merkezdeki devlet hastanesi yapıyor dedi doktorum ama hangi bölüme gideceğimi bilmediğim için kararsız kaldım
Kadın doğum canım ama işte o da her hastane de olmuyor detaylı ultrason

Bir Gunes Doguyor

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2015
640
351
Canım radyoloji ve perinatoloji ayrıntı ultason yapıyor. Ama bildiğim kadarıyla perinatolojiye direkt randevu alamıyorsun, kadın doğumun sevk etmesi gerekiyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 71 gün kaldı.

Artık lanugonun (geçici tüyler) sırt ve omuzlar dışında kalan büyük bir kısmı yok oldu. Bununla beraber bebeğinizin başındaki beyaz pigmentlenmemiş (renklenmemiş) saçları iyice gelişiyor. Gevşeme ve rahatlama egzersizleri yapmak için bugünler uygundur. Doktorunuza sezeryan doğumuna ihtiyacınız olup olmadığı konusunda danışınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
3.567
1.962
Hanımlar merhabalar. Ben 16 haftalık hamileyim. Doktorum 20. Haftada ayrıntılı ultrasona gitmem gerektiğini söyledi. Yalnız ilçede yaşadığımız için gittiğim hastanede ayrıntılı ultrason yok özele de gitmek istemiyorum açıkçası. Bunun için hangi bölüme randevu almam gerekiyor. Kadın doğuma gittiğimde sevk ederler mi? Bilgisi olan cevap verirse sevinirim. Randevu bulmak zor olduğu için şimdiden alayım dedim
Perinatoloji bölümünden randevu alacaksın canim. Genelde araştırma hastanelerinde oluyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 119 gün geçti.

Kedisever2727

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2020
78
44
28
Canım radyoloji ve perinatoloji ayrıntı ultason yapıyor. Ama bildiğim kadarıyla perinatolojiye direkt randevu alamıyorsun, kadın doğumun sevk etmesi gerekiyor
Bende baktım internet üzerinden zaten perinatoloji bölümüne randevu açılmıyor. Mecburen önce kadın doğuma almam gerekiyor. Teşekkür ederim 🙏

Kedisever2727

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2020
78
44
28
Perinatoloji bölümünden randevu alacaksın canim. Genelde araştırma hastanelerinde oluyor
Burda sadece merkezdeki hastanede ayrıntılı ultrason yapılıyormuş. O bölüm sadece orada var ama randevu açılmıyor. İkili test için de araştırmıştım sonra vazgeçtim. Önce kadın doğuma gideyim olmazsa sevk ederse artık. Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için 🙏

UcanSupurge

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2017
17.619
85.797
32
Perinatoloji veya radyoloji canım perinatoloji randevusu 182den, mhrsden alınabiliyor da tabi bulmak çok zor radyoloji için hastaneden talep etmek lazım diye biliyorum ne kadar erken başvurursanız o kadar iyi bulunduğunuz ili yazsanız hangi hastanede yapıldığını bilen arkadaşlar yazar Örneğin Erzurum’da şehir hastanesinde bir perinatolog var