babaannemin ameliyatı

gardenofx

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2020
1.154
935
25
Nerden başlasam bilmiyorum ama babannem haftaya ameliyat günü almış dizinden 2. kez ameliyat olacak. Ben babaannemi sevmiyorum nedenine gelirsek babannem çocukluğumdan beri bana aşırı derecede ayrımcı davranır diğer kuzenlerimi daha çok sever. Şimdi derdime geliyorum yani son zamanlarda canımı sıkan olaya ben üniversiteden mezun oldum ve çevremdeki insanlar bana hediye aldı hediye dediğim çeyrek altın taktılar 🤣 babaannem hiçbir şey almadı tabii ben sana mezuniyet hediyesi verdim dedi.

2 sene önce bana 70 bin tl verdi babam arabamı satmıştı sonra bana yenisini almadı bir süre babaannem de sağolsun 70 bin verdi ki diğer torunlarına da verdi ama paranın değeri malum 3 sene önce 70 bin şimdikiyle bir değil ama bunu anlatabilirsen anlat yine de teşekkür ettim tabii. Öncesinde babaannem ne zaman hasta olsa ben bakıyordum ameliyat oluyor ben bakıyorum ve çok zor birisi yine diz ameliyatı olmuştu doktor dizini büktü diye doktora küfür ediyor hemşirelere kötü davranıyor zaten aşırı saygısız bir insan ya orası ayrı. Ve benim içimden asla gelmiyor yine de babaannem olduğu için baktım. Evet babaanne verdin zaten hediye beklemiyorum senden tebrik bile etmedin ama dedim sonra ay sanki doktor avukat mühendis oldun ya s******b***ktan bir bölüm dedi.

Annem babaanneme bakmaz yengelerim var onlar çalışmıyor birisi hele babaannemin evinde kira vermeden oturur babaannemin kira getirisi var onu alır ama bakmaz. Ben staj yaparken bile izin alıp ona bakmıştım en son gittim kapısına bıraktım annem tatile gitmişti annem tatile gitti diye yenge kişisi annen tatildeyken ben mi bakacağım dedi ki annem hiç bakmaz zaten hep hen ilgilenmek zorunda kalıyorum idrar torbasına kadar boşaltıyorum ama o benim suratıma kuzenlerimi över durur. Sonra bana ne al bak dedim 2 gün sonra babaannem beni aradı al beni burdan diye tamam dedim gittim aldım eve gittik kadın sinirden altına yapmış şeker hastası zaten ne oldu dedim benim yanımda çocuğunu dövüp duruyor boğazlıyor dedi.

Babaanneme en fakir biziz diye ağlamış ve para istemiş babaannem de daha veremem gardenofxe verdim herkese verdim zamanında şimdi onun hakkı demiş öyle tartışma dönmüş. Sonra yıkadım ettim ardından benimle kavgaya başladı bana bakamadın dedi staj yapıyorum yaz okulundayım nasıl bakayım sana acaba dedim anneannen olsa g*tünü yırtarsın dedi ben de evet o hak ediyor sen sürekli ayrımcılık yapıyorsun çünkü dedim. Ben covid yüzünden hastanede yattım mesela annemler de öyleydi çok kötü hastaydım adım atacak halim yoktu bir kere de babaannem aramadı ya. dayımın eşinin kız kardeşinin kayınvalidesi bile aradı mesela kadın gitmiş muhallebi yapmış çorba yapmış hastaneye getirmişti babaannem yapamaz mıydı üstelik evi hastaneye yakın. Sonra babannem bu kavgalardan sonra kuzenime araba aldı.

Neyse dedim alsın kendi parası ama çok içlenmiştim o dönem beni hiçbir şekilde aramayan kadın maaşını da verse yaranamadığı insanlara böyle davranıyor diye. Sonra kuzenim alkollü kaza yaptı ve araba pert alkollü olduğu için sigortadan para alamadı da ciddi bir şeydi ölümden döndü diyebilirim arabayı görünce ben bile ağladım kuzenim nasıl sağ çıktı diye ki onunla da aramız iyi değildir kuzenlerimle aram çok iyi o ve üvey kız kardeşi dışında. Babaannem bizim evimize taşınmak istedi ama annem kabul etmiyor babam en büyük çocuk diye tüm sorumluluk onda.

