Barodan avukat talep etmek istiyorum ama gerekli belgeleri nasıl elde edeceğimi bilmiyorum

ciddiikiz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
200
99
27
Az önce açtığım konuda size yasadığım psikolojik şiddetten bahsetmiştim. Şimdiyse ilerisini düşünüyorum. Benim bir avukata ihtiyacim var. Ancak avukat tutacak param yok ve barodan talepte bulunmayi dusunuyorum. Öğrenciyim. Yine de fakirlik belgesi almam sart mi ? Bunu alabiliyor muyum ? Üzerime kayitlı arac ve mulk olmadigina dair belgeyi nasil edinebilirim peki ? Ayrıca babamın sigortasıni kullandığımdan baro avukat talebimi reddeder mi ? Lütfen cevaplayin. Tesekkur ederim.

Bildiğim kadarı ile Sizin ceza davasına girdiği için davanın görüleceği mahkemeden talep etmeniz gerekiyor direkt barodan değil. Bunun için de önce davanın açılması gerekmekte. Zaten başvurduğunuzda istenilen şeyler tarafınıza bildirilir, yönlendirilirsiniz. Ancak ücretsiz avukat bu şartlar altında atanır mı bilemiyorum.

Bildiğim kadarı ile Sizin ceza davasına girdiği için davanın görüleceği mahkemeden talep etmeniz gerekiyor direkt barodan değil. Bunun için de önce davanın açılması gerekmekte. Zaten başvurduğunuzda istenilen şeyler tarafınıza bildirilir, yönlendirilirsiniz. Ancak ücretsiz avukat bu şartlar altında atanır mı bilemiyorum.
umarım atanır

X