Başbakan Yıldırım: Hollandalı muhataplarımıza misliyle karşılık verilecek

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.828
Başbakan Binali Yıldırım, "Hiçbir yönüyle bu bizim açımızdan kabul edilemez ve bunun mutlaka karşılığı en ağır şekilde verilecek" ifadelerini kullandı.
Sitene Ekle
son-dakika-basbakan-yildirim-en-agir-sekilde-cevap-verilecek-8720015.Jpeg

AA

Başbakan Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğuna girişine izin verilmemesine sert tepki gösterdi. Kararı en kuvvetli şekilde protesto ettiklerini belirten Yıldırım, "Hollandalı muhataplarımıza bunun karşılığının en ağır şekilde verileceği ifade edilmiştir. Türkiye’ye ve diplomatik dokunulmazlığı bulunan bakanlara karşı yapılan bu kabul edilemez muameleye misliyle karşılık verilecektir" ifadesini kullandı.

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada 16 Nisan halk oylaması bilgilendirme çalışması amacıyla Almanya’ya giden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın, buradaki çalışmalarının akabinde Hollanda’ya geçtiğini, orada bulunan vatandaşlarla bir araya gelmeyi arzu ettiğini ancak Hollanda polisinin Bakan Kaya'nın vatandaşlarla bir araya gelmesine izin vermediğini anımsattı.

'SINIFTA KALDILAR'

"Böylece gün boyu kamuoyuna malum olan büyük bir diplomatik skandal ortaya çıkmıştır." diyen Başbakan Yıldırım, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu durum tarafımızca en kuvvetli şekilde protesto edilmiş, Hollandalı muhataplarımıza bunun karşılığının en ağır şekilde verileceği ifade edilmiştir. Çeşitli düzeylerde yapılan diplomatik temaslara rağmen makul bir çözüm sağlanamamış olup bakanımız planladığı toplantıyı gerçekleştiremeyerek Hollanda’dan ayrılmak durumunda kalmıştır. Her fırsatta demokrasiden, ifade özgürlüğünden, insan haklarından bahseden sözde Avrupalı dostlarımız, bu olay karşısında bir kez daha sınıfta kalmıştır.

Aziz milletimiz bilmelidir ki Türkiye’ye ve diplomatik dokunulmazlığı bulunan bakanlara karşı yapılan bu kabul edilemez muameleye misliyle karşılık verilecektir. Hollanda’da, Almanya’da, Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın sağduyu ile hareket etmelerini, tahriklere asla itibar etmemelerini istiyorum. Bu aymazlıklara ve faşizan uygulamalara verilebilecek en güzel cevap, 16 Nisan’da sandıkta olmalıdır. Bu ve buna benzer olaylar, bizim millet olarak birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendirecek, gerçek dost ve düşmanlarımızı yakından tanımaya vesile olacaktır. Siyasi parti başkanlarına yaşanan bu krizde göstermiş oldukları milli duruştan dolayı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olarak teşekkür ediyorum."

'HOLLANDA'NIN İÇ SİYASETİNDEN KAYNAKLI BİR DURUM'

Başbakan Binali Yıldırım, bir televizyon kanalında katıldığı yayında da yaşananların Hollanda'nın içi siyasetinden kayanklı bir durum olduğunu dile getirdiy Başbakan Yıldırım, "Hollanda'nın iç siyaset sorunları olduğu anlaşılıyor, ayın 14'ünde yapılacak seçimler var. Bu seçimler dolayısıyla bugün yaşadığımız olay Hollanda'nın tamamen iç siyasetinden kaynaklanan bir durum olduğunu düşünüyoruz ama şartlar ne olursa olsun hiçbir yönüyle bu bizim açımızdan kabul edilemez ve bunun mutlaka karşılığı en ağır şekilde verilecek" diye konuştu. Hollanda'yı protesto edenlere de çağrı yapan Yıldırım, "Şu an için gerek Hollanda'da, gerek Türkiye'deki vatandaşlarımız, maksat hasıl oldu, artık evlerine dönebilirler. Şu an için kriz çözülmüş durumda." diyen Yıldırım, ancak bunun sonuçlarının olacağını ve gereken cevabın verileceğini kaydetti.
http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-basbakan-yildirim-en-siyaset-2412027/

