Ayrıntılı ultrasonda bebeğimin kalbinde delik

EczPimpirik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2019
2
1
33
20+6 haftalık gebeyim . Dün ayrıntılı ultrasondan sonra kendi isteğimle fetal eko çektirmek istedim . bebeğimin kalbinde 1,1 mm vsd yani delik tespit edildi. Doktorum Down Sendromu riskinden bahsetti. İkili taramam temiz çıkmıştı . Amniyosentezi reddettim ama fetal dna testine sıcak bakıyorum . Sadece içim rahatlasın belirsizlik olmasın istiyorum. Var mı aranızda bu durumu yaşayan . Şu an ne yapacağımı nasıl düşüneceğimi bilmiyorum .

Delik sanirim kapanabiliyor oyle bisi kalmis aklimda. Cevap yazar yasayan arkadslar birazdan. Rabbim yardimciniz olsun.

Canım ben böyle birşey yaşamadım p yüzden ins allah'ın izniyle bebeğin sağlıkla doğsun ama şunu söylemek istedim benimde kalbim doğuştan delik 1 cm civarında bir deliğim var ve tedavisi de çok basit o yüzden üzülme dogumdan sonra çocuk için kardiyolog bul ve kontrol ettir ama şöyle bir durum var her yenisodogan bebekte böyle delikler olurmuş dogumdan sonraki 1 yil içinde kapanirmis bunu takip edebilirsin ben kalbimdeki delikle26 yıldır yaşıyorum allah büyük canım umarım sağlıkla dogar

Ufacık birşeyde down sendromu diyorlar sonra gayet sağlıklı bebek doğuran kadiblarimiz vaŕ kalbini karartma canım kalpteki delik anjio gibi bir yöntemle kapatiyolarmis

20+6 haftalık gebeyim . Dün ayrıntılı ultrasondan sonra kendi isteğimle fetal eko çektirmek istedim . bebeğimin kalbinde 1,1 mm vsd yani delik tespit edildi. Doktorum Down Sendromu riskinden bahsetti. İkili taramam temiz çıkmıştı . Amniyosentezi reddettim ama fetal dna testine sıcak bakıyorum . Sadece içim rahatlasın belirsizlik olmasın istiyorum. Var mı aranızda bu durumu yaşayan . Şu an ne yapacağımı nasıl düşüneceğimi bilmiyorum .
BENİM OĞLUMDA DA 1.1 MM PERMEMBRANÖZ VSD VAR DENİLDİ DOWN RİSKİNİ ARTTIRIYOR DENİLDİ İKİLİ TARAMA DA RİSKLİ ÇIKMIŞTI 20 ARALIKDA DOĞDU ÇOK ŞÜKÜR HİÇ BİR SORUNU YOK DOKTORLAR KONTROL ETTİ SAĞLIKLI OLDUĞUNU SÖYLEDİ SIKINTI YAPMA UMARIM SAĞLIKLI Bİ ŞEKİLDE DOĞAR.

X