Babanın evine git dedi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kedisininbitanesi_

Bir gün bende anne olacağım.
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
3.805
16.010
Çok güzel giden bir evliliğim var-dı. Sandığım. Eşimin beni sevdiğinden emindim ta ki bugüne kadar. Her sabah bana kahvaltı hazırlayıp çantama koyan, sabah işten geldiğinde ilk işi beni öpmek sarılmak olan, ben işten geldiğimde kapıda bekleyen candan sarılan adam bugün canavar oldu. Eşimde öfke kontrolü yok. Geçen sene bir konudan çok fena birbirimize girmiştik ne desemde ikna edememiştim zamanla sindirdi konuyu bende üstüne varmadım. Bugün oruçluyduk ikimizde, o evdeydi işten geldim arkadaşlarıyla buluşmak istedi ama sen gitme dersen gitmem dedi bende gitme o zaman bugün beraber güzel vakit geçirelim dedim. Biraz afra tafra yaptı. Eve geldim suratıma bakmadı koştur koştur yemeğe giriştim bir saatim vardı baktım benimle oralı olmuyor git arkadaşlarının yanına bu suratını çekemem lanet olsun gitme diyen dilime dedim hazırlamadım yemek falan. Noldu ya kendini doldurup gelmişsin diye bana alaycı konuştu bende sinirlendim beni dinden imandan çıkartıyorsun ne bu haller diye bağrındım o da bana sen sorunlu birisin dedi halbuki tartışmaları uzatan kendisi. Nerden evlendim bu ne haller hep beni aşağı çekiyorsun dedim. Hakaretler etti bana hastasın sen gibi laflar etti babana gidemezsin çünkü ablan boşanıyor sende bu yüzden bana katlanıyorsun dimi şerefsiz gibi şeyler söyledi. Bende kendini ne sanıyorsun kimsin nesin bulunmaz hint kumaşı mısın ne bu kırıcı konuşmalar hep böyle yapıyosun dedim ve eski konuyu açıp sen kahpesin zamanında bunları yaptın gibi laflar etti unutmadım onları deyip krize girdi 2017 deki mevzuyu öne attı o zaman 21 yaşındaydım bi anda masaya yumruk attı duvarı yumrukladı gardropun sürgülü kapağını kopardı şok oldum nerden evlendim senin gibi biriyle çocuğun olsaydı nasıl yüzüne bakcaktın edepsiz kadın dedi saçmalama geçti gitti niye böyle yapıyosun dedim salak gibi özür diledimse de sakinleşmedi şuan gitmeni istiyorum valizini topla babanın evine git dedi gidemeyeceğimi bildiği için tekrarladı. Bende orucumu bile açmadan valizimi topladım taksiye bindim babamın evine geldim. Beklemiyordu gideceğimi. Aramadı bile aptal. Canım çok sıkkın uyuyamadım bu saat oldu kalkıp birazdan işe gideceğim gram iştahım tadım tuzum yok. O istiyor ki sessizce oturayım gıkımı çıkarmayayım o istediğini yapsın ama beni hep kısıtlasın söylenmeyeyim bi dediğini iki etmeyeyim. Öyle bir dünya var mı ya pencerenin perdesi açılsa kavga çıkartıyor kıskançlık krizlerine giriyor burnumdan getiriyor etek giysem millete kendini gösteriyorsun diye kötü laflar söylüyor. Sanırım ailesine söyleyeceğim bitecekse bitecek çok üzgünüm yazmak istedim bu bir iç döküştür. Biraz da ne yapacağını bilememe…
Ben çalışan kendi ayakları üzerinde duran bir kadınım çocukta yok onsuz da rahat yaşarım bunu biliyor ve sanırım kaldıramıyor bazı şeyleri çalıştığım yerde erkek sinek gelse yanıma kıyametler kopuyor. Bilmiyorum böyle ne olacak nasıl bir yol izlemeliyim. Ama onu katiyen aramayacağım bu sefer onu alttan almayacağım. Bende insanım ve ben değerli biriyim bana böyle davranmaya hakkı var mı siz söyleyin. 😟😟

Son düzenleme:
21 yasinda ne oldu ?
Aldattin mi ?
Yakaladi mi seni ?

