Babamın ihaneti

Babanızla konuşun bence, gördüklerinizi bildiklerinizi anlatın kanıtları da alın tabi inkar edemesin. Ya bu işi tamamen bırak bitir diyin ki ne kadar emin olunabilir bıraktığına, ya da anneme boşanmal istediğini söyle falan diyin. Bence kadıncagiza onca yıldan sonra söylenmez babam bu işlere kalkışmış bu da kanıtı diye daha kötü sonuclar olabilir.

Bilemiyorum cok zor annenizi en iyi siz tanırsınız, hangi yolla nasıl öğrenmesi gerekir en iyi siz bilirsiniz. Keske babanız yaptigi hatanın farkına varsa.

Herkese merhaba, aslında buraya içimi dökme konusunda epey kararsız kaldım ama bu konu kimseye anlatabileceğim bir durum değil ve sürekli içimde biriyle paylaşıp rahatlama ihtiyacı var. Burada anonim şekilde yazabilmek ve sizlerin desteğini, fikirlerini almak bana iyi gelebilir diye düşünerek yazıyorum.

Öncelikle uzun yıllardır babamın bazı hareketlerinden annemi aldatabileceği şüphesine kapılır, sonra hemen bu düşünceyi kafamdan atardım ve utanırdım bunu düşünebildiğim için. Meğer utanması gereken ben değilmişim...

Yakın zamanda, bir şekilde babamın annemi yıllardır aldattığını kesin olarak, kanıtlarıyla öğrendim. Sürekli olarak bu işi yapan kadınlara gidiyormuş. Bazen uzun yıllar aynı kadınla bazen de 'değişiklik' aradığı için farklı kadınlarla görüşüyormuş. Üstelik bunun için kurulmuş iğrenç bir forum var, oraya da üye. Orada kadınlar kendilerini tanıtıyor, bunlar da deneyimlerini yazarak referans oluyorlar. Hiç çekinmeden tüm detayları yazabilmesine mi tiksineyim, şu pandemi döneminde dahi kimin ne olduğunu bilmeden birkaç kadına gidip virüs konusunda annemi de beni de riske atmasına mı sinirleneyim, gittiği kızların çoğunun benim yaşlarımda olmasına mı midem kalksın...

Üstelik ben pandemi nedeniyle işsiz kalan bir öğretmenim ve zar zor kendimizi geçindiriyoruz, adama masraf çıkmasın diye neredeyse kişisel olarak hiçbir harcamam yok. Her şeyden onun beli bükülmesin, canı sıkılmasın diye feragat ediyorum bir de. Tüm bunlara mı yanayım, güzel annemin her şeyden bi haber şekilde kendisini tamamen bana ve babama adamış bir karakter olmasına mı üzüleyim...

Oysa ben küçüklüğümden beri babamla arkadaş gibiydim, çok yakındım. O kadar kötü oldum ki bunları öğrenince, kafamdaki o baba algısı tamamen yerle bir oldu. Nişanlıyım, birkaç ay sonra evleneceğim Allah nasip ederse. Nişanlıma çok güvenmeme rağmen içimde korku oldu, garip hissediyorum. Sanki o kadar güvendiğim, anneme aşkla bakan, herkesin imrendiği bir evliliği olan babam bile bunu senelerdir kimseye çaktırmadan yapabiliyorsa herkes yapabilirmiş gibi biraz saçma bir his oluştu.

Her neyse çok uzatıp sizleri de sıkmak istemem. Kısacası birkaç ay kaldı bu evden ayrılmama ama babamla normalde çok yakın, birbirine sürekli espriler yapan, eğlenen bir baba-kız ilişkimiz varken şimdi ona nasıl davranacağımı bilemiyorum. Anneme de belli etmek istemiyorum, çok zor bir durumda kaldım. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Fikirleriniz benim için çok önemli, şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Babanızla olan konuya çok üzüldüm ama nişanlınıza bu olanları sakın anlatmayın demeye geldim

Konusmak isterseniz annenizle degil once babanizla konusun bence. Belki utanır bir daha yapmaz. Genc olsa idi kesin söyleyin annenize derdim ama ülkemizde bosanmak belli bir yaştan sonra zor.

