Başarmam Lazım ..

runklii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2010
614
20
27 Yaşındayım 7 yıllık evliyim 5 yaşında bir oğlum var.

İlkokuldan sonra hep kilolu bir çocukluk geçirdim. Şuan kiloda en yüksek dönemleri yaşıyorum.

Bende dedim bir diyet günlüğüm olsun. Buraya hergün giriyorum. Birde benim konum olsun ve bu yolda ilerlerken sizlerle yardımlaşmak ve motive olmak adına paylaşıyorum.

Şimdiye kadar çok çeşit diyet denedim. Ama küçüklükten beridirde yani liseden beri spor her zaman hayatımda oldu. Hayatımda iki kere diyetisyen kontrolüne girdim. Şimdi size ikinci diyetisyenimin bana verdiği pekte uygulayamadığım listeyi paylaşacağım geçen hafta bana uygun yazıldı.

Kahvaltı/10:30
Sınırsız çay
2 dilim beyaz peynir
Bol yeşillik ( Tuzsuz,yağsız)
4-5 adet zeytin
2 dilim tam buğday ekmeği

Haftanın iki günü 1 adet yumurta/1 dilim peynir yerine

Alternatif Kahvaltı;
6 yk kahvaltılık gevrek
1 yk çekirdekli siyah kuru üzüm
1 tane ceviz içi
1 bardak süt

Öğle Yemeği/13:30
Bol karışık salata üzerine 2 dilim peynir veya 1 kutu 80gr lıght ton balığı
1 tk zeytinyağı veya 2 tane ceviz
1 bardak ayran veya 1 kase yoğurt
1 dilim ekmek

Ara Öğün/16:30
1 Meyve + Çay
Yarım paket sunta :) Diyetisyende böyle yazdı aynen kuru diyet bisküvilerden ..

Akşam Yemeği/19:30
1 kase çorba
2 köfte büyüklüğünde et-tavuk-balık- kuru baklagil (6/8 yk)
yarım kase yoğurt
1 dilim ekmek

Gece Öğünü/21:30
1 avuç beyaz leblebi (Yarım çay bardağı)
1 avuç kabak çekirdeği veya çerezlerin yerine bir bardak süt

Aslında diyeti okunuşunda beğendim. Ama nedendir bilmiyorum ben hayatım kurala bağlanınca hemen tezatlık yaratıyorum. Ya inadına iş uyduruyorum kendime saatleri kaçıyorum.

Yağ oranım %35 kas%55 Çıktı diyetisyen çok iyi dedi. Spor yaptınmı dedi. Ben her boş vaktimde bir salona üye olup spora gittiğimden bahsettim. Bana hafif bir diyet ve sporla daha iyi kilo verebileceğimi söyledi. Ama en yakın spor salonu kapandığı için gidemediğimi söyledim.

Önceden yürüme mesafesinde bir spor salonu vardı. Ben yürüyordumda gidip dönerken ayda 7 kilo ayıp toplamda 72 cm inceldiğimi biliyorum. Ve istediğimi yiyebildiğim içinde mutluydum.

Diyetisyen bana bu diyeti vereli bir hafta oldu dün ve haftaya beni bekliyor. Ama şimdi olan eski gittiğim spor salonunun sahibiyle konuştuk öyle başka sebebten neden gelmediğimi sordu. Bende hem spor ücreti hem yol parası çok oluyor dedim.

Onun üzerine kadın bana kampanya yaptı gündüz 13:00/15:00 arası gelirsen aylık 50 lira dedi. Çook sevindim. Tam o saatler oğlumunda okulda olduğu zaman denk geliyor.

Pazartesi başlıyorum ve spor yaparken ben sadece abur cuburu kesiyorum ve ekmek tam bugday tüketiyorum onun haricinde birşey yapmıyorum çokta güzel kilo veriyorum. Sıkılaşma inanılmaz o yüzden sizlerle paylaşmak istedim hafta hafta kilomu ay sonlarındada ölçümlerimi yazacağım.

Bu yola çıkarken sizden desteklerinizi bekliyorum. Şuanki kilom 110 İlk hedefim ikili rakamaları görmek 99 olsa bile :)

Sonraki hedefim 85 78'de sonlandırıcam. İsteğim 44 beden olmak.

