Babam

zeynones2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
7.527
11.049
Evlat sorumluluğu anne baba hakkı vs diye diye büyütüldük. Ancak babanız size karşı sorumluluğunu yerine getirmediği ve üstüne üstlük size olumsuz davrandığı için hep babanızdan kaçınmışsınız.
Ki onun da evlat hakkı, sorumluluğu vardı. Yapmamış aranızdaki bağı siz düzeltmek istedikçe o geri tepmiş şu saatten sonra yapacak bir şey yok. Ama vicdan yapmanıza da gerek yok. Şu an çevrenin söylemleri, vefatın yeni olması sizi ister istemez etkiliyordur ama kimseden bu konu ile ilgili laf duymak istemediğinizi belirtin. Ağır konuşmak istemem ölünün arkasından ama sizin vicdan duyacağınız bir durum yok.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-10-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 40 gün kaldı.

Doğum sırasında kan kaybı kaçınılmaz olduğu için, bu arada plasenta rahim duvarından ayrılmak zorundadır. Kan fazlalığından dolayı, bir miktar kan kaybı aşırı risk oluşturmaz. Bol miktarada sıvı tüketmeye, yeterli demir, kalsiyum, bakır ve K Vitamini almaya devam etmelisiniz. Bebeğinizin başı aşağıya dönerek doğuma hazırlanıyor olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bbbbbbbbbbbbb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2021
28
31
43
Başınız sagolsun öncelikle. Bir çocuğun dünyaya getirilmesine aracı olmak kimseyi baba yapmıyor ne yazık ki. Kendinizi hiç suçlamayın, kendi zevkleri için yaşamış, arkadaşlarına dahi çocuğundan fazla harcama yapmış biri için kendinizi harap etmeyin.

Khomyuk

Guru
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
6.424
22.682
İyi aile yoktur kitabında beni etkileyen cümlelerden biri de asıl çocuklar karşılıksız sever, ebeveynlerden daha koşulsuz daha saf sevgidir diyordu. Konunuzu okuyunca bunu yine fark ettim. Babanız size babalık yapmamış, kendini dış dünyaya kaptırmış. Şimdi vicdan azabı çekmenize gerek yok. Helal etmişsiniz zaten hakkınızı. Allah rahmet eylesin, günahlarını affetsin. Size de gönül ferahlığı versin.

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
4.765
8.339
En ufak zerre kadar sucunuz yok.
Zerre kadar bile vicdan azabı duymayın

İnsanlar ikiye ayrılır
İyiler ve kötüler
Sizin babanız kötü imiş. Üzükeceginiz tek sey bu olmalı. Neden ii Bi adam değildi diye. Onu da boşver in gecmiş gitmiş.
Siz ii bir insansınız. Hersey den önce kendi akıl ruh saglıgınızı düşünün. Tamam üzülün aglayın ama vicdan yapmayın. Sonra da kendi hayatınıza bakın.

lillyleon

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
274
294
26
Başınız sağ olsun da böyle adama çok bile evlatlık yapmışsınız.

Başınız sağolsun vicdanen hızursuz olmanız acınızın tazeliği ile bağlantılı o da size eksik kalmış kendinizi hırpalamayın zamanla daha iyi hissedeceksiniz

Basınız sağolsun.Ne kadar kötüde olsa baba işte insanın içi sızlıyor.Ama suçlu hissetmeyin kendinizi siz evlatlık görevini yapmissiniz

Lüzumsuz derecede hayırlı bir evlatsın. Tam o pislik herife layık bir ölüm olmuş. Yalnızlık ve acı içinde... Her damlasına kadar haketmiş, kusura bakma. Ben olsam anneme bunca eziyeti çektiren adama bir bardak su vermezdim.

Evlat sorumluluğu anne baba hakkı vs diye diye büyütüldük. Ancak babanız size karşı sorumluluğunu yerine getirmediği ve üstüne üstlük size olumsuz davrandığı için hep babanızdan kaçınmışsınız.
Ki onun da evlat hakkı, sorumluluğu vardı. Yapmamış aranızdaki bağı siz düzeltmek istedikçe o geri tepmiş şu saatten sonra yapacak bir şey yok. Ama vicdan yapmanıza da gerek yok. Şu an çevrenin söylemleri, vefatın yeni olması sizi ister istemez etkiliyordur ama kimseden bu konu ile ilgili laf duymak istemediğinizi belirtin. Ağır konuşmak istemem ölünün arkasından ama sizin vicdan duyacağınız bir durum yok.

Allah size sağlık versin. Vicdan azabı duyacak hiçbir şey yok. Sanıyorum ki bu kadar üzülmeniz de onun size babalık yapmamış olmasından. Aslında siz olmayan babanızı kaybettiğiniz için yasta olabilirsiniz.

Öncelikle başınız sağ olsun. Bazı insanlar fazla iyi niyet ve vicdandan dolayı hep mutsuz olurlar. Siz de onlardan birisiniz bence. Yaptıklarınızın %1 ini bile haketmeyen babaya evlatlık yapmışsınız. Içiniz sonuna kadar rahat olmalı. Çoğu insan yüzüne bile bakmazdı.

