Bakici Sorunum Hakkinda..

Kreşleri , cevremizdekilerin kalitesiz oluşu sebebiyle pek araştırmadim ama araştırmaya başlayabilirim..
Bakın sevgili arkadaşım;

Kreşleri beğenmiyorsunuz çünkü kaliteli değil.

Bakıcıları beğenmiyorsunuz çünkü yeteri kadar temiz değiller.

Peki kendinizi eleştirdiğiniz oldu mu hic?

Yeteri kadar maaş veriyor musunuz? Sigorta yapıyor musunuz? Rapor alma hakkı var mı işcinizin? VS Bunlar çoğaltılabilir.

2 tane bebek emanet edeceksiniz. Gözünüz arkada kalmasın istiyorsunuz. Buna eyvallah.

Fakat bakıcı da ciddi bir sorumluluk altına girerken karşılığını almak istiyor. Size eyvallah ettiğimiz yerde bakıcıya da eyvallah etmemiz gerekiyor.

Şahsen ben Allah mecbur etmesin ama.. bin kere temizliğe giderim de 1 gün emanet cocuk bakmam. Bu kadar ciddi bir sorumluluğu 2 kuruş için alamam.

Sadece arzularınızla hareket etmemeye çalışın. Bakıcı ya da kreşen 4 4lük beklentiye girmemiz icin kendimizin de 4 4lük olmasi gerekir.

Bence siz 4 2 lik orana da rıza gösterin .

Çünkü ekonomim zorlanmadan 2 bebeğe mükemmel bakıcı bulayım beklentiniz bir ütopyadan fazlası değil.

Allah herkese kolaylık versin

Benim dayımın kızının bakıcısı 3 yaşındaki oğlan çocuğuyla yenidoğan kardeşine aynı anda baktı.

Halende bakar biri beş yaşında biri 2 oldular
Çok şanslılar. Böyle birini bulmak çok zor. Arkadaşımın ablası bakıcılık yapıyor çocuklar kocaman oldular şimdi okuldan gelince karşılıyor yemeklerini hazırlıyor evi toplayıp gidiyor. Anne de işten gelince çocuklarla vakit geçiriyor. Aile bırakmadı onu artık aileden biri oldu. Ah keşke tayinleri filan çıksa da gitseler hemen tüm şartların kabul deyip el koyacağım.

İkisi de bebek denecek yaşta .Bir kişinin sizin istediginiz şekilde bakabilecegini düşünmüyorum baksa bile kalitesiz bir bakım olur .Ya iki kişi bakacak ya da birisi kreşe gidecek .Bu sefer bahanesi de olur ,bir şey söylerseniz ikisine yetişemiyorum der haklı olarak .

ikisi de bebek çocuklarınızın
2 yaşın hareketli zamanı bebeğin de full dikkat ve bakıma ihtiyacı var
üzgünüm ki bulabilmeniz zor gözüküyor

ne kadar maaş düşünüyorsunuz
bence bir 4500 ü gözden çıkarın derim
ya da büyüğü kreşe verin

Ikisi de bebek daha. Profesyonel sirketlerle calisabilirsiniz belki, bunun disinda cok bir sey beklemeyin. Cocuklarin temizligi demissiniz ama ikisi birden döker sacarsa kadin hangisine yetissin? Her insanin da aliskanligi ayni olmuyor, malesef birebir kendi duzeninizi anneniz kardesiniz bile gelse tutturamaz.

Bizim de ocak sonu bebeklerimiz dogucak insallah. Hemsire bir aday bulduk yabanci uyruklu, anlasirsak hemen baslayacak ki evin huyunu suyunu kuralini ögrensin, duzenimize alissin, alisverislerde yanimizda olsun, tavsiyesi fikri önemli cunku buyuk sorumluluk alacak. Tam adaptasyon bekleyeceksek bir miktar yatirim da yapmak gerekiyor bakicilara.

