Bebek Beslenmesi Balık çorbası 9ay+ (Üçüz oğluşlarım sponsorluğunda)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Herkese merhaba🤗Mama kategorisine de katilmazsam olmazdi diye dusunerekten:KK53: bu gun sizlere ogluslarimin en sevdigi corbalardan biri olan balik corbasini yaptim🐟

Ben levrek baligiyla yaptim.A, B1, B2 ve D vitaminlerini barındıran balık çeşitlerinden biridir levrek.hazir da mevsimi iken siz de minnoslariniz icin yapa bilirsiniz🤗

Malzemeler:

🐟2 parca levrek(179 gr)

🐟1 adet havuç

🐟1 adet patates

🐟Defne yapragi

🐟1 küçük boy soğan

🐟1 diş sarımsak

🐟Bir tutam maydanoz

🐟1.5 Yemek kaşığı zeytin yaği

🐟1 kahve fincani pirinc

🐟Bi kac tane karabiber
Eki Görüntüle 2257955

Hazirlanisi:
İyice yikadigimiz levrekleri,soganin yarisini,sarimsagi,maydanoz,defne yapragi ve tane karabiberleri de bi tencereye alip uzerine 2 su bardagi su ilave edip baliklar pisene kadar haslayin.
Eki Görüntüle 2257946

Zeytinyagini tencereye alip sirayla once soganin kalan yarisini ardindan havucu ve patatesi atip biraz kavurun.sonra uzerine balik suyunu suzerek ilave edin.
Eki Görüntüle 2257947

su kaynayinca yikadiginiz pirincleri ilave edip pismeye birakin.pismeye 5 dakika kala iyice kilciklarindan temizlediginiz baliklari da dokup pismeye birakin tekrar.eger bebeginiz 1 yasin ustundeyse isterseniz biraz tuz da ilave ede bilirsiniz.
Eki Görüntüle 2257948
Ve minnoslarin corbalari hazir🤭ben en son blendirdan gecirmeden uzerine ince kiyilmis dereotu dokerek yediriyorum ogluslarima ama siz isterseniz blendirdan da gecire bilirsiniz.ben her iki turlu sunum yaptim.
Baligin faydalari:

Onemli not:bebeginize vereceginiz her hangi bi ek gidayi oncelikle lutfen doktorunuza danisin.
Balık da tıpkı çilek ve kuru yemişler gibi gıda alerjileri listesinde çocuklar için üst sıralarda olan besinlerden... Bu da doğal olarak ailelerin bebeklerine balık verme konusunda endişe duymasına yol açıyor. Kimi alerji sorunu yaşamamak için beslenmesine balığı dahil etmiyor. Özellikle aile öyküsünde gıda alerjisi olanların endişesi artıyor. Eğer bebeğiniz alerjikse ya da ailede balık-deniz ürünlerine karşı alerjisi olan anne-baba varsa bir yaşına kadar balıktan uzak durmak ve uzman desteği almak en doğrusu olacaktır. Mümkünse bebeğinizi yeni bir yiyecekle -özellikle balık- tanıştırırken reaksiyonlarını izlemenize yardımcı olacak bir yiyecek günlüğü kullanın
.
Bebeğinizi balık ile ilk kez tanıştıracaksanız bir çay kaşığı kadar küçük porsiyonlarda ve püre formunda vermelisiniz. Ayrıca derisini de çıkarmayı unutmayın. Yavaş yavaş miktarı artırabilirsiniz. Ardınan başka bir yeni besinle bebeğinizi tanıştırmadan önce üç-dört gün ara verin. İkinci denemenizde balığı derisinden ayırıp, kılçıklarını temizleyip küçük parçalara bölerek verebilirsiniz.
Bebeğinizi balıkla tanıştırdığınız öğünde başka yeni ek besinler eklemeyin. Aksi taktirde hangisine karşı alerjik reaksiyon gösterdiğini anlayamazsınız.

Baligin faydalari:
Çocukta ek gıdalara geçildiğinde, doğal ve sağlıklı beslenmeye çok önem verilmeli. Burada vücuda alınması gereken besinler arasında balık ve balık yağı ön plana çıkıyor. Balıkta bulunan omega-3, omega-6 ve diğer yağ asitleri özellikle de beyin ve zeka gelişiminde ciddi oranda etkilidir. Önemli bir besin kaynağı olan balığı düzenli olarak haftada iki gün tüketmek gerekli. Somon, levrek ya da çipura gibi balıkları tercih edebilirsiniz.

Şimdi gelelim sunuma🐟🐟🐟

Eki Görüntüle 2257950

Eki Görüntüle 2257952

Eki Görüntüle 2257951

Eki Görüntüle 2257953
üstümüze füze, atom bombası niyim atsaydın hacı hepimiz ölürdük yarışmaların yegane galibi olurdun😡
bu ne gözümü korkuttun 🤭

X