K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Bademcik Ameliyatı Sonrasi... dayanamiyorum :(

Merhaba arkadaşlar 19 yaşındayım geçen hafta bugun ameliyat oldum :KK43: Keşke olmasaydım demiyorum çünkü olmak zorundaydim. Ameliyattan aşırı korkuyordum ama sonraki acilarin yanında hiç bir şeymiş :KK43:
İlk uc gun dayanilmaz boğaz agrisi + yutkunurken sekilden sekile girme+4. gün itibari ile siddetli kulak ağrısı derken 6. gun kanama ve tekrar ameliyat. 2. ameliyattan sonraki 2. gunum cektigim acılar yetmezmiş gibi bayramı aileme zehir edisim ve tekrar kanama korkusu beni psikolojik olarak mahvetti. Buraya yazmamin sebebi bu ameliyati olanlar lutfen tecrübelerini paylaşın ne yiyordunuz? Ben hic birsey yiyemiyorum:KK43:
Birde içimi dokmek istedim. Lutfen dua edin bana:KK61::KK61::KK61:
Ben 5 yaşındayken olmuştum, ameliyattan çıkınca hemen dondurma yicem diye gitdim ameliyata ama çıkınca fırlattım attım dondurmayı resmen çok ağrıyodu boğazım. Bi kaç güne geçmişti ama kanama falan da olmadı çok sıkıntı yaşamamıştım :/ sizin neden böyle oldu acaba? Geçer canınızı sıkmayın doktorun talimatlarına uymaya çalışın..

Ben 5 yaşındayken olmuştum, ameliyattan çıkınca hemen dondurma yicem diye gitdim ameliyata ama çıkınca fırlattım attım dondurmayı resmen çok ağrıyodu boğazım. Bi kaç güne geçmişti ama kanama falan da olmadı çok sıkıntı yaşamamıştım :/ sizin neden böyle oldu acaba? Geçer canınızı sıkmayın doktorun talimatlarına uymaya çalışın..
Tesekkur ederim. Sanirim benim hatamdi. Konusurken oldu :KK43:

ben bu ameliyati 10 yasimdayken oldum.

1 hafta hicbisey yiyememistim sadece ayran sut vs icmistim diye hatirliyorum...
+1

sonuna doğru artik doktor izin vermisti de patates puresi ile makarna yapmisti annem. o nasi tatli gelmisti nasil...

anlayamadigim neden sizde boyle oldu? acaba konusup bogazi tahris mi ettiniz... 2. ameliyat diyorsunuz o nedır???

ben 1 hafta boyunca hic konusmamistim... ama hic...

cok uzuldum.. kendinize dikkat edin... acil sifalar dilerim.

Agri kesici iğnenin etkisi geçti ve aynı agrilar tekrar basladi. :cry: Doktorlarda bayram dolayısıyla yoktu. O tek iğneyi zar zor vurdurdum. Agri kesici surup mu icsem? :KK43:
2. ameliyattan 3 gun geçti aslında ilk ameliyat sonrası bu kadar ağrı olmadı. Ama şunu fark ettim. 2. ameliyat sonrası o beyaz zar tam oluşmadı. Bu yüzden mi bu ağrı?
Sanirim agri esigim çok dusuk. Bilmiyorum böyle bir aci varmı? Allah ım lutfen artik geçsin :cry::cry:

Allah ım suan olmeyi tercih ederim. Bu nasil bir ağrı? :KK43: Tarifi yok. İmkansız. Cidden hayattan sogudum su son hafta. Doktoru bizzat aradım zar zor dün 1 tane vurulabildim. İyilesmem gecikmiş iyice gecikmesin diyede vermiyor iğne ve ben şuan iki saatlik uykuyla evde tur atiyorum yine :cry::cry::cry::cry:

Allah ım suan olmeyi tercih ederim. Bu nasil bir ağrı? :KK43: Tarifi yok. İmkansız. Cidden hayattan sogudum su son hafta. Doktoru bizzat aradım zar zor dün 1 tane vurulabildim. İyilesmem gecikmiş iyice gecikmesin diyede vermiyor iğne ve ben şuan iki saatlik uykuyla evde tur atiyorum yine :cry::cry::cry::cry:

İğneler ağrılar zor toparlar. O beyaz zarın oluşması da uzun sürüyor biraz sabretmek zorundasın biliyorum çok zor. Beni majezik kurtarmıştı valla bol bol ondan sıkıyordum

İğneler ağrılar zor toparlar. O beyaz zarın oluşması da uzun sürüyor biraz sabretmek zorundasın biliyorum çok zor. Beni majezik kurtarmıştı valla bol bol ondan sıkıyordum
Cnm bu spreyi alicaktim eczaneler hep kapalıydi babam gitti simdi almaya. İnşallah benimde agrilarimi dindirir. Cok dua ederim sana.:KK43:
Birde bu beyaz zar nasil geçiyor? Kanama olmayan yerdeki zar böyle geciyo gibi. Alt taraf gözüküyor hafif kanama var sizinti gibi. Umarim normaldir o_O

canim cok uzuldum... doktor ilac harici agri kesici bisey onerdimi. ne bileyim buz koy su ic bisey yap dedimi agri icin.. doğalbi yol?