Öncelikle hepinize görüşleriniz için çok teşekkür ederim.
Bence babanızın önüne kanıtları koyarak onu tehdit etmelisiniz. Bir daha olursa bunları anneme veririm biliyorsun o da seni boşar gibisinden. Belki biraz korkar da bırakır. Baktınız devam ediyor o zaman kesinlikle annenize söylemelisiniz.
Babamla bu konuyu konuşmak istemedim. Çünkü zaten böyle bir tehditte bulunursam muhtemelen bir daha yapmayacağını falan söyleyecek ama daha dikkatli bir şekilde yapmaya devam edicek diye düşünüyorum. Üstelik evleneceğim için artık benden gizlemek çok daha kolay olucak, dolayısıyla bunun takibini yapamam ve emin olamam. Babamla yüz göz olmuş olurum diye düşündüm.
Anneniz biliyordur bence, ben bi kadının bilmeyeceğine inanmıyorum. Bırakın yüz göz olmayın. Annenize de saygınızı yitirmeyin.

Ben eşime sürülen traş losyonun farklılığından gittiği berberi değiştirdiğini anlıyorum değil ki farklı bi kadının koynundan gelecek.
Annemin bilmediğine eminim. Sadece geçen gün bir süreliğine babama ulaşamadık telefonu kapalıydı. Telefonu da bozuk sürekli kapanıp duruyor diye annem yine bu yüzden kapandı diye düşündü başta. Sonra telefonu açıldı -ne hikmetse!- bize yazdı iste telefon yine kapandı ama şimdi açıldı diye. Orada sadece annem bana 'insan şüpheleniyor bir süreliğine kapalı sonra bir anda açılıyor bu telefon' dedi. Ben bir şey dememiştim henüz bilmediğim için. Sonra annem 'baban böyle bir şey yapsa anlarım ama yaa' falan deyip geçiştirdi. Tek şüphelendiği gün o gündü. Belki de artık fark ediyor ama gerçeği öğrenmek istemediği için araştırmıyor bir şeyleri. Çünkü arkadaşların da dediği gibi, belli bir yaştan sonra düzen bozmak hiç kolay değil...

Herkese merhaba, aslında buraya içimi dökme konusunda epey kararsız kaldım ama bu konu kimseye anlatabileceğim bir durum değil ve sürekli içimde biriyle paylaşıp rahatlama ihtiyacı var. Burada anonim şekilde yazabilmek ve sizlerin desteğini, fikirlerini almak bana iyi gelebilir diye düşünerek yazıyorum.

Öncelikle uzun yıllardır babamın bazı hareketlerinden annemi aldatabileceği şüphesine kapılır, sonra hemen bu düşünceyi kafamdan atardım ve utanırdım bunu düşünebildiğim için. Meğer utanması gereken ben değilmişim...

Yakın zamanda, bir şekilde babamın annemi yıllardır aldattığını kesin olarak, kanıtlarıyla öğrendim. Sürekli olarak bu işi yapan kadınlara gidiyormuş. Bazen uzun yıllar aynı kadınla bazen de 'değişiklik' aradığı için farklı kadınlarla görüşüyormuş. Üstelik bunun için kurulmuş iğrenç bir forum var, oraya da üye. Orada kadınlar kendilerini tanıtıyor, bunlar da deneyimlerini yazarak referans oluyorlar. Hiç çekinmeden tüm detayları yazabilmesine mi tiksineyim, şu pandemi döneminde dahi kimin ne olduğunu bilmeden birkaç kadına gidip virüs konusunda annemi de beni de riske atmasına mı sinirleneyim, gittiği kızların çoğunun benim yaşlarımda olmasına mı midem kalksın...