Eveett bugün başladık spora çok özlemişim onu farkettim. Benim gittiğim dönemde gidenleri gördüm mutlu oldum. Benimle aynı ay başlayan yani geçen 2013 Mayıs aynı kiloda olduğum bir kız 9 ayda 35 kilo vermiş. Gördüm şaşırdım çok sevindim bir güzelleşmiş vücut desen tam olmuş imrendim :)

İstikrarlı şekilde nisan 15'e kadar duraksız devam etmeyi düşünüyorum sonra 2 hafta arayla tekrar devam..

Ay ay ölçümlerimi yazacağım.

8 Ay hamlıktan sonra spora başlamak kötüymüş öğrendim ..

Heryerimde kas ağrısı var. Hocayla görüştüm sana bilerek zorlayıcı hareket veriyorum kas gruplarını harekete geçirelim biran önce toparlayalım dedi.

Yürüyemiyorum :S

Günayydınn

Üst bedenimin kas ağrısı iğne sayesinde geçti. Üst bacaklarım hala eğilmelerde sızlıyor sanırım bu durumu biraz daha çekicem.

Ama mutlu oldum. Bu sabah tartıldım :)

108.7 Çıktım mutluyum spora devam :)

Yavaş ama güzel adımlarla devam :)

Dünki tartım 107,4 sevindim bunada spora yeni başlamama rağmen toparlanmayı hissedebiliyorum.

Birayı doldurup ölçümüm olacağı zaman için çok sabırsızlanıyorum.

Arkadaşlar ben bu kilo cetvelini hala yapmadım.

Bana birisi yardım edebilirmi??

ne güzel kendine hakim olup kilo verebiliyorsun.benim çok nadir başarabildiğim birşey bu.listeni okudum fena değil bana da diyetisyenin verdiği bir liste vardı.ona benziyor.Yanlız ben sıkılıyorum o liste beni boğuyor.hani pasta verseler listede bööö derim.niye kilo aldığımı da bilmiyorum.bol su içiyorum abur cuburu sevmiyorum.kolanın zararlarını kabul ettiğimden beri ayda bir bardak belki içiyorum.akşamları iş çıkışı yürüyorum hemde ne yokuşlar tırmanıyorum.temmuz başlarından beri yürüyorum yeni de değil.sizlerin paylaşımlarını okudukça belki bana da heves gelir.üstümde taşıdığım fazla 10 kilo hiç de güzel durmuyor açıkçası.

ne güzel kendine hakim olup kilo verebiliyorsun.benim çok nadir başarabildiğim birşey bu.listeni okudum fena değil bana da diyetisyenin verdiği bir liste vardı.ona benziyor.Yanlız ben sıkılıyorum o liste beni boğuyor.hani pasta verseler listede bööö derim.niye kilo aldığımı da bilmiyorum.bol su içiyorum abur cuburu sevmiyorum.kolanın zararlarını kabul ettiğimden beri ayda bir bardak belki içiyorum.akşamları iş çıkışı yürüyorum hemde ne yokuşlar tırmanıyorum.temmuz başlarından beri yürüyorum yeni de değil.sizlerin paylaşımlarını okudukça belki bana da heves gelir.üstümde taşıdığım fazla 10 kilo hiç de güzel durmuyor açıkçası.

Canım bir dönem geliyor evet zayıflayacağım diyorum biraz atıyorum sonra bir tatsızlık giriyor bana hadiin yemeye devam eşim yurtdışında çalışıyor. ve farkediyorum eşim olduğunda beraber yiyerek daha çok kilo alıyorum yani kısır döngü oluyor o geldiğinde kilo al gidince biraz ver falan ama oğlum doğalıdan beri 100 kilonun altını görmedim. Çok mutsuzum.

Bende seninle aynı durumdayım liste konusunda tatlı yazsalar listeye yiyemem nedense böyle zıttına zıttına iş yürütüyorum.

Mutluyum :):)

Bir yıldır görmediğim kiloyu bu sabah gördüm :)

107,4 düşmüştüm. Ödem söktürücü kullanıyorum ben nörolojik hastalığımdan dolayı ilacım bitmişti iki gün içmedim birde adet öncesi ödem dedik tartıda tekrardan 108,7 gördüm. Üzüldüm.

