Başbakan Yardımcısı Kaynak: İran'dan Türkiye'ye 3 milyon mülteci gelebilir

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
"Avrupa yükümlülüklerini yerine getirmezse geri kabul anlaşmasının gözden geçirilme hakkı var"
page_basbakan-yardimcisi-kaynak-irandan-turkiyeye-3-milyon-multeci-gelebilir_174940897.jpg

inPaylaşın
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İran'dan yeni bir mülteci dalgasının Türkiye'ye doğru hareketlendiği açıkladı. "Aldığımız bilgilere göre İran'da 3 milyon mülteci var, Türkiye'ye hareketlenme içinde. Türkiye'ye gelmeye çalışıyor. Daha çok Afgan mülteciler" diyen Kaynak, "Avrupa yükümlülüklerini yerine getirmezse bunun gözden geçirilme hakkı var. Geri kabul anlaşması bu haliyle yürümez" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Kaynak, CNNTürk'te mülteci sorunu ve geri kabul anlaşmasına ilişkin açıklama yaptı. Geri kabul anlaşması için şunları söyledi:

"3 temel konu var. Türkiye, her bir izinsiz mülteciye karşılık 1 mülteciyi Avrupa'ya gönderecek. İkincisi Türkiye'nin göçmenlerle ilgili katlandığı maliyete katkı olarak verilecekti. Üçüncüsü vatandaşlarımızın Avrupa'da serbest dolaşımına izin verilecekti. Anlaşma iki tarafa da yükümlülükler getiriyor. Türkiye bunları yerine getirmiştir. Mali yardımla ilgili daha 500 milyon dolar/euro var. Geri kabul anlaşmasını, mülteciler üzerinden pazarlık konusu yapmayız. Avrupa yükümlülüklerini yerine getirmezse bunun gözden geçirilme hakkı var. Geri kabul anlaşması bu haliyle yürümez.

"Toplam 3,5 milyon mülteci var. 3 milyonu Suriyeli. Türkiye ilk defa göç hareketiyle karşılaşmıyor. Anadolu insanlık için bir ana kucağı.

"İran'dan yeni mülteci akımı"
"Aldığımız bilgilere göre İran'da 3 milyon mülteci var, Türkiye'ye hareketlenme içinde. Türkiye'ye gelmeye çalışıyor. Daha çok Afgan mülteciler. Sadece 2016'da Iğdır ve Ağrı'da izinsiz geçiş yapan 30 bin kişi girdi ve işlem yapıldı."
http://t24.com.tr/haber/basbakan-ya...n-turkiyeye-3-milyon-multeci-gelebilir,395710

"3 temel konu var. Türkiye, her bir izinsiz mülteciye karşılık 1 mülteciyi Avrupa'ya gönderecek. İkincisi Türkiye'nin göçmenlerle ilgili katlandığı maliyete katkı olarak verilecekti. Üçüncüsü vatandaşlarımızın Avrupa'da serbest dolaşımına izin verilecekti. Anlaşma iki tarafa da yükümlülükler getiriyor. Türkiye bunları yerine getirmiştir. Mali yardımla ilgili daha 500 milyon dolar/euro var. Geri kabul anlaşmasını, mülteciler üzerinden pazarlık konusu yapmayız. Avrupa yükümlülüklerini yerine getirmezse bunun gözden geçirilme hakkı var. Geri kabul anlaşması bu haliyle yürümez."

Her multeciye karsilik bir multeci yollayacaksaniz, bu demek oluyor ki egitimli multecileri avrupa alacak, egitimsizler bizde kalacak, yetmeyecek, serbest dolasim hakkiyla ulkenin gencleri avrupaya akacak ozellikle iyi egitimli olanlar. Ulkenin altini daha nasil oyariz diye dusunuyorlar herhalde.

yok artık ya 3 milyon mülteci daha mı.zaten bizim semtte haftasonları ben kendimi yabancı bir ülkede gibi hissediyorum.yerleşik yabancı çook fazla sadece suriyeliler de değil asya kökenliler,afrikalılar o kadar fazlalaştı ki herkrsin dikkatini çekiyor.bu kadar çok yabancı ne ara vize,oturma çalışma izni ve hatta varsa eğer vatandaşlık aldı ne ara oldu bunlar anlamıyor insan

İran buna karşılık zehir zembelek bir açıklama yapmış, bizimkiler mülteciler ile Avrupa'yı tehdit ediyorlar sanırım:S

yok artık ya 3 milyon mülteci daha mı.zaten bizim semtte haftasonları ben kendimi yabancı bir ülkede gibi hissediyorum.yerleşik yabancı çook fazla sadece suriyeliler de değil asya kökenliler,afrikalılar o kadar fazlalaştı ki herkrsin dikkatini çekiyor.bu kadar çok yabancı ne ara vize,oturma çalışma izni ve hatta varsa eğer vatandaşlık aldı ne ara oldu bunlar anlamıyor insan
size özel mesaj atamadm o yüzden burdan yazıyorum
merhaba bi yerde okudum çoÇocuk gastroentrolojısine Gideceğinizi yazmışsınız Benim yedi aylık bir kızım var ve yaklaşık dört aylık olduğundan beri makatında çatlak var Bir türlü geçmedi çocuk gastroentrolojısine yönlendirdiler alerji vs bir şey var mı ya da bir barsağı bağırsak rahatsızlığı var mı diye henüz maalesef gidemedim randevu almak hastane bulmak çok zor ama sizin durumunuz ne oldu acaba çünkü benim kızım da bu sürekli ıkınıyor çatlakta olduğu için canı yanıyor Anne sütü alırken dahi vardı yani sadece anne sütü alırken Yani bu konuda beni biraz aydınlatırsanız sevinirim çok teşekkür ederim şimdiden iyi günler

Benimde yeter artık deyip ye patlayasım var sinirden
:KK62::KK11:

Hahh bir onlar eksikti tam olduuuu...onlar yasasın ..biz kendi ülkemizde sürünüyoruz nasılsa...var mı başka gelcek..kimbilir 2023edaha var ..

X