Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcıya ne kadar maaş vermeliyim?

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

Bigjetplane

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2019
703
552
32
Merhaba,
Oğlum 3 yaşına yakın. Bakıcı aramaya başladım. Çocuk gelişimi okuyan biri olsun istedim. Oğluma gün içinde aktivite yaptırmasını, yemek hazırlamasını ve evden çıkarken ortadaki oyuncakları toparlamasını istiyorum sadece(09-18 arası). Ama çocuk gelişimi mezunları genelde çok genç olanlara denk geldim 24 yaş gibi en fazla ve çocukla ilgili işlerde aksatacak gibiler yaşları küçük olduğu için yemek konusu sıkıntı olacak gibi en az da 3200/3800 arası istiyorlar. Bu maaşlar nasıl sizce? Ben yaşları küçük olduğu için pek istemiyorum sanırım.

Bunun yerine acaba çocukları seven, oynamasını bilen ama eğitim almamış 40+ birini mi tercih etsem sizce? Oğluma yemek yapsın, bize bi çeşit yemek, bi de sadece oğlumun ütüleri. Kalan işleri ben halledicem. Zaten 3 yaş olduğu için kendi kendine de oynuyor onunla bu işleri yapabilir diye düşündüm. Sizce ne yapmalıyım?

Merhaba,
Oğlum 3 yaşına yakın. Bakıcı aramaya başladım. Çocuk gelişimi okuyan biri olsun istedim. Oğluma gün içinde aktivite yaptırmasını, yemek hazırlamasını ve evden çıkarken ortadaki oyuncakları toparlamasını istiyorum sadece(09-18 arası). Ama çocuk gelişimi mezunları genelde çok genç olanlara denk geldim 24 yaş gibi en fazla ve çocukla ilgili işlerde aksatacak gibiler yaşları küçük olduğu için yemek konusu sıkıntı olacak gibi en az da 3200/3800 arası istiyorlar. Bu maaşlar nasıl sizce? Ben yaşları küçük olduğu için pek istemiyorum sanırım.

Bunun yerine acaba çocukları seven, oynamasını bilen ama eğitim almamış 40+ birini mi tercih etsem sizce? Oğluma yemek yapsın, bize bi çeşit yemek, bi de sadece oğlumun ütüleri. Kalan işleri ben halledicem. Zaten 3 yaş olduğu için kendi kendine de oynuyor onunla bu işleri yapabilir diye düşündüm. Sizce ne yapmalıyım?
Bütçe meselesi bütçeniz elveriyorsa siz bilirsiniz kreş neden duusnmediniz?

Merhaba,

Eee bakıcı mi bu, eve hizmetli arıyorsunuz oğluma yemek yapsın ütü yapsın oğlumun.bize de yemek yapsın ama 3200 cok. Allah Allah siz çocuk bakımı ile ilgilenmek dışında yemek ütü işlerine de bsksaydiniz meslek grubunuz bu olsaydı kaç lira isterdiniz de çok 3200?

Asgari ücretle başlayıp performansına göre ücreti artırırsınız.. Bunu bu şekilde ifade edin..

Eee bakıcı mi bu, eve hizmetli arıyorsunuz oğluma yemek yapsın ütü yapsın oğlumun.bize de yemek yapsın ama 3200 cok. Allah Allah siz çocuk bakımı ile ilgilenmek dışında yemek ütü işlerine de bsksaydiniz meslek grubunuz bu olsaydı kaç lira isterdiniz de çok 3200?

3200e çok dememiş ki. Nasıl diye sormuş.
Bu şekilde çalışan da çok insan var. Sonuçta evde otursa konu sahibi çok daha fazlasını yapacak gün içinde.

Konu sahibi ben olsam çoktan kreşe vermiştim. 3 yaşına gelmiş bakıcılarla uğraşmaya hiç gerek yok.

3200e çok dememiş ki. Nasıl diye sormuş.
Bu şekilde çalışan da çok insan var. Sonuçta evde otursa konu sahibi çok daha fazlasını yapacak gün içinde.