Kızkardeşimle iddialaşmıştık geçen hafta pazar günü için ben hem spor hem diyet ya yapma bak ben tabiki eksik çıkarım dedim. Pazar geldi çattı hiçbirşey yapmamasına karşın benden 500 gram eksik çıktı çıldırdım :KK43:

Bende paazartesi karar verdim. 5*5 diyetine başladım. İlkgün sadece patates ikinci gün sadece sebze bugün üçüncü günün başlangıcı et günüm tartıldım 105,7 çıktım :)

şimdi bugün et perşembe meyve cumada süt günüm. İnşallah 103 ile bitiririm diyorum.

Neden yapıyorum derseniz biran önce 99 görmek yani ikili rakamları görmek istiyorum motivemi arttıracak çünki kendimi iyi hissedeceğim.

Cumartesi pazarda diyetisyenim verdiği listeye göre beslenicem ve haftaya pazarteside 2 günlük ayran detoksuna başlıyıcam.

Böylece 99 görürüm inşallah..

Sporda 2. haftamı doldurdum. Üçüncü haftama girdim. Antrenör mekik ve ip atlama başlattı.

Pazartesi 30'dan 4 set mekik çalıştım.200'de ip atladım.Eğilemiyorum yine yataktan kalkamıyorum zar zor karnım feci acıyor karnımda kasım varmış :)

İp atlama kollarım için ve vücut hazır ısınmışken ve yağ yakıyorken her türlü zıplama hareketlendirir dedi.

Bu haftada regli olucam. Yani size cumartesi sabah bildirim yapacağım. Meyve gününü nasıl atlacağımı bilmiyorum korktuğum tek gün o Allah bu yolda ilerleyen herkese yardımcı olsun.

Eşim gelesiye 95 görsem nisan 15'e kadar birde gelince gebe kalsam Allah'ım daha ne isterim.

Ama kilo verdikçede gebe kalma isteğinden uzaklaşıyorum. Yine şişcem alıcam kilo atamıyıcam diye.

Çünki ben gebelikten önce 88 90 larda geziyordum. Gebelik kilosunu atamadım bir türlü birde üzerrine koydum.

Ay ne çok yazasım varmış kalkıyorum şimdi et günüm tavuk haşladım onu iyiyip spora gidicem.akşama görüşürüz. :)

Bugün 5*5'te son günümdü 4, günün sonunda tartıda 104,3 gördüm :)

Toplamda dördüncü günün sonunda 4 kg gitti.

Bugün doktor günümdü kan verdim halsiz düştüm süt günümde sabah iki dilim ekmeğe tost yedim. Devamını sütle getirdim. Ama akşam bir başağrısı başladı bende şekerim düştü mecburen iki yk bulgur pilavı ve pazı kavurması yedim bir kaşıkta yoğurtla şimdi şekerim normale döndü 100 seviyelerde ama başım ağrıyor. Yarn normal beslenmeye geçeceğim.

Kilo verdiğim farkedilmeye başladı içine giremediğim bir kotum vardı. Şimdi girdim ve iki gün giydimmi popomdan düşüyor :)

Devvaaammm pazartesi salı ayran detoksu deneyeceğim.

Geldim yine.. :)

Cumartesi pazar diyetisyenin listesiyle beslenmeye devam ettim. Sanırım cumartesi akşamı biraz kaçırdım.

Bir kase çorba bir porsiyon ıspanak yemeği çok az ekmekle ve brokoli salatası yedim. Ama şu 5*5'lik diyet midemi büzüşürdü. Normal yediğim halde rahatsız oldum.
Haftasonu spora gidemediğim için akşamları 45 dk yürüyüş yaptım yemekten sonra iyi geldi.
Bu sabah tartıda 105 kiloyu gördüm. Halbuki cumartesi sabah 104'tü :KK43:

Neyse pes etmek yok kızım devam dedim. Bugün saraçoğlunun lahana kürüne başladım.

