Babalar gününü kutlamalı mıyım ?

Evet normal bi kadın olmadığını işyerinde çalışan başka kadınlardan duydum. Herkesin babama baktığını falan düşünüyormuş. Hatta onun yüzünden işten çıkanlar olmuş. Ben eve gidip yolmaktan ziyade mahkemeye vermeyi düşündüm ama hat babamın üzerine olduğundan dava direkt babama açılıyor. Evini basıp dövsem adam yerine koyarlar benim başım yanar yoksa aklımdan geçmedi değil

Bakmayın benim öyle söylediğime en doğrusunu yapmışsınız. Bu kadın insanı mahkemelik eder ya. Bir insan, bir insanın sınırlarını ancak bu kadar zorlayabilir. Boşverin lütfen, eşinle hayatınıza bakın. Bana kalırsa aramayın. Tekrar huzursuzluk olmasın.

Son düzenleme:
bir kadın için kaç yıllık yuvasını yıkan , kızını ikinci plana değil beşinci plandan bile aşağı bir yerde tutan ,
o kadının lafıyla kızının düğününe gelmeyen, kadının eski eşine ve de kendi kızına yaptığı hakaretleri bir sus sen ne diyosun demeyen bir babanın babalar günü kutlanmaz çünkü o o günü hak etmemiştir. bırakın o kadını babanızla beraber sonsuza kadar mutsuz yaşarlar umarım ağır mı oldu bilmiyorum ama inanın düşüncelerimi hafifleterek yazdım

Ben olsam aramazdim.ta ki babam yaptigi hatayi anlayana kadar.dugunune gelmemis adam.babalik gorevini yapmiyor ki neyini kutlayacaksin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sorun kadında değil babanda..
Hadi o kadın annene küfür hakaret ederken babanın içi acımıyoda sanada küfür ederken nasıl olurda oturur izler nasıl olurda tepkisiz kalır..
Nasıl telefonunu açmaz..
Kusura bakma ama herkes anne-baba olamıyor gerçekten..
Baban değilde annen olsaymış bu anlarım hani ataerkil toplumuz ya derdim o zaman ''annenin eşi istemiyodur annene şiddet uyguluyodur bla bla bla' ama babana diyemem..
Babanda bi pısırıklık var özür dilerim ama..
Veya sana karşı pekte bi sevgisi yok..

Babalar günü dinimizde yok. Ama artık gelenek gibi bişey..
Yani kutlamazsanız dini açıdan bi sakıncası yok..
Düğününüze çağırmışsınız kaç kere 6 saatlik yolu çekip babanızın yanına gitmişsiniz neden babanız hiç sizin şehrinze gelmemiş..
Sorun annenizse babanla sen görüşürdün annen gelmezdi..
Zaten annende babana hayran değildir gelmemesi onun için olurdu..
Siz zaten bi evlat olarak bi çok şeyi yapmışsınız ama babanız yapamamış malesef..
Düğüne gelmemesi, siz gittiğinizde telefonu kapatması falan..
Hiç hoş değil :KK19:

Ben olsam kutlamazdım..
Ben zaten kendi babamınkini de kutlamıcam..
Ben saygı gösterdim.
Sinirli olduğumda ona belli etmedim.
O küfür etti..
a.m.k bunu söyledi..
Bi gün bişey anlatıyorum dinlemiyo sesimi yükselttim dinlesin beni diye
''Bana sen sesini yükseltemezsin gitmiyosun okula alıyorum''
Yaşım 19 sanki 8 yaşında çocuğumda beni tehtid ediyo..
Bişey anlatıcağım zaman
-kısa ses uzatmadan anlat der
Kısa anlatırım ama detaylara takılıcak biliyorum oda
O detaya takılıyo ama anlatmama izin vermediği içnde bilmyo kızıyo bağrıyo..
Veya tam tersi oluyo..
Kızıyo yine..

Bişey oluyo soruyoruz cevap vermiyo ama ılımlı yaklaşıyo.
Gün geliyo o ılımlı yaklaştığı şeyi yapıyoruz evi cehenneme çeviriyo..