Üstelik ben pandemi nedeniyle işsiz kalan bir öğretmenim ve zar zor kendimizi geçindiriyoruz, adama masraf çıkmasın diye neredeyse kişisel olarak hiçbir harcamam yok. Her şeyden onun beli bükülmesin, canı sıkılmasın diye feragat ediyorum bir de. Tüm bunlara mı yanayım, güzel annemin her şeyden bi haber şekilde kendisini tamamen bana ve babama adamış bir karakter olmasına mı üzüleyim...

Oysa ben küçüklüğümden beri babamla arkadaş gibiydim, çok yakındım. O kadar kötü oldum ki bunları öğrenince, kafamdaki o baba algısı tamamen yerle bir oldu. Nişanlıyım, birkaç ay sonra evleneceğim Allah nasip ederse. Nişanlıma çok güvenmeme rağmen içimde korku oldu, garip hissediyorum. Sanki o kadar güvendiğim, anneme aşkla bakan, herkesin imrendiği bir evliliği olan babam bile bunu senelerdir kimseye çaktırmadan yapabiliyorsa herkes yapabilirmiş gibi biraz saçma bir his oluştu.

Her neyse çok uzatıp sizleri de sıkmak istemem. Kısacası birkaç ay kaldı bu evden ayrılmama ama babamla normalde çok yakın, birbirine sürekli espriler yapan, eğlenen bir baba-kız ilişkimiz varken şimdi ona nasıl davranacağımı bilemiyorum. Anneme de belli etmek istemiyorum, çok zor bir durumda kaldım. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Fikirleriniz benim için çok önemli, şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Annenizin bu durumdan haberi olmalı anlatın birsekilde

Normalde sessiz kalınması taraftarıyım ve herkese de aynı şeyi söylerim. Fakat siz anlatırken midem kalktı.. Bu kadarına pes dedim.. 😳😳

Ayrıca babanızın yaptığı karaktersizlik bir tarafa dursun annenizin sağlığını da ciddi anlamda tehlikeye atıyor. Sadece korona sebepli değil tabi ki başka bir hastalık da bulaştırabilir.. O yüzden annenizin bilmesi gerekli bence.. Ayrıca bu kadar iğrenç bir insanla birlikte olduğunu bilmek hakkıdır.. Hadi karaktersiz bir insan ama insanda vizyon olur.. Ne bileyim yani herkesle yatıp kalkan iğrenç iğrenç kızı yaşında değişik değişik kadınlarla olmak da ayrı bir iğrençlik ayrı bir şuursuzluk 🤢🤢🤢

Sizin adınıza da çok üzüldüm çok zor bir durum bu.. Allah yardımcınız olsun sizin de annenizin de.. Çok şeyler söylemek isterdim ama söz konusu sizin babanız o yüzden söylemiyorum. Söylediklerim için de kusura bakmayın gerçekten sinirlendim..

Normalde sessiz kalınması taraftarıyım ve herkese de aynı şeyi söylerim. Fakat siz anlatırken midem kalktı.. Bu kadarına pes dedim.. 😳😳

Ayrıca babanızın yaptığı karaktersizlik bir tarafa dursun annenizin sağlığını da ciddi anlamda tehlikeye atıyor. Sadece korona sebepli değil tabi ki başka bir hastalık da bulaştırabilir.. O yüzden annenizin bilmesi gerekli bence.. Ayrıca bu kadar iğrenç bir insanla birlikte olduğunu bilmek hakkıdır.. Hadi karaktersiz bir insan ama insanda vizyon olur.. Ne bileyim yani herkesle yatıp kalkan iğrenç iğrenç kızı yaşında değişik değişik kadınlarla olmak da ayrı bir iğrençlik ayrı bir şuursuzluk 🤢🤢🤢

