Azı dişleri ve uykusuzluk

ekurus

Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2015
27
4
Arkadaşlar, 14 aylık bebeğim azı dişlerini çıkarıyor biri tam çıktı biride henüz uç verdi. Buna bağlı iştahsızlığa hiç değinmiyorum bile Bebeğim 1 ayda dört diş çıkardı ve o da bende mahfolduk. Gece uykusuna yatırdıktan bir saat sonra uyanıyor ve sabah gün aydınlanana dek uyumuyor. Ne yaparsam yapayım uyuyacak gibi olunca birden fırlıyor ve oyuna vuruyor kendini.Doktora götürdük kanda idrarda bişey çıkmadı. Bazı bebekler diş döneminde bu tarz huylar edinirmiş. Var mı diş çıkarırken benim gibi bebeği uyanıp sabaha kadar uyumak istemeyen tecrübeli anneler. Lütfen deneyimlerinizi paylaşın uykusuzluk ve yorgunluktan ölmek üzereyim artık

Olmazmı yalnız asla değilsiniz biz azılara gelmeden bu durumdayız azılarda bir günü 48 saat yaşarız artık İnanın hiç birşey fayda etmiyor bende bitik vaziyetteyim birde üstüne nezle ve ishal koyduk biz katmerli oldu. Kendim grip oldum 15 gün oldu dinlenemediğim için düzelemedimde. Ben özellikle uyku kalitesi düştüğü geceler dolven veriyorum o biraz rahatlatıp en azından 1 2 saat uyumasını sağlıyor.

Olmazmı yalnız asla değilsiniz biz azılara gelmeden bu durumdayız azılarda bir günü 48 saat yaşarız artık İnanın hiç birşey fayda etmiyor bende bitik vaziyetteyim birde üstüne nezle ve ishal koyduk biz katmerli oldu. Kendim grip oldum 15 gün oldu dinlenemediğim için düzelemedimde. Ben özellikle uyku kalitesi düştüğü geceler dolven veriyorum o biraz rahatlatıp en azından 1 2 saat uyumasını sağlıyor.

Hiçbirşey fayda etmiyor gerçekten yanlız olmadığıma sevinsem mi üzülsem mi bilemedim amma velakin annelik zor zanaat. Bugün bir baktım ilk iki azı dişi tamamen çıkmadan diğer ikisi uç vermiş arkadan. Biz sadece uykusuzluk yorgunluk çekiyoruz kuzular bir de üstüne ağrı çekiyor :-( Calpol vardı elimde biraz verdim rahatlattı dedim ama şuan saat gece 2 ve uyandı yine oyun oynuyor. Fayda göremiyorum hiç bişeyden allah hepimizin yardımcısı olsun ve size de geçmiş olsun ayrıca bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Cok gecmis olsun kolaylıkla çıkar inşallah diş olayı cok zor bir yerde okumustum bizim 20 lik diş agrisi gibi agrı yaşarmış yavrucaklar :KK43: düşünün ne kadar zor onlar icin biz bile dayanamiyoruz :KK43:

Ilk iki cocugumda diş sıkıntısı fazla olmadı salyayla başımız dertteydi ama bu ucuncu cok zorladi bizi şuan 8 aylık iki diş çıktı inanin aylardır gecemiz gunduzumuz bir birine karisti istah gitti memeyi zorla emiyor 4 e 5 e kadar cin gibi uykusuz uyudugu zamanlar 5 dk arayla uyaniyor

Sabır yapacak bisey yok sizede yavrunuzada kolaylıklar şifalar dilerim

Sanırım tüm dişler çıkana kadar süreç böyle devam edecek. Bizim ilk dişlerde de rahatsızlığımız çok oldu aylarca kilo alamadı bebeğim iştahsızlıktan ama azı dişler en zor dişlermiş. Yavrum uykulara küstü resmen ağrıdan yüzünü halılara sürüyor garip bir hal aldı. Acısını unutmak için de sabaha kadar oyuna sarıyor. Azılarda ilkdişlere göre 10 kat zorlandık ve iştahımız gitti diyebilirim. Size de kolay gelsin yavrunuz hiç sıkıntısız atlatsın bu süreci inşallah...

