Balın cilde faydaları ve bilmediğiniz etkileri

selennn

Evli mutlu ve çocuklu
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ocak 2011
6.171
15.674
39
Balın cilde faydaları ve bilmediğiniz etkileri

Balın cilde faydaları saymakla bitmiyor ancak bilmeniz gereken bazı karışımlarla balın etkisini arttırabilirsiniz. Cildinize bal maskesi yapmanız için bir çok güzel neden var. İşte yaşlanmadan, sivilcelere ve hatta yüzdeki tüylenmelere kadar bir çok cilt sorununun üstesinden gelebilecek balı en doğru şekilde kullanmanın yolları...

Bal, cildiniz için harikalar yaratabilecek inanılmaz bir bileşendir!

Bu lezzetli altın sıvının cildinizde sağlayabileceği faydalar saymakla bitmiyor. İşte yüze bal sürmenin faydaları ve balla yapılan maske tarifleri

NEDEN YÜZE BAL SÜRMELİ?
Balın cilt için kullanılması her zaman iyi bir fikirdir. Mutfağınızda bulunan doğal malzemelerle karıştırıldığında, etkili ve ucuz bir güzellik bakımı sağlar. Cildinize düzenli olarak bal uygulamak size hayallerinizin ötesinde sonuçlar verebilir ve sağlıklı, daha genç görünen ve parlak bir cilt elde etmenizde uzun bir yol kat edebilir.

BALIN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?
Cildi derinlemesine nemlendirir
Gözenek temizleyici görevi görür
Nazik eksfoliye edici (ölü derilerden arındırıcı) özelliğe sahiptir
Hücre yenileyici özelliği izleri geçirir
Hafif güneş yanığında faydalıdır
Akne ve sivilcelerle savaşır
Cildi aydınlatır
Yaşlılık izlerini azaltır
Cilde doğal bir parıltı ekler
Cildi yumuşatır
Kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur

Balın hemen hemen her güzellik ürününün temel bileşeni olarak bulunmasının nedeni, derinlemesine nemlendirmesidir. Balı yüzünüze sürmek cildi besler ve nemlendirir.

Balda bulunan enzimler, balın cilde kolayca sızmasını sağlarken, cildi yumuşatır ve derinlemesine yumuşatır.

NEMLENDİRİCİ BAL MASKESİ

Temiz, kuru cilt üzerinde bir kaşık ham bal sürün
Küçük dokunuşlarla dağıtın
15-20 dakika bekletin.
Soğuk suyla durulayın.
Mükemmel bir nemlendirici maske görevi görecektir.
İki günde bir kez uygulayabilirsiniz
Yüze bal sürmek, gözenekleri temizlemek ve siyah noktalardan kurtulmak için harika bir yoldur ancak sabırlı olun. Bu etkiyi göstermesi için bir kaç uygulama gerekecektir.

Bal antioksidan, antiseptik ve anti bakteriyel özellikler içerdiğinden gözeneklerdeki kiri temizleyerek cildinizi siyah noktalardan arındırmaya yardımcı olur.

Daha sonra nemlendirir ve sıkılaştırır

GÖZENEK TEMİZLEYİCİ BAL MASKESİ

Bir kaşık çiğ balı iki kaşık jojoba yağı veya hindistancevizi yağı ile karıştırmayı deneyin.
Temiz, kuru cilde uygulayın
Göz çevrenizden kaçınarak dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın.
Biraz bekletin
Soğuk suyla durulayın.
En az 2 hafta boyunca 2-3 günde bir uygulayın
Peeling, cildiniz için oldukça faydalıdır ancak yıpratmadan ölü derilerden arındırmak çok önemlidir. Bal cildinizi nazikçe ölü derilerden arındıran harika bir peeling etki yaratır.

Yapay eksfoliyatörler genellikle cildinizin kızarmasına ve tahrişe neden olabilir. Peeling olarak bala geçerek tüm rahatsızlıklara veda edin.

Bal, ölü deri hücrelerini nazikçe temizleyerek geriye daha parlak bir cilt bırakır.

BAL PEELİNG MASKESİ

İki kaşık bal ile bir kaşık karbonatı karıştırın.
Cildinize su püskürtün ve
Cildinizi 5 dakika bu karışım ile nazikçe ovalayın.
Acele etmeyin ve cildinize sert davranmayın, karbonat ve bal kendi işini yapacaktır
Masajdan sonra cildinizi iyice durulayın ve hafif bir nemlendirici sürün
Haftada 2 defa yapabilirsiniz
Bu maskeden sonra güneşe çıkmayın
Bal, doğal bir nemlendirici olduğu kadar doğal bir antiseptiktir. Bu sadece cildinizi yumuşak ve sağlıklı tutmakla kalmaz, aynı zamanda geride daha az yara izi kalmasını sağlar. Peki bal gibi basit bir şey bunu nasıl yapar? Herhangi bir iltihabı en aza indirir ve yardımcı olurcildi daha hızlı iyileştirir. Ek olarak, balda bulunan antioksidanlar hasarlı cildi onarmaya yardımcı olur.