Şimdi yine babannem araba aldı kuzenime duyunca çok üzüldüm bana mezuniyet hediyesi bile almadı para verdim diye diğer konum malum evlenme aşamasındayım evlenir miyim bilmiyorum ama babaannemin bir tanıdığı oğluna sahte bilezik takmış gramı düşükmüş sana ondan alırım dedi sahte istemem alma dedim aileme de akıl veriyor işte arabam var evlenince arabayı ona vermeyin yok şu kadar altın takın nişan yeri tuttuk niye siz tuttunuz salak salak yorumlar yaptı. Ben babama babaanneme bakmayacağımı söyledim kavga ettik kadını nasıl yalnız bırakırsın diye uzuun uzun anlattım olsun sen torunluk görevini yap diyor ya o bana babaannelik yapmış mı? yanyana sürekli diğerlerini anlatıyor onları dinlemek istemiyorum bana yaptığı ayrımcılık yüzünden nefret ediyorum maddi değil manevi olarak ayrımcı birisi. Babannemle telefonda konuştuk ben sana bakamam dedim kim bakacak bana dedi bakıcı tut dedim param yok x abine araba aldım dedi ki aramızda 3 yaş var bu arada onunla. ben de yapabilecek bie şey yok ben sana bakamam dedim eş***k gibi bakacaksın dedi suratıma kapattı. aradım hiç vicdana gelirim diye bekleme ben sana bakmak istemiyorum dedim.

