Bebek Beslenmesi balık çorbası tarifi için yardım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

dyln

meleğim gel artık
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2009
147
4
arkadaşlar bana balık çorbası tarifi verirmisiniz içine neler koymam gerek balığı nasıl koymalıyım hangi balığı vermeliyim bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

norveç somonu yediriyorum hamside öneririm çünkü soğuk deniz balıkları omega açısından daha zengin ben sebzeli yapıyorum yada yeşil mercimekli çorba yapıyorum sana önerim canım somon yaparsan kılçıklarıyla pişir sonra içinden ayırıp at afiyet olun bebişine

Oğlum balık yemiyor:KK43:çorbasını belki yer diye nette araştırıp bu tarifi bulup yapmıştım.
Azda olsa yiyordu ama bu aralar yemiyor.
Bende bugün eczaneden balık yağı aldım mecburen
Eczacı bayan ''oğlunuz salata yemeği seviyorsa içine balığı küçücük parçalayıp atın,bu şekilde yiyen çocuklara şahit oldum dedi''
Denemekte yarar var:KK70:
Yaptığım tarif bu;
somon
1 küçük havuç
1 küçük patates
çeyrek soğan
2 yemek kaşığı kırmızı mercimek
sıcak su, tuz
(ben düdüklü tencerede yapıyorum.)
balık piştikten sonra altını kapatın ve blendırdan çekin

Oğlum balık yemiyor:KK43:çorbasını belki yer diye nette araştırıp bu tarifi bulup yapmıştım.
Eczacı bayan ''oğlunuz salata yemeği seviyorsa içine balığı küçücük parçalayıp atın,bu şekilde yiyen çocuklara şahit oldum dedi''
Yaptığım tarif bu;
somon
1 küçük havuç
1 küçük patates
çeyrek soğan
sıcak su, tuz
acaba balık yağı içirmek için bebek kaç aylık olmalı birde sizin bebeğiniz balık çorbası içmeye başladığında kaç aylıktı

Yaptığım tarif bu;
somon
1 küçük havuç
1 küçük patates
çeyrek soğan
sıcak su, tuz

salata yemeği ne demek anlamadım açıklayabilir misin bende aynı çorbayı yapıyorum yazmıştım zaten ama ben yeşil mercimek koyuyorum benim oğlumda seviyor konu sahibine duyurulur test edilip onaylanmış tariftir

X