Az artan beta hcg

astanne

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2024
18
2
36
Slm kızlar benim çatlama iğnesinden sonra
12. Gün 10.7
14. Gün 19
16. Gün 31.4
Doktorum direk kimyasal gebelik dedi
Bu durumu yaşayıp sonradan artan var mı
Ne olur yardım çok üzülüyorum

Merhaba. Maalesef geçen yıl eylülde ben de aynı durumu yaşadım. Olumlu şeyler duymaya ihtiyacım vardı ama kimyasal gebelik geçirdim. Vücudum kendiliğinden attı. Yıkılmıştım. Umudumu kaybetmiştim ama 3 ay sonrasında tekrardan hamile kaldım. Çok şükür 22 haftalık olduk. Allah sağlık versin yeterki. Şöyle kendimi teselli etmiştim doktorum da öyle demişti. Sağlıksız bir gebelikmişki vücudum atmış. Biraz bekleyin. Doktora gitmediyseniz mutlaka doktora gidin.

Merhaba. Maalesef geçen yıl eylülde ben de aynı durumu yaşadım. Olumlu şeyler duymaya ihtiyacım vardı ama kimyasal gebelik geçirdim. Vücudum kendiliğinden attı. Yıkılmıştım. Umudumu kaybetmiştim ama 3 ay sonrasında tekrardan hamile kaldım. Çok şükür 22 haftalık olduk. Allah sağlık versin yeterki. Şöyle kendimi teselli etmiştim doktorum da öyle demişti. Sağlıksız bir gebelikmişki vücudum atmış. Biraz bekleyin. Doktora gitmediyseniz mutlaka doktora gidin.
Gerçekten de öyle çok haklısın hakkımızda hayırlısını bilir Rabbim . ben 36 yaşındayım 2.5 yıldır bir sürü tedavi gördüm aşılama filan herşey ve hiç beta yükselmedi ilk kez yükseldi o yüzden bu kadar heyecanlandım 17. Güne geldim adet te olmadım siz kimyasaldan ne kadar sonra adet gördünüz

Şöyleki 1 eylülde beta 40 ile hamileliğimi öğrendim. 2 gün sonra 60 4. Gün 97 6. Gün yani 6 7 eylül gibi 117ydi. 10 eylül gibi düşmeye başladı kendiliğinden betam ve 14 eylülde kanamam başladı. Normal adet görür gibi kanamam oldu 5 gün sürdü o kanamam. 20 eylülde tamamen kanamam geçmişti. Aralıkta da tekrardan hamile kaldım. Biz de eylüle kadar çok denedik aylar sonra hamile olduğumu öğrenip kimyasal gebelik geçirince çok üzüldüm. Kabullenemedim. Ya mucize olursa diye hep aklımdan geçirdim. Kaybettikten sonra da umudumu tamamen kaybetmiştim. Şu an ne hissettiğinizi o kadar iyi anlıyorumki. Rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur emin olun. Ben de 34 yaşındayım. İnanıyorumki en güzel en doğru zamanda hayırlısıyla evladınızı kucağınıza alacaksınız. Üzülmeyin desem de üzüleceksiniz. Şöyle düşünün sadece vücudunuz sağlıksız gebeliği atıyor. Ben size dua edeceğim. Rabbim gönlünüze ferahlık versin. Sağlık versin. En doğru zamanda olacak inanıyorum

Bu arada kimyasal gebelikten sonra tam 30 gün sonra tekrar adet oldum. Benim döngüm 28 bazen 30 günde birdi. Sanki kimyasal gebelik geçirmemişim de normal adet görüyormuşum gibi düzenim hiç bozulmadı. Aralığa kadar bekledim rahim toparlansın diye. Kimyasal gebeliğin üzerine 3 kez adet geçirdim 3 ay geçti öyle hamile kaldım.

