Babamın ihaneti

Az önce annem yanıma geldi ve bugün babamla para konusunda tartıştıklarından bahsetti. İyice nevrim döndü ve babamdan şüpheleniyorum dedim. Bir iki hareketinden bahsederek anneme de biraz şüphe uyandırdım. Bulursan sen bulursun bir şey yapıyorsa bul çıkar dedi başta. İçimden tam oh dedim, sonra boşandığında ne yapacağından bahsederkenki halini görünce çok kötü oldum. Acil iş bulurum, 1+1 ev bulurum yaşarım falan dedi. Of bilmiyorum hayatı çok zorlaşacak öyle üzülüyorum ki 😞
Gerçekten o kadar zor bir durum ki, asla neyin daha doğru olduğunu bulamıyorsun. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık dedikleri. Gerçekler yanında çok sorumluluk getiriyor. Diyecek bir şey de bulamıyorum tanrı yardımcınız olsun.

Gerçekten o kadar zor bir durum ki, asla neyin daha doğru olduğunu bulamıyorsun. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık dedikleri. Gerçekler yanında çok sorumluluk getiriyor. Diyecek bir şey de bulamıyorum tanrı yardımcınız olsun.
Çok teşekkür ederim desteğiniz için. İnşallah bir çıkış yolu bulacağım...

Pardon bir sakin mi olsanız acaba? Biz de biliyoruz gidip her şeyi bir anda anlatıp 'al gör birlikte olduğun adamı boşan' demeyi. Herkesin aile yapısı, evinin içindeki durum, annesinin imkanları vs. farklıdır. Bu öyle basit olmuyor her ailede. Sizin annenizin durumu öyle olmayabilir, üzgünüm ama benim annemin tutunacak dalı tam olarak da babam. Bu yüzden öyle pat diye söylenmiyor her şey hanımefendi. Ayrıca bir şeyleri kurcaladığıma da pişman değilim. Kaldı ki okuduysanız yukarıda sürekli olarak annemin şüphe duymasını sağlayacağım bir şekilde diyorum. Yani onun gözünü açmaya çalışacağım aslında. Zaten zor bir durumun içindeyim sanki ben eşimi aldatmışım gibi bana yükselmenizin anlamı ne?
Annen hastalık kaparsa o zaman anlarsın! Banane ya sana yazan da hata! Millet beğenmiş yorumunu bir de pes! Annen hastalık kalınca üzülmezsin hayde güle güle. Bir de eşini aldatmakla ne alaka saçmalama be

Bazen yorum yazmamalı banane demeli insanlara! Iğrenç sitelerden yüzlerce ilişki yaşayan babasını annesine anlatmayana pes. Anne boşanırsa yalnız kalacak destek gerekecek kadın da evleniyormus o babayla kalsın ya modunda! Çok sevdiğim biri serviks kanserinden vefat etti. Çünkü o aşağılık kocası sapkın bir hayat yaşıyordu. Ben ınsanlık namına yazdım bir de senden laf yedim! Umurumda misin hıc hayde kolay geleeee

Annen hastalık kaparsa o zaman anlarsın! Banane ya sana yazan da hata! Millet beğenmiş yorumunu bir de pes! Annen hastalık kalınca üzülmezsin hayde güle güle. Bir de eşini aldatmakla ne alaka saçmalama be