Annemle tartışsak annemin tarafında oluyo 1 saat sonra anneme kızıyo bağırıyo..

Bi durum daha var onu söylessem şok olursunuz.

Kutlamıcam bende

Kesinlikle formaliteden. Babam için değil ararsamda o kadına istediğini vermemek için. Ama sırf bu sebeplede kırgınlıklarımı unutmuş gibi yapmakta içimden gelmiyor
Bence ona o kadin demekle hata etmissin canim o...pu demen gerekiyor.
Babani aramakla bisi kaybetmezsin, hakedip haketmemesi bazinda değil sen içinden geleni yap.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aramayı düşünmen hata hatta bence Annenin evlendiği beyi ara onun babalar gününü kutla anneni mutlu ettiği için

Son düzenleme:
bir kadın için kaç yıllık yuvasını yıkan , kızını ikinci plana değil beşinci plandan bile aşağı bir yerde tutan ,
o kadının lafıyla kızının düğününe gelmeyen, kadının eski eşine ve de kendi kızına yaptığı hakaretleri bir sus sen ne diyosun demeyen bir babanın babalar günü kutlanmaz çünkü o o günü hak etmemiştir. bırakın o kadını babanızla beraber sonsuza kadar mutsuz yaşarlar umarım ağır mı oldu bilmiyorum ama inanın düşüncelerimi hafifleterek yazdım

Düğüne gelmemem kadınla alakalı değil diyor ama olanlardan sonra kesinlikle inanmıyorum. Ortada elle tutulur bi sebep yok çünkü. Bana kırgın olduğunu tanışmaya sadece eşimin geldiğini ailesinin gelmediğini söylüyor sebep olarak ama buna da inanmıyorum. Çünkü tanışmaya gittiğimizde işyerindeydi. Allah aşkına aileyi tanışmaya bekleyen adam küçücük işyerinde mi bekler. Evine gitmeyi kabul etmezdim ama aileyi ağırlayacak adam ev olmasada en azından aileninde sığacağı bi mekan seçerdi. İş yeri dediğim bi kanepe bi masa yer zaten. Diğer sebepte yeni yılda eşim özel günde eşim onu aramamış. Eşim babamı bi tanışırken bir saat bir de söz de gördü. Sözden 3 gün sonra nikah kıyıldı tayin nedeniyle. Yeni yılda aramadı diyor ama o gün biz nikah kıydık. El gibi bi mesaj atmış bizi arayıp kutlamadı bile ama o gün yeni yılmış eşim onu arayacakmış :) komik bahaneler yani

Sorun kadında değil babanda..
Hadi o kadın annene küfür hakaret ederken babanın içi acımıyoda sanada küfür ederken nasıl olurda oturur izler nasıl olurda tepkisiz kalır..
Nasıl telefonunu açmaz..
Kusura bakma ama herkes anne-baba olamıyor gerçekten..
Baban değilde annen olsaymış bu anlarım hani ataerkil toplumuz ya derdim o zaman ''annenin eşi istemiyodur annene şiddet uyguluyodur bla bla bla' ama babana diyemem..
Babanda bi pısırıklık var özür dilerim ama..
Veya sana karşı pekte bi sevgisi yok..

Babalar günü dinimizde yok. Ama artık gelenek gibi bişey..
Yani kutlamazsanız dini açıdan bi sakıncası yok..
Düğününüze çağırmışsınız kaç kere 6 saatlik yolu çekip babanızın yanına gitmişsiniz neden babanız hiç sizin şehrinze gelmemiş..
Sorun annenizse babanla sen görüşürdün annen gelmezdi..
Zaten annende babana hayran değildir gelmemesi onun için olurdu..
Siz zaten bi evlat olarak bi çok şeyi yapmışsınız ama babanız yapamamış malesef..
Düğüne gelmemesi, siz gittiğinizde telefonu kapatması falan..
Hiç hoş değil :KK19:

Ben olsam kutlamazdım..
Ben zaten kendi babamınkini de kutlamıcam..
Ben saygı gösterdim.
Sinirli olduğumda ona belli etmedim.
O küfür etti..
a.m.k bunu söyledi..
Bi gün bişey anlatıyorum dinlemiyo sesimi yükselttim dinlesin beni diye
''Bana sen sesini yükseltemezsin gitmiyosun okula alıyorum''
Yaşım 19 sanki 8 yaşında çocuğumda beni tehtid ediyo..
Bişey anlatıcağım zaman
-kısa ses uzatmadan anlat der
Kısa anlatırım ama detaylara takılıcak biliyorum oda
O detaya takılıyo ama anlatmama izin vermediği içnde bilmyo kızıyo bağrıyo..
Veya tam tersi oluyo..
Kızıyo yine..

Bişey oluyo soruyoruz cevap vermiyo ama ılımlı yaklaşıyo.
Gün geliyo o ılımlı yaklaştığı şeyi yapıyoruz evi cehenneme çeviriyo..

Annemle tartışsak annemin tarafında oluyo 1 saat sonra anneme kızıyo bağırıyo..

Bi durum daha var onu söylessem şok olursunuz.

Kutlamıcam bende

Umarım sen de en kısa zamanda babanla sorunlarını çözersin :KK43: Babam bize aslan kesilirdi ama bu kadına karşı hakikaten pek pısırık

