Babamı kaybettim, eşim üzerinden 1 hafta geçmeden beni ağlattı, boşanma aşamasına geldim. Siz olsanız ne yapardınız?

Öncelikle başınız sağolsun. Çok şükür ki böyle bir adamdan kurtulmuşsunuz. Eşinizin yaptığı çok iğrenç bir davranış. Anneniz ne kadar uzulmustur kim bilir. Ben de babamı kaybettim. Annemi yakınımiza taşıdık zaten aynı şehirdeydik. Şimdi babamın babası olan dedeme bakıyoruz. Her yıl iki ay bizde kalacak ve eşim başım gözüm üstüne diyor. Gerçekten de kurtulduguniza sevinin. Önünüze bakın. İnşallah çok daha iyi birini Allah çıkarsın karşınıza.
Hic bir mecburiyeti yokken esinizin basim gözüm üstüne söylemesi takdire sahan Allah razi olsun esinizden ve senden amin

Sonunu böyle tahmin edememiştim... size anneniz konusunda tavsiye verecektim aslında... diyecektim ki. Eğer evinde durmazsa o eve girmesi zor olur... yaşadığımı bilmiyorsunuz gibi şeyler yazmışsınız...

Yakın zamanda görümcemi kaybettim. Kvalidem yalnız kaldi... Aslında bizimle yaşamasını teklif ettim/ettik... o evime tekrar giremem.. zor olur dedi... onun orada bir hayatı var ve devam ediyor.. yaşlı da... sonra isterseniz bakarsınız dedi... bayramda 1 hafta bizimle kaldi. Huylar farklı alışkanlıklar farklı... zorlandım. Misal ilk gün kapıyı çalıp oturma odasına daldı. Çok korktum... mutfakta anlaşamadığımız şeyler oldu felan... neyse...

annenize kucak açmanızı anlıyorum... uzun vadede aynı evde olma fikri eşiniz içinde zordu... keşke bu şekilde bitmeseymiş....

keşke kabul etseydi, ama yakın ev tutup orada da destek olabilirdiniz. Çalışmıyormuşsunuz. Orta yolu bulurdunuz.

Muhtemelen daha farklı sorunlarınız varmış...
Ben neden anlatamıyorum ki uzun vadede ayni evde yasama gibi bir durum yoktu ortada bahsedilen sure 1 2 haftalik bir süre ve dışarıdan biriyle evlendiyse bunu kabul etmek zorunda orası benimde evim benimde kendi ailemi misafir etmek en dogal hakkım ki bi yas süreci var ortada annemin bize ihtiyacı yokki benim ona ihtiyacim vardı onbir aylik evlisiniz babaniz hic evinize gelmeden vefat etmis anneniz de ilk defa gelecek ve kalacagi iki hafta burdaki yanlısi benmi göremiyorum anlamadim gitti gerçekten ben onun ailesine cokmu alıştım sevdim kim bayiliyorki esinin ailesine hatir gönül saygi denen faktörlerle bugun sana yarin bana diyerek idare ediyor herkes. Sorunlarin altinda yatan sebep annesinin mudahelesiydi hep ayri bir aile olmaya musade edilmedi

Sonunu böyle tahmin edememiştim... size anneniz konusunda tavsiye verecektim aslında... diyecektim ki. Eğer evinde durmazsa o eve girmesi zor olur... yaşadığımı bilmiyorsunuz gibi şeyler yazmışsınız...

Yakın zamanda görümcemi kaybettim. Kvalidem yalnız kaldi... Aslında bizimle yaşamasını teklif ettim/ettik... o evime tekrar giremem.. zor olur dedi... onun orada bir hayatı var ve devam ediyor.. yaşlı da... sonra isterseniz bakarsınız dedi... bayramda 1 hafta bizimle kaldi. Huylar farklı alışkanlıklar farklı... zorlandım. Misal ilk gün kapıyı çalıp oturma odasına daldı. Çok korktum... mutfakta anlaşamadığımız şeyler oldu felan... neyse...

annenize kucak açmanızı anlıyorum... uzun vadede aynı evde olma fikri eşiniz içinde zordu... keşke bu şekilde bitmeseymiş....

keşke kabul etseydi, ama yakın ev tutup orada da destek olabilirdiniz. Çalışmıyormuşsunuz. Orta yolu bulurdunuz.

