Bahçe Bakımı ve Çiçekler Balkon bahçeciliği

saftirik

rütbesiz...
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
954
11
Merhaba arkadaşlar

Aranızda balkonunda cherry domates yetiştiren var mı? Yoksa artık ben varım :teytey:
İnternette biraz araştırma yaptım bakonda neler yetiştirmemişlerki salatalık,domates,biber bende büyük bir hevesle minik domates tohumlarından aldım ve ektim 1 haftaya kadar filizlerin çıkmasını sabırsızlıkla beklıyorum.Resimlerini sizlerle paylaşacagım.
Aranızda benim gibi bahçeli ev sevdalısı olup ama apartman dairesinde oturan arkadaşlar balkonda organik tarım yapmaya ne dersiniz :roflol:
Ben çok heveslendım ama inşallah tohumlar çıkar yoksa rezil olurum :dance:

Balkonunda başka sebze yetiştiren varmı peki?

şimdi herkes balkonunda bodur meyve ağacı yetiştiriyo tavsiye ederim büyük saksıda oluyo boyuda 1,5 metre kadar oluyor acayipde verimli

Benım eŞımde cok meraklı bızde taze soĞan nane dıkıktık.gecen yıl domatesde dıkmıstık ama tatıle gıdınce kurudu bu sene kurumaz evdeyız..

bende maydanoz dere otu yetiştiriyorum çok zevkli biber sivri biber tıhumu aldım onuda dikicem inş.birde bodur limon agacı almayı düşünüyorum..paylaşırız burdan inş.ama benim eşim maydanoz toplıcam derken neredeyse köklere yakın makasdla toplamış çok üzüldüm inş.birdaha büyürler:)

şimdi herkes balkonunda bodur meyve ağacı yetiştiriyo tavsiye ederim büyük saksıda oluyo boyuda 1,5 metre kadar oluyor acayipde verimli

Evet bende çok sevıyorum bodur agaçları fakat bizim 1 tane küçük balkonumuz var agaçta olursa artk hiç yer kalmayacak ama ilerde düşünüyorum inşallah.

Benım eŞİmde cok meraklı bİzde taze soĞan nane dİkİktİk.gecen yıl domatesde dıkmıstık ama tatıle gıdınce kurudu bu sene kurumaz evdeyız..

Nane dıkcm bende Resimlerini paylaşırsanız çok sevinirim.
Ben tatile giderken saksıların altına bir kapla su koyuyorum altan çekiyorlar susadıkça :1closedeyes:

Geçen sene salatalık ve çilek ekmiştim saksıya... Salatalıklar fazla büyümedi...2 tane küçücük oldu birisini eşim birisinide ben yedim kaydirigubbakcemile3
Çilekler ise 5-6 tane oldu...Görüntü muhteşemdi....Birde maydozlarım var unutmamak lazım...Üzerlerinden koparıyorum sürekli kendi kendine tekrar büyüyor....

bende maydanoz dere otu yetiştiriyorum çok zevkli biber sivri biber tıhumu aldım onuda dikicem inş.birde bodur limon agacı almayı düşünüyorum..paylaşırız burdan inş.ama benim eşim maydanoz toplıcam derken neredeyse köklere yakın makasdla toplamış çok üzüldüm inş.birdaha büyürler:)

Ayy ne güzel bende herşeyden yetiştirmek istiyorum ama küçük bir bakonumuz var. sizinkilerin resimlernide görmeyi isterim.Maydonozların kökü gitmedigi sürece büyürler merak etmeyin a.s.

Geçen sene salatalık ve çilek ekmiştim saksıya... Salatalıklar fazla büyümedi...2 tane küçücük oldu birisini eşim birisinide ben yedim kaydirigubbakcemile3
Çilekler ise 5-6 tane oldu...Görüntü muhteşemdi....Birde maydozlarım var unutmamak lazım...Üzerlerinden koparıyorum sürekli kendi kendine tekrar büyüyor....

Geçen yıl bizde çilek emiştik saksıya sadece 2 tane çilek vermişti bizde birini eşim birini ben yedim çok lezzetliydi ama yerinimi sevmedi aanlamadım

bizde önümüzdeki ay bahçeli eve taşınıyoruz apartmanda bende yetiştirmek istiydum ama beceremem diye yapmamıştım... ama tohumları almaya başladım gidince domates salatalık maydonoz aklıma ne gelirse ekicem becerebiklcekmiyim bakalım:)

bizde önümüzdeki ay bahçeli eve taşınıyoruz apartmanda bende yetiştirmek istiydum ama beceremem diye yapmamıştım... ama tohumları almaya başladım gidince domates salatalık maydonoz aklıma ne gelirse ekicem becerebiklcekmiyim bakalım:)

Yaa ne güzel bende çok istiyorum bahçeli bir evimizin olasını ama fazla büyük olmayacak Bence sevilerek yapılan her iş becerilir.
Artık bahçenizin resimlerini eklersin buraya bide hava atarsın siz daha balkonda ugraşın diye :roflol:

annem balkoonda pencerede domates biber yeşil soğan yetiştiriyo çok güzel oluyo hemde çiçek sakssında resimleri ekleyim paylaşırız

annem balkoonda pencerede domates biber yeşil soğan yetiştiriyo çok güzel oluyo hemde çiçek sakssında resimleri ekleyim paylaşırız

Ekle canım beklıyoruz.

Kızlar benım cherry domateslerde çıkmış :1rolleyes: fotografta görünecek kadar olsunlar hemen eklicem resimlerini.

Arkadaşlar acemiyim ve balkonda maydonoz ve dereotu yetiştirmek istiyorum.Bama açıklamalı olarak neler almam ve yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz ltf. Tşk ederimmmmmmmmm

Arkadaşlar acemiyim ve balkonda maydonoz ve dereotu yetiştirmek istiyorum.Bama açıklamalı olarak neler almam ve yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz ltf. Tşk ederimmmmmmmmm

Canım önce
1-) Saksı al dikdörtgen yada kare saksılardan geniş olsun,çok derin olmasına gerek yok.
2-) Maydanoz ve dereotu tohumu
3-) Ve toprak ben evde çiçek topragı kullanıyorum ama bahçedende alabılırsın topragı

Saksıya yarısını geçecek kadar toprakla doldur yani 5 cm kadar üstten boşluk olsun sonra tohumları serpip üstüne 1,5 - 2 cm kadar daha,tohumları örtecek kadar toprakla kapat işte bu kadar simdi gün aşırı sula a.s.

Kızlar benim çeri domatesler çok çabuk büyüyorla yarın resimlerini eklicem :1closedeyes:

Kızlar bende çok ilgileniyorum bu konuyla.Balkonlarım çok geniş ve çok güzel güneş alıyor.Domates,biber ve nane,maydanoz,yeşil soğan dikmek istiyorum.Sizce geç mi kaldım bu sene?

Kızlar bende çok ilgileniyorum bu konuyla.Balkonlarım çok geniş ve çok güzel güneş alıyor.Domates,biber ve nane,maydanoz,yeşil soğan dikmek istiyorum.Sizce geç mi kaldım bu sene?

Hayır bence hiç geç degil çok cabuk büyüyorlar bende cherry domateslerimi 2 hafta bile olmadı ekeli bence biran önce ek ve resimlerini bizimle paylaş canım. a.s.

Tamam canım ilk fırsatta denemek istiyorum.Taze taze çok güzel olur diye düşünüyorum tabii bakabilirsem.

X