Herkese iyi pazarlar
Arkadaşlar konumu mümkün olduğunca tarafsız ve kısa anlatmaya çalışacağım sizden yorum istiyorum çünkü ben çok kararsız kaldım.
Babam annemle evliyken başka bir kadınla yakınlaşması oldu ben bunu f...book yorumlarından anladım. Babama sorduğumda inkar etti yok öyle bişey dedi. İnkarından 2 ay sonra sudan bi sebeple annemden ayrılmaya karar verdi ve ayrıldılar. Ben ortak tanıdıklarımız sayesinde aralarında bişey olduğunu kesin olarak öğrendim. Ayrıca kadın hakkında gerçekten hoş olmayan şeylerde duydum. Zaten fa..book hesabını incelediğimde de kadının önceki zamanlarda başka bir erkeklede baya samimi olduğunu gördüm. Babamın işyerine gittim (kadın babamın yanında çalışıyor yanında kızıda vardı) bayanlar siz dışarı çıkın babamla özel görüşücem dedim. Çıkarkende kadına babamdan önce ilişki yaşadığı sitede yorumları olan adamın ismini söyleyerek nasıllar kendileri konuşmalarınız baya samimiymiş maaşallah ilk vukuatınız değil demek ki dedim. Neyse bunlar kızıyla çıktılar ama babam geri çağırdı onları eve bırakıcam yemek yicez ister bizimle otur ister sonra gel dedi. Kısacası kovulan ben oldum :). Gece babamla buluştuk kadın hakkında duyduklarımı saydım döktüm annemden ayrıldın evleneceksende bu kadın uygun değil dedim. Tartıştık. Ben çıktım gittim 1 yıl kadar görüşmedik babamla. Ben bir ameilyat geçirdim ve babamı o gün aradım. Ameliyat olduğumu söyledim ondan sonra aramaya sormaya başladı. Normal biçimde görüşüyorduk buzlar eridi. Ayrı şehirlerdeyiz zaten görüşmeler telle oldu. Sadece bir kez yanına onu görmeye gittim. Gitmeden mesaj atıp baba lütfen o kadınla beni muhatap etme ben seni tek görmek istiyorum bir çay içip dönücem dedim. Öyle de oldu babamla tek görüştüm sohbet ettik ve ben yaşadığım şehre geri döndüm. Konuşma sırasında babamada o senin eşin ama ben bazı şeyleri hazmedemiyorum belki zamanla dedim.
Bir süre sonra ben evlenmeye karar verdim babamı aradım rızanı almak istiyoruz dedim. Bu arada ben öğretmenim ve eş durumu tayinleri yetişssin diye evliliğimiz baya aceleye geldi. Çünkü bu sene ara dönemde eş durumu tayini yapılmayacak denmişti ama biz tayine 2 hafta kala olacağını öğrendik. Babama da durumu anlattım. Hemen bu pazar söz ondan hemen sonrada nikah olmalı yetişmesi için ne dersin dedim. Tamam gel tanıştır cumartesi günü pazarda sözüne gelirim dedi. Eşimle babama gittik eşide ordaydı. Konuşmadım elini sıktım ama muhattapta olmadım. Görüşme gayet neşeli ve güzel geçti. Babam bi ara beni kenara çekip yapılacak birşey var mı dedi. Ben de baba sadece yüzük takılacak onlarıda biz alıcaz dedim. Giderken yine kadının elini sıktım.
Söz günü eşimin ailesi baya kalabalık geldi eve sığmadık. Aslında sadece teyze dayı ve amcalar ama sülale kalabalık. Bizden de annemin tarafım vardı baba tarafım gelmedi sağolsunlar. Onlar yüzükle beraber bişeylerde taktılar sağolsunlar. Babam o gün zaten pek bi suratsızdı. Eşimin ailesi giderken onları uğurladı eşime kızıma iyi bak o kıymetlimdir dedi ve onlar gider gitmezde çıktı gitti. Annem de teyzemi geçirmeye gitmişti durakta babamla karşılaşmışlar hiç beğenmedim organizasyonunu falan demiş anneme. O ara bir sürü koşturma nikah falan oldu babam hiç aramadı. Ben de aradım baba kutlamadın bile neden aramıyorsun falan dedim mesaj attım ya dedi. Neyse yine bi soğukluk girdi aramamaya başladı. Ben aradım bir kaç kez. . Sonra ben de bıraktım aramayı 2 hafta sonra o aradı kızım arasana neden aramıyorsun falan dedi. Ben de baba hep ben aradım baktım aramıyorsun ben de bıraktım dedim. Gayet neşeli konuştu. Tesadüf mü bilemiyorum ama öğrendim ki o ara kadınla ayrılmaya karar vermişler. İster istemez aklıma kadının görüşmemizi istemediği geldi ama hiç bişey demedim. Düğüne kısa süre kala davetiye için konuştuk. İlla gel beraber dağıtalım dedi ama o kadar sıkışıktım ki maddi olarak gelebilirmiyim bilmiyorum baba maddi durumum baya kötü dedim ( evlenirken ne benim ailem ne eşimin ailesi yardımda bulunmadı bulunmalarını da istemedik. Zaten annemin maaşı yok babamın durumu kötü isterslerde yapamazlardı benimkiler) Gerçekten hiç durumum yoktu. İnanın cebimizde para yoktu düğün bittiğinde :)
Babam düğünüme bir gün kala kızım çok mutlu olun ben düğüne gelemicem hem ishalim hem de söz de çok mahçup oldum hiçbişey takmadım şimdide takacak durumum yok hem de hastayım ishalim yazmış. Benim kına günüm öğrendim bunu ve çok üzüldüm. Aradım açmadı. Mesaj attım. Baba senin mahçup olacağın bişey yoktu kız tarafı sözde zaten bişey takmaz ki biz de eşimle öyle anlaştık onun ailesinden de bişey istemedik ama onların içinden gelmiş takmışlar. Düğünde eşimin ailesi de bişey takmayacak sözde taktıklarını geri verdik bir daha takacaklar, eğer sen de bileziği dert ediyorsan etme yeter ki düğünüme gel ben bileziğini ayarlardım kimsede bilmez benim ayarladığımı dedim cevap vermedi. Babanın düğüne gelmemesi nasıl bir iç acısıdır anlatamam kızlar. Düğünümü hatırlamak bile istemiyorum çok ağladım. Hele o kırmızı kurdele bağlanırken..
