Bakım Rutinlerinizi Paylaşır mısınız?

goksyl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2018
204
266
26
Herkese selam! Burada bir çok kişi konuyu açmış ancak daha sıkı takip edip, güncel bilgiler almak adına yeniden açmak istedim.

21 yaşındayım ve çok bakımlı biri sayılmam. Son zamanlarda annemin şakayla karışık laf sokmalarından sonra kafama çok takıldı ve şöyle bir çevreme bakınca yaşıtlarıma göre çok paspalmışım gibi geldi. :) Yüzümde bir kaç sivilce lekesi var, saçlarım kısa ombre yaptırmayı düşünüyorum.

Bunun dışında değiştirebileceğim başka şeyler neler sizce ve sizin gece/gündüz bakım rutininiz nasıl? Lütfen, benimle fikirlerinizi paylaşır mısınız? :)

Ben çok detaylı bakım yapmam ama en azından yaptığım kadarını paylaşayım 😊 her duşta peeling saç maskesi ve bakım kremi kullanıyorum duştan sonra güzel bir tonik krem sürüyorum yüzüme. Dirsek ve topuk gibi çatlamaya müsait yerlere bepantol sürüyorum duşta topuklarıma ponza taşı uygulamış oluyorum tabi. Duş sonrası saçıma bakım yağı sürüyorum. Sabahları uyanınca yüzümü yüz yıkama köpüğüyle yıkıyorum uyanınca cildim yağlı geliyor çünkü. Düzenli olarak dikkat ettiklerim bunlar 😊

Ben çok detaylı bakım yapmam ama en azından yaptığım kadarını paylaşayım 😊 her duşta peeling saç maskesi ve bakım kremi kullanıyorum duştan sonra güzel bir tonik krem sürüyorum yüzüme. Dirsek ve topuk gibi çatlamaya müsait yerlere bepantol sürüyorum duşta topuklarıma ponza taşı uygulamış oluyorum tabi. Duş sonrası saçıma bakım yağı sürüyorum. Sabahları uyanınca yüzümü yüz yıkama köpüğüyle yıkıyorum uyanınca cildim yağlı geliyor çünkü. Düzenli olarak dikkat ettiklerim bunlar 😊
Aslında bunlar benimde düzenli olarak yaptığım şeyler ama yüzümdeki lekelerden kurtulamıyorum ve fondöten sürüncede çok kötü duruyor. Sanırım ben giyim ve derinlemesine cilt bakımına yönelmeliyim :) Teşekkür ederim fikirlerin için ❤️

Ayy en sevdiğim konu, hemen günlük ve haftalık bakım rutinimi paylaşiyim bakım düşkünü biri olarak en büyük hobim diyebilirim,
Sabah uyandım: yüzümü önce soğuk suyla ve kükürt sabunumla yıkarım, hemen sonrasında karbonatla peeling yaparım onu da yıkadıktan sonra arko soft kremimi sürerim

Akşam yatmadan: yüzümü ılık suyla yıkarım, sonra yüzüme diadermine gece kremimi sürerim kırışıklık gidericim, kaşlarıma harem diye bir yağlı serumum var onu sürerim, göz altım için de biotama göz altı losyonumu sürerim öyle uyurum

Saçlarım için: haftada bir gün maske yaparım ombreli olduğundan yıpranmalarından dolayı, maskemde kremim ve hint, argan yağlarım olur, duşta ise ombre tonu düzenleyici şampuanımı haftada bir uygularım rengini küllendirmek için o da matrix marka, diğer günler kullandığım şampuanım elseve ve içinde bir kapak çam terabentin yağımla beraber

Yazarken yoruldum nasıl yapıyormuşum hacı ben bunları eheh ama seviyorum😁

Canım cilt leken varsa şiddetle sinoz leke kremi öneririm fiyatı 130 tl ama hem hızlı hem de en etkili sonucu veren krem

Ayy en sevdiğim konu, hemen günlük ve haftalık bakım rutinimi paylaşiyim bakım düşkünü biri olarak en büyük hobim diyebilirim,
Sabah uyandım: yüzümü önce soğuk suyla ve kükürt sabunumla yıkarım, hemen sonrasında karbonatla peeling yaparım onu da yıkadıktan sonra arko soft kremimi sürerim

Akşam yatmadan: yüzümü ılık suyla yıkarım, sonra yüzüme diadermine gece kremimi sürerim kırışıklık gidericim, kaşlarıma harem diye bir yağlı serumum var onu sürerim, göz altım için de biotama göz altı losyonumu sürerim öyle uyurum