İçmediğim bir eşşek .oku kaldı. Bari bu kürüde deneyeyim denemeyipte pişman olmaktan iyidir.

Birazdan yumurtasız klasik kahvaltı edeceğim. Spora gideceğim. Akşamda zeytinyağlı patlıcan yemeği yapmayı düşünüyorum.

kendine çok yükleniyorsun.rejim değil eziyet seninki.verdiğinin de kilo olduğunu sanmıyorum.sanki ekmeği kessen bolbol da yürüyüş yapsan sporun yanında daha sağlıklı olmaz mı?eleştiri değil benim ki.bu şekilde ani değişimlerde metabolizma şaşkına dönüyor.Allah korusun ani bir tansiyon oynaması falan.zayıflayacağım derken daha kötü şeylerde olabilir.ben şu yeni çıkan ya da benim yeni gördüğüm atlet korseler varya onlardan almayı düşünüyorum.en azından görüntüde biraz toparlar moralim düzelir.zayıflarsam böyle olacağım derim.
dün öğle yemeklerinde ilk defa tabağıma her zaman aldığımın yarısını aldım.meğer o kadarla da doyuluyormuş.midem çok rahattı ama akşam kaçırdım. :) böyle böyle alışırım belki.yeme alışkanlığımızı değiştirmeliyiz bence.başaracağına da inanıyorum.hamile kalmak istediğin kısmı okuyunca kendime çok güldüm.kızkardeşim 9 aylık hamileyken tartıldığında benden zayıftı.bende içimde doğmamş çocuk var deyip gülüyorum napim.yoksa çok dalga geçecekler.

Ben geldim tekrar :)

Girmem biraz geç oldu biliyorum ama ego tavan bende çok mutluyum.

:) Öncelikle sonucumu açıklayayım 20 ocak'ta spor salonuna yazılmıştım tam beş haftam doldu ve ölçümüm yapıldı.

Toplamda 6 kilo vermişim ve -87 cm incelmişim :)

110 kilo ile başlamıştım salona 104 şuan terzime ilk iki pantolonumu daralttırmaya götürdüm. Terzi ablamız uzaktan baktı baktı bana sen runklimisin ne kadar ufalmışsın dedi.

Salonda bile diğer üyelere 104 kiloyum dediğimde inamıyorlar :) Daha zayıf gösteriyorsun diyorlar.

Vesselam çok mutlu oldum..
Devam spora az yemeye ama ben az yiyormuşum diyetisyenim bunlarla ben bile doymam hergün bir saat spor yapıyorsun arttır dedi artık daha çok yiyorum tokum ama spora yükleniyorum.

Mutluyum :):)

Bir yıldır görmediğim kiloyu bu sabah gördüm :)

107,4 düşmüştüm. Ödem söktürücü kullanıyorum ben nörolojik hastalığımdan dolayı ilacım bitmişti iki gün içmedim birde adet öncesi ödem dedik tartıda tekrardan 108,7 gördüm. Üzüldüm.

Kızkardeşimle iddialaşmıştık geçen hafta pazar günü için ben hem spor hem diyet ya yapma bak ben tabiki eksik çıkarım dedim. Pazar geldi çattı hiçbirşey yapmamasına karşın benden 500 gram eksik çıktı çıldırdım :KK43:

Bende paazartesi karar verdim. 5*5 diyetine başladım. İlkgün sadece patates ikinci gün sadece sebze bugün üçüncü günün başlangıcı et günüm tartıldım 105,7 çıktım :)

şimdi bugün et perşembe meyve cumada süt günüm. İnşallah 103 ile bitiririm diyorum.

Neden yapıyorum derseniz biran önce 99 görmek yani ikili rakamları görmek istiyorum motivemi arttıracak çünki kendimi iyi hissedeceğim.

Cumartesi pazarda diyetisyenim verdiği listeye göre beslenicem ve haftaya pazarteside 2 günlük ayran detoksuna başlıyıcam.

Böylece 99 görürüm inşallah..

Sporda 2. haftamı doldurdum. Üçüncü haftama girdim. Antrenör mekik ve ip atlama başlattı.

