Azospermi-İnmemiş Testis-Mikro Tese

Gulce Umut

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2024
53
7
27
Merhabalar geçen hafta eşimin azospermi olduğunu öğrendik.11 ve 13yaşında olmak üzere 2 defa inmemiş testis ameliyatı olmuş son ameliyatta sağ testis indirilmiş sol testis alınmış,yok.Tüp bebek tedavisine başlayacağız.Genetik sonuçların çıkmasını bekliyoruz.Genetik sonuç çıkmadan önce tüp bebek merkezine gitmek mantıklı mı yoksa genetik sonuçlar çıkınca mı gidelim?Ankara bahçeciye gitmeyi düşünüyoruz.Azospermi konusunda Ankara’da önerebileceginiz başka bir merkez veya hekim var mı?Ayrıca şunu merak ediyorum azospermi olup mikro tesede kimlerin eşlerinde sperm bulundu,bulunma ihtimali kaç oluyor? dertleşmek istiyorum.Bir de bahcecide direkt tese mi yapılıyor yoksa öncesinde tedavi uygulanıyor mu?

aynı durumda olan birileri yok mu
Merhabalar bizde geçen sene azospermi olduğunu öğrendik eşimin. Celalettin Peru’ya gittik tedavisine başlamadan önce andromed laboratuvarında test verdik 2 hareketli 51 hareketsiz sperm hücresi görüldü sonra tedavisine başladık iğne kullanmadık bitkisel kullandık ve eczaneden aldığımız bir kaç hap vardı ağustosta Bursada test verdik sıfır çıktı detaylı tarama yapılmıyor Bursada belki de ondan sıfır çıktı sonrasında tüp bebek için doktorumuz Osman Develioğlu Bursada onunla tedaviye başladık 3 ay iğne kullandık gonal f ve ovitrelle. Aralıkta sperm testi verdik pembe mavi hastanesinde . 3 tane sperm çıkmış tüp bebek sürecine başladık yumurtam toplandı eşimden sperm alındı sonuç sıfır şok olduk eşimi apar topar mikroteseye aldılar orda da sperm çıkmadı tabi biz böyle cenazemiz var gibi ağlamaya başladık Allahım düşmanıma yaşatmasın hala kalbim acıyor. Ödemeleri yapıp eve döndük 3 gün oldu. Şimdi çok iyi işinde başarılı ürolog arıyorum . Bakalım süreç ne olacak. Unutmadan bizim kan hormon genetik bütün testlerimiz tertemiz tıkanıklık da yok olsa ara sıra 2 3 tane çıkmazmış germ hücreleri sanırım yavaş ya da ara sıra çalışıyor Allahım hepimize evlat nasip etsin çok çokkk zor süreç

Merhabalar geçen hafta eşimin azospermi olduğunu öğrendik.11 ve 13yaşında olmak üzere 2 defa inmemiş testis ameliyatı olmuş son ameliyatta sağ testis indirilmiş sol testis alınmış,yok.Tüp bebek tedavisine başlayacağız.Genetik sonuçların çıkmasını bekliyoruz.Genetik sonuç çıkmadan önce tüp bebek merkezine gitmek mantıklı mı yoksa genetik sonuçlar çıkınca mı gidelim?Ankara bahçeciye gitmeyi düşünüyoruz.Azospermi konusunda Ankara’da önerebileceginiz başka bir merkez veya hekim var mı?Ayrıca şunu merak ediyorum azospermi olup mikro tesede kimlerin eşlerinde sperm bulundu,bulunma ihtimali kaç oluyor? dertleşmek istiyorum.Bir de bahcecide direkt tese mi yapılıyor yoksa öncesinde tedavi uygulanıyor mu?
Benden size tavsiye işinde çok başarılı ürolog bulup onunla yolunuza devam edin oraya buraya gidip umutlanıp sonra kalakalmayın maddi açıdan söylememe gerek yok dünya kadar paranız da gidiyor

Merhabalar bizde geçen sene azospermi olduğunu öğrendik eşimin. Celalettin Peru’ya gittik tedavisine başlamadan önce andromed laboratuvarında test verdik 2 hareketli 51 hareketsiz sperm hücresi görüldü sonra tedavisine başladık iğne kullanmadık bitkisel kullandık ve eczaneden aldığımız bir kaç hap vardı ağustosta Bursada test verdik sıfır çıktı detaylı tarama yapılmıyor Bursada belki de ondan sıfır çıktı sonrasında tüp bebek için doktorumuz Osman Develioğlu Bursada onunla tedaviye başladık 3 ay iğne kullandık gonal f ve ovitrelle. Aralıkta sperm testi verdik pembe mavi hastanesinde . 3 tane sperm çıkmış tüp bebek sürecine başladık yumurtam toplandı eşimden sperm alındı sonuç sıfır şok olduk eşimi apar topar mikroteseye aldılar orda da sperm çıkmadı tabi biz böyle cenazemiz var gibi ağlamaya başladık Allahım düşmanıma yaşatmasın hala kalbim acıyor. Ödemeleri yapıp eve döndük 3 gün oldu. Şimdi çok iyi işinde başarılı ürolog arıyorum . Bakalım süreç ne olacak. Unutmadan bizim kan hormon genetik bütün testlerimiz tertemiz tıkanıklık da yok olsa ara sıra 2 3 tane çıkmazmış germ hücreleri sanırım yavaş ya da ara sıra çalışıyor Allahım hepimize evlat nasip etsin çok çokkk zor süreç
Merhabalar ben araştırırken azospermi konusunda Ankara a lıfe hastanesinin iyi olduğunu duydum.Teseyi en son öneriyorlarmış öncelikle normal çıkışmış.Üroloğun adı da Mesut tülü .A lıfedaki embriyolog Türkiye’nin en iyilerinden biriymiş.Orada sperm oluşum evresine de bakıyolarmış biz orada sperm testi vereceğiz ayrıntılı bakılıyormuş .Ankara’ya yakınsanız siz de görüşüm bence.Sizin eşinizde inmemişt testis ameliyatı mı olmuş olduysa eğer kaç yaşında olmuş ?

