Baba bunu neden yapar?

Bir baba neden böyle davranır?

• Damadı istemiyor

• Kızını sevmiyor

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

herderdedeva

Bşl; 110 Gn: 74 By: 1.74 Hedef: 63,5
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2016
1.883
3.523
Arkadaşlar merhaba,
Daha önce davetiye sorunsalı diye bir konu açmıştım. Az çok durum orda anlatılıyor.
Anne - baba ayrı büyüdüm.
Şimdi evlilik arifesindeyim, adetlerimize göre kına ve ev eşyaları nasıl bir usulde oluyorsa bizde de aynı şekilde ilerliyor.
Babam 1.500 TL yatak odası aldı (gardırobu yok)
Bir de kınayı yapacağım dedi. (Mekan kuzeninin, orkestra da kuzeninin yani çok cüzzi bir rakam gidecek belki de gitmeyecek bile)
Babamın altında 250.000 TL'lik araba var. (Bu detayı neden verdiğimi alt satırda anlaşılacak, yanlış anlaşılmasın.)

Hayatım boyunca her zaman alçak gönüllü olmaya çalıştım, bana 5 liralık şey gösteriyorlarsa ben gider 2 liralık beğendiğimi alırım. Bu evlilik sürecinde de hep ekonomik olmaya çalıştım.
Alınacak her şeyi nasıl uyguna alırız, sonuç olarak ne kadar borçsuz evlenirsek bizim için o kadar iyi.

Ben hep kınam tahtlı bindallı vs. tarzında olsun istiyordum. Gittim bir organizasyon firmasıyla konuştum. 1200'den 800'e indiler. İçerik olarakta istediğim her şey mevcut.
Babama dedim ki bunlara ne diyorsun, bana cevap bile vermedi.
Nişanlı mı arayıp beni şikayet etmiş ve benim DURUMUM yok benden bu kadar demiş.

Yatak odasından başka bir çorap bile almadı, bir baba bunu neden yapar?
Babamı nasıl yola getirebilirim, bayanlar yardımınızı rica ediyorum.

İki seçenek de değil. Çok para sahibi olmak her şeye tamam demeyi gerektirmez. Hemen fevri kararlar vermeyin. Siz çalışmıyor musunuz ?

Herşey tamam demesini beklemiyorum zaten ben. Bir yatak odası sadece mobilya ile bitmiyor sizde biliyorsunuz ki, annem beyaz eşya dahil almaya çalışırken, babamın böyle yapması üzücü üstelik durumu da varken. Bende çalışıyorum tabi ki ama bir anne babanın yapabileceğinin gücünde değilim.

Herşey tamam demesini beklemiyorum zaten ben. Bir yatak odası sadece mobilya ile bitmiyor sizde biliyorsunuz ki, annem beyaz eşya dahil almaya çalışırken, babamın böyle yapması üzücü üstelik durumu da varken. Bende çalışıyorum tabi ki ama bir anne babanın yapabileceğinin gücünde değilim.
Bak canım evlenmeye ne zmana hazır olursun biliyor musun anne ve babandan yardım beklemeksizin, kendi başına her şeyini yaptığın zaman.
Madem çalışıyorsun bu ayki maaşında bu işini hallet

Çalışıyor musunuz? Kendiniz yapın madem içinizde kalmasın. Babamdan da gelen bu deyip çekilin kenara. Demek ki sizin düğün için ayırdığı bütçe belli,bu kadar. Takılıp kendinizi niye üzüyorsunuz bu güzel günlerinizde?

Arkadaşlar merhaba,
Daha önce davetiye sorunsalı diye bir konu açmıştım. Az çok durum orda anlatılıyor.
Şimdi evlilik arifesindeyim, adetlerimize göre kına ve ev eşyaları nasıl bir usulde oluyorsa bizde de aynı şekilde ilerliyor.
Bir de kınayı yapacağım dedi. (Mekan kuzeninin, orkestra da kuzeninin yani çok cüzzi bir rakam gidecek belki de gitmeyecek bile)
Babamın altında 250.000 TL'lik araba var. (Bu detayı neden verdiğimi alt satırda anlaşılacak, yanlış anlaşılmasın.)

Hayatım boyunca her zaman alçak gönüllü olmaya çalıştım, bana 5 liralık şey gösteriyorlarsa ben gider 2 liralık beğendiğimi alırım. Bu evlilik sürecinde de hep ekonomik olmaya çalıştım.
Alınacak her şeyi nasıl uyguna alırız, sonuç olarak ne kadar borçsuz evlenirsek bizim için o kadar iyi.

