Bartholin kisti /apsesi

Dosteyevseksi

Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2022
18
4
28
Merhaba arkadaşlar bende bu illet hastalığa yakalandım ilk defa başıma geliyor 😑 yumurta gibi şişti apse yaptı çok sancılı bir süreçti Allahım düşmanıma bile yaşatmasın doktor muayenesinde ilaç verdi geçmezse haftaya ameliyat dedi ordan geldim ertesi gün uyandığımda patlamıştı kendimi balkona attım bi nefes aldım dünyanın var olduğunu hissettim resmen ya 🥲 benim sorum şimdi ben eşimle birlikte olmaya korkuyorum acı olurmu şisermi yine ilişkiden sonra birde bunun bir çaresi yok mu tekrarlamaması için cereahi operasyonlar dışında o kadar konu okudum ki hep tekrarlama var biri de bende oldu geçti çıkmadı tekrarlamadı desin ya tekrarlayarak diye hayatıma odaklanamıyorum 🙄

Düşünmemeye çalışın ve ilişki sırasındajel tarzı ürünler kullanın zorlayınca yine şişiyor çünkü. Ameliyatta kesin çözüm değil yine yapıyor bünye.

Lütfen tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim en azından tekrarlama olasılığını minimuma indirmek için yapabileceğim öneriler fln

Benim de oldu ama hiç büyürken acı hissetmedim belirti olmadı bir gün ağda yaparken farkettim kocamandı ceviz büyüklüğünde. Doktorum anestezi bile uygulamadan aldı apseyi bir hafta batikonla temiz tuttum orayı geçti. Bir daha tekrarlamadı için rahat olsun. Bir süre ilişki yaşama enfeksiyon olmasın

Benim de oldu ama hiç büyürken acı hissetmedim belirti olmadı bir gün ağda yaparken farkettim kocamandı ceviz büyüklüğünde. Doktorum anestezi bile uygulamadan aldı apseyi bir hafta batikonla temiz tuttum orayı geçti. Bir daha tekrarlamadı için rahat olsun. Bir süre ilişki yaşama enfeksiyon olmasın
Kusura bakmayın ama ne kadr ilişki yapamadınız birde ağrı olmusmuydu tekrar ilişki yaşadığınız da

Merhaba arkadaşlar bende bu illet hastalığa yakalandım ilk defa başıma geliyor 😑 yumurta gibi şişti apse yaptı çok sancılı bir süreçti Allahım düşmanıma bile yaşatmasın doktor muayenesinde ilaç verdi geçmezse haftaya ameliyat dedi ordan geldim ertesi gün uyandığımda patlamıştı kendimi balkona attım bi nefes aldım dünyanın var olduğunu hissettim resmen ya 🥲 benim sorum şimdi ben eşimle birlikte olmaya korkuyorum acı olurmu şisermi yine ilişkiden sonra birde bunun bir çaresi yok mu tekrarlamaması için cereahi operasyonlar dışında o kadar konu okudum ki hep tekrarlama var biri de bende oldu geçti çıkmadı tekrarlamadı desin ya tekrarlayarak diye hayatıma odaklanamıyorum 🙄
Bana ilaç felan vermediler direk ameliyat oldum gümüş nitrat koydular sanırım.Şimdi her ilişkiden sonra elimle bastırıyorum o zaman şişmiyo zaten genelde ilişkiden sonra orada şiş beni bekliyo oluyo bastırınca geçiyo

• Beğen
Reactions: Net
Sanırım 10 15 gün yaşamadım hayır acı olmadı tamamen iyileşmişti orası çünki
Çok teşekkür ederim ya bir çok yorum konu okudum sürekli tekrarlayan ameliyat olup çözüm bulamayn fln umudum kalmamıştı karalar bagladm resmen 😬 moral oldu yazdıklarınız inşallah bir daha da yaşamaz kimse bunu

Bana ilaç felan vermediler direk ameliyat oldum gümüş nitrat koydular sanırım.Şimdi her ilişkiden sonra elimle bastırıyorum o zaman şişmiyo zaten genelde ilişkiden sonra orada şiş beni bekliyo oluyo bastırınca geçiyo
Kadin olmak gerçekten zor bende zatn vajinal travalar var cocukken dogumda fln bir de bu olunca artık tamamen moral fln kalmadı 🥴

Merhaba aynı durumu yaşıyorum. Siz kisti aldırıp gümüş nitrat oldunuz zannediyorum. Açıkcası gecmis olsun. Tekrar nüks edenleri duyunca insan arada kalıyor tamamen aldırmak mı yoksa alternatif yöntemler mi. Hangi şehirde oldunuz acaba, doktorunuzun ismini verirseniz çok mutlu olurum.

Merhaba aynı durumu yaşıyorum. Siz kisti aldırıp gümüş nitrat oldunuz zannediyorum. Açıkcası gecmis olsun. Tekrar nüks edenleri duyunca insan arada kalıyor tamamen aldırmak mı yoksa alternatif yöntemler mi. Hangi şehirde oldunuz acaba, doktorunuzun ismini verirseniz çok mutlu olurum.
Tam bir karambole geldi benimki çok iyi bir doktor vardı denizli pamukkale üni hastanesinde annem rahim kanser olma ihtimaline karşın rahmi alıncaktı doktor çok iyiydi o yüzden bende çokta araştırmadan ve durum epey ilerlemiş olduğundan ne dediyse ayak uydurdum.Aldılar sanırım, kesin gümüş nitrat koydular onu biliyorum ama bir daha devlette böyle bir şey olur muyum asssla canım çok yandı kabaydılar.Doğru düzgün uyuşturmadılar.
Aldırmak iyi mi kötü mü bişey diyemem ama ön şevişmede çok istersem orası ağrımaya başlıyo elimle bastırınca rahatlıyo veya her ilişkiden sonra duşta elimle bastırıp boşaltıyorum orayı büyümesin apse olmasın diye

Öncelikle geçmiş olsun. 2 sene önce zaman zaman şişlik olur ilaçla geçerdi sonra portakal büyüklüğünde şişti giydiğim eşofman dan bariz belli oluyordu yürüyemiyordum ilaç bile fayda etmedi bi kanamam oldu hastaneye gittim yatış verdiler kasıklarıma kadar çıkmış hemen ameliyata almadılar riskli dediler çünkü baya bir büyümüş kasıklarıma kadar çıkmasıda normal değilmiş 4 günün sonunda daha fazla dayanamıyorum ne olacaksa olsun alın beni ameliyata dedim aldılar çünkü en ufak küçülme olmadı dahada arttı ağrım bide böyle yanıyor gibi oluyo sanki. Ameliyatla boşalttılar uyandığımda anadan yeniden doğmuş gibi rahatlamıştım. Samimi söylüyorum doğumda bu kadar sancı acı çekmedim. Rabbim kimsenin başına vermesin. Şimdi ise yeniden yenilendi sanırım kendimi buraya attım çok ağrım var gene yürümem kısıtlandı yumurta büyüklüğünde ikinciyi şırınga ile boşaltıyolarmış korkumdan gidemiyorum ne yapıcam bilemedim evde yapacağımız bi yöntem yokmu bunun için. Dut kurusu ye dediler bana ama çok sık tüketiyorum yenilenmesin diye banamısın demiyo

X