Ayrica iki taraftan biri bu durumlarda sakinligini yitirirse,gerginlik tirmanir..
Sen sitem etmissin,o da konusmaya devam etmis..Zaten bu 21 yas vakaniz ne ise onu da unutmamis esiniz..
Surekli tutmus icerisinde..Farkli neden bir anlasmazlikta ise butun birikimler tasip yayilmis..

Çok güzel giden bir evliliğim var. Eşimin beni sevdiğinden emindim ta ki bugüne kadar. Her sabah bana kahvaltı hazırlayıp çantama koyan, sabah işten geldiğinde ilk işi beni öpmek sarılmak olan, ben işten geldiğimde kapıda bekleyen candan sarılan adam bugün canavar oldu. Eşimde öfke kontrolü yok. Geçen sene bir konudan çok fena birbirimize girmiştik ne desemde ikna edememiştim zamanla sindirdi konuyu bende üstüne varmadım. Bugün oruçluyduk ikimizde, o evdeydi işten geldim arkadaşlarıyla buluşmak istedi ama sen gitme dersen gitmem dedi bende gitme o zaman bugün beraber güzel vakit geçirelim dedim. Biraz afra tafra yaptı. Eve geldim suratıma bakmadı koştur koştur yemeğe giriştim bir saatim vardı baktım benimle oralı olmuyor git arkadaşlarının yanına bu suratını çekemem lanet olsun gitme diyen dilime dedim hazırlamadım yemek falan. Noldu ya kendini doldurup gelmişsin diye bana alaycı konuştu bende sinirlendim beni dinden imandan çıkartıyorsun ne bu haller diye bağrındım o da bana sen sorunlu birisin dedi halbuki tartışmaları uzatan kendisi. Nerden evlendim bu ne haller hep beni aşağı çekiyorsun dedim. Hakaretler etti bana hastasın sen gibi laflar etti babana gidemezsin çünkü ablan boşanıyor sende bu yüzden bana katlanıyorsun dimi şerefsiz gibi şeyler söyledi. Bende kendini ne sanıyorsun kimsin nesin bulunmaz hint kumaşı mısın ne bu kırıcı konuşmalar hep böyle yapıyosun dedim ve eski konuyu açıp sen kahpesin zamanında bunları yaptın gibi laflar etti unutmadım onları deyip krize girdi 2017 deki mevzuyu öne attı o zaman 21 yaşındaydım bi anda masaya yumruk attı duvarı yumrukladı gardropun sürgülü kapağını kopardı şok oldum nerden evlendim senin gibi biriyle çocuğun olsaydı nasıl yüzüne bakcaktın edepsiz kadın dedi saçmalama geçti gitti niye böyle yapıyosun dedim salak gibi özür diledimse de sakinleşmedi şuan gitmeni istiyorum valizini topla babanın evine git dedi gidemeyeceğimi bildiği için tekrarladı. Bende orucumu bile açmadan valizimi topladım taksiye bindim babamın evine geldim. Beklemiyordu gideceğimi. Aramadı bile aptal. Canım çok sıkkın uyuyamadım bu saat oldu kalkıp birazdan işe gideceğim gram iştahım tadım tuzum yok. O istiyor ki sessizce oturayım gıkımı çıkarmayayım o istediğini yapsın ama beni hep kısıtlasın söylenmeyeyim bi dediğini iki etmeyeyim. Öyle bir dünya var mı ya pencerenin perdesi açılsa kavga çıkartıyor kıskançlık krizlerine giriyor burnumdan getiriyor etek giysem millete kendini gösteriyorsun diye kötü laflar söylüyor. Sanırım ailesine söyleyeceğim bitecekse bitecek çok üzgünüm yazmak istedim bu bir iç döküştür. Biraz da ne yapacağını bilememe…
Ben çalışan kendi ayakları üzerinde duran bir kadınım çocukta yok onsuz da rahat yaşarım bunu biliyor ve sanırım kaldıramıyor bazı şeyleri çalıştığım yerde erkek sinek gelse yanıma kıyametler kopuyor. Bilmiyorum böyle ne olacak nasıl bir yol izlemeliyim. Ama onu katiyen aramayacağım bu sefer onu alttan almayacağım. Bende insanım ve ben değerli biriyim bana böyle davranmaya hakkı var mı siz söyleyin. 😟😟

Sanırım ailesine söyleyeceğim bitecekse bitecek

Evlilik kararı nasıl 2 kişilikse ayrılık kararı da öyle. Ailesine söylemenizin mantığı nedir ?