Bazen yorum yazmamalı banane demeli insanlara! Iğrenç sitelerden yüzlerce ilişki yaşayan babasını annesine anlatmayana pes. Anne boşanırsa yalnız kalacak destek gerekecek kadın da evleniyormus o babayla kalsın ya modunda! Çok sevdiğim biri serviks kanserinden vefat etti. Çünkü o aşağılık kocası sapkın bir hayat yaşıyordu. Ben ınsanlık namına yazdım bir de senden laf yedim! Umurumda misin hıc hayde kolay geleeee
Şu gereksiz kaba üslubunuzdan ve sinirli tavrınızdan ötürü insanlar yazdığımı beğenmiş olmasın? Ben zaten anneme söylemeye çalışacağımı belirtmişim başından beri, bana neyin tavrını yapıyorsunuz okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz? 'insanlık namına' yazarken karşınızdakinin de bir insan olduğunu ve zor bir süreçten geçtiğini düşünseniz, daha kibarca akıl verseniz böyle bir karşılık almazsınız zaten. Anlamamışsınız tekrar söylüyorum, sanki ben eşimi aldatmışım gibi bana karşı öfkeli yazıyorsunuz enteresansınız gerçekten. Şurada belki doğru bir şey söyleyeceksiniz ama sürekli ünlem, ünlem, ünlem ve bağırır çağırır kavga eder gibi bir üslupla ağzımıza ediyorsunuz afedersiniz. Bakın bakalım sizin kadar sözlerinde ileri giden olmuş mu burada.. Ayrıca benim karakterimi bilmeden sizin ne haddinize 'anne boşanırsa destek gerekecek bu da evleniyormuş babayla kalsın modunda' diyebilmek?? Ben bunu öğrendiğimden beri 'birkaç ay daha bekleyip anneme öyle mi söylesem de hem evlenmiş olurum annemi direkt yanıma alırım' kafasındayım hanımefendi sizin dediğiniz o modları ben bilmem annemi de ortada bırakmam. Beni tanımadan size bu fikir nereden geldi bilemiyorum, ne kadar fesatça bir düşünce pes. 'umurumda mısın hiç' demişsiniz, o halde rica ediyorum beni tanımadan saçmasapan yorum da yapmayın haddiniz bilin. Mahalle kavgasındaymışcasına bir güzel yardırıp bi de 'hayde kolay geleeee' demişsiniz, teşekkür ederim inşallah Allah kolaylık verir bize. Size de 'insanlık namına' acımasızca insan yargılamakta kolay gelsin.

Ayrıca hanımefendi bütün yazdıklarıma 'beğenmedim' ifadesi atmanıza gerek yok zira siz beğenin diye yazmadım, ne yapmaya çalıştınız onu da anlamadım ama umarım hırsınızı almışsınızdır.:)

Çok çok zor sizin adınıza üzüldüm, babanın yeri başkadır kızlar için. Allah yardımcınız olsun

Annenize söylemelisiniz. 1 +1 eve çıksın nolcak ki.. Bir avukatla görüşün tazminat da alır anneniz nafaka da.. Sağlıktan güvenden önemli mi ya.
O adam düzenine devam etmesin.
Babanızla yüzgöz olmayın ama anneniz halletsin bu işi

eğer kızım bana bunu söylemezse öğrenince babasıyla beraber kızımı da silerdim
Evet o açıdan bakınca ben de öyle düşünüyorum, haklısınız.
680987654345678765434568 kere imza atmaya geldim
Ben de nişanlıma söylemeyi düşünmedim hiç. Zaten utanç verici bir durum, söyleyemem. 😞

Çok çok zor sizin adınıza üzüldüm, babanın yeri başkadır kızlar için. Allah yardımcınız olsun

Annenize söylemelisiniz. 1 +1 eve çıksın nolcak ki.. Bir avukatla görüşün tazminat da alır anneniz nafaka da.. Sağlıktan güvenden önemli mi ya.
O adam düzenine devam etmesin.
Babanızla yüzgöz olmayın ama anneniz halletsin bu işi
Evet babamın yeri çok başkaydı benim için de ama şu an her şey yerle bir oldu diyebilirim... Böyle bir şey olursa diye konuştuğumda annemin fikri 1+1 eve çıkmak, benim fikrim onu evlenince yanıma almak ama o böyle bir şeyi istemez biliyorum. Yani gelse bile ev bulana kadar falan gelir. Çünkü kendisi 20 yıl kadar kayınvalidesi, kayınpederi ve kayınlarıyla yaşamış biri olarak artık kendi düzenini isteyen ve misafir geldiğinde bile çok sıkılan biri. Bazen benden bile sıkılıyor, öyle diyeyim. Zaten kendi düzenine de 2 yıldır geçebilmiş bulunuyor. Yani aslında en rahat, en huzurlu olması gereken zamanlarını yaşıyor. Bu yüzden çok zorlanacak diye üzülüyorum 😞 Baba konusunda da sizinle aynı fikirdeyim. Size de teşekkür ederim desteğiniz, kibar ve anlayışlı üslubunuz için. Keşke herkes bu şekilde saygıyla yazsa..

