Deri ve Cilt Hastalıkları Babamın Bacağındaki Yanık

peki kızlar, bu dönemde hastanede tüm bölümler çalışıyor mudur?

Hepinize merhaba hanımlar. Bu akşam çok üzüldüğüm bir konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum sizlerden. 😢😢😢 Baştan söylüyorum, babamın bacağının fotoğrafını yükleyeceğim. Rahatsız olan bakmasın lütfen.

Babam tam 1 ay önce dizinden aşağıya kaynar su dökmüş (keetle elinden kaymış). O can havliyle su tutup hemen arkasından buz bastırmış ki yapmaması gereken tek şeyi yapmış. Buz etine yapışıp deriyi daha da kaldırmış 😢 Annemlerle farklı ilçelerde yaşıyoruz. Üzülmeyeyim diye pek bir şey söylemediler fakat benim ısrarlarım sonucu babam bu akşam iyileşiyor diye fotoğrafını attı bana. Babam yüksek tansiyon hastası, o yüzden yaşadığı ilçeden başka bir hastaneye gidemiyor. Arabası da yok. Gitmesi gerekirse minibüsle gitmek zorunda kalacak ki bunu asla istemiyorum şu virüs döneminde. İlçedeki hastanede de bir tek acil bölümü çalışıyormuş. Yepyeni hastanede bir tek dahiliye varmış, o da tayin olup gitmiş. Neyse, 2 haftaya geçer deyip 2 günde bir pansumana çağırmışlar. Bugün tam 1 ay olmuş ve geçmemiş. Bizim yaşadığımız ilçedeki hastanenin cildiye bölümüne gelmeyi kafayı koymuş yasaktan önceki son 2 günde. Ben ısrarla gelmemesini istiyorum. Bu yanık yarası nasıl geçer bileniniz var mı? O kadar üzüldüm ki, ağladım. İçime öküz oturdu resmen... Yapılan pansumanlardan randıman alamamış sanırım, domuz yağı sürüyormuş son 3 gündür.

Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim 😢 Bu yara hastaneye gelmeden iyileşebilir mi?
geçmiş olsun ama bu çok çok ciddi bir yanık evde ya da sağlık ocağında buna bir şey yapamazsınız , önlemini alın muhakkak ve daha fazla sakın bekletmeden hastaneye gidin 1 ay olmuş zaten Allah korusun adam bacağından bile olabilir, mikrop kapıp hayatını bile kaybedebilir ordan.

geçmiş olsun ama bu çok çok ciddi bir yanık evde ya da sağlık ocağında buna bir şey yapamazsınız , önlemini alın muhakkak ve daha fazla sakın bekletmeden hastaneye gidin 1 ay olmuş zaten Allah korusun adam bacağından bile olabilir, mikrop kapıp hayatını bile kaybedebilir ordan.
Allah korusun yaaaaa, inşallah öyle kötü olmaz. en iyisi ben sabah hastaneleri arayıp öğreneyim de gitsin bir an önce

Yanıklara yumurta akının iyi geldiğini biliyorum, yanık esnasında yanan yere direk uygulanıp, sürüp, kurudukça tekrar sürülüyor. Yumurta akı hücre yeniliyormuş. Ama bu derece bir yanığıda kapsamlı bir hastaneye yönlendirmeyip evde tedavi etmeleride çok saçma.
sabah hastaneleri arayacağım, eğer çağırırlarsa götüreceğim babamı. çağırmazlarsa bu önerini söyleyeceğim mutlaka. teşekkürler

Allah korusun yaaaaa, inşallah öyle kötü olmaz. en iyisi ben sabah hastaneleri arayıp öğreneyim de gitsin bir an önce
Allah korusun tabi ama ciddiyetini anlatmak istedim, bu arada anne tarafından memleketime selamlar :) yaşı da var bakın çok acilen gitsin hem de, oldukça ağır bir yanık çünkü. yanık bölümleri var hastanelerin önceliğiniz o bölüm olsun.

Buarada butun antibiyotiklere karşımı alerji gelistiriyor bunu mutlaka doktorlara belirtin

Allah korusun tabi ama ciddiyetini anlatmak istedim, bu arada anne tarafından memleketime selamlar :) yaşı da var bakın çok acilen gitsin hem de, oldukça ağır bir yanık çünkü. yanık bölümleri var hastanelerin önceliğiniz o bölüm olsun.
aleykümselam ☺ buralarda var mıdır araştıracağım.
Buarada butun antibiyotiklere karşımı alerji gelistiriyor bunu mutlaka doktorlara belirtin
sanırım hayır. SEF ve 1 tane daha ama hatırlamıyorum şu an. Çünkü 1 tane başka marka kullanmış, onda alerji olmamış. O bitince SEF kullanıp her yeri şişmiş. Not etmiş, cüzdanına koymuş kıyamam 😢

aleykümselam ☺ buralarda var mıdır araştıracağım.

sanırım hayır. SEF ve 1 tane daha ama hatırlamıyorum şu an. Çünkü 1 tane başka marka kullanmış, onda alerji olmamış. O bitince SEF kullanıp her yeri şişmiş. Not etmiş, cüzdanına koymuş kıyamam 😢
Kirklareli listesine baktim cildiye gozukmuyor doktor eksiğimi var

Kirklareli listesine baktim cildiye gozukmuyor doktor eksiğimi var
evet mhrs'ye göre merkez hastanede cildiye yok. çoktandır hastaneye gitmiyorum o yüzden eksik var mı bilemiyorum ama açmadığına göre klinik yoktur. koca hastane yaptılar, gel gör ki klinikler hala eksik 😒

evet mhrs'ye göre merkez hastanede cildiye yok. çoktandır hastaneye gitmiyorum o yüzden eksik var mı bilemiyorum ama açmadığına göre klinik yoktur. koca hastane yaptılar, gel gör ki klinikler hala eksik 😒
Ben luleburgazdayim persembe cuma iki doktorda full calisiyor bence bayrama girmeden gelebiliyosa gelsin ve burdaki hastaneler gercekten hic dolu degil burgazda olsa yardimci olabilirdim ama kirklareline gidemeyiz 😔

MHRS'yi aradım ama nafile, bekletiyor da bekletiyor. sabah ilk işim hastaneleri aramak olacak. Çok teşekkür ederim kızlar hepinize. Allah razı olsun. Konuyu kapatacağım. İyi geceler diliyorum. ❤❤❤❤❤

MHRS'yi aradım ama nafile, bekletiyor da bekletiyor. sabah ilk işim hastaneleri aramak olacak. Çok teşekkür ederim kızlar hepinize. Allah razı olsun. Konuyu kapatacağım. İyi geceler diliyorum. ❤❤❤❤❤
Rabbim sifa versin insallah hallolur hayirli geceler👋😊

X