Babamın yaptığı davranış normal mi?

Morfinyo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2024
53
42
19
Annemin amcası vefat etti diye babam ve annem taziyedeydi. Babam beni aradı sen dışarı çıkacak mısın dedi. Evet birazdan psikoloğa gideceğim dedim. O zaman anahtarı bir yere koy oradan alalım dedi ben de tamam dedim kapadım telefonu. Ben psikoloğa gitmek için hazırlanırken kulaklığim da kulagimda babam kapıyı çalmış beni aramış ama ben duymamışım. Tabletten müzik dinliyordum. Kulaklığı takma sebebim de zaten kimse gelmez şimdi, babam daha az önce aradı diye düşünüyorum. Ben duydum kulaklığı çıkardım kapıyı açmaya gittim. Baktım üzerime öyle bir bağırdı ki. Apartmanda sesi yankılandı. Bana edepsiz mi demiyor avazı çıktığı kadar bağırıyor. Sırf kapıyı geç açtım diye. Ben de dedim ki sesini kısar mısın bütün apartman duyuyor çünkü. Beni susturmaya çalışıyor. Üzerime bağırıyor yine. Kapıdan girdi ben de dedim ki madem bu kadar kızacaksın sen bize demiyor musun anahtar alın diye sen niye anahtarını almıyorsun? Burada saygısızlık mi yaptım lütfen söyleyin. Üzerime yürüdü dövmek için sus beni oraya getirtme dedi. Ben de hazırlandım çıktım. Anneme de yazdım dedim ki sen kavga ettin gelip bana mı patladı? Annemle de kavga etmemiş. Ruh hastası gibi ufacık şeyden üstüme yürüdü. Aşağı indim kimsenin görmediği bir yerde oturdum ama öyle bir ağlıyorum ki. Ablamı aradım olayı anlattım dedim ki ben bir daha ona baba dersem Allah da benim belamı versin. 20 kez söyledim bunu neredeyse. Psikoloğa gittim anlattım. Baban değişmez kendine savunma mekanizması gelistirmen lazım psikolojik olarak dedi. Evden ayrılmak sana daha çok motivasyon vermez mi dedi. Zerre yaşam enerjim kalmadı ki ne motivasyonu dedim. 3 gün önce arkadaşımın babası bizi okula bırakmıştı. O kadar güzel bir iletisimleri vardı ki. Gerçekten kıskandım. İsyan etmek asla istemiyorum ama acı çekirmekten başka bir şeye yaramıyor benim ailem.

Sebep ne olursa olsun dövmeye yeltenme gibi hareketin açıklaması yok. Kaç yaşındasın çalışıyor musun bilmiyorum, en hızlısından okuyup bir işe girip kendi düzenini kurman gerekiyor. Bu süre zarfında mecburi olmadıkça diyaloğa girme bağırışlarına karşılık verme. Geçecek bu günler de. Bazı aileler maalesef insanın en zor sınavı olabiliyor.