Babamla da kavga ettik sürekli bana babaannen ölürse ne olacak diyor. Bir de ameliyat sonrası bakımı var yani huysuz olmasa neyse de sürekli kaba saba çok utanıyorum en son ameliyat olduğunda iç çamaşırını giymiş doktor çıkar dediği halde sonra doktorla sıkıntı yaşadık sinirli biriymiş hemşire dedi bırakıp gidebilirdi dedi o kim bırakacak diye hemşireye bağırdı :KK43: eskiden ameliyat olduğunda bakıcı tutuldu babam ödedi günlük 400 tl olmuş bie de babaannem tutturdu bakıcı istemiyorum diye neymiş deve gibi torunu boşuna mı varmış. Ne yapacağımı şaşırdım artık babamla da sürekli kavga ediyoruz. Sizce ben haksız mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nerden başlasam bilmiyorum ama babannem haftaya ameliyat günü almış dizinden 2. kez ameliyat olacak. Ben babaannemi sevmiyorum nedenine gelirsek babannem çocukluğumdan beri bana aşırı derecede ayrımcı davranır diğer kuzenlerimi daha çok sever bunun sebebi de anneannemi kıskanıyor olmasaydı. Ciddiyim bu konuda şuan aynı şehirde yaşıyoruz ama öncesinde farklı şehirlerde yaşardık senede bir gelirdim sürekli şikayet ederdi oraya dokunma burayı elleme. Bayramlarda ilk annemin ailesine gidilince sinir krizi geçirirdi salak salak davranışları vardı. Kuzenimin annesi kuzenimi salona kilitleyip yatak odasında sevgilisiyle cinsel ilişkiye giren bir kadın ve amcamı aldatmış bu yüzden babaannem kuzenime çok düşkün ama ben bu olayı küçükken bilmiyordum ve bu ayrımcılık canımı çok sıkıyordu üzüyordu. Neyse bir şekilde büyüdüm hala devam etti mesela eve gidince benden abur cubur saklıyordu kuzenime veriyordu ve kendisi benim ailemin evinde yaşadığı halde bunu yapıyordu annem babam boşver alırız diyordu ama ben yine de üzülüyordum zaten evine neredeyse hiç gitmiyorum artık bayramlarda anca 1 saat oturur giderim. Babannem örneğin yanımda 10 yaşındaki kuzenimi aradığını ama onun telefonu suratına kapattığından şikayet ediyor ve ben üniversitedeyken farklı şehirde olmama rağmen bir kere bile aramış değil emekli öğretmen kendisi. Şimdi derdime geliyorum yani son zamanlarda canımı sıkan olaya ben üniversiteden mezun oldum ve çevremdeki insanlar bana hediye aldı hediye dediğim çeyrek altın taktılar 🤣 babaannem hiçbir şey almadı tabii en son onun yanında halamın eşi durup dururken bana ekler almış tebrik etmek için bir de çeyrek altın ve nazar boncuklu bileklik sağolsun sonra bunu görünce o da ben sana mezuniyet hediyesi verdim dedi. 2 sene önce bana 70 bin tl verdi babam arabamı satmıştı sonra bana yenisini almadı bir süre babaannem de sağolsun 70 bin verdi ki diğer torunlarına da verdi ama paranın değeri malum 3 sene önce 70 bin şimdikiyle bir değil ama bunu anlatabilirsen anlat yine de teşekkür ettim tabii. Öncesinde babaannem ne zaman hasta olsa ben bakıyordum ameliyat oluyor ben bakıyorum ve çok zor birisi yine diz ameliyatı olmuştu doktor dizini büktü diye doktora küfür ediyor hemşirelere kötü davranıyor zaten aşırı saygısız bir insan ya orası ayrı. Ve benim içimden asla gelmiyor yine de babaannem olduğu için baktım o da erkek torunlarına verdiği paradan bana da verdi aynı değerde olmasa da. sonra babam bana araba aldı ama o parayı kullanmadık sürekli ne yaptın yaptın diyip diyip durdu. Sonra dedim evet babaanne verdin zaten hediye beklemiyorum senden tebrik bile etmedin ama dedim sonra ay sanki doktor avukat mühendis oldun ya s******b***ktan bir bölüm dedi. Sonra zaten sen benim neyimi beğeniyorsun ki dedim ve kavga ettik çocukluğumdan beri sürekli bana görünüş olarak zorbalık yapar babam babaannem sarışın renkli gözlü benim tipim esmer cekik gözlü koyu gözlü 181 boyum var ve asla alışmadı sürekli deve gibisin deve gibisin der durur amcamın üvey kızı var onunla kıyaslar o daha güzel erkek gibisin diyerek ve ben çocukluğumdan beri görünüşüme takık biriyim ne kadar etkileyici siz düşünün. Annem babaanneme bakmaz yengelerim var onlar çalışmıyor birisi hele babaannemin evinde kira vermeden oturur babaannemin kira getirisi var onu alır ama bakmaz. Ben staj yaparken bile izin alıp ona bakmıştım en son gittim kapısına bıraktım annem tatile gitmişti annem tatile gitti diye yenge kişisi annen tatildeyken ben mi bakacağım dedi ki annem hiç bakmaz zaten hep hen ilgilenmek zorunda kalıyorum idrar torbasına kadar boşaltıyorum ama o benim suratıma kuzenlerimi över durur. Sonra bana ne al bak dedim 2 gün sonra babaannem beni aradı al beni burdan diye tamam dedim gittim aldım eve gittik kadın sinirden altına yapmış şeker hastası zaten ne oldu dedim benim yanımda çocuğunu dövüp duruyor boğazlıyor dedi. Babaanneme en fakir biziz diye ağlamış ve babaannemden para istemiş babaannem de daha veremem gardenofxe verdim herkese verdim zamanında şimdi onun hakkı demiş öyle tartışma dönmüş. Sonra yıkadım ettim ardından benimle kavgaya başladı bana bakamadın bi dedi ben staj yapıyorum yaz okulundayım nasıl bakayım sana acaba dedim anneannen olsa g*tünü yırtarsın dedi ben de evet o hak ediyor sen sürekli ayrımcılık yapıyorsun çünkü dedim. Ben covid yüzünden hastanede yattım mesela annemler de öyleydi çok kötü hastaydım adım atacak halim yoktu bir kere de babaannem aramadı ya. dayımın eşinin kız kardeşinin kayınvalidesi bile aradı mesela kadın gitmiş muhallebi yapmış çorba yapmış hastaneye getirmişti babaannem yapamaz mıydı üstelik evi hastaneye yakın. Sonra babannem bu kavgalardan sonra kuzenime araba aldı yengem dediğim kişi de amcamın ikinci eşi bu arada kızı var sürekli benimle kıyaslanan kendi kızı o da. Neyse dedim alsın kendi parası ama çok içlenmiştim o dönem beni hiçbir şekilde aramayan kadın maaşını da verse yaranamadığı insanlara böyle davranıyor diye. Sonra kuzenim alkollü kaza yaptı ve araba pert alkollü olduğu için sigortadan para alamadı da ciddi bir şeydi ölümden döndü diyebilirim arabayı görünce ben bile ağladım kuzenim nasıl sağ çıktı diye ki onunla da aramız iyi değildir iletişim halinde değiliz diğer kuzenlerimle aram çok iyi o ve üvey kız kardeşi dışında. Sonra 1 sene geçti bu 1 sene içinde babaannem bizim evimize taşınmak istedi ama annem kabul etmiyor babam en büyük çocuk diye tüm sorumluluk onda. Şimdi yine babannem araba aldı kuzenime duyunca çok üzüldüm çünkü bana mezuniyet hediyesi bile almadı para verdim diye diğer konum malum evlenme aşamasındayım evlenir miyim bilmiyorum ama babaannemin bir tanıdığı oğluna sahte bilezik takmış gramı düşükmüş sana ondan alırım dedi ben de alma sahte istemem dedim aileme de akıl veriyor işte arabam var evlenince arabayı ona vermeyin yok şu kadar altın takın nişan yeri tuttuk niye siz tuttunuz salak salak yorumlar yaptı. Ben babama babaanneme bakmayacağımı söyledim kavga ettik kadını nasıl yalnız bırakırsın diye uzuun uzun anlattım olsun sen torunluk görevini yap diyor ya o bana babaannelik yapmış mı? yanyana sürekli diğerlerini anlatıyor onları dinlemek istemiyorum bana yaptığı ayrımcılık yüzünden nefret ediyorum maddi değil manevi olarak ayrımcı birisi. Babannemle telefonda konuştuk ben sana bakamam dedim kim bakacak bana dedi bakıcı tut dedim param yok x abine araba aldım dedi ki aramızda 3 yaş var bu arada onunla. ben de yapabilecek bie şey yok ben sana bakamam dedim eş***k gibi bakacaksın dedi suratıma kapattı. aradım hiç vicdana gelirim diye bekleme ben sana bakmak istemiyorum dedim. Babamla da kavga ettik sürekli bana babaannen ölürse ne olacak diyor. Bir de ameliyat sonrası bakımı var yani huysuz olmasa neyse de sürekli kaba saba çok utanıyorum en son ameliyat olduğunda iç çamaşırını giymiş doktor çıkar dediği halde sonra doktorla sıkıntı yaşadık sinirli biriymiş hemşire dedi bırakıp gidebilirdi dedi o kim bırakacak diye hemşireye bağırdı :KK43: eskiden ameliyat olduğunda bakıcı tutuldu babam ödedi günlük 400 tl olmuş bie de babaannem tutturdu bakıcı istemiyorum diye neymiş deve gibi torunu boşuna mı varmış. Ne yapacağımı şaşırdım artık babamla da sürekli kavga ediyoruz. Sizce ben haksız mıyım?
Cok uzundu okuyamadim. Bir babanne icin bu kadar yazilmaz ki ya 😅 ozet rica etsem