Evde yillardir temizlikcim var, sartlarim bastan bellidir. Sigortasi bir gun aksamadi, yemek parasi maasi gününde yatar. Yıllık 3 hafta izin kullanir. Isini kaybetmekten korkar ve savsaklamaz.

Son düzenleme:
Anneanne ya da babaanne bakabilecek durumda değilse bile birini eve getirip bakıcı bulmayı düşünebilirsiniz. Hem bakıcıya destek olurlar hem gözünüz arkada kalmaz. İkisi de çok küçük tek bakıcıyla olmaz

2 çocuk neden baksın?
bir de siz öğretmen filan değilseniz (öğretmenler eve erken geliyor) saat olarak sizin gitmeniz gelmeniz derken 8-6 filan bakacaksa.. ona bakıcı bulmak çok zor.

bakın
bakıcı kadınlar ülkemizde genelde mahalle teyzesi.
bu mahalle teyzeleri zaten orta yaş ve üstünde, hepsinin beli başı ağrır ve hayatında öyle 20-25 sene bizler gibi patron kahrı, mesai kavramı, iş ahlakı gibi bir derdi olmamıştır. ki toplumda iş ahlakı zaten genel olarak çok bulunur bir şey değil....
çok para lazım olan gücü kuvvveti yerinde olan temizliğe gider mesela 3 gün gider 3 günü kendine, kalır onu da kafasına göre belirler, minicik çocuk sorumluluğu neden alsın? -ki iyi temizlikçi bulmak da ne kadar zor bilen bilir.
bu kadınlar genel olarak "pasif agresif" tir. Zira ev geçindirme sorumluluğu erkeğe ait bir kültürden geliyorlar. çalıştığına zaten kahrediyorlar falan.

bu şartlarda bu kültürün dışında kalmış, severek, benimseyerek, isteyerek çalışacak titiz kadın bulmak sadece şans... çok büyük şansınız yoksa o dediğiniz imkansız. imkansız. ülkemizin kültüründe imkansız.

yabancı uyruklu olur, profesyonel bakıcı olur ona verirsiniz 5-6 bin lira bir de sigorta yaparsınız, o bambaşka konudur.

bir de TV açmasın diyorsanız evden TV'yi kaldırabilirsiniz. benim evimde yok bebekli evde TV olmazsa bir şey olmaz.

Tek bakıcı istediğiniz şartlarda imkansız. Yaşlar çok yakın ikisi de küçük.

Büyük kendi kendine yemek yiyemez tek başına vakit geçiremez. Diğeri zaten bebek siz işe başlayana kadar biraz daha hareketlenmiş olacak.

E bu çocukların ikisi de gündüz uyuyacak. Küçüğü uyuturken büyük nerede nasıl duracak. Hadi büyüğü uyuturken küçük oyun halısı falan yatar belki uslu bir bebekse.

Siz işe başlayana kadar büyük kreşe gidebilecek yaşta olur. Tavsiyem büyüğü yarım gün öğlenci olacak şekilde kreşe verin. Servis çekinceniz yoksa eğer saat 11 gibi gider akşam 5 gibi gelir. Bakıcı sabah kaldırır kahvaltısını ettirir servise bindirir servisten alır. Günün büyük bir kısmında da bebekle hakkını vererek ilgilenmiş olur.

İş arkadaşlarınıza sorun özellikle referanslı birileri çıkabilir.

2 yas cocugunuzla yeni dogan bebege bir kisinin bakmasi cok zor siz kendiniz baksaniz bile cok zorlanirsiniz beklentilerinizi dusurun.
onceliginiz guvenli ve emniyette olmalari olsun.
2 yasindaki cocuk evde durmak istemez hergun disari cikmak ister.
uyku saatleri bile problem olur.
kolay kolay kimsenin kabul edecegini sanmiyorum ikisine birden bakmayi.
ama 2 yasindaki cocuk yarim gun oyun grubuna gitse olabilir onu almaya giderler bebekle gelince de yemek uyku olur

