Balayı boyunca doğum kontrol hapı kullanmak

mnmr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2024
1
0
23
Merhabalarr,
1 ay sonra düğünüm var ve düğün sonrası balayı için bir yer rezerve ettik. Fakat düğün stresinden olsa gerek regl düzenim şaştı, şu an takvimim balayımız boyunca regl olacağımı gösteriyor. Bu ayki adetimden başlayıp balayı boyunca doğum kontrol hapı kullansam adeti geciktirebilir miyim? Kontrol hapını bir hafta daha (22+6) kullanmanın bana bir zararı olur mu? Daha önce hiç bu tarz bir ilaç kullanmadığım için sizlere danışmak istedim.

Adet geciktirmek için kullanıyorlar evet, illaki zararı olur ama bunu kullanmazsanız muhtemelen regl geciktirici kullanacaksınız aynı mantığa gelecek

Doğum kontrol hapına düğünden 1 ay önce başlanır. Şu an başlamış olman lazımdı. Hala başlamadıysan, risk vardır bu birincisi… ikincisi doğum kontrol hapları reglini geciktirmede pek de etkili olmayabilir. Günü gününe kullandığında hormonlu hapları( renkli) reglini geciktiredebilir. Geciktirmeyedebilir. Belli olmaz yani o. Kesin şöyle olur demek imkansız

Merhabalarr,
1 ay sonra düğünüm var ve düğün sonrası balayı için bir yer rezerve ettik. Fakat düğün stresinden olsa gerek regl düzenim şaştı, şu an takvimim balayımız boyunca regl olacağımı gösteriyor. Bu ayki adetimden başlayıp balayı boyunca doğum kontrol hapı kullansam adeti geciktirebilir miyim? Kontrol hapını bir hafta daha (22+6) kullanmanın bana bir zararı olur mu? Daha önce hiç bu tarz bir ilaç kullanmadığım için sizlere danışmak istedim.
Doktorunuza bı danışmanizd fayda var. Ben regl geciktirme için eczaneden bı ilaç almıştım söyleyip . Doğum kontrol geciktirmezse böyle bı hap alabilirsiniz geciktirmek için .

X