Muhtemelen daha farklı sorunlarınız varmış...

Eşini kaybetmiş kayınvalidesini 2 hafta misafir etmemek için eşini boşayan merhametsiz bir koca dışında hiç bir sorun yok orda. İnsan hiç tanımadığı insanları bile bir ay misafir edebiliyor.

Ben neden anlatamıyorum ki uzun vadede ayni evde yasama gibi bir durum yoktu ortada bahsedilen sure 1 2 haftalik bir süre ve dışarıdan biriyle evlendiyse bunu kabul etmek zorunda orası benimde evim benimde kendi ailemi misafir etmek en dogal hakkım ki bi yas süreci var ortada annemin bize ihtiyacı yokki benim ona ihtiyacim vardı onbir aylik evlisiniz babaniz hic evinize gelmeden vefat etmis anneniz de ilk defa gelecek ve kalacagi iki hafta burdaki yanlısi benmi göremiyorum anlamadim gitti gerçekten ben onun ailesine cokmu alıştım sevdim kim bayiliyorki esinin ailesine hatir gönül saygi denen faktörlerle bugun sana yarin bana diyerek idare ediyor herkes. Sorunlarin altinda yatan sebep annesinin mudahelesiydi hep ayri bir aile olmaya musade edilmedi
yazık annen de kendini suçlamıştır kadına da ayrı üzüldüm

benim yanıma gelecekti 1 bucuk ay falan kalmasını istiyordum sonra diğer ablamin yanina gececekti ve en azından ilk zamanları bu şekilde atlatacaktık. Ben bu durumu babamın kaybettikten 3 gün sonra eşimle paylaştım ve geriye çok sert bir tepki aldım 1-2 haftadan fazla misafir edemeyecegini ev ev üstüne olmayacağını asla rahat edemeyeceğini söyledi

Buna istinaden yazdım. Muhtemelen sürenin uzayacagindan korktu...

Ama zaten bitirmişsiniz pek Bi önemi kalmamış. Sadece siz için değil eşiniz içinde geçerli; evlilik bu kadar kolay bitmemeliydi. Ortaya bulunurdu...

Hakkınızda hayırlısı...

Eşini kaybetmiş kayınvalidesini 2 hafta misafir etmemek için eşini boşayan merhametsiz bir koca dışında hiç bir sorun yok orda. İnsan hiç tanımadığı insanları bile bir ay misafir edebiliyor.
Baştaki yazdığında 1.5 ay kalmasını istemiş. Eşi de 1-2 hafta misafir edebileceğini söylemiş. Ara sayfalarda süre azaldıysa bilemem. İki tarafta inatlaşmadan aşabilirlerdi.. vardir bunda da Bi hayır....

Misal şimdi konu açsam kvalidemin kalmasını eşim oglum çok istiyor desem(ki yalvardilar)... önceki yaşadıklarımı eklesem... kvalidenin de psikolojik tedavi gördüğünü desem yorumlar hangi yönde olur?? Ha yine de gelip kalsın, Bi gün bizimle yaşarsa Bi kolaylık vardır.... Allah hayırlısını göstersin diye dua ediyorum. Yoksa kafaya takacak çok sebebim var..