Saçlarım için: haftada bir gün maske yaparım ombreli olduğundan yıpranmalarından dolayı, maskemde kremim ve hint, argan yağlarım olur, duşta ise ombre tonu düzenleyici şampuanımı haftada bir uygularım rengini küllendirmek için o da matrix marka, diğer günler kullandığım şampuanım elseve ve içinde bir kapak çam terabentin yağımla beraber

Yazarken yoruldum nasıl yapıyormuşum hacı ben bunları eheh ama seviyorum😁
Son yazdığınıza güldüm şu an. 😁 Sabunların yüzün pH değerini bozduğunu okumuştum, kurutma gerginlik falan yapıyor mu sizde? Ben de saçlarım için hindistan cevizi, badem yağı, argan yağı, hint yağı ve e vitamini karıştırarak maske uyguladım. Daha ilk olduğu için nir şey anlayamadım ama çok kabarıyor, şekil almıyor. Çözülecek çoooook sorunum var. 😞

Son yazdığınıza güldüm şu an. 😁 Sabunların yüzün pH değerini bozduğunu okumuştum, kurutma gerginlik falan yapıyor mu sizde? Ben de saçlarım için hindistan cevizi, badem yağı, argan yağı, hint yağı ve e vitamini karıştırarak maske uyguladım. Daha ilk olduğu için nir şey anlayamadım ama çok kabarıyor, şekil almıyor. Çözülecek çoooook sorunum var. 😞
Evet kurutuyor sabun ph durumunu da okumuştum ama kendimi bildim bileli yüzüme sabun sürmeden asla temiz hissedemiyorum hem kuruluğunu anında nemlendirerek giderdiğim için hiç bir zararını görmedim özellikle kükürt sabunu kullanıyorum iyi geldiği için ama ekstra kurutma özelliği de var bunun yani çok iyi nemlendirmek gerek, siyah noktayla bile tanışmadım bence sabunun etkisi diye düşünüyorum, saçına şekil verme sorunun için kestirmeyi önerebilirim uzun zaman olduysa kestireli zamanla şekil bozuluyo ve düzgün durmuyo uçları aldırmak bile canlandırabilir canım, kabarması bence güzel ama sen bilirsin tabi☺️ Severim ben kabarık saç

Evet kurutuyor sabun ph durumunu da okumuştum ama kendimi bildim bileli yüzüme sabun sürmeden asla temiz hissedemiyorum hem kuruluğunu anında nemlendirerek giderdiğim için hiç bir zararını görmedim özellikle kükürt sabunu kullanıyorum iyi geldiği için ama ekstra kurutma özelliği de var bunun yani çok iyi nemlendirmek gerek, siyah noktayla bile tanışmadım bence sabunun etkisi diye düşünüyorum, saçına şekil verme sorunun için kestirmeyi önerebilirim uzun zaman olduysa kestireli zamanla şekil bozuluyo ve düzgün durmuyo uçları aldırmak bile canlandırabilir canım, kabarması bence güzel ama sen bilirsin tabi☺ Severim ben kabarık saç
Saçlarım kalın kabarıyor ve şu an çenemden az aşağı olduğu için geriye doğru dönüyor buda beni daha paspal gösteriyor resmen. Araştırmalardayım, bunada kesin çözüm bulucam inşallah ve sabunu bende deneyeceğim. Teşekkür ederim ❤️

Saçlarım kalın kabarıyor ve şu an çenemden az aşağı olduğu için geriye doğru dönüyor buda beni daha paspal gösteriyor resmen. Araştırmalardayım, bunada kesin çözüm bulucam inşallah ve sabunu bende deneyeceğim. Teşekkür ederim ❤
Rİca ederim gelişmeleri paylaş bizimle:KK15:

Ben de 22 yaşındayım. Belki sana yardımcı olur diye ürünleri ve rutinimi paylaşayım🌼
Cildim normal cilt tipi.
✔️Her sabah ve gece makyajımı sildikten sonra yüzümü Nivea Aqua Sensation Canlandırıcı Yüz Temizleme Jeli ile yıkıyorum, bu içinde tanecikler olan şeffaf mavi şişede olan jel,
✔️Sonra yüzümü havlu ile silmiyorum,kendi kendine kurumasını bekliyorum,sanki cildim daha yumuşak oluyor gibi hissediyorum öyle olunca,
✔️Yüzüm kuruyunca bu Ziaja markasının her yaş ve cilt tipi için uygun keçi sütü özlü göz kremini sürüyorum, özellikle gülünce kısılan yerlere masaj yapa yapa sürüyorum ki cilt elastiklik kazansın, erken kaz ayağı oluşmasın, ama yaş faktörlü kullanma onlar bizim için uygun değil, bu normal nemlendirici formunda, Rossmanlarda, Eve Shop'ta satılıyor,
✔️Yüz için de Nivea'nın yüz kremini kullanıyorum sabah-gece, dudaklar için lip balm
Haftalık bakıma gelince;ben hepsini bir günde hallediyorum çok iyi oluyor 😊🌼
✔️Cumartesi gecesi saçıma badem-zeytinyağı-hindistan cevizi yağı karışımı yapıp saçlarıma sürüp sarıyorum, yarın pazar oluyor ya duşa girmeden kil maskesi yapıyorum o aradan çıkıyor (Farmasi çay ağacı yağlı kil maaskesi) , duşta temizleyip peelingi de orada yapıyorum (Farmasi aydınlatıcı beyazlatıcı seriden peeling, lekelerimi komple geçirdi 😊), bir de Türk kahvesi+şeker+zeytinyağı dudak peelingi yapıyorum.
Şimdi çok gelmiş olabilir ama alışınca yapmazsan rahatsızlık duyuyorsun ve tıpkı diş fırçalamak yatağı toplamak gibi rutinin oluyor normal hale geliyor😊
Haftada bir yine Kalyon markasının tırnak eti için peelingi var bu tırnak diplerine sürüyorsun ölü derileri temizliyor, manikür kalemi ile de etleri itip bolca kremliyorum bir de Nude bir oje, üstüne minik simli tırnak cilası, nasıl bakımlı duruyor anlatamam 😊 Ee bu kadar bakım yapınca makyaj da yapası süslenesi geliyor insanın, BB krem+kapatıcı+eyeliner+kalem+rimel+allık bitti gitti😊 Bir de Lorealin Mucizevi Yağ saç kremi var aralara maşa atıp biraz ellerimle onu sürüp volüm veriyorum, bir de kılık kıyafet temiz uyumlu ve özenli olunca '' Ooo çok şıksın arkadaşımmm'' laflarını duymanız çok güzel oluyor 🌼🌼🌼 Ay uzun oldu kusura bakmayın anlatasım varmış😂😂