Herkese merhaba, aslında buraya içimi dökme konusunda epey kararsız kaldım ama bu konu kimseye anlatabileceğim bir durum değil ve sürekli içimde biriyle paylaşıp rahatlama ihtiyacı var. Burada anonim şekilde yazabilmek ve sizlerin desteğini, fikirlerini almak bana iyi gelebilir diye düşünerek yazıyorum.

Öncelikle uzun yıllardır babamın bazı hareketlerinden annemi aldatabileceği şüphesine kapılır, sonra hemen bu düşünceyi kafamdan atardım ve utanırdım bunu düşünebildiğim için. Meğer utanması gereken ben değilmişim...

Yakın zamanda, bir şekilde babamın annemi yıllardır aldattığını kesin olarak, kanıtlarıyla öğrendim. Sürekli olarak bu işi yapan kadınlara gidiyormuş. Bazen uzun yıllar aynı kadınla bazen de 'değişiklik' aradığı için farklı kadınlarla görüşüyormuş. Üstelik bunun için kurulmuş iğrenç bir forum var, oraya da üye. Orada kadınlar kendilerini tanıtıyor, bunlar da deneyimlerini yazarak referans oluyorlar. Hiç çekinmeden tüm detayları yazabilmesine mi tiksineyim, şu pandemi döneminde dahi kimin ne olduğunu bilmeden birkaç kadına gidip virüs konusunda annemi de beni de riske atmasına mı sinirleneyim, gittiği kızların çoğunun benim yaşlarımda olmasına mı midem kalksın...

Üstelik ben pandemi nedeniyle işsiz kalan bir öğretmenim ve zar zor kendimizi geçindiriyoruz, adama masraf çıkmasın diye neredeyse kişisel olarak hiçbir harcamam yok. Her şeyden onun beli bükülmesin, canı sıkılmasın diye feragat ediyorum bir de. Tüm bunlara mı yanayım, güzel annemin her şeyden bi haber şekilde kendisini tamamen bana ve babama adamış bir karakter olmasına mı üzüleyim...

Oysa ben küçüklüğümden beri babamla arkadaş gibiydim, çok yakındım. O kadar kötü oldum ki bunları öğrenince, kafamdaki o baba algısı tamamen yerle bir oldu. Nişanlıyım, birkaç ay sonra evleneceğim Allah nasip ederse. Nişanlıma çok güvenmeme rağmen içimde korku oldu, garip hissediyorum. Sanki o kadar güvendiğim, anneme aşkla bakan, herkesin imrendiği bir evliliği olan babam bile bunu senelerdir kimseye çaktırmadan yapabiliyorsa herkes yapabilirmiş gibi biraz saçma bir his oluştu.

Her neyse çok uzatıp sizleri de sıkmak istemem. Kısacası birkaç ay kaldı bu evden ayrılmama ama babamla normalde çok yakın, birbirine sürekli espriler yapan, eğlenen bir baba-kız ilişkimiz varken şimdi ona nasıl davranacağımı bilemiyorum. Anneme de belli etmek istemiyorum, çok zor bir durumda kaldım. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Fikirleriniz benim için çok önemli, şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Omur kisa..annenizi uzmuyorsa.anneniz mutluysa gormeyin duymayin bilmeyin.

