Baro avukatı bi bakarmısınız?

kartaneesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2021
38
16
Arkadaşlar özetle ceza dosyam (Sanık değilim mağdurum) temyizden döndü o zamanlar baro avukat atamıştı davam için. Avukatım mağdur olduğum bir dosyada bile savunamıyor beni. Şimdi bi duruşma daha olacacak temyizden döndüğü için beni tekrar dinleyeceklermiş. Yıllar önce çocuktum yaşım reşit değildi umursamadım bu durumu dosyayla hiç ilgilenmedim yaşım gereği anlamıyordum zaten. Keza avukatımda öyle bana hiç yardımcı olmadı.. Sadece yanımda oturdu konuşmamıştı savunmamıştı mağduriyetimi.. Sürecin biraz sonuna gelmiş olabilirim ama avukat tutacak gelirim yok Sorularım şu barodan avukat değişliği yapabilirmiyim? Duruşmaya az kaldı hiç vakit kaybetmek istemiyorum.
Adliyeye gitmeden uyaptan yada telefonla vs. hallediliyormu bu değişiklik?
Yada gereken neyse beni aydınlatırmısınız lütfen ?

Müdafiin bağlı oldugu baroyu arayıp sorabilirsiniz dilekçe ile değişim yapıyorlar mı yapmiyorlar mi. Ben dilekçe ile değişimin olanaklı olduğunu hatırlıyorum ama çok emin değilim.

Müdafiin bağlı olduğu baroyu nasıl öğreneceğim peki?
Dava hangi ildeyse ona bağlıdır. Ama siz yine de adını biliyorsanız Türkiye barolar Birliği baro levhasindan aratın. Sicil numarasına kadar bulursunuz. Dilekcede de sicil yazmanız önemli.

Dava hangi ildeyse ona bağlıdır. Ama siz yine de adını biliyorsanız Türkiye barolar Birliği baro levhasindan aratın. Sicil numarasına kadar bulursunuz. Dilekcede de sicil yazmanız önemli.
Anladım baroyu arayıp değiştirebilirmiyim diye sorabilirim belki bilgi verirler

X