Bakımlı, süslü püslü olmak o kadar güzel bişey ki bakımsız nasıl gezilir hayal bile edemiyorum ben, çok küçük yaşlarımdan beri inanılmaz meraklı ve düşkündüm kozmetiğe, bakımlı insanları ayrı bi severdim
:-)
Benim bakım rutinim de şöyle;
Sabahları kalktığımda bazen eşek sütü sabunuyla bazen de sülfat içermeyen yıkama jeliyle yüzümü yıkamak, toniklemek, dışarı çıkacaksam güneş kremi çıkmayacaksam normal nemlendirici sürmek,
Eve geldiğimde hemen makyajımı çıkarmak
Akşamları yine cildimi temizlemek, toniklemek ve masaj yaparak hind cevizi yağı sürmek, gözaltlarıma da antiage bi krem sürmek, eğer üşenmezsem tırnaklarıma bakım yağı sürmek, el kremi sürmek, dudak balmı sürmek yaptıklarımdan
Haftada 1 kez şekerle ve zyağıyla yaptığım peeling sonrası kahve ve kil maskesi yapmaya çalışıyorum, ara sıra da peelingden önce yüzümü başıma havlu kapatıp kaynamış suyun buharına tutuyorum, suya böğürtlen kökü, papatya ve okaliptüs yaprağı atıyorum
Yüzüm için küçük kabak lifi aldım, bazen de onunla peeling yapıyorum banyoda, bazen de braun'un pilli fırçasını kullanıyorum, cildi şaşırtmak iyi diye okumuştum.
Saçlarıma ara sıra hind cevizi-zyağı ve e vitamini karışımı sürmek, banyoda saç maskesi uygulamak, duştan çıkınca keratin ya da argan serumu uygulamak ve kurutup şekillendirmek, illa ki ya fön çekiyorum ya da kalın maşa yapıyorum, senede 2 defa platin röfle yaptırıyorum, ayda 1 kez de eşime dipboyamı yaptırıyorum
Vücudum için banyoda haftada 1 kez falan peeling yapıyorum,
gratisten aldım kahve ve tuzdan oluşan doğal bi peelingmiş, kuru şekilde kese kağıdı gibi bi pakette satılıyordu, ara sıra da kabak lifiyle yıkanıyorum,
ayaklarımı 2 haftada 1 falan ponzalıyorum,
Duştan sonra mutlaka vücut kremi ya da vücut yağı/bebe yağı elime ne gelirse onu sürüyorum, çünkü vücudum çok kuru ve krem sürmezsem inanılmaz kaşınıyor, peeling yapıp vücut yağı sürmek bebek gibi yapıyor cildi
Ayda 1 manikür yaptırıyorum, yaptıramazsam kendim yapıyorum
Bazen yatarken ayaklarıma vazelin ya da ayak kremi sürüp çorap giyiyorum.
Dışarı çıkarken nude tonlar kullanarak özenli makyajımı yapıyorum, fondöten,kapatıcı, pudra, allık, aydınlatıcı, eyeliner, rimel hepsini de kullanıyorum, ama çok doğru ve ölçülü kullandığım için asla boya badana görüntüsünde olmuyorum, hem doğal hem makyajlı hem de çok fresh görünüyorum, asla abartı bi görüntü oluşturmuyorum, genelde salaş kazak- kot - çizme, yaz aylarında kot- tişört- spor ayakkabı giyiyorum, renk uyumu takıntım var, saat-alyans-incecik kolyeler ve halka küpeler vazgeçilmezim, takı çok seviyorum ama asla deli kızın çeyizi gibi takıp takıştırmıyorum
Bakımlı olmak sadece makyaj yapmak, fön çekmek ya da saç boyatmak deil, içten bakım yapmak da çok önemli,
Siyah çay ve neskafe içmiyorum, her gün 1 kupa yeşil, 1 kupa da beyaz çay içiyorum, 1 kez türk kahvesi ve kafeinsiz filtre kahve ve bol su(suyu zoraki) tüketiyorum, şekerli/paketli zararlı yiyecekler/içecekler tüketmemeye çalışıyorum, 8 saat uykumu almaya çaba harcıyorum, bi kaç ayda bir hamama gidip keseleniyorum,
Pozitif olmaya, küçük şeylerden mutlu olmaya, kendimi şımartmaya, kendime vakit ayırmaya ve namazlarımı düzenli kılıp, daima şükretmeye çok önem veriyorum, 35 yaşında 2 kız çocuğu annesiyim ama herkes beni 24-25 yaşlarında bekar bi kız zannediyor :))) Yani bakım ve iyi/kaliteli yaşam çooook önemli
Gençliğinizin ve enerjinizin kıymetini bilin, sonra en güzel, en taze yaşlarınızı bakımsız, paspal geçirdiğiniz için pişman olursunuz
sanırım destan yazdım, ama tüm bunları rayına oturtunca tıkır tıkır her şey kendiliğinden oluyo, yaşam tarzınız haline geliyor ve ben bunları önce bekarken, sonra evliyken ve en son da 2 çocukla yapıyorum :)

:oops:

Bakımlı, süslü püslü olmak o kadar güzel bişey ki bakımsız nasıl gezilir hayal bile edemiyorum ben, çok küçük yaşlarımdan beri inanılmaz meraklı ve düşkündüm kozmetiğe, bakımlı insanları ayrı bi severdim
:-)
Benim bakım rutinim de şöyle;
Sabahları kalktığımda bazen eşek sütü sabunuyla bazen de sülfat içermeyen yıkama jeliyle yüzümü yıkamak, toniklemek, dışarı çıkacaksam güneş kremi çıkmayacaksam normal nemlendirici sürmek,
Eve geldiğimde hemen makyajımı çıkarmak
Akşamları yine cildimi temizlemek, toniklemek ve masaj yaparak hind cevizi yağı sürmek, gözaltlarıma da antiage bi krem sürmek, eğer üşenmezsem tırnaklarıma bakım yağı sürmek, el kremi sürmek, dudak balmı sürmek yaptıklarımdan
Haftada 1 kez şekerle ve zyağıyla yaptığım peeling sonrası kahve ve kil maskesi yapmaya çalışıyorum, ara sıra da peelingden önce yüzümü başıma havlu kapatıp kaynamış suyun buharına tutuyorum, suya böğürtlen kökü, papatya ve okaliptüs yaprağı atıyorum
Yüzüm için küçük kabak lifi aldım, bazen de onunla peeling yapıyorum banyoda, bazen de braun'un pilli fırçasını kullanıyorum, cildi şaşırtmak iyi diye okumuştum.
Saçlarıma ara sıra hind cevizi-zyağı ve e vitamini karışımı sürmek, banyoda saç maskesi uygulamak, duştan çıkınca keratin ya da argan serumu uygulamak ve kurutup şekillendirmek, illa ki ya fön çekiyorum ya da kalın maşa yapıyorum, senede 2 defa platin röfle yaptırıyorum, ayda 1 kez de eşime dipboyamı yaptırıyorum
Vücudum için banyoda haftada 1 kez falan peeling yapıyorum,
gratisten aldım kahve ve tuzdan oluşan doğal bi peelingmiş, kuru şekilde kese kağıdı gibi bi pakette satılıyordu, ara sıra da kabak lifiyle yıkanıyorum,
ayaklarımı 2 haftada 1 falan ponzalıyorum,
Duştan sonra mutlaka vücut kremi ya da vücut yağı/bebe yağı elime ne gelirse onu sürüyorum, çünkü vücudum çok kuru ve krem sürmezsem inanılmaz kaşınıyor, peeling yapıp vücut yağı sürmek bebek gibi yapıyor cildi
Ayda 1 manikür yaptırıyorum, yaptıramazsam kendim yapıyorum
Bazen yatarken ayaklarıma vazelin ya da ayak kremi sürüp çorap giyiyorum.
Dışarı çıkarken nude tonlar kullanarak özenli makyajımı yapıyorum, fondöten,kapatıcı, pudra, allık, aydınlatıcı, eyeliner, rimel hepsini de kullanıyorum, ama çok doğru ve ölçülü kullandığım için asla boya badana görüntüsünde olmuyorum, hem doğal hem makyajlı hem de çok fresh görünüyorum, asla abartı bi görüntü oluşturmuyorum, genelde salaş kazak- kot - çizme, yaz aylarında kot- tişört- spor ayakkabı giyiyorum, renk uyumu takıntım var, saat-alyans-incecik kolyeler ve halka küpeler vazgeçilmezim, takı çok seviyorum ama asla deli kızın çeyizi gibi takıp takıştırmıyorum
Bakımlı olmak sadece makyaj yapmak, fön çekmek ya da saç boyatmak deil, içten bakım yapmak da çok önemli,
Siyah çay ve neskafe içmiyorum, her gün 1 kupa yeşil, 1 kupa da beyaz çay içiyorum, 1 kez türk kahvesi ve kafeinsiz filtre kahve ve bol su(suyu zoraki) tüketiyorum, şekerli/paketli zararlı yiyecekler/içecekler tüketmemeye çalışıyorum, 8 saat uykumu almaya çaba harcıyorum, bi kaç ayda bir hamama gidip keseleniyorum,
Pozitif olmaya, küçük şeylerden mutlu olmaya, kendimi şımartmaya, kendime vakit ayırmaya ve namazlarımı düzenli kılıp, daima şükretmeye çok önem veriyorum, 35 yaşında 2 kız çocuğu annesiyim ama herkes beni 24-25 yaşlarında bekar bi kız zannediyor :))) Yani bakım ve iyi/kaliteli yaşam çooook önemli
Gençliğinizin ve enerjinizin kıymetini bilin, sonra en güzel, en taze yaşlarınızı bakımsız, paspal geçirdiğiniz için pişman olursunuz
sanırım destan yazdım, ama tüm bunları rayına oturtunca tıkır tıkır her şey kendiliğinden oluyo, yaşam tarzınız haline geliyor ve ben bunları önce bekarken, sonra evliyken ve en son da 2 çocukla yapıyorum :)

:oops:

:nazar: :nazar: :nazar::KK9::KK9: :KK9:

Ne kadar güzel ve keyifli anlatmışsınız.

Kendinize bu denli özen göstermenize, kendinize yatırım yapmanıza bayıldım.:super:

Üstelik anne olduğunuzun altını çizmişsiniz. Demek ki yapılabiliyormuş dedirttiniz bana. :)

Birkaç tane tüyo kaptım hemen. Paylaştığınız için teşekkür ederim.

Yalnız merak ettiğim birkaç nokta oldu. Mesela; Düzenli Spor ve Egzersiz yapıyor musunuz?

Genetik açıdan şanslı mısınız yoksa yıllardan beri verdiğiniz bu emekler sonucu mu yaşınızdan daha genç gösterdiğinizi düşünüyorsunuz?