hollandada yapılan terbiyesizlik bu açık ama be kardeşim adamlar ülkemizde referandum propagandası istemiyoruz diye açıkca söylediler, neden kanırtıp kovulana kadar uğraşıyorsunuz ki

ben bu ısrarların ve avrupayı kışkırtmanın da referandum propagandası olduğunu düşünüyorum, bakın herkes bize karşı herkes düşman bunlara karşı ancak başkanlıkla mücadele edebiliriz gibi, yani ortak düşmanlar yaratarak kitleler halinde insanları ikna ve idare etmek...

hollandada yapılan terbiyesizlik bu açık ama be kardeşim adamlar ülkemizde referandum propagandası istemiyoruz diye açıkca söylediler, neden kanırtıp kovulana kadar uğraşıyorsunuz ki

ben bu ısrarların ve avrupayı kışkırtmanın da referandum propagandası olduğunu düşünüyorum, bakın herkes bize karşı herkes düşman bunlara karşı ancak başkanlıkla mücadele edebiliriz gibi, yani ortak düşmanlar yaratarak kitleler halinde insanları ikna ve idare etmek...

E tabiki canim baska ne olacak? Zaten yasaya gore de suc yurt disi temsilciliklerinde secim propagandasi yapmak. Bilerek kaşıdılar karşı tarafta da secim var. O da inada bindirdi aşırı sagcilarin oylari icin.

Olay bundan ibaret.

Baktilar Chp yapilanlara karsi cikmiyor, Karargah Rahatsiz haberi yeterli etkiyi yaratamadi onlar da bu sefer Avrupa bize karsi kozunu kullandi. Yerler mi? Yediler bile afiyet olsun

Cok yazık bir EVET ugruna ne acayip durumlara soktular ulkeyi.

Milli mesele diyip duruyorlar bir de. Niye milli olsun? Propaganda yapmazsan gelebilirsin diyenleri tehdit edersen karsi taraf da böyle davranıyor işte

E tabiki canim baska ne olacak? Zaten yasaya gore de suc yurt disi temsilciliklerinde secim propagandasi yapmak. Bilerek kaşıdılar karşı tarafta da secim var. O da inada bindirdi aşırı sagcilarin oylari icin.

Olay bundan ibaret.

Baktilar Chp yapilanlara karsi cikmiyor, Karargah Rahatsiz haberi yeterli etkiyi yaratamadi onlar da bu sefer Avrupa bize karsi kozunu kullandi. Yerler mi? Yediler bile afiyet olsun

Cok yazık bir EVET ugruna ne acayip durumlara soktular ulkeyi.

Milli mesele diyip duruyorlar bir de. Niye milli olsun? Propaganda yapmazsan gelebilirsin diyenleri tehdit edersen karsi taraf da böyle davranıyor işte

konsolosluğun önüne 100 kişilik bir Türk grup gidip evet yazılı pankartlarla protesto etmişler, hollandanında çok umrundaydı sizin evet ya da hayır demeniz:)

aynen ortak düşman yaratmak ( gerçek ya da farazi düşmanlar) hep yaptıkları bişey, akıllıca bir hamle çünkü bu taktik binlerce yıldır insanlar üzerinde çok etkili bir taktik....

konsolosluğun önüne 100 kişilik bir Türk grup gidip evet yazılı pankartlarla protesto etmişler, hollandanında çok umrundaydı sizin evet ya da hayır demeniz:)

aynen ortak düşman yaratmak ( gerçek ya da farazi düşmanlar) hep yaptıkları bişey, akıllıca bir hamle çünkü bu taktik binlerce yıldır insanlar üzerinde çok etkili bir taktik....
Çünkü ciddi ciddi Hollanda'nın referandumda Evet çıkmaması için boyle bir sey yaptıklarını düşünüyorlar:deli:

Bizi kiskaniyorlarmis guclenmemizi istemiyorlarmis. Suna cidden inaniyorlar. Neden kiskansinlar diye sor tek cevap veremiyorlar tabi:bicak:

Çünkü ciddi ciddi Hollanda'nın referandumda Evet çıkmaması için boyle bir sey yaptıklarını düşünüyorlar:deli:

Bizi kiskaniyorlarmis guclenmemizi istemiyorlarmis. Suna cidden inaniyorlar. Neden kiskansinlar diye sor tek cevap veremiyorlar tabi:bicak:

duble yollarımızı:KK53::KK53::KK53: asıl biz onların bisiklet yollarını kıskanmalıyız valla, bir duble otoban değil ama olsun:KK53::KK53:

Ülkeyi ne hale soktular.gecen bi polisle sohbet ediyoruz israil istemiyor amerka istemiyor erdoğan demekki bu adamdan korkuyorlar bu adam iyi diyor.ahh ahh insanlar nasılda efsunlanmislar

Iyide canim Hayirkampanyalari baslatildi bile.
O zaman onlarada yasak getirmeleri gerekmezmiydi?

http://nos.nl/nieuwsuur/artikel/2161348-turks-nee-kamp-voert-ook-campagne-in-nederland.html

bildigim kadarıyla 2017 secimleri var hollanda da bu asamada suan baska bir ulkenin miting yapmasınıda istemeyebilir birde devamlı karsı tarafa tehdit vari konusma mevcut biri gelip size boyle konussa tepkiniz ne olur aman cok korktum gelin hemen diyebilirmi hollanda daha kotu hale getiriyorlar kendi elleriyle

bildigim kadarıyla 2017 secimleri var hollanda da bu asamada suan baska bir ulkenin miting yapmasınıda istemeyebilir birde devamlı karsı tarafa tehdit vari konusma mevcut biri gelip size boyle konussa tepkiniz ne olur aman cok korktum gelin hemen diyebilirmi hollanda daha kotu hale getiriyorlar kendi elleriyle

O zaman, secimlerden sonra kapimiz acik diyebilirlerdi.
Ayrica hayircilara neden kampanya yapilmasina izin veriliyor?
Sunuda belirtmek isterim, Wilders'i 2009 yilinda ingiltere ilk etapta kabul etmemisti.
Havalimaninda durdurulup geri gonderildi.
O zaman bu kadar tepki gosteren Hollanda hukumeti,
dun bir bayana ayni seyi yapti.
Birde sunu soylemekte fayda var. Rotterdam nufusunun %10'u Turklerden olusuyor.
Rutte'nin izin vermemesi politik bir hamleydi. Hollandalilarin artik ona oy vermek istemediginin farkinda.
Hatta soz verdigim seyleri yerine getiremedi, ozur dilerim ama bana bir sans daha verin demis bir insan.
Bu hamlesi, hala kime oy verecegini kararlastirmamis kitleyi dusundurdu.
Aa bak ne kadarda cesaretli bir adammis diye. Okudugum kadariyla yorumlarin bir kismida bu yondeydi.

O zaman, secimlerden sonra kapimiz acik diyebilirlerdi.
Ayrica hayircilara neden kampanya yapilmasina izin veriliyor?
Sunuda belirtmek isterim, Wilders'i 2009 yilinda ingiltere ilk etapta kabul etmemisti.
Havalimaninda durdurulup geri gonderildi.
O zaman bu kadar tepki gosteren Hollanda hukumeti,
dun bir bayana ayni seyi yapti.
Birde sunu soylemekte fayda var. Rotterdam nufusunun %10'u Turklerden olusuyor.
Rutte'nin izin vermemesi politik bir hamleydi. Hollandalilarin artik ona oy vermek istemediginin farkinda.
Hatta soz verdigim seyleri yerine getiremedi, ozur dilerim ama bana bir sans daha verin demis bir insan.
Bu hamlesi, hala kime oy verecegini kararlastirmamis kitleyi dusundurdu.
Aa bak ne kadarda cesaretli bir adammis diye. Okudugum kadariyla yorumlarin bir kismida bu yondeydi.
bende nette bir yourm okudum ne kdr dogru bilemem zaten hollanda secimler bitince gelin demis ama bizimkiler bunu kabul etmemis hollanda dan birinin yazısı ordaki haberlerde cıkanda buymus..hersey bir yana bu tehditlerle bir yere varılmaz hollandanın veya almanyanın korktugunu sanmıyorum prestijimiz yerlerde olan turkiye ye oluyor

