Balkonumuzda kedi yavruladı YARDIM

meylara

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2020
49
8
Merhaba arkadaşlar. Zemin katta oturuyoruz balkonumuzda valizimiz yere düşmüş, içinede bizim mahallenin kedisi yavrulamış. Aşırı mutlu oldum. Sokak hayvanlarına mama vermek dışınla pek bi bilgim yok. Ne yapmalıyım? Ne zaman yürürler? Tuvaletlerini nasıl yapıcaklar? Hiç bir bilgim yok.. Kısacası sizden yardım bekliyorum arkadaşlar :) Ailemle yaşıyorum. Balkonda kalmalarında eve girmedikleri sürece bi sorun yok. Fark ettiğim gibi hemen kuru mama aldım, su ve sütte koydum. Henüz bugün fark ettim max 2 3 günlükler. Sadece anne kediyi görebildim. Yavrularada rahatsızlık vermek istemedim zaten anneleride bi kaç kez bana tısladı yavaş yavaş alışır diye düşünüyorum. Sizce ne yapmam gerek? Yapmam gereken bişey var mı? Kedi kumu koymalımıyım? Evde bakamasam bile sitede oturduğumuz için balkona ya da binanın girişine mama koymaya büyüseler bile devam edecegim. Şimdiden teşekkür ederim herkese :) Ve saçmaladıysam lütfen mazur görün ❤

Öncelikle anneye bakmak lazım. Anneye mamayı kaliteli verin, yaş mama/et yada tavuk suyu gibi takviyeler verin. Yavrular zaten şu anda anneden beslenir, tuvaletlerini de henüz kuma yapamazlar. Anneleri yalar şimdilik :-)

Anne size karşı aşırı hırçın davranacaktır, çünkü o bir lohusa. Bebeklere hiç dokunmayın o yüzden :)

Anne balkondan aşağı inip geri çıkabiliyor mu? Eğer yüksekse bebeklerinde uzak kalmaması adına bir kap kum koymanızda fayda var.

Hangi şehirdesiniz bilemiyorum ama bazı şehirlerde geceleri hala soğuk o yüzden bir karton kutuya eski battaniyeler yada keçe koyup sıcak bir ortam oluşturun. İhtiyaç duyduklarına oraya girip ısınırlar.

Yavrular 1-2 ayı geçtikten sonra(anneniz tavrı önemli emmeyi bıraktıktan sonra) sahiplendirebilirsiniz.

Eğer kendiniz halledemem derseniz her şehirde hayvan sahiplendirme sayfaları var, üniversitelerin hayvanseverlerinin kurduğu topluluklar var.
Oralar ile instagramdan falan iletişime geçebilirsiniz.

Çok mantıklı gerçekten yarın bi kutu hazırlamamda fayda var bencede. valizin içindeler ama bulunsun belki orayı daha çok sever dimi :KK70: . Anne kedi hoplayıp balkondan gidebiliyor ama yarın bigün kediler yürumeye başladığında tuvalet ihtiyaçlarını nasıl gidericekler. Şimdiden kum koysam mı acaba?

Kum koy mutlaka evet birde süt verirken suyla karıstırman gerekiyor laktoz kedilerin bagırsaklarını bozuyor herkes kediler seviyor diye süt verir ama suyla karıstırmak gerekiyor
Birde bebekleri sakın elleme insan kokusu olunca terkediyorlar

Sutu sek vermeyin, yari yariya sulandirin. Yas ve kuru mamayi besleyici iyi bir sey tercih edin. Yavrulara dokunmayin, su kabini ve suyu surekli temiz koyun, torunlariniz hayirli ugurlu olsun. Hep soylerim, kedi sans getirir, sizin balkonu secmesinin sizin de hemuz bilmediginiz bir sebebi var 🥰

Merhaba arkadaşlar. Zemin katta oturuyoruz balkonumuzda valizimiz yere düşmüş, içinede bizim mahallenin kedisi yavrulamış. Aşırı mutlu oldum. Sokak hayvanlarına mama vermek dışınla pek bi bilgim yok. Ne yapmalıyım? Ne zaman yürürler? Tuvaletlerini nasıl yapıcaklar? Hiç bir bilgim yok.. Kısacası sizden yardım bekliyorum arkadaşlar :) Ailemle yaşıyorum. Balkonda kalmalarında eve girmedikleri sürece bi sorun yok. Fark ettiğim gibi hemen kuru mama aldım, su ve sütte koydum. Henüz bugün fark ettim max 2 3 günlükler. Sadece anne kediyi görebildim. Yavrularada rahatsızlık vermek istemedim zaten anneleride bi kaç kez bana tısladı yavaş yavaş alışır diye düşünüyorum. Sizce ne yapmam gerek? Yapmam gereken bişey var mı? Kedi kumu koymalımıyım? Evde bakamasam bile sitede oturduğumuz için balkona ya da binanın girişine mama koymaya büyüseler bile devam edecegim. Şimdiden teşekkür ederim herkese :) Ve saçmaladıysam lütfen mazur görün ❤
Hangi sehirdesiniz

Gerçekten de hayvanlar için de öyle biliyor musunuz bizim kedimiz 4 taneyi emzirirken çok zayıfladı üstelik iyi beslediğimiz halde dışarıdaki kediler ne yapıyordur bilmem kediler aklıma hep onlar geliyor 😔
Bizim apartmanda doğurmuştur. Millet kap kap yemek tasıdı kedi de 40 gün yedi içti emzirdi. Ben insan halimle öyle lohusa yatamadım. O kediye çok özenmiştim🤭

Yavrulara hiç birşey yapmanıza gerek yok anneleri bakar ama kum koyup anneyede su ve kaliteli kuru mama haşlanmış tavuk yaş mama verebilirsiniz biraz size güvendiginde yavrulara bakın gözlerinde sorun olabilir ona göre damla kullanmanız gerekebilir birde başka kediler balkona çıkıyorsa erkek kedilere dikkat edin maalesef yavruları yerler

Bizim apartmanda doğurmuştur. Millet kap kap yemek tasıdı kedi de 40 gün yedi içti emzirdi. Ben insan halimle öyle lohusa yatamadım. O kediye çok özenmiştim🤭
Yaa ne güzel ya Allah razı olsun verenlerden gerçekten insan da olsa hayvan da olsa doğum yapana hizmet etmek lazım bizim kedimiz çok zayıflamıştı emzirirken doğumdan sonra 2 gün yattı yavrucum

Bence kesinlikle kendinize alistirmayin. Bu devirde hayvanlar ne kadar insandan uzaksa, okadar guvendeler. Yavrular insana alisirsa mahallenin cocuklarinin elinde oyuncak olurlar.
Anne kedi icin balkona su ve mama koyabilirsiniz. Ama arada ev yemekleri de verin ki tamamiyle mamaya alismasin. Mamaya alisinca yarin bir gun siz oradan tasinirsaniz disarda buldugu yemekleri yemez ac kalir

Sizin yavrular için bir şey yapmanız gerekmiyor, her şeyleri ile anneleri ilgilenir; ancak anneyi besleyin mama ve su verin. Kum koymanız şart değil, eğer anne kedi balkondan toprağa inebiliyorsa tuvaletini toprağa yapar, ama istiyorsanız koyabilirsiniz. Yavrular ise henüz kendi başlarına tuvaletlerini yapamıyordur, anneleri yalayarak tuvaletlerini yaptırıyor ve temizliyor, daha sonra büyüdüklerinde anneleri onları toprağa veya kuma alıştırır.

X