Afgan mülteciler Van'a geldi.

esincee

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2012
461
390
http://m.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/460953.aspx

İran üzerinden Van'a geldiği belirtilen Afganistan uyruklu mülteciler, yetkililer tarafından otel ve spor salonlarına yerleştirildi.

İHH Van yetkilisi İbrahim Çinkılıç, vatandaşların haber vermesi üzerine otogar gittiklerini belirterek, "Van otogarında gittiğimizde 100-150 civarında Afgan uyruklu vatandaşın olduğunu gördük. Daha sonra bunlar toplu şekilde İran üzerinden geldiklerini belirttiler. Biz de kadın ve çocukları çeşitli otellere yerleştirdik. Şuan 90’a yakın erkeği spor salonuna yerleştirdik. Vatandaşlarımızla birlikte battaniye falan ayarladık. Van Büyükşehir Belediyesi kahvaltı öğle yemeği ve akşam yemeği verecek. Emniyete gerekli bilgiler verildi. Göç İdaresi Müdürlüğü yarın gerekli işlemleri yapacak ve akibetleri belli olacak" dedi.

BAŞBAKAN YARDIMCISI UYARMIŞTI
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında "Aldığımız bilgilere göre İran'da 3 milyon mülteci var, Türkiye'ye hareketlenme içinde. Türkiye'ye gelmeye çalışıyor. Daha çok Afgan mülteciler" ifadelerini kullanmıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
http://m.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/460953.aspx

İran üzerinden Van'a geldiği belirtilen Afganistan uyruklu mülteciler, yetkililer tarafından otel ve spor salonlarına yerleştirildi.

İHH Van yetkilisi İbrahim Çinkılıç, vatandaşların haber vermesi üzerine otogar gittiklerini belirterek, "Van otogarında gittiğimizde 100-150 civarında Afgan uyruklu vatandaşın olduğunu gördük. Daha sonra bunlar toplu şekilde İran üzerinden geldiklerini belirttiler. Biz de kadın ve çocukları çeşitli otellere yerleştirdik. Şuan 90’a yakın erkeği spor salonuna yerleştirdik. Vatandaşlarımızla birlikte battaniye falan ayarladık. Van Büyükşehir Belediyesi kahvaltı öğle yemeği ve akşam yemeği verecek. Emniyete gerekli bilgiler verildi. Göç İdaresi Müdürlüğü yarın gerekli işlemleri yapacak ve akibetleri belli olacak" dedi.

BAŞBAKAN YARDIMCISI UYARMIŞTI
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında "Aldığımız bilgilere göre İran'da 3 milyon mülteci var, Türkiye'ye hareketlenme içinde. Türkiye'ye gelmeye çalışıyor. Daha çok Afgan mülteciler" ifadelerini kullanmıştı.
Bana kimse kızmasın ama ben artık ülkemde mülteci görmek istemiyorum.Önce biz kendi içimizdeki durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza bir yardımcı olalım da...

Vardır onunda bir sebebi acaba onlar ne amaçla kimlere karşı kulanılacak
Bekleyelim ve görelim

Ne bu ya pazara gidiyorum 10 kişiden 9 u mülteci yerli halk 17 lira bibere veremezken onlar poset dolusu alıyor ben mi mülteci onlar mi mülteci anlamadım ben bu isi

Bıktık artık bu mültecilerden,sen önce kendi ülkendeki vatandaşlarının derdiyle ilgilensen diyorum..

Mersin'de suriye'li vatandaşalara özel plaka veriliyor,bir seri bitmiş diğer seriden plaka alıyorlar..

Gezmeye gittiğimiz bir ilde Afgan mültecilerin yaşadığı terk edilmiş, yıkılmak üzere olan bir okul binası çıkmıştı karşımıza. Ben 14-15 yaşlarındaydım o zamanlar sanıyorum. Çocuklar perişan haldeydi, biz de çocuklara çikolata filan vermek için girdik içeri. Yetişkinler hızlı hızlı yanımıza gelip mesleklerini söylemeye başladılar, sadaka değil iş lazım diyorlardı. Onlar geldi aklıma... O küçük çocukların içinde bulundukları selafet zaten insanlığın ayıbı... Yetişkinlerin haliyse içler acısıydı.
Humanist yaklaşıp kimse açlığa terk edilmemeli diyorum ama ülkemiz de petrol zengini değil. Nereye kadar balık vereceğiz, tutmayı öğretmeden... Gelenlere doğum kontrol adına yardım sağlansa keşke tüp bağlamak, vazektomi vs. gibi. Bu da pek insancıl olmaz ama en azından daha çok çocuğun bu ayıp içine doğmaması temennim...

X