Cok uzundu okuyamadim. Bir babanne icin bu kadar yazilmaz ki ya 😅 ozet rica etsem
ay düzenleme kararı aldım ama kalsın sinirle yazmışım. babaannem ayrımcı ve zor birisi şimdi ameliyat olacak ve benden bakmamı istiyor bakamam dediğimde de kavga ediyoruz

ay düzenleme kararı aldım ama kalsın sinirle yazmışım. babaannem ayrımcı ve zor birisi şimdi ameliyat olacak ve benden bakmamı istiyor bakamam dediğimde de kavga ediyoruz
Hic cevap vermeyin ve bakmayin, madem o kadar huysuz kendi cocuklari baksin toruna gelene kadar

Bende okuyamadım hepsini ama babannesi ayrımcı ve sinirli biriymiş , üniversiteden mezun olunca da 70 bin TL vermiş 😂 ve şimdi ameliyat olunca başka bakıcı ve hemşire istemiyormuş konu sahibine hep deve gibisin diyormuş şimdide deve gibi torunu varken neden hemşireler baksın bana demiş

eskiden ameliyat olduğunda bakıcı tutuldu babam ödedi günlük 400 tl olmuş bie de babaannem tutturdu bakıcı istemiyorum diye neymiş deve gibi torunu boşuna mı varmış. Ne yapacağımı şaşırdım artık babamla da sürekli kavga ediyoruz. Sizce ben haksız mıyım?
Arada nokta kullanmayı unutma hatun… sittir güzel torunları baksın ona de postayı koy, desem ayıp mı olur bilemedim… böyle iyilikler gönül bağı kurulmuş insanlara yapılır, babaannen gençken düşünecekti bir gün yaşlanacağını.. ha yaparsan sevap kazanırsın. iyilik yap denize at balık bilmezse Halik bilir demişler. Sabır eşiğin yüksekse yapabilirsen ne ala…

Yılmaz Erdoğanın sürahi ninesi gibi babanneniz var galiba.
Bir şey sorayım bu nasıl konu anlatmak,boşluk bıraksaydınız barii gözler eskisi gibi iyi degil bulanıyor

Arada nokta kullanmayı unutma hatun… sittir güzel torunları baksın ona de postayı koy, desem ayıp mı olur bilemedim… böyle iyilikler gönül bağı kurulmuş insanlara yapılır, babaannen gençken düşünecekti bir gün yaşlanacağını.. ha yaparsan sevap kazanırsın. iyilik yap denize at balık bilmezse Halik bilir demişler. Sabır eşiğin yüksekse yapabilirsen ne ala…
diğerleri erkek ben kız torunuyum halam var ama halamla babaannem konuşmuyor. Yengelerim de bakmıyor babamlar da baksın istemiyor. Benden utanmıyor sadece ben de bakamam sana dedim diye babamla kavga ediyoruz sürekli:KK43:

niye almayayım? Diğerleri de şikayetçi ama sürekli parasını yiyorlar
ne bileyim sevmediğim biri bana 70 bin verse almam, 100 lira verse de almam gerçi bana samimi bir yaklaşım gibi gelmiyor
etik değil tiksiniyor gibi hissettigin birinin parasını almak hemde büyük bir para.

