Baştan sona normal doğum hikayesi :)

tooches

Şükürler olsun meleğim kollarımda :)
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2014
1.140
910
Herkes merhaba,

Öncelikle belirtmek isterim ki çok ama çok istedim normal doğum yapmayı. Hamileliğimi öğrendiğim ilk günden itibaren hep normal doğum hikayelerini okuyarak kendimi motive ettim ve normal doğum yapan her anneden kutsal dualarını istedim çok şükür duaları kabul oldu. Ve bende buraya kendi hikayemi yazıyorum...

40 haftalık yolcuğum 24 eylül 2o15 de bayramın 1. günü doldu. Doktorum kontrole gel raporunu uzat bayramın 2.günü ben nöbetçiyim yine gel açılman varsa suni sancı ile istersen doğumu başlatırız demişti. Bebeğim 2 hafta önde gelişimi vardı kendimi hep sanki daha önce gelecekmiş gibi şartlandırmıştım aslında hiç alakası yokmuş bebiş ne zaman isterse o zaman gelirmiş bunu öğrendim :) Çevreden sezeryan ol kestir gitsin sözleri artı yediğim baskı cabası olmakla birlikte dolu dolu 40 haftayı bitirmiştim. Yok artık doğmayacak bu çocuk diye kendimi inandırmıştım :KK70: Neyse bayramın 1.günü hastaneye giriş yaptım nstye girdim ve tabiki 0 sancı .. ve ben yine dumur :KK70: o gece hafif bel ağrım vardı ama yaklaşık 2haftadır bel ağrılarım vardı o yüzden onuda kâle almadım. 25 Eylül sabahına uyandım 8.30da kontrole gidicektik kendi doktorum nöbetçiydi belkide doğum başlayacaktı ama boş bir hisle uyandım bir gariplik vardı üzerimde. wc ye girdim sümüksü şeffaf bişey vardı peçetemde eşime hayatım galba doğum başlicak bir gariplik var dedim tabi oda pek önemsemedi benim gibi :KK70: kahvaltı etmek için mutfağa gittim ama 2 kez çiş kaçırır gibi ıslandım yine önemsemedim. neyse kahvaltı ettim bulaşıkları tezgaha koydum derken birden suyum gelmeye başladı saat 9.15 eşime hayatım bana bişeyler oluyo dememe kalmadan o koştu suyum geliyo diye benim elim ayağım titremeye başladı . anlımdan öptü ben ağladım o ağladı ikimizde panik olduk oğlumuz geliyo diye sonra gülmeye başladım. banyoya götürmek istedi heryeri pisletmeyeyim sen havlu getir kurulanayım dedim evdeki halıları topladı resmen dur yapma etme dedim ama duymadı :KK70: ben burdan kıpırdamam sen havlu getir bana dedim o heyecanla paspas getirmiş :KK70: neyse bir şekilde kurulandım duşa gireyim dedim izin vermedi dişlerimi fırçalayayım bari dedim onada izin vermedi elbise giydirdi hemen yola çıktık saat 9.20 ( bu arada çamaşırımda sümüksü kanlı jel kıvamında bişey vardı kendisi nişanım olur suyla birlikte gelmiş) hastane evimize çok yakın yolda giderken annemi aradım panik yapma dedim aranacaklar listesindeki 3 arkadaşımı aradım ve hastaneye vardık zaten hemen acilden giriş yaptık tansiyonum ölçüldü hemşire 2 kez ölçtü sancın mı tuttu dedi hayır suyum geldi dedim hmm tmm öğlene kadar bebeğini kucağına alırsın dedi 2.kez ölçünce yükselmiş mi dedim yooo gayet normal dedi beni geçiştirdi :KK70: doğumhaneye çıktık eşimle başbaşaydık öpüştük beni uğurladı arkamdan ağlamış içim burkuldu seni yanlız bırakınca dedi. doğumhane kapısını doktorum açtı hoşgeldin canım kontrole mi geldin dedi suyum geldi dedim ohh çok güzel geç bakalım dedi 9.30 da doğumhaneye giriş yaptım. 