Bakireyken phtl adet kanamas olan var m?

yaseminim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2007
128
0
Kızlar merhaba.. benim son bi kaç aydır adet kanamalarım pıhtılı olmaya başladı.. bekarım ve kesinlikle ilişkim olmadı.. pıhtılar çok büyük derece de değil tabi ama ben yine de rahatsız olmaya başladım sanki.. acaba ben mi abartıyorum. önceden de olurdu sanki ama şimdi arttı gibi geliyo bana.. kızlık zarı olanlarda pıhtı olmaz pek diye duymuştum ne kadar doğru.. bu konuda bi fikri olup beni rahatlatacak olan var mı acaba.. yorumlarınızı bekliyorum..

endişelenecek birşey yok canım, bildiğinin aksine kızlarda da pıhtı gelebilir adet esnasında. sonuçta sen de yetişkinsin ve senin rahminde her ay hamileliğe hazırlanıyor, rahim iç duvarın kalınlaşıyor ve hamilelik gerçekleşmediği için de rahmin iç duvarı dökülerek kanıyor. bu durumda pıhtı düşmesi de normal. kızlık zarının ortasında delik bulunduğundan pıhtının düşmesi bekaretine zarar vermez. için rahat olsun.

denizkızıl içini rahatlatmıştır sanırım gayet güzel açıklamış çünkü..bende de olurdu bekarken..ilerde bi problem oluştururmu diye çekniyosan da öyle bi durumda olmadı..ewliyim hamişşim:) canını sıkma..

o pıhtı dediğin rahim iç yüzeyi
bebeğin oluştuğu zaman onun içine yerleşiyo
gebelik olmadığı zaman rahiç iç tabakası adet kanamasıyla birlikte dökülüyo
ayrıca kızlık zarınında birçok çeşiti var
elek gibi delik delik olduğu için o parçalar kolayca geçebilir
normal yani olmazsa olmaz

bende bekarken bakireyken bu pıhtılar çok gelirdi takma kafana hiç bir sorun teşkil etmiyor evlenince geçti heralde orda birikim oluyo ve birden düşünce oluyo evlenince yollar açıldığı için olmuyyor bir daha hiç takma

hayatım benim sadece pıhtıylada kalmıyordu parca düşürüyordum.ve her ay yaklaşık 10 gün sürerdi.hiç kafana takma bunları.

o pıhtıların bakirelikle alakası yok..İçin rahat olsun canım.dökülen endometrium tabakası.gayet normal yani..

canım bence de hiç korkma yani kızlarda olmaz falan konusunda...ben adet olmaya başladığım ilk zamandan itibaren sık sık yaşadım o olayı hemde bazen korkup ağladım çok büyüktü...
ama sen yine bir doktora görün için rahat etsin çünkü benim zaman zaman kist sorunum oldu yumutalıklarımda...onunla alakalı değildir belki bilmiyorum ama doktora gitmekte yarar varkaydirigubbakcemile5

tabiyki oldum canım benim, için rahat olsun...adet neden görülür döllenmemiş yumurtalıklar parçalanır senin bu dönem yumurtalıkların sanırım bahar ayı olduğundan (sonbahar ve ilkbaharda yada üşütme) değişti..ve eminim ağrın olmuştur...başın yada belin ağrımış da olabilir hafif kasılmalarının krampların da olmuş olabilir... zorlanmış parçalanmakta...

Adet zamanı dökülen sadece kan değildir.Endometrium duvarı adet döneminden yumurtlama dönemine dek belli oranda kalınlaşmaya başlar,endometriumun yeterince kalınlaşmaması embriyonun tutunmasını engelleyen faktörlerdendir.İşte adet zamanı hem endometrium duvarındaki fazlalıklar dökülür hem de döllenmemiş yumurta vs vs.Bu her ay periyodik şekilde devam eder..Endişelenecek bir şey değil..opuyorumnanaktan

benimde bazen pıhtılı kanamam oluyor bir arkadaşım da bakirelerde olmaz dedi bende korktum birde çok afedersiniz ben günlük akıntımın ve adet kanımın aktığını hissediyorum bu normalmi bakirelerde hissedebilirmi? arkadaşım sadece kadınlar hisseder dedi.

Arkadaşların yanlış biliyor canım..Hisseder tabi..Bunun bekaretle hiç bir alakası yok..

Kızlar merhaba.. benim son bi kaç aydır adet kanamalarım pıhtılı olmaya başladı.. bekarım ve kesinlikle ilişkim olmadı.. pıhtılar çok büyük derece de değil tabi ama ben yine de rahatsız olmaya başladım sanki.. acaba ben mi abartıyorum. önceden de olurdu sanki ama şimdi arttı gibi geliyo bana.. kızlık zarı olanlarda pıhtı olmaz pek diye duymuştum ne kadar doğru.. bu konuda bi fikri olup beni rahatlatacak olan var mı acaba.. yorumlarınızı bekliyorum..

o herkeste olan normal bişeydir.bakire olmak yada olmamakla bi ilişkisi yok..gelen herşey de kan değil zaten..içini ferah tut canıma.s

benim de pıhtılı oluyordu bekarken arada sırada aklıma hiçbir şey gelmezdi zarla ilgili...benim zarım esnek ve centikli delikli çıktı sonradan, evlendigimde öğrendim bunu...bir doktora danışıp zar hakkında bilgi alabilirisniz evlenmeden ben yapmadım keşke yapsaydım diyorum şimdi ..insan sürprizle karşılasınca kötü oluyor çünkü..

X