Banada fikir verir misiniz ?

Kalp-yolu

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2016
116
40
Arkadaşlar merhaba,
Daha önceleri eşime çok kıskançlık yapıyordum bıkdırmıştım kıskançlıklarımdan , sonrasında bu huyumu bırakım elımden geldığınce yapmamaya çalıştım daha iyi olduk. Ama genede arada bir kıskançlık yaptığım oluyordu fakat çok nadır.uzun zamandır da kıskançlık yapmıyorum bugun saçma bir sebepten kıskançlık yaptım tartıştık eve geldi ve diyor ki bu son olsun bir daha olursa ayrılırım hayatımı karartamam diyor. 7 haftalık hamileyim arkadaşlar. Yani benim arada sırada istem dışı yaptığım kıskançlıkta bile beni boşayabilecekmiş. Ayrıca kıskandıgımda da hakaret ediyor küfür ediyor o...ç .. , ananın bilmem ne flan diye çok zoruma gttı. Kıskanmadığım zaman çok iyiyiz fakat küçük bir kıskançlığımda bu şekılde davranıyor. Katlnamıyor. Küfür edip ayrılacağnı söylüyor. Sanki hergün onu kskanıyrmusum gbı lanse ediyor. Sizce ne yapmalıyım ? Eşim soncta hıcmı kıskanmıcm nasıl bır tahammulszlk bu ? Bebeği de benden ayrlmasın dıye yapmısım öyle söyledı cok zorma gttı sz olsnz ne yaparsnz ?

Arkadaşlar merhaba,
Daha önceleri eşime çok kıskançlık yapıyordum bıkdırmıştım kıskançlıklarımdan , sonrasında bu huyumu bırakım elımden geldığınce yapmamaya çalıştım daha iyi olduk. Ama genede arada bir kıskançlık yaptığım oluyordu fakat çok nadır.uzun zamandır da kıskançlık yapmıyorum bugun saçma bir sebepten kıskançlık yaptım tartıştık eve geldi ve diyor ki bu son olsun bir daha olursa ayrılırım hayatımı karartamam diyor. 7 haftalık hamileyim arkadaşlar. Yani benim arada sırada istem dışı yaptığım kıskançlıkta bile beni boşayabilecekmiş. Ayrıca kıskandıgımda da hakaret ediyor küfür ediyor o...ç .. , ananın bilmem ne flan diye çok zoruma gttı. Kıskanmadığım zaman çok iyiyiz fakat küçük bir kıskançlığımda bu şekılde davranıyor. Katlnamıyor. Küfür edip ayrılacağnı söylüyor. Sanki hergün onu kskanıyrmusum gbı lanse ediyor. Sizce ne yapmalıyım ? Eşim soncta hıcmı kıskanmıcm nasıl bır tahammulszlk bu ? Bebeği de benden ayrlmasın dıye yapmısım öyle söyledı cok zorma gttı sz olsnz ne yaparsnz ?

Hiç bir şey annenize kadar küfretmesini haklı göstermez. Ah şu bebekleri yaparken iyice bir tartsak. Eşiniz madem bir kıskançlıkta boşayacak kadar bıktı neden bebek düşünmüş, bu adam küfreden bir adam siz neden bebek düşündünüz?
Bugün yaptığınız kıskançlık neydi? Hoş ne olursa olsın o küfürleri ona yedirmeniz lazım o ayrı.

Eşiniz sorunlu mu yoksa sizmi bu hale getirdiniz? delirdi mi!
Ayrıca kıskançlık hiçbir zaman küçük bir problem değil boşanma sebebidir
tahammülü en zor insan profili kıskanç insanlardır

Kıskanmaktan ziyade o küfürler çok iğrenç yahu, bana o küfrü eden adamı bitiririm ben kafamda. Bekara boşamak kolay değil mevzu yani cidden saygı falan kalmamış demektir bu, nasıl hiçbir şey olmamış gibi aynı yatağa girerim ki, zor.

Ben kendimi olabildiğince zaten törpüledim arkadaşlar saçmaladığımı falan kabul ettim özür diledim yapmamaya çalışacağım dedım pişman oldum. Eşim biliyor bunları ama bazen kendıme engel olamıyor kıskanıyorum tahammul edemiyor. Tepkısı cok ağır oluyor sonra kendıme kızıyorum böyle bır adam kıskanılır mı diye

Kıskançlık yapan birine bende tahammül edemem ayrılırdım ama sizin durumunuz farklı.Bu aşamada ayrılmayı sizin istemeniz lazım yenilir yutulur cinsten değil ettiği hakaretler.Sorun sizin kıskançlığınız değil yani

Benim yutup oturmamla kalıyor küfürlerin üzerine ben düştüğğm zaman sinirle söyledim flaan diyor ben diretmeden özür bile dilemiyor. Ben kıskandıgımda bana soyledıgı herseyı normal karsılıyor ben tepkı vermesem farkında bıle degıl soyledıklernın. Ne kadar agır oldugunun

Eskiden cok yaptigin icin, suan en ufak bir kiskanclkta bunaliyor olabilir. Cunku zamaninda cok daraltmissin ama hicbir sey sana kufur etmesini hakli kilmaz. Bir daha size ve annenize kufur ettigi takdirde bence ona iyi bir ders verin ayrilmakla tehdit edin, gerekirse bosanma davasi acin, tebligati alsin gorsun. Bu sekilde gider yoksa

Eskiden cok yaptigin icin, suan en ufak bir kiskanclkta bunaliyor olabilir. Cunku zamaninda cok daraltmissin ama hicbir sey sana kufur etmesini hakli kilmaz. Bir daha size ve annenize kufur ettigi takdirde bence ona iyi bir ders verin ayrilmakla tehdit edin, gerekirse bosanma davasi acin, tebligati alsin gorsun. Bu sekilde gider yoksa
Ailemde duyar bu defa iş ciddiye biner zaten gözden çıkarmış

Benim yutup oturmamla kalıyor küfürlerin üzerine ben düştüğğm zaman sinirle söyledim flaan diyor ben diretmeden özür bile dilemiyor. Ben kıskandıgımda bana soyledıgı herseyı normal karsılıyor ben tepkı vermesem farkında bıle degıl soyledıklernın. Ne kadar agır oldugunun

Empati yaptırmayı denediniz mi? Tabiki de terbiyesizle terbiyesizleşmemek lazım ama bir daha bana küfredersen aynısını sana söyleyeceğim ne olursa olsun diyin. Belki o zaman kutsal annesine laf gidince anlar bazı şeyleri.

sebebi ne olursa olsun o küfürlerin üstüne o adamla nasıl birlikteliğinize devam edebiliyorsunuz?
saygı, sevgi, sağlıklı bir iletişim kalmamış aranızda, insan düşmanına öyle sövmez, ne biçim karı kocasınız siz?

X