Ben de oldum bu ameliyatı. Ben 8. Sınıftaydım o zaman bile biraz geç kalınmıştı. Bu ameliyatı en iyisi küçük yaşlarda olmak yaş ilerledikçe iyileşme süresi uzuyor, daha çok ağrı oluyor. O kadar ağrım olacağını hiç tahmin etmemiştim. Hem ağrı, hem açlık zordu gerçekten. Sana tavsiyem boğazını fazla zorlama sıvı, yarı sıvı şeylerle beslen ve soğuk su, buz dondurmalar tüket hem kanamasına hemde ağrısına iyi gelir.

Cnm bu spreyi alicaktim eczaneler hep kapalıydi babam gitti simdi almaya. İnşallah benimde agrilarimi dindirir. Cok dua ederim sana.:KK43:
Birde bu beyaz zar nasil geçiyor? Kanama olmayan yerdeki zar böyle geciyo gibi. Alt taraf gözüküyor hafif kanama var sizinti gibi. Umarim normaldir o_O
Canım geçmiş olsun ben de geçen yıl aldırdım bademciklerimi çok zor oluyor anlıyorum seni, ameliyattan sonra serbest olan tek şey dondurma yemekti, dondurmadan tiksinmiştim artık... O beyaz zar oluşmaya başladıysa iyileşiyor demektir sabret lütfen, soğuğa yakın pürüzsüz çorbalar içebilirsin. Benim çok şiddetli baş ağrım olmuştu iğneyle bile geçmedi düşün

canim cok uzuldum... doktor ilac harici agri kesici bisey onerdimi. ne bileyim buz koy su ic bisey yap dedimi agri icin.. doğalbi yol?
Dayanmaya calis dedi .Soguk su ic. Ağrıya rağmen iyi beslen vs. Ama iğne yazmasini tercih ederdim. İgneden sonra 2 kase çorba içtim ilk defa dün
Ama ignemi iyilesmemi geciktirir hic birsey yememek mi bilmiyorum :KK43:

Ben de oldum bu ameliyatı. Ben 8. Sınıftaydım o zaman bile biraz geç kalınmıştı. Bu ameliyatı en iyisi küçük yaşlarda olmak yaş ilerledikçe iyileşme süresi uzuyor, daha çok ağrı oluyor. O kadar ağrım olacağını hiç tahmin etmemiştim. Hem ağrı, hem açlık zordu gerçekten. Sana tavsiyem boğazını fazla zorlama sıvı, yarı sıvı şeylerle beslen ve soğuk su, buz dondurmalar tüket hem kanamasına hemde ağrısına iyi gelir.
Tesekkur ederim cnm.

Canım geçmiş olsun ben de geçen yıl aldırdım bademciklerimi çok zor oluyor anlıyorum seni, ameliyattan sonra serbest olan tek şey dondurma yemekti, dondurmadan tiksinmiştim artık... O beyaz zar oluşmaya başladıysa iyileşiyor demektir sabret lütfen, soğuğa yakın pürüzsüz çorbalar içebilirsin. Benim çok şiddetli baş ağrım olmuştu iğneyle bile geçmedi düşün
Canim cok tesekkur ederim. Peki zar nasil ve ne zaman geçmişti?

Canim cok tesekkur ederim. Peki zar nasil ve ne zaman geçmişti?
Zar yavaş yavaş tüm ameliyat yerini kapladı ve bir hafta içinde düzeldi,
Yavaş yavaş ağrılar falan da geçecek merak etme, yediğin içtiğin şeyler soğuk ve pürüzsüz olsun, fazla konuşmamaya çalış dinlen, ağrı kesici boğaz fıs fısları var onlar iyi geliyor ama en iyisi tuzlu su,
Bir pet şişeye bolca tuz koy suyla doldur iyice çalkala ama çok tuzlu olsun su. O suyla sık sık gargara yap, tuz yarayı yakıp iyileştirecek çok da rahatlatır tavsiye ederim.

Zar yavaş yavaş tüm ameliyat yerini kapladı ve bir hafta içinde düzeldi,
Yavaş yavaş ağrılar falan da geçecek merak etme, yediğin içtiğin şeyler soğuk ve pürüzsüz olsun, fazla konuşmamaya çalış dinlen, ağrı kesici boğaz fıs fısları var onlar iyi geliyor ama en iyisi tuzlu su,
Bir pet şişeye bolca tuz koy suyla doldur iyice çalkala ama çok tuzlu olsun su. O suyla sık sık gargara yap, tuz yarayı yakıp iyileştirecek çok da rahatlatır tavsiye ederim.
Cnm cok tesekkur ederim tavsiye için. Annem corbaya cok tuz katmış sinirlendim hatta niye bukadar tuzlu diye. Oda yarayi iglestirsin diye demişti. Anneler biliyor herseyi :)

X