Kavganıza gelince: daha önce halletmeyip üstünü örttüğünüz tüm sorunları , basit bir konuyu bahane ederek ortaya dökmüş ; birbirinizin canını yakmak için elinizden geleni ardınıza koymamışsınız.

Bundan sonra ne yapacağınız size kalmış. İkinizin de hakkında hayırlısı olsun.

Çok güzel giden evliliği göremedim ben. Kapı yumruklamalar, hakaretler, kıyafete karışmalar, aile mevzularını başa kalkmalar, evden kovmalar… Bir günde böyle olmadı ya sadece dün daha şiddetli versiyonu olmuş.

Ama siz de az değilsiniz adamın eve gelip suratı beş karışsa illa hemen lanet olsun git de yüzünü görmeyeyim diye bir giriş yapmak anlamsız… Evlilik yürütmek isteniyorsa iki taraf da saygı sınırını aşmamalı. Her şey güzellikle konuşulmalı.

21 yasinda ne oldu ?
Aldattin mi ?
Yakaladi mi seni ?

Ayrica iki taraftan biri bu durumlarda sakinligini yitirirse,gerginlik tirmanir..
Sen sitem etmissin,o da konusmaya devam etmis..Zaten bu 21 yas vakaniz ne ise onu da unutmamis esiniz..
Surekli tutmus icerisinde..Farkli neden bir anlasmazlikta ise butun birikimler tasip yayilmis..
o zaman biz bunla daha yeni konuşuyorduk mağazada çalışıyordum bir kızla arkadaş olduk mağazadaki bir arkadaşımla beraber bize kahve içme teklifinde bulundu bizde gittik yanında bir adamla geldi yani bize oyun oynamışlar aklınca bizde sen misin bize oyun oynayan diyip ufak bi oyun oynadık bize hediye falan almıştı kandırmak için ama kanmadık hediyeleri de geri çevirmedik sonra ben rahat edemedim adama söyledim böyle böyle arkadaşımın gazına geldim dedim kusura bakma ben böyle biri değilim dedimve adama verdiği hediyeleri geri verdim instagramdan konuşmuştuk şunu bunu al diye eşimde instagramımı karıştırmış gördü konu o. Keşke hiç böyle bir şeye sebep olmasaydım yaşanmasaydı ama oldu açıkladımsa da dinlemiyor geçen sene konuştum dinlemedi bugün de anlattım hataydı desemde yumuşamıyor😟

Çok güzel giden evliliği göremedim ben. Kapı yumruklamalar, hakaretler, kıyafete karışmalar, aile mevzularını başa kalkmalar, evden kovmalar… Bir günde böyle olmadı ya sadece dün daha şiddetli versiyonu olmuş.

Ama siz de az değilsiniz adamın eve gelip suratı beş karışsa illa hemen lanet olsun git de yüzünü görmeyeyim diye bir giriş yapmak anlamsız… Evlilik yürütmek isteniyorsa iki taraf da saygı sınırını aşmamalı. Her şey güzellikle konuşulmalı.
Bende bir günde böyle olmadım ki insan her tartışmada babanın evine git lafına ne kadar sabredebilir ki

cok guzel giden bir evliliginiz yokmus. sorunlari cozmeden ustunu kapatip gectiginiz icin size oyle gelmis muhtemelen.

esinizin ofke kontrolu yok ama sizi de biraz fazla gergin buldum ben, en ufak seyde hemen yok lanet olsun yok nereden evlendim falan demenizi cok normal bulamadim.

belli ki adam kendisini duzeltmeyecek, eskiyi unutmayacak o yuzden cocuk da yokken bosanmak mantikli. ha ama bosanmayacaksaniz da blof yapmayin derim cunku baya zehirli dili var kocanizin, her seferinde yuzunuze carpar.

cok guzel giden bir evliliginiz yokmus. sorunlari cozmeden ustunu kapatip gectiginiz icin size oyle gelmis muhtemelen.

esinizin ofke kontrolu yok ama sizi de biraz fazla gergin buldum ben, en ufak seyde hemen yok lanet olsun yok nereden evlendim falan demenizi cok normal bulamadim.