Sizin adınıza da çok üzüldüm çok zor bir durum bu.. Allah yardımcınız olsun sizin de annenizin de.. Çok şeyler söylemek isterdim ama söz konusu sizin babanız o yüzden söylemiyorum. Söylediklerim için de kusura bakmayın gerçekten sinirlendim..
Teşekkür ederim size de. Estağfurullah, gerçekten tiksinç bir durum olduğu için ne deseniz haklısınız zaten. Böyle zor bir durumun içinde kaldım işte...
Sakın ha boş bulunup nisanlına anlatayım deme
Bence babanla konuşmalısın asıl yüzleşmen gereken o
Zaten kimseye anlatabileceğim bir durum olmadığı için buraya yazmak istedim, kesinlikle söyleyemem böyle bir şeyi. Düşündükçe midem bulanıyor. Babamla yüzleşmem bir şey değiştirmez diye düşünüyorum. Yapmayacağını söyler ve devam eder bence. Ben de evleneceğim için bunun izini süremem. Boşu boşuna onunla yüz göz olmak istemiyorum. Allah akıl fikir versin gerçekten ya annem bunu öğrenince ne hale gelecek, çok korkuyorum..

Anladım evet haklısınız çok zor bir durum. Benim babam da bu işi yapan kadınlarla görüşüyor. Babam 40'lı yaşlarda. Görüştüğü kişilerin bazıları benim yaşlarımda, bazıları 30'larında. Sapık fikirli biri değildir ama bu yaptığı beni çok yıktı, annem ne hale gelir bilmiyorum. Şimdi ben de evleneceğim annemin tutunacak dalı kalmaz, dünyası yıkılır eminim. Bu yüzden söyleyemiyorum bir türlü...
Allahaskina annenin tutunacak dalı baban mi sanıyorsun? Adam kudurmuş sapıtmış biran önce annen boşanmalı. Hastalık kaparsa ne olacak? Öyle bir iğrençle yaşayacağına gitsin yalnız ağlasın daha ıyi! Millet boşansın dedikce yok olmaz yok annem üzülür bu ne ya! O zaman kurcalamasaydın babanın hayatını!

Allahaskina annenin tutunacak dalı baban mi sanıyorsun? Adam kudurmuş sapıtmış biran önce annen boşanmalı. Hastalık kaparsa ne olacak? Öyle bir iğrençle yaşayacağına gitsin yalnız ağlasın daha ıyi! Millet boşansın dedikce yok olmaz yok annem üzülür bu ne ya! O zaman kurcalamasaydın babanın hayatını!
Pardon bir sakin mi olsanız acaba? Biz de biliyoruz gidip her şeyi bir anda anlatıp 'al gör birlikte olduğun adamı boşan' demeyi. Herkesin aile yapısı, evinin içindeki durum, annesinin imkanları vs. farklıdır. Bu öyle basit olmuyor her ailede. Sizin annenizin durumu öyle olmayabilir, üzgünüm ama benim annemin tutunacak dalı tam olarak da babam. Bu yüzden öyle pat diye söylenmiyor her şey hanımefendi. Ayrıca bir şeyleri kurcaladığıma da pişman değilim. Kaldı ki okuduysanız yukarıda sürekli olarak annemin şüphe duymasını sağlayacağım bir şekilde diyorum. Yani onun gözünü açmaya çalışacağım aslında. Zaten zor bir durumun içindeyim sanki ben eşimi aldatmışım gibi bana yükselmenizin anlamı ne?

Bu durumla ilgili kanıtların önüne çıkmasını ve annenizin bu durumu kendi kendine keşfetmesini sağlasanız?

Bu durumla ilgili kanıtların önüne çıkmasını ve annenizin bu durumu kendi kendine keşfetmesini sağlasanız?
Az önce annem yanıma geldi ve bugün babamla para konusunda tartıştıklarından bahsetti. İyice nevrim döndü ve babamdan şüpheleniyorum dedim. Bir iki hareketinden bahsederek anneme de biraz şüphe uyandırdım. Bulursan sen bulursun bir şey yapıyorsa bul çıkar dedi başta. İçimden tam oh dedim, sonra boşandığında ne yapacağından bahsederkenki halini görünce çok kötü oldum. Acil iş bulurum, 1+1 ev bulurum yaşarım falan dedi. Of bilmiyorum hayatı çok zorlaşacak öyle üzülüyorum ki 😞

X