Bartın-Balıkesir-Eskişehir-Nevşehir-Kayseri

Yaşam hangi ilde daha güzel?

• Bartın

OY: 1 14,3%
  • Balıkesir

OY: 4 57,1%
  • Eskişehir

• Nevşehir

• Kayseri

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    7

SarI Frezya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2014
51
21
Merhaba arkadaşlar, Ankara'da yaşıyorum ve şehir değiştirmeyi düşünüyorum :KK37: Memur olarak ya da özel sektörde, yani bir şekilde, bu şehirlerden birini seçmeyi düşünüyorum. Ekonomik olarak zorlanmayacağım, kiraları özellikle uygun olan, yaşamaya elverişli olarak hangisini tavsiye edersiniz. Buralara daha önce hiç gitmedim sadece ufak tefek duyduklarımla seçtim :KK35:Tabi eğer bildiğiniz daha iyi alternatif iller varsa onları da duyabilirim.

Kimse yok mu yardımcı olacak ama ya :KK1: neyse ben Balıkesir'i seçtim sanırım birkaç aya giderim artık ben sizlere anlatırım oraları :KK3:Umarım Ankara'nın soğuk ve çıkarcı insanları orada da çoğunlukta değildir huzur istiyorum artık :KK16:

Kimse yok mu yardımcı olacak ama ya :KK1: neyse ben Balıkesir'i seçtim sanırım birkaç aya giderim artık ben sizlere anlatırım oraları :KK3:Umarım Ankara'nın soğuk ve çıkarcı insanları orada da çoğunlukta değildir huzur istiyorum artık :KK16:
MErhaba canım aslen Balıkesirliyim. Merkez bildiğimiz büyük şehir işte :) Ama ilçeleri, Bandırma, Edremit, Ayvalık çok şirin yerler. Bunun dışında Çanakkaleyide önerebilirim. Hakkında hayırlısı olsun.

Cok t
MErhaba canım aslen Balıkesirliyim. Merkez bildiğimiz büyük şehir işte :) Ama ilçeleri, Bandırma, Edremit, Ayvalık çok şirin yerler. Bunun dışında Çanakkaleyide önerebilirim. Hakkında hayırlısı olsun.

Aaa ben de tv de Canakkale belgeseline denk gelmistim, acaba ora mi olsa diye dusunuyordum sansa bak :-) :-) ekonomik kolayliklarina gore seceyim o halde birisini. Ikisi de guzelmis madem. Hayirlisi olur umarim. Gercekten cookk tesekkur ederim cevabin için :KK37:

Cok t

Aaa ben de tv de Canakkale belgeseline denk gelmistim, acaba ora mi olsa diye dusunuyordum sansa bak :-) :-) ekonomik kolayliklarina gore seceyim o halde birisini. Ikisi de guzelmis madem. Hayirlisi olur umarim. Gercekten cookk tesekkur ederim cevabin için :KK37:
Rica ederim ne demek. :) Çanakkale bana İzmir'in küçültülmüş, ekonomikleştirilmiş, minyatür hali gibi geldi. Çok beğenmiştim.

Canim bartini hic bi yere degismem, sessiz sakin gurultuden uzak ,denize yakin.kucuk bi yer aslen zonguldakliyim. İstanbulda ankarada yasadim ,bartin bana evim gibi geliyo

Peki yaşam şartları nasıldır bilginiz var mı o konuda da. Yani sosyal hayatım sinema tiyatro çay içilecek bi pastane kadar basittir öyle büyük şeyler aramam huzur tercihimdir. Ama mesela küçük yerlerde karışan laf eden bağnaz kesimlerde hiç rahat edemem

Bartin merkezinde bi tane sinema var dervisoglu baskada yok ,safranbolu yarim saat amasra 15 20 dk, amasra haricide inkum guzelcehisar vs bi kac tane denizi olan ilcesi var oralar cok guzel,huzur ariyorsan bartini dusun derim ,sadece kucuk bi yer oldugu icin bazi seyler kisitli konser vs fazla yok,canim bartina gelirsen nerede yasiyacagina bagli tabiki merkezde askili sort giyersen herkesin gozu sende oluyor malesef,merkez koyle icice gibi,gelmeyi dusunursen nereden ev tutacagina bagli ben daha once orduyeri mahallesinde yasiyordum orada cok rahattim bunu disinda catmaca kirtepe gozde olan mahalleler kiralar 600 den basliyor bildigim kadariyla,gelismekte olan bi sehir dedigim gibi zonguldakliyim ben ama bartindaki huzur rahat sessixlik biyerde yok

Çok teşekkür ederimm bilen birinin olması büyük şans.. öyle anlatınca hemen gidesim geldi ya :)) huzur arıyorum artık gerçekten. :KK33: Son ana kadar heran her şey değişebiliyor demek ki bakalım en son nereye gitmek nasip olursa artık, umarım güzel bir yere denk gelirim o zaman da daha içten teşekkürlerimi borç bilirim :KK68:

Eskişehirde kiralar hakkında bilgi verebilirim; 2+1 leri 500 TL ye tutabilirsin, ama muhit iyi olsun, evim düzgün olsun dersen 1.000 TL ye kadar çıkar bu kadar. 3+1 daireleri 550-600 TL den kiralayabilirsin, yine yerine göre 1.500 TL ye kadar çıkar. Onun dışında gezmek için nüfus belli, şehir belli 1 haftafa gezeceğin yerler tükenir. Dön dön aynı insanlar haline gelir. Eğer büyükşehirden geliyorsan alışması zor olabilir.

Hala bi seçiminiz yoksa bu seçenekler Arasında kesinlikle eskişehir derim Balıkesir'de yaşıyorum Eskişehirliyim Orayı mumla arıyorum özellikle sağlık sektörü bitik burda hasta olmayın Şehirde imkanlar yok denebilecek kadar az tek avantajı denize yakın olması bunun dışında balıkesir sosyal bir insansanız tercihler Arasında olmamalı

Belki simdi coktan bir tercih yapmissindir ama yapmadiysan yada yapacak arkadaslara yardimci olmak için birkac bisey soyleyeyim . balikesirde yaşıyorum.guzel bi semtte oturmak istersen kiralar 650den basliyr.etkinlikler konusunda zayıf.kendini gelistirmek isteyen bir insan icin secenekler kısıtlı.ulasim yönünden de sıkıntılı.arabayla 10 dakikada gidebilecegin yeri toplu taşıma araçlarıyla yarim saat hatta 45 dakikada bile gidebiliyrsun.ama tabi memurlar tarafindan cok tercih edilen bi yer.merkezinde deniz yok.ilk gelenler deniz var diye geliyrlar ama ilceleri bu acidan cok şanslı.altinda bir araba varsa balikesirin tadini cikartirsin.yinede kendi çapında guzel bir şehir.yaşanabilir.

Vay be hayaller planlar nasil da degisiveriyor gercekten cok garip geldi bu konuya hatirlayip bakmak =) aslinda Bartına karar vermistim ama isler farkli ilerledi ve sonuc yine bir buyuksehir Istanbul a yerleşmek oldu. Nasipte burada yasamak varmis hayirlisi olsun ne diyelim, sukurler olsun mutluyum, Huzurumuz eksilmesin :KK200:Hoppa

X