Düğün bitti ve ben çok kırgındım. Bir daha aramam dedim aramadım da. Aradan bir ay geçti beni fa..booktan silmiş engellemiş. Gece fark ettim aradım babamı. Baba ben sana ne yaptım düğünüme gelmeyen sensin ağzımı açıp bişey demedim bir de beni silip engellemişssin dedim. Ben yapmadım sen yapmışssın ben de yeni gördüm dedi. Ben de baba benim face şifrem bu gir hem kendi ayarlarından hem benim ayarlarımdan bak bakalım kim engellemiş sen yapmadıysan demek ki o kadın yapmış amacı ne ki dedim. O yapmaz dedi bana. İyi dedim gir ayarlardan bak hafta sonu eşimle oraya geliyorum o kadında gelsin kuranı kerim getirecem evladının üzerine yemin etsin ben yapmadım diye dedim. Tamam dedi. Ertesi gün aradım kim yapmış baktın mı dedim. Baktım bizden engellenmiş ama nasıl olmuş ben de anlamadım eşimede dedim böyle yaparak benim kızımla görüşme mi engeleyemezsin diye o da çok ağladı ben yapmadım dedi dedi. Tamam baba çocukça şeyler ben hafta sonu gelicem eşimle bi çay içip döneriz ama lütfen o kadın olmasın özellikle bu olaydan sonra iyi niyetine inanmıyorum dedim. Tamam dedi.
Hafta sonu 6 saatlik yol tepip babamın yaşadığı şehre gittik ve babamın telleri kapalıydı... Şok oldum. O gün orda kaldık. Mesaj attım gece. Baba neden böyle yapıyorsun dedim. Mesaj ertesi gün öğleden sonra iletildi. Ve iletim raporu gelir gelmez kadın bana o kadar terbiyesizce anneme küfür ederek bir mesaj döşemiş ki elim ayağım titredi. O..pu ananı babanın koynuna mı sokacaksın aç mı kaldınız ananı başından mı atıyosun başkalarınada mı peşkeş çektin olmadı da babana mı kaldınız falan yazmış.Babamı aradım. Nasıl anneme küfür eder nasıl bir kadın o dedi. Sen de cevabını ver dedi. Ve kızlar sabrıma hala hayranım ki ben ona hakaret etmeden annemin evli olduğunu artık babamla işi olmayacağını kendisi gibi seviyesiz bi kadın olmadığını yazdım. Arkasından seviyesiz mesajları devam etti. Ben inanın dürüstçe söylüyorum seviyesiz ve psikopat dışında bişey yazamadan cevaplarımı yazdım. Benimle baş edemeyince kayınpederini arayıp ananın ve senin yediğin haltları anlatıcam dedi.. Ne halt yediysek. Ben de babama sana yazıklar olsun karın hem kızına hem eski eşine hakaret ediyor ağzını açıp bişey demiyorsun diye mesaj attım . O ara beni aradı babam. Eşim tabi ki otobüste yan yana olduğumuz için tüm mesajlaşmalara şahit oldu. Ve benim melek gibi, babamdan yana olan ve hep o senin baban küsme ara sor hatta beraber gidelim el öpelim diyen eşim ilk kez
-turkuaz bu kadın çok tehlikeli ve ahlaksız ne olur muhattap olma beni ve ailemi de muhatap etme kapat konuyu dediği için ben uzatmamak adına teli açamadım
Babam mesaj atmış kızımcım(beni severken öyle derdi) ben şimdi evde değilim dışardayım aç konuşalım demiş. Ben de baba eşim çok rahatsız oldu sonra konuşalım çok kırgınım dedim. Ertesi gün aradım kadın yanındaydı. Tartıştık. Kadınıda telefona istedim dedim neymiş bizim yediğimiz haltlar anlat bakalım. Bişeyde diyemedi geveledi. Sen bana nasıl o kadın dersin (babama mesajlarımda hep o kadın demiştim ya , o kadın gelemsin o kadınlar muhatap olmak istemiyorum vs.) falan diyor. Babamda sen eşime o kadın dedin diye oldu bunlar sen o kadın demesen bu noktaya gelmedi işler dedi. Yani herşeyin sebebi o kadın dememmiş :) Düğünüme neden gelmedin dedim işte baba saymamışım. Baba daha ne yapayım tanıştır dedin tanıştırdım dedim. Neymiş ailesi de gelecekmiş tanışmaya. Baba dedim alındığın buysa deseydin. Ailesi bana tanışmaya gelmeden söz olmaz deseydin öyle yapardık bu düğüne gelmemeye sebep olamaz dedim. O da Ahmet ( babamın adı) farkıymış kızarmış o. Ki iananmıyorum kızlar babam alınma konusunda yalan söylüyor. Babamı iyi tanırım alınsa eşim tanışmaya geldiğinde aslaa yüzü gülmezdi oysa çok iyi davrandı eşime şakalar yaptı güldü. Allah var yukarı da ben sebep olarak eşini görüyorum bence eşi yollamadı. Baba dedim tamam olan oldu geri dönüş yok sen benim babamsın bak senin eşin ben eşimin yanında bana anneme hakaret etti yediğiniz haltları kayınpederine anlatacam dedi. Düşünsene babam düğünüme gelmiyor sebep yok.. eşin yediğiniz haltları kayınpederine anlatırım diyor.. el oğlu belkide aklına binbir türlü şey gelir arasın akşam benden ve eşimden özür dilesin olay artık kapansın ben de o kadın demem alındığı oysa dedim. Onu eşim bilir ben bişey diyemem dedi. Bu kadın aldı eline teli yine anneme küfür etti bağırdı. Ben de en sonunda patladım. Kadın elime geçirdiğim an seni saçından sürükleyip evire çevire dövmem farz oldu çıkma sakın karşıma dedim, tel yüzüme kapandı. Babama da baba senin için endişeleniyorum ne olur kendine dikkat diye mesaj attım. O gün bugündür aramadı sormadı. Ben de tabi.
Şimdi size sorum babalar günü geliyor ben ne yapmalıyım . Bir yanım ara babanı o kadının istediği sizin görüşmemeniz o kadının istediğini gerçekleşitrme mutlu etme onu aramayarak diyor. Ama diğer yanım öyle kırgın ki olanlardan dolayı.. Bir de işin dini boyutu var. Hani baba duası önemlidir dinimiz de. Ama çok çok çok kırgınım kızlar ve haklı olduğumu düşünüyorum hem de sonuna kadar ama dediğim gibi aramazsamda kadın amacına ulaşıp mutlu olacak . Bence çok sabırlı davrandım. Siz ne ndersiniz

