Ayşe Arman: Kaybettik kıvırtmanın manası yok

alaraey

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2013
2.225
328
[h=2]Ayşe Arman seçim sonrası köşesinde özeleştiri yapan bir yazı yazdı.[/h]
30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'nin birinci parti gelmesiyle muhalefeti destekleyen yazarlar ve gazeteciler büyük hayal kırıklığı yaşadı. Kaybedenlerin çoğu "sandıkta hile yapıldı", "elektrikler kesildi" gibi bahanelerin arkasında sığındı. Hürriyet yazarı Ayşe Arman bugünkü yazısında "yenildik bahane bulmaya çalışmayın" mesajı verdi.
[h=4]"KIVIRTMANIN* MANASI YOK"[/h] Seçimlerin hüsrana uğrattığı isimlerden biri olan Ayşe Arman, seçim sonrası bahanelerin arkasına sığınan Beyaz Türkler'e cevap verdi.
* "Kıvırtma" eylemi başkasına yaptırma anlamına gelmektedir. Kendini yanlış ifade eden Ayşe Arman'ın kastetmeye çalıştığı durumun adı "kıvırmak"..

[h=4]İŞTE ARMAN'IN O YAZISI[/h] "Ne yenilmişlik duygusu ne hırslanma, sadece yaşamaya
devam...
KIVIRTMANIN manası yok...
"Yenilmiş pehlivan"ın neden yenildiğini açıklayabilmek için, zorlaya zorlaya gerekçeler
bulmaya çalışmanın da...
Oldu.
Kaybettik.
Başbakan, AK Parti seçmenlerinden güvenoyu aldı.
Ona yöneltilen bütün suçlamaların karşısında, Türk halkının yüzde 45'i, "Ne olursa
olsun biz sana inanıyoruz!" dedi.
"Seninleyiz" dedi.
Onlar Başbakan'la...
Biz de kendimizleyiz!"

http://www.ensonhaber.com/ayse-arman-kaybettik-kivirtmanin-manasi-yok-2014-04-01.html

bu haberin başlığı bu lakin, köşe yazısının başlığı ne yenilmişlik duygusu ne hırslanma, sadece yaşamaya devam......

Ayşe Armana katılıyorum aslında kazanan kaybeden diye birşey de yok.
Yaşamaya devam

çok doğru yazmış Ayşe Arman....

Chp, Akp nin sürekli kirli çamaşırlarını ortaya dökerek, sokakta Gezi protestoları ve Berkin Elvan için yaptıkları protestolar, ses kayıtlarını ortaya çıkarmak vs bunlar Akp ye kazandırdı..

Chp hep sokak siyaseti yaptı ve yanlış bir yol izletti.. Bence Kılıçdaroğlunun nasıl siyaet yapması gerktiğini öğrenmesi gerekiyor diye düşünüyorum...

Chp bunları yaparken insanlar şunu düşündü "Chp de hep aynı şeylei yapıyor, yapacağı projelerden hiç bahsetmiyor warsa yoksa Akp ile uğraşıyor"...

E nolduu hani ampulü söndüreceklerdi?

Ampul oldu şimdi awize =))

yazının tamamını okumanızı tavsiye ederim.. her iki tarafa da eleştirisini güzelce yapmış.
kopyalayamadığım için haberden almak durumunda kaldım..

Muhalefeti destekleyenlerden ılk defa birine helal olsun dıyörum. Acı gerçeklerini kabullendıgı ıcın. Ne olursa olsun %45i halk verdıı kim ne derse desin.

seçim de sandık görevlisiydi ayşe hanım ve okuma-yazma bilmeyenler var diye twit atmıştı, bende çok tepki göstermiştim twitine ama ne demek istediğini de anlatmış.

ben sosyal medyada ve çevremde bazı şeyler gözlemliyorum

mesela herkes akp için şunu bunu yaptı derken
chpyi hep ortalığı karıştıran parti olarak görüyo
hiçbir çözüm üretmediğini düşünüyolar
sadece eleştiri yaptıklarını söylüyolar
ve halkı sokağa döküp karışıklık çıkardıklarına inanıyolar

o yüzden de o verecek parti olarak görmüyolar
bu imajı düzeltmeleri gerekiyo bence

mhpyi de çok pasif bulduklarını söylüyolar
onlar ülkeyi yönetemez diyolar

iki paritinin de lideri beğenilmiyo

benim gözlemlerim bu yönde

çok doğru yazmış Ayşe Arman....

Chp, Akp nin sürekli kirli çamaşırlarını ortaya dökerek, sokakta Gezi protestoları ve Berkin Elvan için yaptıkları protestolar, ses kayıtlarını ortaya çıkarmak vs bunlar Akp ye kazandırdı..

Chp hep sokak siyaseti yaptı ve yanlış bir yol izletti.. Bence Kılıçdaroğlunun nasıl siyaet yapması gerktiğini öğrenmesi gerekiyor diye düşünüyorum...