3 numaralı sancı odasına alındım yat bakalım açılmana bakalım dedi ilk kez muayene oluyordum acı verici değildi 1 cm açılman var başlamış hadi bakalım dedi su berrak bebeğin kalp atışları normal diyerek doğumum başladı :) ebe geldi tansiyonu yüksek gebe sen misin dedi bilmem yüksek miymiş dedim bir ölçtü 16 geldi :KK70: meğer telaşlanmayayım diye söylememişler neyse bilgilerimi aldı sorması gerekenleri sordu imzalamam gereken okumam gereken evrakları hallettik saat 10 gibiydi hafif sancılarım gelmeye başladı ama çok hafiflerdi. bu arada çığlık çığlığa diğer odadaki arkadaşları duymamazlığa geliyorum herkes bir değil diyerek kendimi telkin ediyorum. o esnada hiç sesi çıkmayan bir arkadaşı hadi bakalım sıra sende diyerek doğuma aldılar 5 dk sonra bebeğin ağlama sesi geldi o ağladı ben ağladım. Kız gık demeden doğurdu ve o an dedim ki dayan Tuğçe iş doğumhaneye gidinceye kadar orası sadece 5 dakika sürüyor oğlumu kucaklamaya çok az kaldı sabret dedim ve kulağımı diğer herkese karşı tıkadım. saat 12 de ebeler öğle yemeği yememi ve ailemle vakit geçirmem için izin verdiler bekleme salonuna çıktım biraz çorba ve yoğurt istedim güçsüz kalmamak için. Dışarda eşim annem kayınvalidem eltim kaynım beni bekliyordu bu sırada kuvvetli sancılarım 10dk da 1 e düştü ve çok düzenli geliyorlardı 5 dkda 1 olanlar hafifti onlara nefes egzersizi yapmama gerek bile duymuyordum. 20 dk sonra falan içeri girdim lavman yapıldı . Lohusa geceliğimi giydim sancıları nefes egzersizi ile kolayca atlatıyordum. Ebeler istersen biraz daha ailenle otur birazdan suni sancı bağlicaz bir daha çıkmana izin vermicez dediler tekrar çıktım bu sefer beni bekleyen ekip biraz daha kalabalıktı herkesle tekrar öpüşüp tek kişi girdiğim doğumhaneden 2 kişi çıkana kadar görüşmeyecektik eşim beni yolcu ettikten sonra kuytu bi köşeye çekilmiş yarım saat falan ağladım dedi . onlar hüzünlü ben heyecanlı :) 1.30 gibi suni sancı takıldı saat 3 gibi sancılarım kuvvetlendi o esnada serum girişini sancı sırasında bozmuşum farkında olmadan o yüzden suni sancı çok almadım daha çok kendi sancımla oldu diyebilirim. kuvvetli sancıları bacaklarımı sonuna kadar açıp kapatarak savdım ve her sancı dindikten sonra uyudum diyebilirim :) hiç bağırmadım. doktorum arada bir gelip açılmamı kontrol etti önce 5 sonra 7 sonra 8 olunca sancı geldiğinde ıkınma provası yap dedi yapmam gerekeni söyledi ve her sancı geldiğinde ıkındım saat 5 olunca hadi bakalım sıra sende dediler 10 cm olmuştum doktorum elimden tuttu doğumhaneye gittik ebe doğum koltuğuna yatmamda yardım etti ve 2 ıkınmada dünyalar güzeli oğlum kucağımdaydı o an anlatılmaz yaşanır sıcaklığı hala bacaklarımda boncuk gözleri hala gözlerimin önünde. 3,950 kg 51 cm olarak dünyaya gözlerini açtı 5 dikişim var ne kesi acısı ne dikiş acısı hiçbişey duymadım. Devlet hastanesinde doğum yaptım ama özelde yapsam bu kadar iyi insanlarla karşılaşamazdım. Doktorum olsun ebeler olsun hepsi harikaydı ve kendimi kraliçe gibi hissetmeme sebep oldular Allah onlardan razı olsun. Tekerlekli sandalye ile ben çıktım arkadan bebek geldi eşim anlımdan öptü sonra tüm aile öptü sonra meleğime baktılar herkes sevinçten ağlıyor ben hala şokta :) 11 gün oldu meleğim şuan uyuyor Allah herkese bu mutluluğu yaşatsın ve Allah hepimizin evladını bağışlasın.