Evet babamın yeri çok başkaydı benim için de ama şu an her şey yerle bir oldu diyebilirim... Böyle bir şey olursa diye konuştuğumda annemin fikri 1+1 eve çıkmak, benim fikrim onu evlenince yanıma almak ama o böyle bir şeyi istemez biliyorum. Yani gelse bile ev bulana kadar falan gelir. Çünkü kendisi 20 yıl kadar kayınvalidesi, kayınpederi ve kayınlarıyla yaşamış biri olarak artık kendi düzenini isteyen ve misafir geldiğinde bile çok sıkılan biri. Bazen benden bile sıkılıyor, öyle diyeyim. Zaten kendi düzenine de 2 yıldır geçebilmiş bulunuyor. Yani aslında en rahat, en huzurlu olması gereken zamanlarını yaşıyor. Bu yüzden çok zorlanacak diye üzülüyorum 😞 Baba konusunda da sizinle aynı fikirdeyim. Size de teşekkür ederim desteğiniz, kibar ve anlayışlı üslubunuz için. Keşke herkes bu şekilde saygıyla yazsa..
Sizin yanınızda olmaz. Yeni evli olacaksınız. Sağlık sorunları haricinde anne veya babanın çekirdek aile yanında kalması tamamen yanlış.

Siz kayınvalideniz sizinle kalırsa nasıl rahatsız olursanız eşiniz de belli bir süre sonra rahatsız olacaktır ki haklı.

Annenize söylemeden önce bir hukukçuyla konuşun derim. Hastalığa davetiye çıkarmak vs. Adam suçlu. Sonra bi çaresine bakarsınz.

Yaptığı hata kimsenin yanına kalmamalı. Evli mutlu ahlaklı gibi görünüp etrafta da saygın saygın dolaşıyodur, bildiğinizi bilsin rezil olma korkusunu yaşasın. O bedel ödesin siz değil.

Kolaylıklar diliyorum size, evliliğinizde de mutlu olun inşallah

Sizin yanınızda olmaz. Yeni evli olacaksınız. Sağlık sorunları haricinde anne veya babanın çekirdek aile yanında kalması tamamen yanlış.

Siz kayınvalideniz sizinle kalırsa nasıl rahatsız olursanız eşiniz de belli bir süre sonra rahatsız olacaktır ki haklı.

Annenize söylemeden önce bir hukukçuyla konuşun derim. Hastalığa davetiye çıkarmak vs. Adam suçlu. Sonra bi çaresine bakarsınz.

Yaptığı hata kimsenin yanına kalmamalı. Evli mutlu ahlaklı gibi görünüp etrafta da saygın saygın dolaşıyodur, bildiğinizi bilsin rezil olma korkusunu yaşasın. O bedel ödesin siz değil.

Kolaylıklar diliyorum size, evliliğinizde de mutlu olun inşallah
Doğru söylüyorsunuz uygun olmaz ama annemin düzenli bir iş de bulması gerekiyor vs. bu yüzden onu bırakmak istemedim, çözüm olarak bunu bulmuştum😞 Babama gelirsek; hem de ne saygın görünüyor sormayın. Herkes de annemle olan ilişkilerine imreniyor...
Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Hepimiz mutlu olalım, böyle şeyler yaşamayalım inşallah.

Son düzenleme:
Omur kisa..annenizi uzmuyorsa.anneniz mutluysa gormeyin duymayin bilmeyin.
Aslında annem huzurlu çünkü evinde çok mutlu, evini çok seviyor ve hep şükrediyor. Babamla ilişkilerine bakarsak artık paylaştığımız pek bir şey yok, sohbet bile etmiyor benimle düzgün diyor. Yani sıkıntıları var ama genel olarak babam onu kırarsa falan özür diler, toparlarlar öyle bir ilişki. Susup haksızlığa uğramasına veya Allah korusun bir hastalık kapmasına müsaade etmek istemiyorum. 😞