Annemin amcası vefat etti diye babam ve annem taziyedeydi. Babam beni aradı sen dışarı çıkacak mısın dedi. Evet birazdan psikoloğa gideceğim dedim. O zaman anahtarı bir yere koy oradan alalım dedi ben de tamam dedim kapadım telefonu. Ben psikoloğa gitmek için hazırlanırken kulaklığim da kulagimda babam kapıyı çalmış beni aramış ama ben duymamışım. Tabletten müzik dinliyordum. Kulaklığı takma sebebim de zaten kimse gelmez şimdi, babam daha az önce aradı diye düşünüyorum. Ben duydum kulaklığı çıkardım kapıyı açmaya gittim. Baktım üzerime öyle bir bağırdı ki. Apartmanda sesi yankılandı. Bana edepsiz mi demiyor avazı çıktığı kadar bağırıyor. Sırf kapıyı geç açtım diye. Ben de dedim ki sesini kısar mısın bütün apartman duyuyor çünkü. Beni susturmaya çalışıyor. Üzerime bağırıyor yine. Kapıdan girdi ben de dedim ki madem bu kadar kızacaksın sen bize demiyor musun anahtar alın diye sen niye anahtarını almıyorsun? Burada saygısızlık mi yaptım lütfen söyleyin. Üzerime yürüdü dövmek için sus beni oraya getirtme dedi. Ben de hazırlandım çıktım. Anneme de yazdım dedim ki sen kavga ettin gelip bana mı patladı? Annemle de kavga etmemiş. Ruh hastası gibi ufacık şeyden üstüme yürüdü. Aşağı indim kimsenin görmediği bir yerde oturdum ama öyle bir ağlıyorum ki. Ablamı aradım olayı anlattım dedim ki ben bir daha ona baba dersem Allah da benim belamı versin. 20 kez söyledim bunu neredeyse. Psikoloğa gittim anlattım. Baban değişmez kendine savunma mekanizması gelistirmen lazım psikolojik olarak dedi. Evden ayrılmak sana daha çok motivasyon vermez mi dedi. Zerre yaşam enerjim kalmadı ki ne motivasyonu dedim. 3 gün önce arkadaşımın babası bizi okula bırakmıştı. O kadar güzel bir iletisimleri vardı ki. Gerçekten kıskandım. İsyan etmek asla istemiyorum ama acı çekirmekten başka bir şeye yaramıyor benim ailem.
Canım benim bi çok Türk gencinin yaşadığı durumu yaşıyorsun anne babalarımıza da kızmamamız lazım onların da büyüme şartları hayat tahamülleri yetiştirme tarzları vs değiştiremezsin yani biz hiçbirimiz değiştiremedik söylendi mi odana çekileceksin gönlünü dar etmeyeceksin çünkü ilerde yollar ayrılınca insan iyi anlaşıyor ailesiyle açılan yaralar kalıyor ona yapacak bişey yok ama geçimsizlik gidiyor senin yapman gereken sürekli hayıflanmak yerine kendini geliştir tüm yaşadıkların sana ders olsun kendine güzel bi hayat kur okuyor msn çalışıyor msn bilmiyorum ama her ne yapıyorsan kendine odaklan unutma geleceğin ne kadar güzel olursa hayat kaliten aile iletişimin o kadar güçlü ve iyi olacak bi de benden sana tavsiye aile içinde birini arayıp dertleşme gerek yok yani bu sefer o da diyecek bende çektim vs vs daha da umutsuzlaşacan unutma birçok genç böyle yaşıyor hayatına odaklan emin ol ilerde çok güzel bi anne olacaksn yaşadıkların sana ders olacak aileni de lütfen suçlama onlar bilincinde değiller davranışlarının sende kalıcı izler bıraktığına evlattır söyleniyorz gibi bakarlar ellerinde değil yani onların da inşallah güzel bi enerjide buluşursunuz 😍

duymadıysan telefonla bir daha arasaydı nedir yani bu böyle seni denemeler falan? şüphelenerek hayatı dar ederek güzel bir şey yaptığını mı sanıyor? kişi kendinden bilir işi demişler eve erkek attığını düşünüp seni kontrol ediyor aklınca. bazı aileler iğrenç herkes anne baba olamıyor o evden ayrılman şart

Baban çekilmez bir insan ama psikoloğun haklı. O değişmez. Senin ona bakış acini değiştirmen lazım. Okula giderken dedin. Lise ogrencisiysen üni icin başka şehirden yer kazanmaya bak. Hedefin bu olsun. Uzak mesafede kendi alanını yaratirsin, sonra da iş buldum der kalırsın oralarda
Üni öğrencisiysen de mezun olup uzak şehre atanmaya bak. Ya da küçük sehirdeysen çalışmaya diye büyük şehre git. İzin vermezlerse sana 25 bin dedilerse 35 bin diye yalan at da git:) bir şekilde git yani. Tek kurtulusun bu

X