Baştaki yazdığında 1.5 ay kalmasını istemiş. Eşi de 1-2 hafta misafir edebileceğini söylemiş. Ara sayfalarda süre azaldıysa bilemem. İki tarafta inatlaşmadan aşabilirlerdi.. vardir bunda da Bi hayır....
Misal şimdi konu açsam kvalidemin kalmasını eşim oglum çok istiyor desem(ki yalvardilar)... önceki yaşadıklarımı eklesem... kvalidenin de psikolojik tedavi gördüğünü desem yorumlar hangi yönde olur?? Ha yine de gelip kalsın, Bi gün bizimle yaşarsa Bi kolaylık vardır.... Allah hayırlısını göstersin diye dua ediyorum. Yoksa kafaya takacak çok sebebim var..
Yanlış ifade etmiş olabilirim en fazla kalacagi o kadardi yoksa sure 2 hafta falandı annem zaten istesekte uzun kalmaz öyle bir seyi kimseye dayatamazsin zaten istemeyen belli de eder daha kötü olur herşey birlikte yaşamak ayrı misafirlik ayrı

Her zaman aynı konumda ben olsam ne yapilmasini isterdim diyerek hareket edin vicdaniniza hesap verebildiginiz sürece doğru yolu buluyorsunuz bazen doğru olanı yapmanin bile bedeli ağır oluyor evet suan o durumun içindeyim

Her zaman aynı konumda ben olsam ne yapilmasini isterdim diyerek hareket edin vicdaniniza hesap verebildiginiz sürece doğru yolu buluyorsunuz bazen doğru olanı yapmanin bile bedeli ağır oluyor evet suan o durumun içindeyim
O nedenle konu açmıyorum ters yönde fişekleyen çok olacak. Ben akışına bıraktım. Kimin ne olacağı belli değil. Görümcem 49 yaşında ölümcül hastalığı olmayan biriydi. 1 gün içinde öldü gitti...

Ben evliliğinize üzüldüm. Bu şekilde bitmemeliydi...

Ben de bunu söyleyecektim. Konu sahibinin acısı var diye kimse uzeirne gitmemis, herkes ona hak vermis ama yuzde yuz hakli falan degil. Sonraki mesajlarinda 1-2 hafta diye degsitirmis ama konunun ilk yazısında birkac ay demis, hatta dönüşümlü olarak kardesleriyle annelerini evlerine qlacaklarini soylemis. Yani o bir iki ay gectikten birkac ay sonra anne yine gelip birkac ay daha kalacak demek oluyor bu. Eşinin kabul etmemesi cok dogal. İsrarci olup rest cekmis konu sahibi ,esinin de kendi cizgilerini cignetmeyip rest cekmesi cok normal. Eşi haksiz degil. Nasil herkes konu sahibine haklisin haklisin diyebiliyor bu kadar anlayamiyorum. Aynisini yapan eş kişisi olsa yorumlar tam tersi olurdu eminim. Annemin maasi evi arabasi her seyi var demis. Maddi durumu iyiyse kizlarindan birinin yakınında ev tutmasi cok daha mantikli. Ben esin yerinde olsam annenin evini kapatip da aylarca evimde kalmasini vs ben de kabul etmem

O nedenle konu açmıyorum ters yönde fişekleyen çok olacak. Ben akışına bıraktım. Kimin ne olacağı belli değil. Görümcem 49 yaşında ölümcül hastalığı olmayan biriydi. 1 gün içinde öldü gitti...

Ben evliliğinize üzüldüm. Bu şekilde bitmemeliydi...

Bende üzgünüm çok elim kolum da bağlı ölüm değil imkansizlik değil ama naparsam yapiym degistiremeyecegim şeyler yaşıyorum karşımdaki asla konusulabilecek anlayacak biri değil yoluma devam etmekten baska carem yok çünkü acı öldürmüyor bir sonu yok bu hissin eşini seviyorsan Allah rizasi icin bile dayan zor ama mükafatı ni verir Rabbim

Ben de bunu söyleyecektim. Konu sahibinin acısı var diye kimse uzeirne gitmemis, herkes ona hak vermis ama yuzde yuz hakli falan degil. Sonraki mesajlarinda 1-2 hafta diye degsitirmis ama konunun ilk yazısında birkac ay demis, hatta dönüşümlü olarak kardesleriyle annelerini evlerine qlacaklarini soylemis. Yani o bir iki ay gectikten birkac ay sonra anne yine gelip birkac ay daha kalacak demek oluyor bu. Eşinin kabul etmemesi cok dogal. İsrarci olup rest cekmis konu sahibi ,esinin de kendi cizgilerini cignetmeyip rest cekmesi cok normal. Eşi haksiz degil. Nasil herkes konu sahibine haklisin haklisin diyebiliyor bu kadar anlayamiyorum. Aynisini yapan eş kişisi olsa yorumlar tam tersi olurdu eminim. Annemin maasi evi arabasi her seyi var demis. Maddi durumu iyiyse kizlarindan birinin yakınında ev tutmasi cok daha mantikli. Ben esin yerinde olsam annenin evini kapatip da aylarca evimde kalmasini vs ben de kabul etmem