Başınız sagolsun öncelikle. Bir çocuğun dünyaya getirilmesine aracı olmak kimseyi baba yapmıyor ne yazık ki. Kendinizi hiç suçlamayın, kendi zevkleri için yaşamış, arkadaşlarına dahi çocuğundan fazla harcama yapmış biri için kendinizi harap etmeyin.

İftira attığı kadın kendisine baksın diye barışmak istemiş yüzsüz bir adama fazlasını bile yapmışsınız.
Kendinizi yiyip bitirecek bir durum göremedim ben.

Kız evlat işte başka oluyor.Hiçbir erkek evlat bu kadarına katlanmazdı.Üzülmeyin,yapılabilecek herşeyi yapmışsınız.Kendi seçimlerinin sonucunu yaşamış babanız.

İyi aile yoktur kitabında beni etkileyen cümlelerden biri de asıl çocuklar karşılıksız sever, ebeveynlerden daha koşulsuz daha saf sevgidir diyordu. Konunuzu okuyunca bunu yine fark ettim. Babanız size babalık yapmamış, kendini dış dünyaya kaptırmış. Şimdi vicdan azabı çekmenize gerek yok. Helal etmişsiniz zaten hakkınızı. Allah rahmet eylesin, günahlarını affetsin. Size de gönül ferahlığı versin.

En ufak zerre kadar sucunuz yok.
Zerre kadar bile vicdan azabı duymayın

İnsanlar ikiye ayrılır
İyiler ve kötüler
Sizin babanız kötü imiş. Üzükeceginiz tek sey bu olmalı. Neden ii Bi adam değildi diye. Onu da boşver in gecmiş gitmiş.
Siz ii bir insansınız. Hersey den önce kendi akıl ruh saglıgınızı düşünün. Tamam üzülün aglayın ama vicdan yapmayın. Sonra da kendi hayatınıza bakın.
Kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim yüreğimi öyle serinlettiniz ki Allah razı olsun . Biliyor musunuz aklım fikrim o 5 yaşımda kaldı. Ya diyorum bu gerçekten mükemmel bi babaydı evet annemin anlattığına göre mükemmel bi koca değilmiş annem bana hamileyken dahi şiddet görmüş sen kıpır kıpır bi bebektin ne zaman kavga etsek dövse karnımın bi tarafı şişerdi oraya yumulurdun ve günlerce kımıldamazdın diyor. O kadın neler çekmiş dayak yemekten bayıldığınızı düşünün anne babanızın “kızınızı geberttim öldü heralde gelin bi bakın da leşini götürün” diye arandığını düşünün. Annemin ailesi anneme sahip çıkmamış keşke çıkabilseydiler ama 30 yıl önceki Türkiye belki bi kadın sığınma evi bile yoktu kendini kurtaramadı annem. Beni hep kaçırırmış annemden tehdit edermiş dedem gözünün içine bakarmış gitsin diye geleceksen çocuğunu atıp gelirsin demiş annem çaresizlik içinde kaç kere dönmüş o zulüm kapısına tekrar tekrar. Biriniz yazmışsınız ya “babam niye iyi bi insan değildi diye üzül” gerçekten bunu o kadar çok defa düşünüp üzüldüm ki . Kızım kızım der dururdu annemden çok ona düşkündüm ben. Uyuyacağım zaman mesela baba sallasın dermişim anneme. Hiç yanından ayırmazdı beni işe giderdi bende onunla giderdim arabada bana çikolatalar , cipsler, oyuncaklar alırdı . Eve hiç eli boş dönmezdi beni mutlu edecek bişey mutlaka getirirdi. Neden hep bunları hatırlıyorum? Çocuğunu böyle seven insan sonrasında çocuğuna it köpek muamelesi yaptı insan yerine koymadığı zamanlar oldu. Büyüyünce neden bu kadar değersizleştim? Küçük olmak, bebek olmak, sevimlilik falan mıydı beni evlat onu da baba yapan? Büyüyünce o babadan eser kalmadı. Ben ergenlik çağımdayken arkadaşlarım aşk acısı çekerdi ben annemin babamın acısını. Eşimle aramdaki sorunların bile kaynağı belli . Yaşamaya takatim kalmamışken gittim evlendim. Beceremedim sürdüremedim evliliği de . Elimi attığım yer kurudu zaten hayatım boyunca. Psikolojim berbat sağken böyle düşünüp üzülüp canı sağolsun neyse diyip geçiyordum şimdi kendimi teselli edecek kelime bulamıyorum.

rouges

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2011
2.609
2.682
Neden yaşananların bütün sorumluluğunu üstleniyorsun? Ne yaşandıysa karşılıklı yaşandı.
Üstelik sen çocuk baban yetişkindi.
Onun da belki sebepleri vardı diye düşünüp vicdan yapıyorsun, doğrudur da, kendince sebepleri vardı muhtemelen. Ama senin de kendi sebeplerin var.
Ve senin için geçerli olan kendi sebeplerin.
Onun sebepleri seni bağlamaz.
Allah rahmet eylesin sen yapabileceğin kadar yapmışsın . Gücünün yettiğinden fazlası için kendini suçlayamazsın.