belli ki adam kendisini duzeltmeyecek, eskiyi unutmayacak o yuzden cocuk da yokken bosanmak mantikli. ha ama bosanmayacaksaniz da blof yapmayin derim cunku baya zehirli dili var kocanizin, her seferinde yuzunuze carpar.
Ya sevgiside öfkeside hep diplerde yaşıyor üstünü örtmek istemiyorum her şeyi açık açık konuşmak istiyorum ama dinlemiyor konuşturmuyor hiç bende şunda hatalıyım demiyor o söyledi ilk nerden evlendim diye böyle hakaretler savurunca bende dayanamadım insanım neticede lanet gelsin yeter artık bunaldım dedim

Çocuk yokken kurtul
Şiddete meyilli, kıskanç kısıtlayıcı, kendisiyle ilgili bile olmayan olayları başa kalkan, kendi gezip seni eve tıkayıp iş yaptıran biri iyi insan olamaz.
Bakkala bile beraber gidiyoruz beni hiç yalnız bırakmak istemiyor bana zarar gelmesini istemiyormuş ama kendisi böyle yaparak daha çok zarar veriyor. Çok seviyormuş kimsenin bana bakmasına tahammül edemezmiş. Bunların altına sığınıyor.

o zaman biz bunla daha yeni konuşuyorduk mağazada çalışıyordum bir kızla arkadaş olduk mağazadaki bir arkadaşımla beraber bize kahve içme teklifinde bulundu bizde gittik yanında bir adamla geldi yani bize oyun oynamışlar aklınca bizde sen misin bize oyun oynayan diyip ufak bi oyun oynadık bize hediye falan almıştı kandırmak için ama kanmadık hediyeleri de geri çevirmedik sonra ben rahat edemedim adama söyledim böyle böyle arkadaşımın gazına geldim dedim kusura bakma ben böyle biri değilim dedimve adama verdiği hediyeleri geri verdim instagramdan konuşmuştuk şunu bunu al diye eşimde instagramımı karıştırmış gö konu o. Keşke hiç böyle bir şeye sebep olmasaydım yaşanmasaydı ama oldu açıkladımsa da dinlemiyor geçen sene konuştum dinlemedi bugün de anlattım hataydı desemde yumuşamıyor😟
Bu yüzden mi çocuğun olsa yüzüne nasıl bakarmissin, duyan da pavyondan çekip aldı sanacak. Bu adamdan koca olmaz. Ruh hastasi çünkü. Hem aşırı kıskançlık, hem aşırı öfke problemdir. Tedavi olmuyorsa bırak ne hali varsa görsün.

Çok güzel giden bir evliliğim var. Eşimin beni sevdiğinden emindim ta ki bugüne kadar. Her sabah bana kahvaltı hazırlayıp çantama koyan, sabah işten geldiğinde ilk işi beni öpmek sarılmak olan, ben işten geldiğimde kapıda bekleyen candan sarılan adam bugün canavar oldu. Eşimde öfke kontrolü yok. Geçen sene bir konudan çok fena birbirimize girmiştik ne desemde ikna edememiştim zamanla sindirdi konuyu bende üstüne varmadım. Bugün oruçluyduk ikimizde, o evdeydi işten geldim arkadaşlarıyla buluşmak istedi ama sen gitme dersen gitmem dedi bende gitme o zaman bugün beraber güzel vakit geçirelim dedim. Biraz afra tafra yaptı. Eve geldim suratıma bakmadı koştur koştur yemeğe giriştim bir saatim vardı baktım benimle oralı olmuyor git arkadaşlarının yanına bu suratını çekemem lanet olsun gitme diyen dilime dedim hazırlamadım yemek falan. Noldu ya kendini doldurup gelmişsin diye bana alaycı konuştu bende sinirlendim beni dinden imandan çıkartıyorsun ne bu haller diye bağrındım o da bana sen sorunlu birisin dedi halbuki tartışmaları uzatan kendisi. Nerden evlendim bu ne haller hep beni aşağı çekiyorsun dedim. Hakaretler etti bana hastasın sen gibi laflar etti babana gidemezsin çünkü ablan boşanıyor sende bu yüzden bana katlanıyorsun dimi şerefsiz gibi şeyler söyledi. Bende kendini ne sanıyorsun kimsin nesin bulunmaz hint kumaşı mısın ne bu kırıcı konuşmalar hep böyle yapıyosun dedim ve eski konuyu açıp sen kahpesin zamanında bunları yaptın gibi laflar etti unutmadım onları deyip krize girdi 2017 deki mevzuyu öne attı o zaman 21 yaşındaydım bi anda masaya yumruk attı duvarı yumrukladı gardropun sürgülü kapağını kopardı şok oldum nerden evlendim senin gibi biriyle çocuğun olsaydı nasıl yüzüne bakcaktın edepsiz kadın dedi saçmalama geçti gitti niye böyle yapıyosun dedim salak gibi özür diledimse de sakinleşmedi şuan gitmeni istiyorum valizini topla babanın evine git dedi gidemeyeceğimi bildiği için tekrarladı. Bende orucumu bile açmadan valizimi topladım taksiye bindim babamın evine geldim. Beklemiyordu gideceğimi. Aramadı bile aptal. Canım çok sıkkın uyuyamadım bu saat oldu kalkıp birazdan işe gideceğim gram iştahım tadım tuzum yok. O istiyor ki sessizce oturayım gıkımı çıkarmayayım o istediğini yapsın ama beni hep kısıtlasın söylenmeyeyim bi dediğini iki etmeyeyim. Öyle bir dünya var mı ya pencerenin perdesi açılsa kavga çıkartıyor kıskançlık krizlerine giriyor burnumdan getiriyor etek giysem millete kendini gösteriyorsun diye kötü laflar söylüyor. Sanırım ailesine söyleyeceğim bitecekse bitecek çok üzgünüm yazmak istedim bu bir iç döküştür. Biraz da ne yapacağını bilememe…
Rabbim yardımcın olsun