Bende okuyamadım hepsini ama babannesi ayrımcı ve sinirli biriymiş , üniversiteden mezun olunca da 70 bin TL vermiş 😂 ve şimdi ameliyat olunca başka bakıcı ve hemşire istemiyormuş konu sahibine hep deve gibisin diyormuş şimdide deve gibi torunu varken neden hemşireler baksın bana demiş
mezun olunca vermedi. Diğer kuzenlerime 5-6 sene önce 70 bin tl vermişti sonra bana da durup dururken vereceği tuttu 2 sene önce. yanında eniştem mezuniyet hediyesi verdi bana sonra benden bekleme dedi ben de tamamm dedim ardından kuzenime 2. arabasını aldı ve şimdi benden ona bakmamı istiyor

diğerleri erkek ben kız torunuyum halam var ama halamla babaannem konuşmuyor. Yengelerim de bakmıyor babamlar da baksın istemiyor. Benden utanmıyor sadece ben de bakamam sana dedim diye babamla kavga ediyoruz sürekli:KK43:
anlaşıldı ayrımcılığın sebebi. Neyse babaannen bunları gençliğinde düşünseydi. Yetişkinler varken toruna yaşlı baktırılmak istendiğini ilk defa duyuyorum. Hem kendi annen baban hem babaannen… dediğim gibi sabır gösterebilsen güzel olur ama ben sana düşmemesi gerektiği kanaatindeyim

ne bileyim sevmediğim biri bana 70 bin verse almam, 100 lira verse de almam gerçi bana samimi bir yaklaşım gibi gelmiyor
etik değil tiksiniyor gibi hissettigin birinin parasını almak hemde büyük bir para.
bana 70 bin büyük bir para gibi gelmediği için aldım o dönem arabamın yarısını bile karşılamadı zaten onu da kullanmadık. Diğerlerine verdiği için aldım ben de hem her şeyiyle ben ilgileniyorum diye. Tiksiniyorum çünkü ayrımcı olduğu için yani bu ayrımcılık içinde para da var.

mezun olunca vermedi. Diğer kuzenlerime 5-6 sene önce 70 bin tl vermişti sonra bana da durup dururken vereceği tuttu 2 sene önce. yanında eniştem mezuniyet hediyesi verdi bana sonra benden bekleme dedi ben de tamamm dedim ardından kuzenime 2. arabasını aldı ve şimdi benden ona bakmamı istiyor
Keşke almasaydin o parayı tavrını koysaydin. hiç sevmem şöyle kız torun erkek torun yapan insanları sanki biri kan can diğeri dış kapının dış mandalı 😐

anlaşıldı ayrımcılığın sebebi. Neyse babaannen bunları gençliğinde düşünseydi. Yetişkinler varken toruna yaşlı baktırılmak istendiğini ilk defa duyuyorum. Hem kendi annen baban hem babaannen… dediğim gibi sabır gösterebilsen güzel olur ama ben sana düşmemesi gerektiği kanaatindeyim
Annem ölse bakmaz babaanneme zaten babaannem kilolu bir kadın gücü de yetmez üstüne çok inatçı yani insanı kanser eder annem hastanede yastıkla boğar onu. Bakmak istemiyorum içimden gelmiyor en son kuzenime araba alması içime çok oturdu çünkü sürekli bir de onları övüyor bana :KK43:

Keşke almasaydin o parayı tavrını koysaydin. hiç sevmem şöyle kız torun erkek torun yapan insanları sanki biri kan can diğeri dış kapının dış mandalı 😐
o an aldım işte 2 sene oldu zaten o ara dedim herhalde aklı başına geliyor zaten kendisine ailem daha fazla para harcamıştır 3 kirada evi var 1 kendi evi var dükkan kirası olmasına rağmen bizim evimizde oturuyor yıllardır. O da birikim yapıp amcama veriyor çünkü benim ailemin durumu iyi onun eşi çalışmıyor diye. Babaannem öğretmen bir de izmirli ama kafası böyle aşırı cinsiyetçi :KK43: ve hastanede huzursuzluk çıkarmasa terbiyesizlik yapmasa neyse dicem ama dayanamam yani

X