Chp bunları yaparken insanlar şunu düşündü "Chp de hep aynı şeylei yapıyor, yapacağı projelerden hiç bahsetmiyor warsa yoksa Akp ile uğraşıyor"...

E nolduu hani ampulü söndüreceklerdi?

Ampul oldu şimdi awize =))

çok doğru şeyler yazmışınız sizi gönülden tebrik ederim...

çok doğru söylüyorsun simon..
mhp pasif kalmakta, chp de insanları karıştıran parti olarak algılanmakta..
muhalefet icraatlarıyla projeleri ile yarışmalı..
üç parti arasında da sen benim fikrimi çaldın, sen benim projelerimi çaldın muhabbetleri oluyor..
bunu demelerini de yanlış buluyorum, birbirinin fikirlerinden ilham almak güzel bir şeydir..
söz konusu halka hizmetse senin projen, benim projem olmamalı..

''CHP, olmasa ne olurdu acaba, nereye yönelecekti sağcının solcunun, türkün kürdün, akademisyenin, laik'in muhafazakarın, iktidarın muhalefetin hışmı... bu kadar aleni yolsuzluğun pişkinliğin, hukuksuzluğun körlüğün, yoksulluğun ötekileştirmelerin, bilinçsizliğin eğitimsizliğin tek sorumlusu var: CUMHURİYET HALK PARTİSİ... gerçekten.... kimlik siyasetinin bu kadar aktif olarak rol oynadığı bir siyasal iklimde hukuksuzluğun hukuk olarak lanse edilmesi ne kadar doğallaşmış ve meşru olarak görülüyor ve zımnen baş üstüne koyularak normalleştiriliyorsa bir ülkede, CHP suçlu olmuş çok mu? neyse ki ülke olarak zevk almasını bilen bir topluma sahibiz yediden yetmişe ki, bakara makaramız bile CHP....'' (Alıntıdır)

ewet böyle görülüyor tabiki insanlar tarafından... tamam haklısın insanlar bu düşünce imajını değiştirmeliler ancak bu parti başkanlarının görevi..

çünkü insanlar güwenmek istiyor...

Recep Tayyip e bakarsanız o el kol hareketleri, konuşurken vurgulaması, insanları kendine nasıl inandırabileceğini güvendirebileceğini çok iyi bilen biri... vee ben başbakanın çok iyi bir ileşitişimci olduğunu düşünüyorum beden dilini çok iyi kullanan kullanan biri diye düşünüyorum... Gerçekten ben bile dinlerken adama güwenesim geliyor...

Bunu iletişim uzmanları bile söylemiştir hep bu yüzden kazanıyor bence...

Kılı.daroğlu kırsal kesimlerden kazanamadığı için chp seçmenleri hep kendilerini elit, kırsal kesimlerdekileri de cahil yobaz olarak gördüler akp yi seçtikleri için...

halbuki bu çok yanlış geliyor bana akp ye sadece kırsal kesimler değil, elit insanlarda oy weriyor.. öyle olmasa bu akp nasıl kazanıyor??

Bu ayrımı yaptıkları için hep dezavantajlaı daha yüksek... bu fikri değiştirmeleri ve değiştirtmeliler... bu da kılıçdaroğlunun elinde....

Son düzenleme:
Seçimlerde mitinglerde CHP aslında projelerinden çok güzel bahsetti il-ilçe başkan adayları çok güzel projelerle geldiler. Birçok konuşmasında Kılıçdaroğlu da projelerinden, birlikten, beraberlikten bahsetti. Ancak normal tv kanallarını izleyen bizler bunların hiçbirini duymuyoruz. çünkü 1-1,5 saatlik konuşmanın sadece 5 dakikası veriliyor kanallarda. O kısımlarda çoğu kişinin bahsettiği gezi, yolsuzluk, tapeler vs. Bu nedenle bunun için suçlamak bana tek taraflı bakmak gibi geliyor.
CHP nin asıl hatası benim için bu seçimlerde şudur; Ana muhalefet partisi olarak çok daha dikkatli olmalı, oylarına sahip çıkacak kişilere görev vermeliydi. Tabandaki tepeden bakan, çıkarlarını gözleyen, gereksiz konuşmalar ile AKP lilerin gönlünü kıran onları kendinden iyice uzaklaştıran kişilerden anında kurtulmalıydı. Ama bunları göremedi. Verdiğimiz oylara sahip çıkamadılar sandık başından ayrıldılar ya da sandık başına koydukları insanlar tarafından kandırıldılar. Bizler halk olarak kendi oyumuzun peşine düşmek zorunda bırakıldık. Bunun en büyük sorumlusu bu tarz usulsüzlüklere imkan veren ve ortam sağlayan AKPdir ancak ikinci sorumlusu da gerekli denetimi yapamayan örgütlenemeyen CHPdir.
Kaybettik ama oylar çalındı elektirikler kesildi fln olayları evet bahane büyük oranda ancak Ankara gibi İstanbul gibi büyükşehirlerde bu bir gerçektir. Evet yine AKP nin genel oy dağılımı yüksek olacak ama en azından CHP büyükşehirlerde iş yapabilme, halka kendini affettirme ya da kanıtlama fırsatı bulabilecekti. ANkara için hala umudumuz var umarım itirazlar kabul edilir ve Türkiye'nin başkenti Ankara İ. Melih Gökçek'ten kurtulur, saçma sapan kapılarla, saatlerle düzelmeyen yollarıyla bir 5 yıl daha geriye gitmez.