Ben hep kınam tahtlı bindallı vs. tarzında olsun istiyordum. Gittim bir organizasyon firmasıyla konuştum. 1200'den 800'e indiler. İçerik olarakta istediğim her şey mevcut.
Nişanlı mı arayıp beni şikayet etmiş ve benim DURUMUM yok benden bu kadar demiş.

Sen çalışıo musun ankettekilerin hiçbirine oy vermedim ikisi de deil bence kimi insan bu tarz işlere para cermek istemez gereksiz görür çünkü

Arkadaşlar merhaba,

Geleneklere gore hareket ediyorsanız zaten kina masraflarini erkek tarafi karsilar. Kiz tarafında olur ama harcamaları erkek tarafi yapar. Ayrıca zaten ana babalarin bence boyle bir zorunlulukları da yok. Para da babanin araba da babanin. Bence yola getirmeye falan çalışma. Kendi gobeginizi kendiniz kesin.

Burda herkes rahat rahat konuabiliyor da,bekar olanları evlenırken görürüz buraya konu açmazlar umarım yardım eden yok dıye. Evlı olanlar da zaten eminimki ailesine 1 kuruş harcatmamıştır.

Bir insana hemen yüklenmekten ne kadar zevk alıyoruz bazı ınsanlar olarak. Buraya gelmış babasının durumu olduğu halde 1500 liradan baska br harcaması olmadığını anlatıyor. Ku schtzi schtzi doğru söylemiş eğer çocuğu yapıyorsan tum sorumluluklarını üstleneceksin. Benım akrabam kızını evlendırırken arabasını sattı ,hala evlılık masraflarıının borcunu ödüyor. Babalık bunu gerektirir. Durumu olmaz onu anlarım.

Sen 250.000 tl lik arabayla gez.Kızına 1500 TL para harca sonra evlendırdım de.Yazık böyle babalara

Baban da dahil kimseden beklenti içine girip şu güzel günlerinin tadını kaçırma. Nişanlımı arayıp bu cümleyi kuran babadan tek kuruş almazdım gider ödediği paraları da iade ederdim.

Senin ve nişanlının bütçesi neye yetiyorsa onu yapın. Annenden de babandan da birşey isteme. Kendi bütçenizle kafanız ağrımadan yapın yapabildiğinizi. Yapamadığınız da kalsın.

Geleneklere gore hareket ediyorsanız zaten kina masraflarini erkek tarafi karsilar. Kiz tarafında olur ama harcamaları erkek tarafi yapar. Ayrıca zaten ana babalarin bence boyle bir zorunlulukları da yok. Para da babanin araba da babanin. Bence yola getirmeye falan çalışma. Kendi gobeginizi kendiniz kesin.
Bizde kına kıza ait. Nişan da kıza ait. Söz de kıza ait :110: bu etkinliklerdeki saç baş kıyafet erkeğe ait , bizimkiler onu da yapmadı gerçi :olamaz:

Babam da olsa minnet etmezdim etmedim,hele ki bu hesapları yapan bir babaya asla.
Size daha önce geçen emekleri kafi,gönlünden kopar yapar ,kopmayanı da zorla koparmak size yakışmaz.!Bu arada çalışmıyorsunuz sanırım....

Burda herkes rahat rahat konuabiliyor da,bekar olanları evlenırken görürüz buraya konu açmazlar umarım yardım eden yok dıye. Evlı olanlar da zaten eminimki ailesine 1 kuruş harcatmamıştır.

Bir insana hemen yüklenmekten ne kadar zevk alıyoruz bazı ınsanlar olarak. Buraya gelmış babasının durumu olduğu halde 1500 liradan baska br harcaması olmadığını anlatıyor. Ku schtzi schtzi doğru söylemiş eğer çocuğu yapıyorsan tum sorumluluklarını üstleneceksin. Benım akrabam kızını evlendırırken arabasını sattı ,hala evlılık masraflarıının borcunu ödüyor. Babalık bunu gerektirir. Durumu olmaz onu anlarım.

Sen 250.000 tl lik arabayla gez.Kızına 1500 TL para harca sonra evlendırdım de.Yazık böyle babalara

Evliyim harcatmadım

Düğüne gelenlerin kuaför randevusunu alıp parasını da verdim

Huzurluyum ve

Konu sahibi baban tahtı tahterevanı gereksiz görür zaten

Ama şimdiye kadar çok da bir şey vermeyen babadan beklenti sizi üzer

800 tl yi bir şekilde halledersiniz sıkmayın canınızı

X