Bakar mısınız:(

buldum
fons.jpg

Son düzenleme:
kaplumbaga bahçesi diye bahsettiğim şey bu degil. nevbaharın bahsettiği gibi ölüm fanusu bu.
akvaryum biçinde kare genelde en küçüğü 30*30*23 ebatında olur içine filtresi ısıtıcısı sıgacak büyüklükde olmalıdır.özellikle filtre çok önemli kaplumbaga büyüdükçe dışkısıda okadr fazlalaşıyo buda hem kabuk rahatsızlılarına hemde gözlerinde iltihap oluşmasına sebeb olur.6 senede kaplumbaga konusunda uzman olduk artık.bulabilirsem bi foto koyucam.

bunu akvaryumculara kendim sorucam tşk ederimvereliniortak

canım benim kaplumbağalarında fanusu seninkiyle aynı ama öyle çıkma huyları yok.küçük olanı 20 gün yemek yemedi en son babamın zorlamalarıyla başladı yemeyekaydirigubbakcemile3 en iyisi dondurma kabına koy ama kapağı kapat ve 5-6 yerden del kapağı bir süre uslu durursa alışır kaçmamaya emin ol kuzenimden biliyorum o öyle yapmıştı

cnm ne güzel sen de de varmış ama Efe'yi o şekilde yapamam ben kafamçokkarıştı yazık ya
kapatmk kafamçokkarıştı

Tabiykii vermıyceksınn gızemcımmm =)))
Bulursun sen ona göree yuvaa =)
hayatım iilgilendiğin için saol bitaenma.s.

sakın satmaya birine vermeye kalkma kaplumbağa eve uğur getirir

saolasın ilgilendiğin için

herkese tşkler a.s.

ölüm fanusu ne demek kızlar yaaa kafamçokkarıştı
yani izmirperisi kaplumbağasını o fanuslara koymamalı mı?

Evet o plastik kaplara ölüm fanusu denir. KK'da bunu belki inanın 30 kez anlattım detaylıca.

Su sıcaklığı 28-29 derece olmadığında, kışın kış uykusuna yatar diye bir rivayet vardır. Kış uykusuna yattı sanılır. Mart aylarında uyanamaz ve ölür. Halbuki su soğukluğundan dolayı yaşamsal faalietlerini sıfıra indirerek belki yaşarım umudu ile hareketsiz kalırlar. Kalorifer üstü filan çözüm değildir. Filtre de şarttık Seherciğinde anlattığı gibi gözleri ve kabukları çok hassastır.

Dondurma kabında kaplumbağa belenir mi arkadaşlar ne kadar yazık o hayvana hiç beslenmemeli daha iyi inanın. Sadece bir kaplumbağa için 40 galon su deniyor kaynaklarda.

Evet o plastik kaplara ölüm fanusu denir. KK'da bunu belki inanın 30 kez anlattım detaylıca.

Su sıcaklığı 28-29 derece olmadığında, kışın kış uykusuna yatar diye bir rivayet vardır. Kış uykusuna yattı sanılır. Mart aylarında uyanamaz ve ölür. Halbuki su soğukluğundan dolayı yaşamsal faalietlerini sıfıra indirerek belki yaşarım umudu ile hareketsiz kalırlar. Kalorifer üstü filan çözüm değildir. Filtre de şarttık Seherciğinde anlattığı gibi gözleri ve kabukları çok hassastır.

Dondurma kabında kaplumbağa belenir mi arkadaşlar ne kadar yazık o hayvana hiç beslenmemeli daha iyi inanın. Sadece bir kaplumbağa için 40 galon su deniyor kaynaklarda.

Çok üzüldüm.... Bence de en iyi şekilde bakamayacaksak beslememeliyiz mafoldumben

Çok üzüldüm.... Bence de en iyi şekilde bakamayacaksak beslememeliyiz mafoldumben

ben bunu kk da araştırmamıştım
sıcağı sevdiklerini biliyorum genelde bu yönde araştırdım ...

buna göre bunu öğrendiğime göre elbette buna göre çözüm bulucam
bu topiğide açmamın nedeni öneri aalmaktı
tşkler ilgilendiğiinz içina.s.

X