Sanırım tüm dişler çıkana kadar süreç böyle devam edecek. Bizim ilk dişlerde de rahatsızlığımız çok oldu aylarca kilo alamadı bebeğim iştahsızlıktan ama azı dişler en zor dişlermiş. Yavrum uykulara küstü resmen ağrıdan yüzünü halılara sürüyor garip bir hal aldı. Acısını unutmak için de sabaha kadar oyuna sarıyor. Azılarda ilkdişlere göre 10 kat zorlandık ve iştahımız gitti diyebilirim. Size de kolay gelsin yavrunuz hiç sıkıntısız atlatsın bu süreci inşallah...

Cok gecmis olsun kolaylıkla çıkar inşallah diş olayı cok zor bir yerde okumustum bizim 20 lik diş agrisi gibi agrı yaşarmış yavrucaklar :KK43: düşünün ne kadar zor onlar icin biz bile dayanamiyoruz :KK43:

Ilk iki cocugumda diş sıkıntısı fazla olmadı salyayla başımız dertteydi ama bu ucuncu cok zorladi bizi şuan 8 aylık iki diş çıktı inanin aylardır gecemiz gunduzumuz bir birine karisti istah gitti memeyi zorla emiyor 4 e 5 e kadar cin gibi uykusuz uyudugu zamanlar 5 dk arayla uyaniyor

Sabır yapacak bisey yok sizede yavrunuzada kolaylıklar şifalar dilerim

Sanırım tüm dişler çıkana kadar süreç böyle devam edecek. Bizim ilk dişlerde de rahatsızlığımız çok oldu aylarca kilo alamadı bebeğim iştahsızlıktan ama azı dişler en zor dişlermiş. Yavrum uykulara küstü resmen ağrıdan yüzünü halılara sürüyor garip bir hal aldı. Acısını unutmak için de sabaha kadar oyuna sarıyor. Azılarda ilkdişlere göre 10 kat zorlandık ve iştahımız gittidiyebilirim. Size de kolay gelsin yavrunuzhiç sıkıntısız atlatsın bu süreci inşallah...

Paranoks fitil uyumadan önce verin arkadaşlar çok ağrılı olduğunda bir tane de gece verebilirsiniz
Bir de Tetagil şase çay kasıgina boşaltıp ağzına verin.Cok faydası oluyor ilaç değil doğal ürün.
Bir de mamsel iyi geceler çayı flakon şeklinde bebeğinizin ağzına verin çok sıkıntılı olduğunda bir tane ikindi vakti bir tane de yatmadan önce
Doktorumuz bu şekilde önerdi ben yatmadan önce de verdim
O da doğaldir.
Bunlara rağmen yine de.sıkıntı çok bizde maalesef;(

Paranoks fitil uyumadan önce verin arkadaşlar çok ağrılı olduğunda bir tane de gece verebilirsiniz
Bir de Tetagil şase çay kasıgina boşaltıp ağzına verin.Cok faydası oluyor ilaç değil doğal ürün.
Bir de mamsel iyi geceler çayı flakon şeklinde bebeğinizin ağzına verin çok sıkıntılı olduğunda bir tane ikindi vakti bir tane de yatmadan önce
Doktorumuz bu şekilde önerdi ben yatmadan önce de verdim
O da doğaldir.
Bunlara rağmen yine de.sıkıntı çok bizde maalesef;(

Arkadaşım çok teşekkürler önerilerin için. Bu tetagil dediğin nasıl bir şey ağrısını mı kesiyor, uyku ile alakalı rahatlamamı sağlıyor. Reçetesiz alınacak bişey mi?