Oncesinde bir bucuk ay demis olmamin aciklamasinu yaptım öncelikle bende tamameb hakliyim suçsuzum demedim hicbir zaman insanim ve benim de eksikliklerim mutlaka vardır burada olay hakli haksiz değil tamamen zamanlama dan dolayı bana hak veriliyor insan yas süresince idare edilir üslubuna dikkat edilir aciya ölüme saygı duyulur babanizi kaybetmissiniz elinizde anneniz kalmis ilk ya onuda kaybedersem psikolojisine giriyorsunuz birlikteligimiz suresince tam tersi durumu defalarca yasadik ben hep idare etmem gerekeb yeri bildim o günde ben idare edilmeyi bekledim

Ayrica evi kapattığımiz fikrine nereden kapıldın anlamadim evi kapatma falan yoktu ilk zamanlar zor sureci atlatana kadar yalniz bırakmamakti amaç onlarin da zor gunu oldu ben bekledigim ne varsa onlara yaptım aradaki olay vefa hatir gönüldü cenaze yas sureci ölüm gibi durumlarda kendi menfaat ve isteklerini bir kenara birakabilendedir insanlik vicdan merhamet zaten herkeste bu yuzden bulunmuyor

Ki hadi bir bucuk ay olsun ben onun ailesiyle evliligin boyunca bir aradayim annesi her firsatta evimdeyken bir bucuk ay bile agiza alinmamali aylrca hic gelmedigine saysaydı birgun kendi annesinin aynu duruma gelmeyeceginin garantisi yok onun babasi vefat etseydi aynısını ben yapsaydım doğru mu olurdu eşin için katlanabilirdin denmez miydi