Şöyleki 1 eylülde beta 40 ile hamileliğimi öğrendim. 2 gün sonra 60 4. Gün 97 6. Gün yani 6 7 eylül gibi 117ydi. 10 eylül gibi düşmeye başladı kendiliğinden betam ve 14 eylülde kanamam başladı. Normal adet görür gibi kanamam oldu 5 gün sürdü o kanamam. 20 eylülde tamamen kanamam geçmişti. Aralıkta da tekrardan hamile kaldım. Biz de eylüle kadar çok denedik aylar sonra hamile olduğumu öğrenip kimyasal gebelik geçirince çok üzüldüm. Kabullenemedim. Ya mucize olursa diye hep aklımdan geçirdim. Kaybettikten sonra da umudumu tamamen kaybetmiştim. Şu an ne hissettiğinizi o kadar iyi anlıyorumki. Rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur emin olun. Ben de 34 yaşındayım. İnanıyorumki en güzel en doğru zamanda hayırlısıyla evladınızı kucağınıza alacaksınız. Üzülmeyin desem de üzüleceksiniz. Şöyle düşünün sadece vücudunuz sağlıksız gebeliği atıyor. Ben size dua edeceğim. Rabbim gönlünüze ferahlık versin. Sağlık versin. En doğru zamanda olacak inanıyoru

ALLAH razı olsun ne kadar detaylı yazmışsın evet doktorumda en azından hamile kalabildin ona sevinelim üzülme dedi ama işte insan bir can taşıma hevesine girince üzülenden edemiyor ama çok haklısın RABBİM verip te sınava sokmuyor belkide herşeyde bir hayır vardır. Dua edeceğin için çok çok teşekür ederim 🙏

Ben o zamanlar 3 ayrı doktora gittim. Kaç kişiye danıştım. Bana dedikleri şey herkesin yaşayabileceği bir durum olması. Belki test yapmasak hamile olduğumuzu bile bilmeden adet olduk sanarmışız. İyi yönden bak demişlerdi bana. Demekki kendiliğinden hamile kalabiliyorsun. Ki böyle kimyasal gebelik veya kürtajdan sonra daha kolay hamile kalınıyor ve sağlıklı olması da yüksek ihtimal. Kendinizi üzmeyin desem de biliyorum üzüleceksiniz. Umutlandınız. Belki bağ kurdunuz hayaller kurdunuz. Bunları ben yaşadım çünkü. Bekleyin toparlanın. Moralinizi yüksek tutun. Güzel haberler gelecektir. Belki bu ay olmaz ama birkaç ay sonra güzel haberler alırsınız. İnanıyorum. Ne demek rica ederim bu arada. Ufak da olsa sizi rahatlatabildiysem ne mutlu bana.

Ben o zamanlar 3 ayrı doktora gittim. Kaç kişiye danıştım. Bana dedikleri şey herkesin yaşayabileceği bir durum olması. Belki test yapmasak hamile olduğumuzu bile bilmeden adet olduk sanarmışız. İyi yönden bak demişlerdi bana. Demekki kendiliğinden hamile kalabiliyorsun. Ki böyle kimyasal gebelik veya kürtajdan sonra daha kolay hamile kalınıyor ve sağlıklı olması da yüksek ihtimal. Kendinizi üzmeyin desem de biliyorum üzüleceksiniz. Umutlandınız. Belki bağ kurdunuz hayaller kurdunuz. Bunları ben yaşadım çünkü. Bekleyin toparlanın. Moralinizi yüksek tutun. Güzel haberler gelecektir. Belki bu ay olmaz ama birkaç ay sonra güzel haberler alırsınız. İnanıyorum. Ne demek rica ederim bu arada. Ufak da olsa sizi rahatlatabildiysem ne mutlu bana.
B

Bir insanın başka insana duasından daha güzel ne olabilir evet doktorumda adet olunca direk gel yine tedaviye dava edelim dedi ben de pko var kendi kendime bırak hamile kalmayı adet bile zor oluyorum o yüzden doktorum gel yine ilaç ve iğnelere devam edelim dedi iyi sonuçlar alırsam muhakkak sana yazıcam tekrar tekrar teşekür ederim ALLAH gönlündeki muradını versin senin ve cümlemizin ❤️