Merhaba hanımlar :) Bebeğinizin diş çıkarışına, onun bu sıkıntısını nasıl gidereceğinizi bilmeden tanık olmak biraz zor olabilir. İşte size, bebeğinizin acı duymamasını sağlamaya yönelik birkaç öneri:

1. Soğutulmuş Meyve

Soğutulmuş muz, diş çıkarmakta olan bebeğinizin diş etlerini rahatlatmak için çok sağlıklı bir atıştırmalıktır. Bebeğinizin boğazınatakılmasını engellemek için, meyveyi meyve filesine koyun ve bebeğinize yalayarak veya emerek yiyeceği şekilde verin. Meyve filesi kullanıyorsanız, buharda pişirilmiş elma, çilek, mango veya olgun armut gibi çeşitli meyveler de deneyebilirsiniz.

2. Soğuk El Bezi

Temiz bir el bezini suya batırın, nemli kalana kadar sıkın ve dolaba koyun. Bez soğuduktan sonra, bezi katlayarak küçültün ve çiğnemesi için bebeğinize verin. Önemli uyarı: Boğulma riski taşıdığından, bu işlemi yaparken çocuğunuzun yanından ayrılmayın.

3. Metal Kaşık

Soğuk metal rahatlatıcı olabilir; o halde mutfak çekmecenizden bir çay kaşığı alıp dolaba koyun. Kaşık soğuyunca kaşığın arka kısmını bebeğinizin diş etlerine sürtün.

4. Diş Eti Masajı

Ellerinizi yıkadıktan sonra, bebeğinizi kucağınıza alıp oturun ve dairesel hareketlerle bebeğinizin dişlerine hafifçe masaj yapın.

5. Soğutulmuş, Jel İçermeyen Diş Kaşıma Oyuncağı

Bebeğinizin en sevdiği diş kaşıma oyuncağını alıp dolaba koyun. Soğuduktan sonra bebeğinize verin ve temiz kalmasını sağlayın. Bu oyuncak onun en sevdiği hayvan veya meyve şeklinde olsun olmasın, önemli olan bebeğinizin onu kolay tutabilecek olmasıdır.

dis-cikarma-donemindeki-bir-bebegi-rahatlatmanin-en-iyi-8-yolu_605x403.JPG

6. Önlük

Diş çıkarma aşamasında bebeğiniz bolca salya çıkarır. Salya önlükleri ve boyun bağlarıyla bebeğinizin giysilerini koruyun. Bebeğinizin çenesini bunlarla silmek, mendil veya bez bulmaya çalışmaktan çok daha kolay. Çocuğunuzun yüzünü, tahriş olmasını ve isilik oluşumunu engellemek için sık sık narin dokunuşlarla silin ancak aşırıya kaçmayın, çok sık silmek de bebeğinizin cildini tahriş edebilir.

7. Anne Kucağı

Anne ile birlikte geçen zaman bazen her derde devadır. Bebeğinizle oturmak için zaman ayırın, rahat bir sandalye çekin, sakinleştirici bir müzik açın ve bebeğinizi hafif hafif sallayın. Bu hem sakin bir kucaklama ve rahatlama “molası” vermenizi, hem de ikiniz için iyi bir dinlenme imkanı sağlar.

https://goo.gl/eX98E7

Son düzenleyen: Moderatör:
evet bnmde bebgim 13 qylik gecece sabaha kadar uyanip duruyor atesi cikiyor 38.5 ahuzursuz iştqhsız azi dis mi cikariyor acaba kac gunde cikar bu azi dis acaba

Ben disi ciktigini anlamamistim gece o kadar cok uyaniyordu ki . Gorunurde dis belirtisi yoktu tabi . Asiri sinirlenmistim niye boyle diye . Simdi yine olacak demek ki daha sabirli olayim . O zamnalar alip sadece ayagimda sallammistim uyusunn diye . Ne kadar salagim ya gece 20 defa kalkinca insan sabirlida olamiyor . Yazik yavrularimizaa . Allah onlarada bize de dayanma gucu versin . Esim desen surekli al iceri gotur cocugu diyorsu ben goturmuyordum cunku gotursem uykusu dagilacak ve uyumayacakti . Zaten 100 kere kalliyorum bide git iceri diyor al sen bak o zaman onun yuzunden de sinirleniyordum . Bana sakin ol bebek o sabirli ol de diyordum bari işe yaramiyorsun .

X