Yani yanlış anlamayın ama madem kendiniz bakacak durumunuz yok neden yaş arasını o kadar yaptınız ki. Benim çocuklarımın yaş arası aynı sizinki gibi, kendim büyüttüm ama nasıl büyüttüm bana sorun iki beden zayıfladım oturamamaktan. Düşünün ben annesiyim. Bakıcı bulmanız bulsanız bile istediğiniz gibi bakması imkansız. Şartları zorlayıp kreş yaşına kadar kendiniz bakın ücretsiz izin alın. Çok iyi bir kreş değilse iki yaşında kreşe gonderdiginiz çocuk perişan olur. Birde bunun hastalığı var oğlum anaokulundayken yeni basladiginda haftanın yarısını hasta bir şekilde evde geçirirdi. Her türlü zor. Ücretsiz izin alın en mantıklısı.

benim de 2 yaş aralığında 2 oğlum var. bende küçük 7 aylıkken işbaşı yapmak zorundaydım. benim büyük oğlanın bakıcısı olan teyzemiz sağolsun 2 ay öncesine kadar ikisine birden baktı. büyük oğlan 2 yaşındayken kardeşi olmuştu ama ciddi sıkıntılar yaşadık. pedagoğa gittik. yeni kardeşle birlikte kreşe vermemiz durumunda kendisinin dışlandığını, kardeşinin gelmesiyle evden uzaklaştırıldığını düşüneceğini söyledi. Allah razı olsun teyzemiz iki çocuğa benden daha iyi bakmıştı ama sağlık sorunları nedeniyle işi bıraktı. yeni bakıcı bulmak inanılmaz zor oldu. sizi çok çok iyi anlıyorum. şuan büyük çocuk 3 yaşında ve kreşe başladı. yeni bakıcı tek çocuğa bakıyor ama bulmak çok zor oldu. üstteki bir yorumda okumuştum. bizim ülkemizde bakıcılar mahalledeki teyzelerimiz yani, bakıcılığı evde durana kadar kazancım olsun, şartları kolay olsun da kendi evimin işlerini de ihmal etmeyim tarzında oluyor. çok garip istekleri olanlar vardı, 2 hafta çalışıp 1 hafta izin kullanmak isteyenler, kocası kıskanıp otobüse bindirmediği için kendisine özel araç isteyenler... bence bu konuda tecrübesi olan, gerçekten çalışma adabını bilen birisi ile çalışmak lazım. Allah yardımcınız olsun ama bulunur emin olun

Maaşınızı koşullarınızı bilemem ama 2 bebeğe birden bakılacak birine veya kreş+bakıcıya maaşınıza yakın bir ücret vermeniz gerektiğini düşünüyorum. Yani arada uçurumlar yoksa ücretsiz izin daha karlı olmaz mı ?

2 yaş ve ufak bebeğe tek kişi bakamaz. Siz bile ne kadar zorlanıyorsunuzdur. İşe hemen dönmek zorunda değilseniz büyük 2,5 olana kadar bekleyip kreşe verin.

3 yaş bile kreş için erken bence. Ama sizin şartlarınızda evde ikisine hakkıyla bakılması çok zor..

Bu işte uzman firmalarla görüşüp beklentilerinize uygun bakıcı bulursanız sorun daha az yaşarsınız. Mahalledeki Ayşe teyzeyi bakıcı yapmaya kalkınca olmuyor işte bu işler

2 yaş ve ufak bebeğe tek kişi bakamaz. Siz bile ne kadar zorlanıyorsunuzdur. İşe hemen dönmek zorunda değilseniz büyük 2,5 olana kadar bekleyip kreşe verin.

3 yaş bile kreş için erken bence. Ama sizin şartlarınızda evde ikisine hakkıyla bakılması çok zor..
3 yasa kadar cocugu evde nasıl tutuyosunuz ya:)
3 yas erken miii :)
Benimki 26 aylık krese basladı valla evde etkinlik bulamıyordum .
Bence 3 yasında cocuk evde sıkılır:)

X