Bugün oruçluyduk ikimizde, o evdeydi işten geldim arkadaşlarıyla buluşmak istedi ama sen gitme dersen gitmem dedi

pencerenin perdesi açılsa kavga çıkartıyor kıskançlık krizlerine giriyor burnumdan getiriyor etek giysem millete kendini gösteriyorsun

sanırım kaldıramıyor bazı şeyleri çalıştığım yerde erkek sinek gelse yanıma kıyametler kopuyor.

Bakkala bile beraber gidiyoruz beni hiç yalnız bırakmak istemiyor bana zarar gelmesini istemiyormuş ama kendisi böyle yaparak daha çok zarar veriyor. Çok seviyormuş kimsenin bana bakmasına tahammül edemezmiş. Bunların altına sığınıyor.

Sizi uçan sinekten kıskanan eşiniz : çalışmanızı kabul ediyor , öte yandan arkadaşlarıyla dışarı çıkmak için sizden izin istiyor , istemezseniz gitmeyeceğini söylüyor.

Anlattıklarınız çok tutarsız. Bu davranış şeklini nasıl kabul ediyorsunuz ?

Sizi uçan sinekten kıskanan eşiniz : çalışmanızı kabul ediyor , öte yandan arkadaşlarıyla dışarı çıkmak için sizden izin istiyor , istemezseniz gitmeyeceğini söylüyor.

Anlattıklarınız çok tutarsız. Bu davranış şeklini nasıl kabul ediyorsunuz ?
Ya biliyo benim neye ne tepki vereceğimi beni o kadar iyi tanıyor ki istemeyeceğimi bildiği için sordu gideyim mi diye bende git dedim sorun yok senin sesin öyle demiyor dedi gitmiyorum dedi. Eve geldim surat surat trip ne oldu sana dedim niye böyle yapıyorsun gel konuşalım yok sen boş yapıyosun kafanda kurmuşsun iyiyim ben falan dedi.
Çalışmama karışmıyor giydiklerime karışıyor. Çalışma demesine müsaade etmem zaten yok öyle bir dünya koca eli gözleyemem ben. Biliyor bunu o yüzden bu baskın olma isteği ya zaten

Bu yüzden mi çocuğun olsa yüzüne nasıl bakarmissin, duyan da pavyondan çekip aldı sanacak. Bu adamdan koca olmaz. Ruh hastasi çünkü. Hem aşırı kıskançlık, hem aşırı öfke problemdir. Tedavi olmuyorsa bırak ne hali varsa görsün.
Ya 20 yaşında biri laylaylom olur evlenmeyi düşünmediğim için kafam rahattı öylesine bi hataydı şimdi olsa hayatta yapmam ama o zamanki cahilliğime geldi. Arkadaş gazına geldim benim hiç aklımda yoktu zaten.

Sizin ona böyle davranmaya hakkınız var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X