Başinizdan Geçen Unutamadiginiz Ilğinç Bir Aniniz Varmi...

trsinem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2007
120
4
Merhaba Kızlar benim hayatımda unutamadıgım en önemli olay ki kendimede ders çıkardıgım olayı paylaşmak istiyorum. Bizim çok zengin bir ahbabımız vardı bunlarında dünyalar güzeli bir kızları.Bir evin bir kızı.Tabiri caizse Bir eli balda öbür eli yağda.Bu aile okadar zengin olmasına ragmen kızları şımarmasın, haline şükretsin diye orta3 giden kızlarının ta bu zamana kadar tüm doğum günü partilerini çoçuk esirgeme kurumunda yapmaları beni gercekten coook etkilemişti

Anlaşılan kimsenin başından ilginç bir olay geçmemiş ama bende butür olaylar çok birtane daha anlatayım.
Bir gece rüyamda denizde bir kayık içinde uzaklaştıgını görmüştüm benden uzaklaşıyor yetişemiyordum.
ertesi gün sabah erken saatlerde bir telefon geldi evimize Babam işyerinde Kalp kirizi geçirmiş...

slm canım.öncelikle bahsettigin aileyi tebrik ediyorum.bende sana anlatayım.benim bir kuzenim var ve malesefki bazı sebeplerden dolayı adanadaki akıl hastanesine yatırılmıstı.biz onu ziyarete gittik.kuzenimle hastenenin bahcesindeki atatürk heykelinin önünde oturduk.cay içiyoruz.heykelin önüne iki deli yaklastı onlarda cay içiyordu.içlerinden biri atatürküm cay içermisin dedi.ötekide onu azarladı.delimisin sen atatürk hiç çay içermi o nescafe içer dedi.ve ben buna cok gülmüştüm

Evliligimin 11. günü balayi icin Uludaga cikip, orada 1 gece kaldiktan sonra güneye inmek icin dagdan inerken feci bir kaza gecirmemiz ve balayimizin mahvolmasi ve arabamizin cöpe gitmesi hayatimda unutamiyacagim korkunc bir andi..Allaha sükür ki, oradaki bir agac bizim biraz ileride olan ucuruma yuvarlanmamizi engellenmisti... Kücük siyriklarla kazayi atlatmistik...Ama cekici ile Istanbul`a giderken feribotta insanlar söföre soruyorladi..."-Abi kac ölü ya da yarali var" diye....Söför de,"-kazayi yapanlar bu cift" deyince...verilmis sadakaniz varmis demekden alamiyorlardi kendilerini sasirmis bir halde...Iste böyle. Allah kimseye yasatmasin böyle bir kazayi...Arabanin icinde takla atmak hic hos degil...

hastanenin idari bölümünde 2 arkadaş staj yapıyorduk.İdari bölümdeki abla başka bir birime evrak vermek için gittiği sırada ofisin telefonu çaldı.arkadaşım bana,ben arkadaşıma telefonu açması için bi süre bakıp durduk.neticede yeniyiz ve bir çekingenlik var.neyseki telefonu ben açmaya karar verdim ve açtım.hoş sesli bir bey idaredeki figen ablamızla görüşmek istiyordu.bende şuan ofiste olmadığını bir notu olup olmadığını sordum.acil olarak bir fax beklediğini ve bu notu iletmemi istedi.bende malumunuz sordum nerden arıyorsunuz diye.kağıda notumu alıp masasına yapıştırdım ve aşağıya indim.10-15 dk sonra idareden bir telefon geldi figen abla odasına beni çağırıyordu.yukarıya çıktım ve bana kağıdı göstererek"bengücüm sakın fizik tedaviden arıyor olmasınlar"kafamçokkarıştı ee tabi ben fizik tedaviyi sidik tedavi olarak anlamanın utancıyla butün bir gün ,hatta hafta,hatta ay ofiste dolanıp durmuştum:eek:

X