Bu kadar sıkıntınız içinde birde o ünlem ünlem bağırıp çağırıp bir şeyleri emreden üyeye laf anlatmaya çalışmışsınız. Boşuna uğraşıp var olan enerjinizi harcamayınız lütfen. Çünkü psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum ha bunu düşünen tek bende değilimdir zaten.Diğer sayfalarda da hep önüme geliyor tek size değil herkese böyle.
Bir yorum yapmış haliyle beğenmedim butonuno bastım çünkü beğenmediğimiz kısmı olunca bu şekilde kibarca belli etmeliyizki o da kendisinde ne sıkıntı var bilebilsin en azından bir düşünsün. Bu kişide tutmuş başkasına yaptığım bütün yorumları beğenmedim işaretlemiş.Kendisine cevap yazsam beğenmese neyse de başkası ile olan sohbetlerimi bulmuş bulmuş erinmemiş beğenmedim yapmış değişik.
Hiiç ilgilenmedim bile zaten vaktimde yok. O yüzden böyle yardımcı olmayan, agresif, kırıcı insanları takmayın.
Sizede kolaylıklar diliyorum inşallah durumu hayırlısıyla açığa çıkar. Annenizde sizde zarar görmezsiniz.

Bu kadar sıkıntınız içinde birde o ünlem ünlem bağırıp çağırıp bir şeyleri emreden üyeye laf anlatmaya çalışmışsınız. Boşuna uğraşıp var olan enerjinizi harcamayınız lütfen. Çünkü psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum ha bunu düşünen tek bende değilimdir zaten.Diğer sayfalarda da hep önüme geliyor tek size değil herkese böyle.
Bir yorum yapmış haliyle beğenmedim butonuno bastım çünkü beğenmediğimiz kısmı olunca bu şekilde kibarca belli etmeliyizki o da kendisinde ne sıkıntı var bilebilsin en azından bir düşünsün. Bu kişide tutmuş başkasına yaptığım bütün yorumları beğenmedim işaretlemiş.Kendisine cevap yazsam beğenmese neyse de başkası ile olan sohbetlerimi bulmuş bulmuş erinmemiş beğenmedim yapmış değişik.
Hiiç ilgilenmedim bile zaten vaktimde yok. O yüzden böyle yardımcı olmayan, agresif, kırıcı insanları takmayın.
Sizede kolaylıklar diliyorum inşallah durumu hayırlısıyla açığa çıkar. Annenizde sizde zarar görmezsiniz.
Ah bilmiyordum hiç bakmadım diğer konulara da yazdıklarına. Zaten belli ama sizden bunları da duyunca, demek ki gerçekten sıkıntılı biri. Umarım o da iyi olur bir an önce ne diyeyim... Bu arada çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için, Allah razı olsun.

Son durumu merak edeniniz varsa, meseleyi anneme uygun şekilde açıkladım. Kadıncağız zaten biraz biraz anlıyormuş ama konduramıyormuş. Şimdi gerçekleri görmüş oldu... Bundan sonra yolumuza bakacağız inşallah, Allah yardımcımız olsun.

Saygı çerçevesinde yorumunu yapan, tanımadığı halde bana destek olan herkese çok teşekkür ederim. En ufak bir güzel temenni, bir akıl vermeniz bile böyle zamanda iyi hissettiriyor inanın. Allah hiçbirimize böyle tatsız şeyler yaşatmasın. Sağlıklı günler diliyorum.💐

Amin inşallah Allah hepimizden razı olsun.

