Bartholin kisti

Elle muayenede bastırdıgında hisseder nohut kadardı benim bi ara önemli değil bu apse yaparsa yada büyürse o zaman gel dedi kendi kendine geçti sonra tabi bir kaç sene sonra tekrar oldu maalesef sismeye başladı apse oldu defalarca tıkanmıstır kanallarınız biraz akamıyodur dısarı o bartolin içindeki sıvı bazen yolunu bulup akıyo kayboluyo onuda deneyimledim ben
Cok cok gecmis olsun. Eliyle bakmadi ikinmami soyleyip gozle bakti sadece

Cok gecmis olsun. Gozle goruluyor muydu?
Apseler gözle görülebilecek derece büyük olurlar baktığında gorursun dokundurtmaz kısa Bi süre sonra uyuyamaz sin yatamaz sin yürüyemezsin nefes almak bile kötü gelir insana sizde apse yoktur bunları yaşamanız gerekiyor en azından apse diyebilmemiz icin

Apseler gözle görülebilecek derece büyük olurlar baktığında gorursun dokundurtmaz kısa Bi süre sonra uyuyamaz sin yatamaz sin yürüyemezsin nefes almak bile kötü gelir insana sizde apse yoktur bunları yaşamanız gerekiyor en azından apse diyebilmemiz icin
Baktigimda gormuyorum ama elime geliyor o bolgede

Merhabalar bu kist iliski sonrasi apselesiyor mu? Yasayanlar yardimci olabilir mi?
Ablam da vardı Bir kere içini temizlediler birkaç ay rahattı sonra şiddetli ağrıları olmaya başladı tekrar şişti ikinciye tamamen kisti aldılar şu anda çok şükür iyi eltimin kızı da şimdi aynı ameliyat olacak onu da içini temizlediler yine devam ediyor

Doktora gittim ama birsey olmadigini soyledi bende biktim artik olsek kalsak duzgun bir doktor yok buralarda sanirim baska bir ile gidecegim buradakiler sadece dogurtmaya odakli
Doktor bisey olmadığını söylediyse yoktur apse sizi rahatsız eder çünkü gözle görülür vajinal muayene yapılır bartholin kisti varsa onu da görüp söyler demekki yokmuş var diye düşünmeyin eğer oluşursa ateş oturamama ağrı şişlik yapınca fark edersiniz içinizi ferah tutun

Ablam da vardı Bir kere içini temizlediler birkaç ay rahattı sonra şiddetli ağrıları olmaya başladı tekrar şişti ikinciye tamamen kisti aldılar şu anda çok şükür iyi eltimin kızı da şimdi aynı ameliyat olacak onu da içini temizlediler yine devam ediyor
Cok gecmis olsun 🙏

Doktor bisey olmadığını söylediyse yoktur apse sizi rahatsız eder çünkü gözle görülür vajinal muayene yapılır bartholin kisti varsa onu da görüp söyler demekki yokmuş var diye düşünmeyin eğer oluşursa ateş oturamama ağrı şişlik yapınca fark edersiniz içinizi ferah tutun
Cok tesekkur ederim 🙏 sanirim benim sorunum idrar yollarinda

Gozle gordunuz mu daha sonra peki. Bende o sekilde fark ettim
Yok elle farketmistim. Araştırmıştım bertolin olduğunu anlamıştım. Ama sıcak su çok iyi geliyor. Bir daha da olmamıştı şükür.
Gozle gordunuz mu daha sonra peki. Bende o sekilde fark ettim
Yok gözle görülebilir bir yerde değil ki. Elimle farketmiştim. Sıcak suya oturup masaj yapınca geçmişti. Ameliyat olunca tekrarlama riski oluyormuş.

X