İçecek tüketiminiz gayet güzel. Tahminimce kilo probleminizde yok. Beslenme tarzınız nasıl peki?

Özellikle Ekmek, hamurişleri, unlu mamüller , tatlılar tüketiyor musunuz?

Şundan soruyorum son günlerdeki tespitim; Türkiye'de diyet yapmak ya da formunu korumak çoook zor :) Hangi birinden kaçacağımı bilemiyorum bazen. :)

:nazar: :nazar: :nazar::KK9::KK9: :KK9:

Ne kadar güzel ve keyifli anlatmışsınız.

Kendinize bu denli özen göstermenize, kendinize yatırım yapmanıza bayıldım.:super:

Üstelik anne olduğunuzun altını çizmişsiniz. Demek ki yapılabiliyormuş dedirttiniz bana. :)

Birkaç tane tüyo kaptım hemen. Paylaştığınız için teşekkür ederim.

Yalnız merak ettiğim birkaç nokta oldu. Mesela; Düzenli Spor ve Egzersiz yapıyor musunuz?

Genetik açıdan şanslı mısınız yoksa yıllardan beri verdiğiniz bu emekler sonucu mu yaşınızdan daha genç gösterdiğinizi düşünüyorsunuz?

İçecek tüketiminiz gayet güzel. Tahminimce kilo probleminizde yok. Beslenme tarzınız nasıl peki?

Özellikle Ekmek, hamurişleri, unlu mamüller , tatlılar tüketiyor musunuz?

Şundan soruyorum son günlerdeki tespitim; Türkiye'de diyet yapmak ya da formunu korumak çoook zor :) Hangi birinden kaçacağımı bilemiyorum bazen. :)

3 sene gecikmeli bi cevap versem ayıp olur mu😂 sporla malesef hiç alakam yok, düzenli yapan insanlara çok özeniyorum, ama benim hayatıma spor hiç girmedi, düzenli yürüyüş yapma hamlelerim oldu ama onun da devamı gelmedi malesef,
Genç göstermenin %70-80 genetik olduğunu düşünüyorum ben ama kg, giyim tarzı, saç rengi ve cilt yapısı da çok etkiliyo, ama insanın kendine yaptığı yatırımlar da önemli bence, sigara kullanmıyor olmak, uyku düzeni, kafa yapısı, stres yönetimi vs, ben mesela hiç bi zaman gece 1-2 lere kadar oturabilen biri olmadım, en geç 23.00 da uyurum, ama annemle babam da yaşından çok küçük gösteren insanlar,
Çocukların altını çizdim evet çünkü gerçekten isteyen, bakımsız yapamayan her koşulda bakımını yapar, ben 1 haftalık lohusayken kuaföre maniküre, föne gittim mesela, sezeryanlıydım üstelik, sonraki yıllarda cocuklarım küçücüktü onlara birer paket çubuk kraker alıp kuaföre gidiyodum, manikür pedikür yaptırmaya, kg problemim yok ama ben çok yemek yiyen bi insan deilim bence, ekmek sadece kahvaltıda tüketirim, hamurişi çok severim ama kücük porsiyonlarda yerim, tatlıyla da aram yoktur, tatlı yemem fazla, yediğimde de sütlü hafif tatlılar tercihim

Herkese selam! Burada bir çok kişi konuyu açmış ancak daha sıkı takip edip, güncel bilgiler almak adına yeniden açmak istedim.

21 yaşındayım ve çok bakımlı biri sayılmam. Son zamanlarda annemin şakayla karışık laf sokmalarından sonra kafama çok takıldı ve şöyle bir çevreme bakınca yaşıtlarıma göre çok paspalmışım gibi geldi. :) Yüzümde bir kaç sivilce lekesi var, saçlarım kısa ombre yaptırmayı düşünüyorum.

Bunun dışında değiştirebileceğim başka şeyler neler sizce ve sizin gece/gündüz bakım rutininiz nasıl? Lütfen, benimle fikirlerinizi paylaşır mısınız? :)
Hiç bsey yapmiyorum
Şimdilik benim için çok yorucu
Bı tek saçıma keratin bakım yaptırıyorum ve haftalık dax supergro kullanıyorum.

Günlük bakım rutinimde sadece diş fırçalamak ve yüz keselemek var .

Acaba bir şeyler yaptınız mı bir sonuç aldınız mı ben de aynı durumdayım

X