Allah hayirli saglikli omurler versin ogluna ve sana. Gercekten normal dogumun rahatligi tartisilamaz. Zaten bebek ciktiktan sonra inanilmaz bir rahatlama oluyor. Ne agri ne sanci hicbir sey kalmiyor. Benimde ilkim normal oldu bunu da normal bekliyoruz Allah nasip ederse, bizde bir an once kavusalim yavrularimiza.

Ay böyle güzel hikayeler duymaya o kadar ihtiyacım vardkiki:) bende yapabilirim inşallah çok istiyorum.cok az zamanım kaldı :)

Allah anali babali buyutsun.. cok guzel.. normal dogum isteyen herkese nasip olsun.. zorluklari hic yok deil ama kisa ve bebek dogduktan sonra hersey unutuluyor.. oyle olmasa 2.ye hamile olmazdim sanirim:)

Allâh hayırlı doğumlar nasip etsin :) hersey dediğiniz gibi bebek doğana kadar Allâh çok büyük , dayanma gücü veriyor

Allah hayirli saglikli omurler versin ogluna ve sana. Gercekten normal dogumun rahatligi tartisilamaz. Zaten bebek ciktiktan sonra inanilmaz bir rahatlama oluyor. Ne agri ne sanci hicbir sey kalmiyor. Benimde ilkim normal oldu bunu da normal bekliyoruz Allah nasip ederse, bizde bir an once kavusalim yavrularimiza.

Allâh sizede hayırlı doğumlar nasip etsin evlat çok tatlı bişeymis o acılar nasıl göze alınıyor değil mi :)

Ay böyle güzel hikayeler duymaya o kadar ihtiyacım vardkiki:) bende yapabilirim inşallah çok istiyorum.cok az zamanım kaldı :)

Yüreğinizi ferah tutun ve yapacağınıza inanın :) Allâh hayırlı doğum nasip etsin sağlıkla kucaklayın inşallah

canım öylesine hissettim ki yaşadıklaını okuyunca inan ağlattın beni çok şükür hep konustuk bunu çok şükür nasip oldu darısı tüm hamişlere

Canım gözyaşları hep mutluluktan olsun :) darısı başına bitanem sağlıkla meleğini kucakla inşallah

canım nefes egzersızı nasıl yapılıyor ? eger hastanen ankaradaysa ben de oraya gıtsem

canım nefes egzersızı nasıl yapılıyor ? eger hastanen ankaradaysa ben de oraya gıtsem

Hayır canım çanakkale devlet hastanesi :) sancı geldiğinde burundan derin nefes alıp ağızdan veriyorsun daha da bilgilenmek istersen Hypnobirthing Morgan yöntemi kitabını okuyabilirsin

Ben de normal doğum yapmak istiyorum keşke sizin gibi kendimi güvenli ellerde hissedebilsem.. Maaşallah ve helal olsun diyorum size tooches tooches doğumunuz çok başarılı geçmiş. Doğumla ilgili edindiğiniz bu bilgileri nerden öğrendiniz. Genellikle yukarıdaki kitaptan mı. Allah bağışlasın hayırlı evlat olsun inşallah

Ben de normal doğum yapmak istiyorum keşke sizin gibi kendimi güvenli ellerde hissedebilsem.. Maaşallah ve helal olsun diyorum size tooches tooches doğumunuz çok başarılı geçmiş. Doğumla ilgili edindiğiniz bu bilgileri nerden öğrendiniz. Genellikle yukarıdaki kitaptan mı. Allah bağışlasın hayırlı evlat olsun inşallah

Çok teşekkür ederim amin inşallah sizinde bebeğiniz hayırlı olsun sağlıkla kucaklayın. Eğer kendinizi normal doğum icin hazır hissediyorsanız mutlaka o kitabı okuyun doğumun aslında ne kadar normal olduğunu doğanın kanunu olduğunu öğretiyor

Eskiden doğum hikayelerini okuyunca hic duygulanmazdım ama simdi yani ağlamak istedim. Ya gerçekten mucize bu. Ama ben normal doğum yapamam:KK66:

Eskiden doğum hikayelerini okuyunca hic duygulanmazdım ama simdi yani ağlamak istedim. Ya gerçekten mucize bu. Ama ben normal doğum yapamam:KK66:

Annelik bebek ana rahmine düştüğü anda başlıyor işte :) Allâh sağ salim bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin ve hayırlı doğumlar diliyorum gönlünüzce olsun herşey

Annelik bebek ana rahmine düştüğü anda başlıyor işte :) Allâh sağ salim bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin ve hayırlı doğumlar diliyorum gönlünüzce olsun herşey
Allah razi olsun, amin. Allah senin bebeğini de analı babalı büyütsün mutlulukla inş.