Rica ederim, Ayşe Arman sürekli cinsellik kokan yazılarını yazmaya devam etsin .

Son düzenleme:
doğru demiş...

ne olursa olsun, ne derlerse desinler, hep yanında olduk.

:KK31::KK31:

Ayse armandan hic hazzetmem ona degil de bahsedilen knuya yorum yapayim. Chp boyle muhalefet yapmak icin muhalefet yaparsa,surekli camur at izi kalsin modunda yasarsa,kendi cikarlari icin halki sokaga dokup boyle olaylardan medet umarsa,halktan uzaklasarak halkin inanc ve degerlerini sosyal hayattan silmeye calisirsa ve bunlara ilaveten hicbir proje uretemeyip uretilen guzel projeleri de sirf muhalif olmak adina desteklemeyip surekli kaos yaratmaya caliisirsa uzun yillar bu seviyede kalir.acilen adam gibi bir lidere ve yeni bir vizyona ihtiyaclari var.keske secimi kaybetmrlerine bin turlu bahane uydurmak yerine bunlari kabul edip yeni bir yol secseler ulkeye cok daha faydali olacaklar ama nafile.tek icraatleri bahane uydurarak halk iradesini sabote etmek.artik biraz secmene saygi duymayi ogrenmeliler.hakeza yaptiklarinin hicbir ise yaramadigi secimlerdede tescillendi

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayse armandan hic hazzetmem ona degil de bahsedilen knuya yorum yapayim. Chp boyle muhalefet yapmak icin muhalefet yaparsa,surekli camur at izi kalsin modunda yasarsa,kendi cikarlari icin halki sokaga dokup boyle olaylardan medet umarsa,halktan uzaklasarak halkin inanc ve degerlerini sosyal hayattan silmeye calisirsa ve bunlara ilaveten hicbir proje uretemeyip uretilen guzel projeleri de sirf muhalif olmak adina desteklemeyip surekli kaos yaratmaya caliisirsa uzun yillar bu seviyede kalir.acilen adam gibi bir lidere ve yeni bir vizyona ihtiyaclari var.keske secimi kaybetmrlerine bin turlu bahane uydurmak yerine bunlari kabul edip yeni bir yol secseler ulkeye cok daha faydali olacaklar ama nafile.tek icraatleri bahane uydurarak halk iradesini sabote etmek.artik biraz secmene saygi duymayi ogrenmeliler.hakeza yaptiklarinin hicbir ise yaramadigi secimlerdede tescillendi

seçim öncesinde mitingleri izledim chp ninkilere denk geldikçe baktım ya da haberlerde gördüm izledim, şunu yapacağız bunu yapacağız diye bir şey daha hiç duymadım ben

işi gücü başbakanla uğraşmak. başbakan anlatıyor şunu yapıyoruz bunu yapıyoruz, zaten yarısına da geldik

şu şu projelerimiz var falan diye anlatıyor...

kılıçdaroğlunun yaptığı tek şeyse ortamı germek için konular açıp onun üzerine saatlerce konuşmak şeklinde.

acaba şöyle bir projeyi hayata geçireceğiz, dedi de ben mi duyamadım:KK14:

daha böyle iktidar olmayı, seçimlerde önde olmayı beklerler artık çok beklerler.

Son düzenleme:
Chp için oy veren bizlerin nedenleri ortada kimse kılıçdaroğlu için ölüp ölüp dirilmiyor açıkçası. Başbakanı eleştirdiğimiz konularda karşımıza kılıçdaroğlunu kötüleyerek çıkmayın artık. Akp'nin başarılı olmasının tek sebebi chp'nin kötü politikası değil. Chp'yi bu millet sevmedi. Sevmez. Bunun nedenleriyle alakalı siyaset bölümlerinde tarih bölümlerinde birçok çalışma var. Akp'nin başarısı chp'nin başarısızlığından ayrı değerlendirilmeli diye düşünüyorum. Neden yeni ve tertemiz geçmişinde hiç lekesi olmayan bir lider eşliğinde bir parti çıkamıyor? Neden bu kadar tıkandık ve neden ben akp'yi sevmiyorum diye chp'ye oy vermek zorunda kalıyorum?

Bu arada alara ikinci üyelik miymiş?:26:

Son düzenleme:
X