Konu sahibi ben olsam çoktan kreşe vermiştim. 3 yaşına gelmiş bakıcılarla uğraşmaya hiç gerek yok.
En az da diye vurgu yapmış ya çok bulduğunu ifade eder 😇

Sizinkinin yaşı çok ideal kreşe.
Asla bakıcı ile uğraşmayın hem fiyatı da uygun.
Bizim burada 1.5 en fazla kreşler ilcedeyim.
Bakıcı derdi cekilmez.

Valla bence 3.500 civarı maaş için ayrıca bi çeşit yemek bi de küçücük bebek ütüleri (onu da 3 günde bi yapsa yeter) hiç de az değil. Oğlum büyük sonuçta. Siz bakıcı tutarsanız eğer sadece bakıcılık yaptırırsınız herkesin bakış açısı. Bu arada bulunduğum yerin ortalamasına göre zaten fazla vericem genelde asgari ücret civarı veriliyor, eğer öğretmen biriyle anlaşmazsam bu işleri yaptırmayı düşünüyorum

Dertsiz başınıza dert almayın, kreşe verin.
Ha öyle bir seçeneceğim yok diyorsanız illa ki bakıcı gelecekse tabii ki ilk seçenecek.
Sadece çocuk bakımı ve onunla ilgili işler için 3200 ile 3500 ideal bence.
Kreşe başlamıştı ama gitmek istemedi, direndi baya o yüzden göndermedim bidaha, pandemiden de korkuyoruz açıkçası hep hasta olacak diye bakıcı seçeceğini düşündük.

Onu 24 yaşında ev işi yapmayacak kızlar için söylemiş 3200/3800 diye. Gayet iyi meblağlar bulunduğu ile göre değişmekle beraber.
Bu kadarcık işe bile bakıcı mı hizmetçi mi arıyorsunuz diye ahkam kesenler kendileri daha çok maaş versin🤷‍♀️ çevredekilerden bildiğim kadarıyla çok daha uzun saatler için (07.30-19.00) yemek, basit ev işleri ve çocuk bakımı birlikte 2.500 ya da asgari ücret veriyorlar. Ben bi tık arttırdım bu kadar acımasız olmamak için.

Sizinkinin yaşı çok ideal kreşe.
Asla bakıcı ile uğraşmayın hem fiyatı da uygun.
Bizim burada 1.5 en fazla kreşler ilcedeyim.
Bakıcı derdi cekilmez.
Gitmek istemedi baya direndi, sürekli ağlayan bi çocuk oldu her şeye, hasta oldu derken aldık. Bi de pandemi korkusu da var tabi. Araştırıyorum bakalım, görüştüm birkaç kişiyle ama zormuş bu iş de🤦🏼‍♀️

3.500 ideal
yatılı yabancılar artık 5.000e dayanmış durumda tabii + ssk ile
ben şok oldum bu fiyatları duyunca.
eğitimli olup 3.200 istiyorsa, bütçeniz de bunu karşılıyorsa verin diyorum.
ileride annem bakamazsa ben de naparım diye kara kara düşünüyorum açıkçası
çok zor durum maalesef herkes için.

3800 iyi bi fiyat amaBu insan suyla beslenmicek, onun yemesi içmesi de var ki kendileri değil siz yapacaksınız genelde ve kamera sistemi de şart bence ben biriyle bi başına bırakmam, onun da aylık maliyeti bin TL civarı. bence oğlunuz küçük değil kreşi düşünün derim.

3800 iyi bi fiyat amaBu insan suyla beslenmicek, onun yemesi içmesi de var ki kendileri değil siz yapacaksınız genelde ve kamera sistemi de şart bence ben biriyle bi başına bırakmam, onun da aylık maliyeti bin TL civarı. bence oğlunuz küçük değil kreşi düşünün derim.
Arada ben de yemek yapıcam 2 günde bir fazla fazla yaparım o da yer, arada o yapar arada ben yani. Eğer eğitimli biri olmayacaksa tabi bu seçenek. Eğitimli olursa ekstradan yemeğiyle uğraşamam ticket vermeyi düşündüm ama sonra vazgeçtim, büyük ihtimalle evden yiyip ticket ı bizde kullanmayacak. Zor işmiş cidden bakıcı tutanlar nasıl hallediyor bu işleri?

X