Ben ki duygusuzluk abidesi
gözümden yaş geldi yaaa
ne güzel bi hikaye darısı isteyen herkesin başına. benimki nasıl olur Allah bilir Sevim yapamıyorum şu an hangisi uygunsa artık

Ben ki duygusuzluk abidesi
gözümden yaş geldi yaaa
ne güzel bi hikaye darısı isteyen herkesin başına. benimki nasıl olur Allah bilir Sevim yapamıyorum şu an hangisi uygunsa artık

Allâh hayırlı doğum nasip etsin inşallah. Ben tekrar olsa tekrar normal doğum derim inanın büyüsü bambaska. Sağlıkla kucaklayın yavrunuzu. Ve teşekkür ederim :)
Buarada bebeginizi saglikla büyütün
Allah analı babalı büyütsün

Ağlaya ağlaya okudum. Iyi ki paylaşmışsınız hikayenizi. Benim de 40 haftamın dolmasına 9 gün var, 38 de gelir diyordum ama hala tık yok:) bekliyorum kızım ne zaman gelecek diye. fazlasıyla sabırsızım :)

bende paylasayim istedim simdi ikinci gebeligim allah nasip ederse ilk bebisim 36 37 haftadan itibaren sancim oluyodu bazen gaz sancisi bazen gerck dogum sancisi artik karistrmistim tecrubesizlikten.37. haftada gercekten sancim tutmus ve hapla serumla durdumuslardi gelisimi henuz tamamlamadig icin gaz sancisi gibiydi oda.ben tamam erken dogacak bebegim diye sartlandirdim konu sahibi gibi ama hicde oyle olmadi 40+3 dogdu bebegim 40. haftada hastaneye aldilar 3. gunu artik daraldim bunaldim korkmaya basladim annem yanimda kaliyodu esim surekli gelip gidip huzunleniyodu dogumdan onceki gee cok dua ettim agladim sabaha kadar ve 6 bucuk gibi suyum geldi migdem bulandi ellerim ayaklarim titredi annem hemen dogum salonuna goturdu ama o an sancim da basladi masaya ciktigimda 3 cm acilma dedi istersen burda istersen odanda bekle dedi tamam dedim annemin yanina dondum esim o gun sanki icine dogmus gibi hastanede uyumus onuda cagrdik sancilarim 10 dk da bire dustu sonra 5 dk bire o sira o sanci geldiginde esimin kolunu sıkiyorum anneme kiziyorm bilincsiz sekilde o sanci aninda olan biseydi yani artik 3 dk 1 e indi sancilarim annem burda dogurcan kalk hadi diyo ama kalkcak halim yoktu sonra artik esimle annemle tutuna tutuna girdim nst ye yattim ebe ikinma hissi gelince soyle dedi 10 dk falan bekledim orda evet geldi dedim hemen masaya ciktim ikin deynce basla dedi artik ordaydim tamam hadi hemen bitcek esim bekliyo kizimizi alcaz kucagmiza diyerek basladim son ikinmamda bebegim dogmustu ben agliyorum hala ona dokunmka koklamak istyorum onu giydirp annemgle verdiler dikis attilar ve odama tekerlekli sandalyeyle gittik yataga uzandigmda tek istegm bebegimi koklamakti ve aldm resmen kan daha dokunulmamis gul anlatilmaz bi kokusu vardi kokladikca agladim emzirdim melegimi esim geldi birilerini getrmeye gitmisti esim alnimdan optu agladi sarildi askim cok kucuk kizimiz cok kucucuk diyodu hep agladim sonra topugndan kan alincak dediler aglata aglata mecburen aldilar ama bende hickirarak agliyorum ona dayanamiyodum artik tek istegm evimize gidip bebegimi ortamiza koyup onunla uyumakti aksam eve geldigmizde onun kokusu sinmisti evime dokunmaya kiyamadan kokluyodum sadece allahim herkese evlat nasip etsin gonlunce hayirli evlatlar nasip etsin insallah

X