Yazınızı okurken hiç te yabancı olmadığım hatta bi kısmını da yaşadığım bi durum olduğunu görüyorum eşimin üvey annesi... oda bize az cektirmedi inş o daha beterini çeker babayla evlat arasına girenler Allaha nasıl hesap verecekler bilmiyorum büyü olabilir diyorsunuz ya bizim üvey anne de kayinpederime nuska yapmış hemde 3 tane adam o yüzden aynı sizin babanız gibi karısının ağzının içine bakıyor onlar bize bunları yaşatıyor ya Allah ıslah etsin başka ne denir ki size de gösterdiğiniz sabır için helal olsun hayırlı evlatmısşınz zira bütün bunlara kimse kolay kolay sizin yaptığınızı yapmaz Allah sabır versin

Umarım sen de en kısa zamanda babanla sorunlarını çözersin :KK43: Babam bize aslan kesilirdi ama bu kadına karşı hakikaten pek pısırık

Pısırık lafıma kızarsın diye gerçekten korkmuştum..
Benim pek çözebilicekmişim gibi gelmiyo ama ALLAH büyük bakalım artık..
İnşALLAH sende çözersin canım sorunlarını..
Bi arkadaş öneride bulunmuş annenin evli olduğu kişinin babalar günün kutla diye eğer o adam bunu hakkediyosa çok mantıklı öyle yap..
anne baba olmak ne yazık ki doğurmakla yada oluşumuna etkisiyle olarak olmuyo :KK50: bu işin biyolojik olduğu kadar maneviyatıda var

babanız sizi çok seviyor ancak yapacağından da geri kalmıyor maşallah
kadının etkisi çok babanızın üzerinde

aramayın diyorum ben
bunca olandan sonra

X