bende nette bir yourm okudum ne kdr dogru bilemem zaten hollanda secimler bitince gelin demis ama bizimkiler bunu kabul etmemis hollanda dan birinin yazısı ordaki haberlerde cıkanda buymus..hersey bir yana bu tehditlerle bir yere varılmaz hollandanın veya almanyanın korktugunu sanmıyorum prestijimiz yerlerde olan turkiye ye oluyor

Olaylari anlamak zor, ozelliklede her iki tarafin medyasini okuyamayinca.
Her iki ulkede kendi menfaatleri icin inatlasti.
Dun kisada olsa bende ordaydim. Megafondan evlere dagilmamiz soylendi.
Bizde dagilin diyince eve gittik, olaylar biz eve gittikten sonra artmis.
Biri yuz kisi var yazmis ama orda rahat 1000 kisi vardi.
Biz eve giderken hala oraya giden insanlar vardi.
Roterdamda bence hicte azinlik sayilmayiz artik.
Nerdeyse %10'u turk. Herkes bu tepkinin gelecegini biliyordu.

Olaylari anlamak zor, ozelliklede her iki tarafin medyasini okuyamayinca.
Her iki ulkede kendi menfaatleri icin inatlasti.
Dun kisada olsa bende ordaydim. Megafondan evlere dagilmamiz soylendi.
Bizde dagilin diyince eve gittik, olaylar biz eve gittikten sonra artmis.
Biri yuz kisi var yazmis ama orda rahat 1000 kisi vardi.
Biz eve giderken hala oraya giden insanlar vardi.
Roterdamda bence hicte azinlik sayilmayiz artik.
Nerdeyse %10'u turk. Herkes bu tepkinin gelecegini biliyordu.
bizim olayımız da farklı burda hayır diyenler terorist vatan haini ilan ediliyor degil mi ama refarandum icin hollanda izin vermeyince bizde birden ozgurlukler demokrasi anlayısı ortaya cıktı:) celiskinin dibidir bakın buda bunu yapanların hollandaya hicbirsey demeye hakkı yok bence..hani nerde ozgurluk siz bunu halka oylamaya sunuyorsunuz ama hayır diyenleri sucluyorsunuz ne anladım bu isden..gosteriye katılanalrın sınırdısı edilcegine dair haberlerde dolanıyordu eylem yasadısı ilan edilmis orda yasayan turkler olarak sizler daha zor durumda kalıcaksınız aynı seyler burda yasansa emin olun burdaki insanların cogu begenmiyorsanız burda ne isiniz var ulkenize donun derdi aynısı orda da olucak hic iyi olmadı

Avrupa yakası dizisinde emekli diplomat monşer bülent bey vardı ya yok mu bülent bey keyifli bir monşer diplomatımız arayı bulsun .danimarka da gelmeyin demiş:KK57:

Hollandanin yaptığı doğru değil tamam da niye zorla gidiliyor. Burada bir kadın sevgilisi dahi istemediginde ne zorluyorsun diye cikisiyoruz . Gururlu olup gitmez insan ki kaldıki bunlar bakan. Ben gelir,mitingimi yaparım doğru bir tavır mı ? Hollanda diplomatik davranmadi ya Türkiye ? İlla tüm dünyaya istenmeyen ülke diye gösterilmeye ne gerek vardı ? Hep diyorum iyi siyaset yapıyorlar ama devletçilik bilmiyorlar. Oradaki vatandaşlar a çok üzüldüm gerçekten , zor durumda kalacaklar.

X