Pazartesi 30'dan 4 set mekik çalıştım.200'de ip atladım.Eğilemiyorum yine yataktan kalkamıyorum zar zor karnım feci acıyor karnımda kasım varmış :)

İp atlama kollarım için ve vücut hazır ısınmışken ve yağ yakıyorken her türlü zıplama hareketlendirir dedi.

Bu haftada regli olucam. Yani size cumartesi sabah bildirim yapacağım. Meyve gününü nasıl atlacağımı bilmiyorum korktuğum tek gün o Allah bu yolda ilerleyen herkese yardımcı olsun.

Eşim gelesiye 95 görsem nisan 15'e kadar birde gelince gebe kalsam Allah'ım daha ne isterim.

Ama kilo verdikçede gebe kalma isteğinden uzaklaşıyorum. Yine şişcem alıcam kilo atamıyıcam diye.

Çünki ben gebelikten önce 88 90 larda geziyordum. Gebelik kilosunu atamadım bir türlü birde üzerrine koydum.

Ay ne çok yazasım varmış kalkıyorum şimdi et günüm tavuk haşladım onu iyiyip spora gidicem.akşama görüşürüz. :)

merhaba cnm

öncelikle başarılar dileirm bende 117.7 ile başladım diyete 10 kilo verdim 1 ay bile olmadı daha yarın tartı günüm 1 ay dolacak ama senin yaptığın 5*5 ne onu anlamadım
2basamağa inmek şuan için benimde en büyük hayalim ama az kaldı en son 106.9 dum bakalım yarın ne çıkar regl oldum birde onun ödemi falan olmasa ne iyi olurdu uğrarım sürekli günlüğüne :KK16::KK16::KK16:

merhaba cnm

öncelikle başarılar dileirm bende 117.7 ile başladım diyete 10 kilo verdim 1 ay bile olmadı daha yarın tartı günüm 1 ay dolacak ama senin yaptığın 5*5 ne onu anlamadım
2basamağa inmek şuan için benimde en büyük hayalim ama az kaldı en son 106.9 dum bakalım yarın ne çıkar regl oldum birde onun ödemi falan olmasa ne iyi olurdu uğrarım sürekli günlüğüne :KK16::KK16::KK16:

Teşekkürler cnm bende çok heycanlıydım ölçümümde umduğumdan fazlasıda çıktı. Başarılar.

Şu kilo cetvelini bir ben ekleyemedim yaa :KK43:

Teşekkürler cnm bende çok heycanlıydım ölçümümde umduğumdan fazlasıda çıktı. Başarılar.

Şu kilo cetvelini bir ben ekleyemedim yaa :KK43:

dur yapalım sana da
önce bu siteye gir
http://www.tickerfactory.com/ezticker/ticker_designer.php

altta
Weight Loss
tıkla
temanı seç next sonra yine seç ve next
choose a pasword-- yazan yere bi şifre gir
privacy-- public data
track-- weight

weight units --kilograms
your target weinght -- hedef kilon
your starting weight --başlangıç kilon
your current weight--- şimdiki kilon

weight date bu günün tarihini seç

altta
body mass index BMI
height unitis --metric S/I
your height boyunu yazcan ilk boşluğa 1 ikinciyede 78 (boyun 178 ise)

next

en alttaki kutuda link var onu kopyala kontrol panalinden kilo çizelgesi kısmına ekle bu kadar
hadi yap bakalım nasıl olacak

dur yapalım sana da
önce bu siteye gir
http://www.tickerfactory.com/ezticker/ticker_designer.php

altta
Weight Loss
tıkla
temanı seç next sonra yine seç ve next
choose a pasword-- yazan yere bi şifre gir
privacy-- public data
track-- weight

weight units --kilograms
your target weinght -- hedef kilon
your starting weight --başlangıç kilon
your current weight--- şimdiki kilon

weight date bu günün tarihini seç

altta
body mass index BMI
height unitis --metric S/I
your height boyunu yazcan ilk boşluğa 1 ikinciyede 78 (boyun 178 ise)

next

en alttaki kutuda link var onu kopyala kontrol panalinden kilo çizelgesi kısmına ekle bu kadar
hadi yap bakalım nasıl olacak

Müsait zamanımda deneyeceğim cnm yapamazsam seslenirim sana :)

X