babamdan para alıyorum. günah mı?

balmira1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2015
38
2
28
Arkadaslar babamla yaklasik 3 4 haftadir aramiz acik ve bana hicbir sekilde para vermiyor. Ulaşım için bile. Maddi durumumuz oldukca iyi. Disari cikmadan cebinden 20 25 lira aliyorum bunuda idareli kullanmaya calisiyorum. vicdan azabi cekiyorum. 19 yasindayim. Calismama izin vermiyolar. sizce haram mı?

Arkadaslar babamla yaklasik 3 4 haftadir aramiz acik ve bana hicbir sekilde para vermiyor. Ulaşım için bile. Maddi durumumuz oldukca iyi. Disari cikmadan cebinden 20 25 lira aliyorum bunuda idareli kullanmaya calisiyorum. vicdan azabi cekiyorum. 19 yasindayim. Calismama izin vermiyolar. sizce haram mı?

Insan neden evladina para vermez ya cok sacma..
Yani sonucta gizli oldugu icin hirsizlik gibi oluyor. Annenden istesen??

Insan neden evladina para vermez ya cok sacma..
Yani sonucta gizli oldugu icin hirsizlik gibi oluyor. Annenden istesen??

Sigara kullaniyorum vermeme sevebi bu birazda. Bende gurur yapip istemiyorum. Detaya girmeden yuzeysel olarak olay bu. Annem ev hanimi ondanda bir istiyorum 2 istiyorum sonucta bi geliri yok dogru duzgun

Günah mı değil mi bilemem.
Ama gururu bırakıp babanla konuşmalısın.
Babanın tutumu doğru değil elbette, (sigara sebebiyle) kendince seni yola getirmeye çalışıyor.
Sana kazandırdığı kötü alışkanlık ne olacak peki? ..
Gizli gizli para almamalısın.. Konuş, baban kızabilir, bağırabilir ama yine de dene.
Ayrıca 19 yaşındaymışsın, çalışma imkanın yok mu? Okuyorsan part time iş bulabilirsin belki..
Gurur yapacaksan da bu şekilde yap. Çalışıp kendi paramı kazanıyorum diyerek..

Sigara kullaniyorum vermeme sevebi bu birazda. Bende gurur yapip istemiyorum. Detaya girmeden yuzeysel olarak olay bu. Annem ev hanimi ondanda bir istiyorum 2 istiyorum sonucta bi geliri yok dogru duzgun

Bence bu yaptigin sigaradan daha kötü. Allah korusun aliskanlik olur bu. Babanla konumalisin bence de..

hep sölerim çocukları para ile terbıye edeemzsınız,kısarsanız ayrı,çok verırsenız ayrı,ah ya zor evlat yetişdirmek...bence gurur doğru değil babanla konuş,mecbur kalıp cebınden aldığını söle,haram olduğunu düşünüyosunya değil ama bence sigara haram onu düşün sen,o senın baban,haa adam alındığını fark edip annenden falan bılmesın yada başkasından o zaman kötü olur yapma..

o parayı sigaraya harcıyorsan hemen vazgeç. Baba eve ekmek parası bile vermediğinde annenin onun cebinden ihtiyaç kadarını alması hırsızlık olmuyor öyle alınabiliyorda seninki biraz karışık, bana uygun gelmedi babanla konuş özür falan dile

Günah mı değil mi bilemem.
Ama gururu bırakıp babanla konuşmalısın.
Babanın tutumu doğru değil elbette, (sigara sebebiyle) kendince seni yola getirmeye çalışıyor.
Sana kazandırdığı kötü alışkanlık ne olacak peki? ..
Gizli gizli para almamalısın.. Konuş, baban kızabilir, bağırabilir ama yine de dene.
Ayrıca 19 yaşındaymışsın, çalışma imkanın yok mu? Okuyorsan part time iş bulabilirsin belki..
Gurur yapacaksan da bu şekilde yap. Çalışıp kendi paramı kazanıyorum diyerek..
Calismama kesinlikle izin vermiyorlar. Tesekkur ederim babamla konustum sigara icmeyecegime soz verdirtti :)

o parayı sigaraya harcıyorsan hemen vazgeç. Baba eve ekmek parası bile vermediğinde annenin onun cebinden ihtiyaç kadarını alması hırsızlık olmuyor öyle alınabiliyorda seninki biraz karışık, bana uygun gelmedi babanla konuş özür falan dile
Konuştum. Tesekkur ederim

X