Benimde eşim 9 yaşında inmemiş testis ameliyatı olmuş . Azospermi sperm normal yollarla çıkmıyordu. Genetik testi Hormonları normaldi . Ağustos ayında mikro tesede iyi olan testisi bakmışlar yok. Diğer testis biraz küçüktu oraya hiç bakmayalim burda çıkmadıyla orda hiç çıkmaz demişler . Sonra geri açmışlar 12 tane sperm buldular. Beni hemen opuya aldılar benden 14 yumurta toplandı . Döllenme aşamasında 9 tane kaldı
İki tüp bebek denedik ikisi tutmadı . İnşallah embriyolar bitmeden güzel haberi alırız. İnan tüp bebek bile yaptiramicaz diye çok korkuyordum . Şimdi iki tüp bebek daha yaptırma hakkımız var . Allah'a sığın bol bol dua et birde ben eşime ameliyata yakın kabak çekirdeği keçi boynuzu ve pekmezi sperm yapacak şeyleri çok yedirmistim. Hakkınızda hayırlısı olsun . Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin

Tesede kapatmaya karar verip tekrar mı bakıp bulmuşlar .İnşallah elinizdeki embriyolarla sonuca ulaşırsınız Allah yardımcınız olsun ,inşallah biz de o seviyelere gelebiliriz.Başka neler yememizi önerirsiniz ?Takvşye falan ne kullansak acaba ?

Tesede kapatmaya karar verip tekrar mı bakıp bulmuşlar .İnşallah elinizdeki embriyolarla sonuca ulaşırsınız Allah yardımcınız olsun ,inşallah biz de o seviyelere gelebiliriz.Başka neler yememizi önerirsiniz ?Takvşye falan ne kullansak acaba ?
İlk sağ testise bakmışlar yok. Sol testis biraz küçük ve hasarlı gibi duruyordu sağ testiste çıkmadı solda hiç çıkmaz deyip sola geçmişler soldan kötü olan testisden çıktı 12 tane 3. Gün embriyo elde edebildiler. Biz bide mfk yöntemini denemiştik . Birde iki gün önce prof buldum Bülent alıcı diye Hormon takviyesi ile tüp bebek yapacak kadar sperm çıkışı elde edebiliyormuş mikro tesesiz yani

Konuştuk mu bilmiyorum ama.
İnmemiş testise bağlı azoluyuz sperm çıkışı oldu tese de donduruldu deneme yapıyoruz 5 senedir bizde.

Hanımlar iyi akşamlar :)) Benim gibi azospermi durumunu yeni öğrenen ne yapacağını bilemeyen arkadaşlar için yazıyorum ☺️
Biz bugün eşimle a Lıfe a gittik ve 2defa sperm testi verdik.(Sperm testi 750tl )
Burak beyle görüştük sağ olsun bize ayrıntılı bir şekilde anlattı süreci , kendisi aşırı pozitif ve güleryüzlü birisi çok sevdik , bize moral oldu sonrasında şimdi gidip sizin testinizi inceleyeyim 13.30da gelin dedi ve gittik seviyemiz sd1 çıktı sonra bizi Mesut hocaya yönlendirdi.(Muayene ücreti 1300tl) Mesut hoca hikayemizi dinledi hormonlarımıza baktı eşimi muayene etti inmemiş testis ameliyatını çok geç olmanıza rağmen hormonlarınız çok iyi dedi ayrıca böyle tese olmadan gelen hastalara hasret kaldık biz Teseyi en son çare düşünüyoruz sd4te çıkış olmazsa yapıyoruz dedi.Eşiniz tek testis hemen tese olup twstislere zarar vermek olmaz dedi.Ve konuşması gerçekten aşırı mantıklıydı.İyi ki bu gruba girmişim hatta gruba girerken bile yine aklımda tese vardı ben de inanmamıştım bu seviye olayı ama gruptaki hikayeleri dinleyince aklıma yattı bu grup olmasaydı biz direkt gidip tese olacaktık .Şu an doğal çıkış umudumuz var .Ayrıca Mesut hoca da teseye karşı olan biri değil önce doğal çıkışı zorlayıp olmazsa tese yapan biri velhasıl biz çok memnun kaldık ve doğru tercih yaptığımızı düşünüyorum .Bizim gibi yolun başında olanlar mutlaka tese olmadan doğal çıkış için mücadele etsinler

X