Şöyleki 1 eylülde beta 40 ile hamileliğimi öğrendim. 2 gün sonra 60 4. Gün 97 6. Gün yani 6 7 eylül gibi 117ydi. 10 eylül gibi düşmeye başladı kendiliğinden betam ve 14 eylülde kanamam başladı. Normal adet görür gibi kanamam oldu 5 gün sürdü o kanamam. 20 eylülde tamamen kanamam geçmişti. Aralıkta da tekrardan hamile kaldım. Biz de eylüle kadar çok denedik aylar sonra hamile olduğumu öğrenip kimyasal gebelik geçirince çok üzüldüm. Kabullenemedim. Ya mucize olursa diye hep aklımdan geçirdim. Kaybettikten sonra da umudumu tamamen kaybetmiştim. Şu an ne hissettiğinizi o kadar iyi anlıyorumki. Rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur emin olun. Ben de 34 yaşındayım. İnanıyorumki en güzel en doğru zamanda hayırlısıyla evladınızı kucağınıza alacaksınız. Üzülmeyin desem de üzüleceksiniz. Şöyle düşünün sadece vücudunuz sağlıksız gebeliği atıyor. Ben size dua edeceğim. Rabbim gönlünüze ferahlık versin. Sağlık versin. En doğru zamanda olacak inanıyorum
Merhaba kimyasal gebelik kanamanızın üstünden 30 gün geçti ve sonra adet oldunuz değil mi doğru anladım yani 20 Ekim filan

Merhaba kimyasal gebelik kanamanızın üstünden 30 gün geçti ve sonra adet oldunuz değil mi doğru anladım yani 20 Ekim filan
Merhabalar. Evet tam 30 gün sonra adet oldum normal. Hatta not almışım 14 eylüle kimyasal gebelik geçirip 14 ekimde adet oldum. 10 kasımda 3. Adetim. 6 aralıkta da son adetim olup hamile kaldım. 14 eylülde kimyasal gebeliğin ilk kanama günüymüş.

Sonraki aylarda biraz dengem şaştı ama gecikmeden adetimi oldum hamile kalana kadar. Normalde döngüm 28-30 günde birdir.

Bugün tekrar yaptım son testin üstünden 35 saat geçti 48 saati bekleyeceğim sonuç 31.4 ten 55 e çıkmış 4 testine hep artıyor kimyasal da geriye düşmesi gerekmez mi

Bu süreçte bebek olmadı mı yoksa siz mi korundunuz yani ne zaman tekrar denediniz
Bilerek denemedik bebek. Aslında doktor hemen deneyebilirsiniz dedi ama ben korunmak istedim 3 4 ay. Rahmim kendine gelsin istedim. Bir de o süreçte çok üzüldüm yıprandım. Hiç hamile kalamayacağım artık geçti diye düşünüyordum. Yani bilerek 3 ay denemedik korktuğum için tekrardan aynı şeyleri yaşarım diye. Zaten aralıkta hamile kaldım Ocak ayında öğrendim 1 ay sonra. Bu da kimyasal gebelik olacak her an düşecek korkusuyla geçti maalesef. Rabbim anne olmak isteyen herkese en doğru zamanda bir evlat nasip etsin.

Bugün tekrar yaptım son testin üstünden 35 saat geçti 48 saati bekleyeceğim sonuç 31.4 ten 55 e çıkmış 4 testine hep artıyor kimyasal da geriye düşmesi gerekmez mi
Yok. Doktora sorduğumda artabilirmiş de. Belli bir seviyeye kadar yükseliyor sonra düşmeye başlıyormuş. Benim 117lere kadar çıkabildi yanlış hayırlamıyorsam. Kimisinde binlere kadar çıkıp öyle düşüyormuş. Yani değişebilir. Vücut atmaya başladığında düşüyormuş. Yani bende o şekilde oldu. Doğru olan iki günde bir ikiye katlanmasıymış. Bende ikiye katlanmamıştı hiçbir zaman. Şu anki gebeliğimde de 1 kez baktırdım sadece. Korkumdan bir daha baktıramadım keseyi kalbi görene kadar bekledim. Sizinki iyi gibi sanki. Daha 48 saat olmamış. 48 saat olsa daha da artacak demekki. İçinizi ferah tutun. Güzel düşünün güzel olsun

Şuan bende aynı şeyleri yaşıyorum yaşınız kaç ilk çocuk mu bi de
4 Yaşında bir oğlum var. Ben de 34 yaşındayım. Bu 2. Evladım. Kendinizi üzmeyin lütfen. Biz de 1 yıl denedik olmadı. Sonra bi oldu dedik kimyasal gebelikti. Yıpratıcı süreçler gerçekten. Ne zaman artık aklımdan çıkardım biraz daha rahatladım kafa olarak o zaman sağlıklı hamile kaldım. Size dua edeceğim inşallah sağlıklı bir gebeliğiniz olur ve evladınızı kucağınıza alırsınız. 🤲

X