CİLTTEKİ İZLER VE LEKELER İÇİN BAL MASKESİ

Bir kaşık çiğ bal ile bir kaşık hindistancevizi yağı veya zeytinyağını karıştırın.
Etkilenen bölgeye uygulayın ve parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle 1-2 dakika masaj yapın.
Cildinizin üzerine sıcak bir bez koyun ve soğuyana kadar bekletin.
Günlük olarak tekrarlayın.
Bal, yalnızca vücuttaki fazla yağın giderilmesine yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. cilt yüzeyini değil, aynı zamanda tedavi edilmezse ciltte akne ve sivilcelere neden olacak tıkanıklıkları veya tıkanmış gözenekleri de temizler.

SİVİLCE İÇİN BAL MASKESİ

Akneye meyilli bölgelere çiğ bal sürün.
15-20 dakika bekletin
Soğuk su ile durulayın.
Balı cildinize sürmenin faydaları arasında aydınlatıcı etki de vardır.

Bronzlaşma izlerini azaltmaya, cilt rengini aydınlatmaya ve lekelerden kurtulmaya yardımcı olur.

AYDINLATICI DOMATES BAL MASKESİ

Bir küçük domatesin suyunu bir çay kaşığı bal ile karıştırın
Haftada iki kez, karışımı yüzünüze 5 dakika masaj yapın
15 dakika daha dinlenmeye bırakın.
Soğuk suyla durulayarak nemlendiricinizi sürün
Bu maskeden sonra güneşe çıkmayın
YÜZ BAL SÜRMEK TÜYLENME YAPAR MI?
Yüze bal sürmek tüylenme yapmaz aksine yüze bal ve limon maskesi uygulayarak bu rahatsız edici tüylenmelerden kurtulabilirsiniz.

Limon ve bal, yüzdeki tüyleri azaltmanın harika bir yoludur. Bal ve limon suyu, epilasyon için doğal bir çözüm yapmak için birleştirilebilir. Bal ve limon suyu birlikte cilde uygulanabilen ve tüyleri kökünden almak için kaldırılabilen bir tür ağda oluşturur.

YÜZDEKİ TÜYLERDEN KURTULMAK İÇİN BAL MASKESİ

Dört yemek kaşığı bal ve iki yemek kaşığı limonu alın ve karıştırın.
Bir fırça yardımıyla ve yüzünüze uygulayın.
Durulamadan önce 10 dakika bekletin.
En iyi sonuçlar için bu işlemi haftada iki kez tekrarlayın.
BALI YÜZE SÜRMENİN ZARARI VAR MIDIR?
Balın yüzünüzde kullanılması genellikle güvenli olsa da , bazı kişilerin bala veya bileşenlerine alerjisi olabilir.

Polen veya kerevize karşı bilinen bir alerjiniz varsa, bala reaksiyon geliştirme olasılığınız daha yüksek olabilir.

Bununla birlikte balın mucize etkilerinden faydalanmak için gerçek bal kullanmanız gerektiğini unutmayın.

He bacım, insanlar buldu da yüzüne orasına burasına sürmediği kaldı.
Bir beş yıl sonra siz güncelleyin konuyu, iyimser olarak o zaman ancak boca edebileceğimizi düşünüyorum.

Pis bir obur olarak yiyeceklerin ana tema dışına çıkmasına üzülüyorum, sürecek olan bana versin.
Yedikten sonraki yüzümdeki mutlulukla cildim güzelleşir diye düşünüyorum😂
Hem dıştan hem de içten süper birşey bu bal denemelisin birara

Hem dıştan hem de içten süper birşey bu bal denemelisin birara
Allahtan dün gece tam da bu saatlerde aklıma düştü, sırf yemek adına krep falan yaptım üşenmeyip, yedim.
Yememiş olsaydım şuan söylene söylene aynı hazırlığa girip kulaklarınızı çınlatıyordum😂
Böyle güzel konuları gündüz açın yahu, oburu var pis boğazı var önce midesi ile güzelleşeni var😂

Allahtan dün gece tam da bu saatlerde aklıma düştü, sırf yemek adına krep falan yaptım üşenmeyip, yedim.
Yememiş olsaydım şuan söylene söylene aynı hazırlığa girip kulaklarınızı çınlatıyordum😂
Böyle güzel konuları gündüz açın yahu, oburu var pis boğazı var önce midesi ile güzelleşeni var😂
😂😂😂 tamam bir dahakine gündüz açarım

X