Son durumu merak edeniniz varsa, meseleyi anneme uygun şekilde açıkladım. Kadıncağız zaten biraz biraz anlıyormuş ama konduramıyormuş. Şimdi gerçekleri görmüş oldu... Bundan sonra yolumuza bakacağız inşallah, Allah yardımcımız olsun.
Çok çok sevindim gerçekten. Bunun en güzel yolu kendisi farketmesiydi. Bunuda en güzel şekilde gerçekleştirebilmişsiniz ki sizde zan altında kalmaktan ve bu büyük yükten kurtulmuşsunuz.
Umarım en kısa zamanda bu sorun tamamende çözülür. Annenizde sizinde biraz rahat nefes alıp sağlıklı huzurluca önünüze bakma vaktidir.
Durumunuzun takip ediyorum daha güzel günler görmeniz dileklerimle.
Allah yardımcınız olsun 🌺

Aslında annem huzurlu çünkü evinde çok mutlu, evini çok seviyor ve hep şükrediyor. Babamla ilişkilerine bakarsak artık paylaştığımız pek bir şey yok, sohbet bile etmiyor benimle düzgün diyor. Yani sıkıntıları var ama genel olarak babam onu kırarsa falan özür diler, toparlarlar öyle bir ilişki. Susup haksızlığa uğramasına veya Allah korusun bir hastalık kapmasına müsaade etmek istemiyorum. 😞
bütün yorumları okudum

bence konuya babandan başla , onu sıkıştır , sanki annen çok üzülecek ama boşanmayacak gibi bir his dogdu içime

tbii genede sen bilirsin

Amin inşallah Allah hepimizden razı olsun.

Çok çok sevindim gerçekten. Bunun en güzel yolu kendisi farketmesiydi. Bunuda en güzel şekilde gerçekleştirebilmişsiniz ki sizde zan altında kalmaktan ve bu büyük yükten kurtulmuşsunuz.
Umarım en kısa zamanda bu sorun tamamende çözülür. Annenizde sizinde biraz rahat nefes alıp sağlıklı huzurluca önünüze bakma vaktidir.
Durumunuzun takip ediyorum daha güzel günler görmeniz dileklerimle.
Allah yardımcınız olsun 🌺
Çok teşekkür ederim, çok iyi geldi sözleriniz sağ olun.🌸

bütün yorumları okudum

bence konuya babandan başla , onu sıkıştır , sanki annen çok üzülecek ama boşanmayacak gibi bir his dogdu içime

tbii genede sen bilirsin
Merhaba, konuya annemle başladım. Çünkü kendimi onun yerine koyunca, benim kızımın böyle bir şeyi bilip söylememesi çok zoruma giderdi diye düşündüm. Zaten aldatılmak çok acı bir durumken, bir de benden yana ihanete uğramış olur gibi geldi.

Annem boşanmak istiyor, epey de kararlı. Baba kabul etmiyor yaptıklarını, klasik aldatan erkek modeli sanırım :) Benimle henüz konuşmaya cesaret edemedi. Bu akşam benimle konuşabilir, işte o zaman kabul edecek fikrimce. Benimle konuşmak istememe nedeni benden utanması ve ancak benim ona her şeyi kabul ettireceğimi biliyor olması zaten.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim...

Merhaba, konuya annemle başladım. Çünkü kendimi onun yerine koyunca, benim kızımın böyle bir şeyi bilip söylememesi çok zoruma giderdi diye düşündüm. Zaten aldatılmak çok acı bir durumken, bir de benden yana ihanete uğramış olur gibi geldi.

Annem boşanmak istiyor, epey de kararlı. Baba kabul etmiyor yaptıklarını, klasik aldatan erkek modeli sanırım :) Benimle henüz konuşmaya cesaret edemedi. Bu akşam benimle konuşabilir, işte o zaman kabul edecek fikrimce. Benimle konuşmak istememe nedeni benden utanması ve ancak benim ona her şeyi kabul ettireceğimi biliyor olması zaten.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim...
İnşallah bu süreci en az sancılı şekilde atlatırsınız. Çok zor bir durum anneniz ve sizin adınıza çok üzüldüm. Ama annenize söyleyerek doğru olanı yaptınız. Artık bundan sonraki süreci onlar yönetecek tabi annenizin boşanma kararı çok yerinde bir karar. Annenizden desteğinizi çekmeyin lütfen ona hayatında bir erkek ya da koca olmadan da güçlü olduğunu sürekli söyleyin. Allah yardımcınız olsun.

X