Merhabalar. Şuanda çok kötü bir dönem geçiriyorum ve kafam çok karışık belki birilerinden fikir almak iyi olur düşüncesiyle buraya yazmaya karar verdim. Babam 4 yıldır kanser hastasıydı, ben 7 yıllık ilişkim olan kişiyle 11 aylık evliyim dışarıya gelin gittim ve benim düğünümden sonra kötüleşmeye başladı çok zor günler geçirdik organ yetmezliğine girdi son dönemleri hem onun için hem bizim için çok ağır geçti ve 8 Nisan da babamı kaybettim. Bu esnada eşim 26 günlük askerdeydi ve son günlerinde de cenazesinde de bulunamadı sadece telefondan görüşüyorduk. Biz 3 kız kardeşiz, ben en küçükleriyim ablalarım evli çocuklu onlar da dışarda yaşıyorlar ve bizim tüm akrabalarımız farklı illerdeler bu durumda annem babamdan sonra tek başına kaldı biz de acımız daha çok taze olduğu için ilk yıl annemizin belirli araliklarla bizlerin yanında kalmasına karar verdik tek çıkar yolu buydu bizim ona onun bize ihtiyacı vardı bu süreçte çünkü hem öncesi hem kaybetme süreci çok kötüydü çok zor günler geçirmiştik ilk benim yanıma gelecekti 1 bucuk ay falan kalmasını istiyordum sonra diğer ablamin yanina gececekti ve en azından ilk zamanları bu şekilde atlatacaktık. Ben bu durumu babamın kaybettikten 3 gün sonra eşimle paylaştım ve geriye çok sert bir tepki aldım 1-2 haftadan fazla misafir edemeyecegini ev ev üstüne olmayacağını asla rahat edemeyeceğini söyledi ve çok kötü bir üslupla bana rest çekti ve hiç geri adım atmadı. Benim evliliğim boyunca ne annem ne babam ne ailemden kimse evime gelmemişti babam bir kere bile evime gelemeden vefat etti bense onun ailesini akrabalarını defalarca ağırladım misafir ettim hep tek taraflı oldu bu durumlar ve annemin maaşı evi arabası var asla maddi manevi bir yükü olmaz hicbirimize çok düşünceli etliye sütlüye karışmayan anlaşması çok kolay biridir bugüne kadar da hicbir damadıyla bir sorunu olmamıştır Bu kadar kötü bir zamanda bunu yaşatması çok canımı yaktı ve bunca yıldır ilk defa ben de geri adım atmadım alttan almadım annemi kabul etmiyor ve bu kadar acı günümde merhamet etmiyorsa daha ayrilabilecegimizi söyledim o da karşılık olarak gerekeni yap bende bitti sözümden dönmem yazdı sonrasında tamamen sessiz kaldım olaydan 8 gün sonra 7 defa falan aradı açmadım ve ardından tekrar telefonumu açmadın bir daha yüzünü gormek istemiyorum sözünün arkasinda dur seklinde rest mesajı atti yine sessiz kaldım ama her şeye rağmen yas bayramı, ölüm bu diye bayramda benim ve ailemin yanına gelmesini bekledim gelmedi üstüne bir de 1 mayıs akşamı bana gel eşyalarını topla şeklinde mesaj attı ve bunun icinde 9 mayısa kadar süre verdi ailem gitmeden önce son kez kendini arayıp gideceğimizi haberdar etti yine aynı kafadaydı bir yıl dolunca anlaşmalı boşanırız gelsin alsin eşyasını dedi bunun uzerine babamın yas bayramının üçüncü günü 2 eniştem ve bir ablamla evlendigim sehre esyalarimi toplamaya gittim onca seyin üstüne bir de evimi topladım geldim hemen ertesi gün ailesi de kendi de beni engelledi her yerden tüm dugun kına söz nişan resimlerini sildi şimdi kızları ekliyor sosyal medyadan ve biz hala evliyiz şuanda inanilmaz bir boşluktayım çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadım o kadar kendilerini haklı goruyorki karşı taraf aklım almıyor ve tüm herkesten saklıyorlar şuan da durumları bense psikologa gitmeye başladım çok kötü bir durumdayım bugunumde bunu yaşayanı affetseydim kendime saygım kalmazdı ama bir yandan da yaşanmışlık çok fazla ve çok yalniz hissediyorum şuan hem babasızlık hem bir anda değişen hayatım hepsini kabullenmek cok zor geliyor. Doğru mu yapıyorum baska ne yapabilirim bilmiyorum ...
Akil verebilecek son insanim belki ama kurtulduğuna şükret. Belki şimdi sicagi sicagina hicbir şey anlasilmiyor. Ama cok guclu bir kadinsin. Ve eşinin burnu çok sürter diyeyim ben sana.

Bende üzgünüm çok elim kolum da bağlı ölüm değil imkansizlik değil ama naparsam yapiym degistiremeyecegim şeyler yaşıyorum karşımdaki asla konusulabilecek anlayacak biri değil yoluma devam etmekten baska carem yok çünkü acı öldürmüyor bir sonu yok bu hissin eşini seviyorsan Allah rizasi icin bile dayan zor ama mükafatı ni verir Rabbim
bir sohbetten not almistim cok hosuma gitmisti su söz <Sizden kaynaklanmayan hic birsey icin üzülmeyin>diye belki sizlerinde isinize yarar bir nebzede olsa ferahlik duyarsiniz insaAllah kardeslerim

Akil verebilecek son insanim belki ama kurtulduğuna şükret. Belki şimdi sicagi sicagina hicbir şey anlasilmiyor. Ama cok guclu bir kadinsin. Ve eşinin burnu çok sürter diyeyim ben sana.
pismanlik duyacak biri varsa oda empatisi olmayan esidir bir kötüye catinca anlar degerini konu sahibinin

X