Bayılacak gibi olan arkadaşla. Böyle bişey yaşayan var mı sizde veya yakınınızda lütfen yardımcı olur musunuz?

Dilekr

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2023
642
221
25
Bugün bir anda gözlerim kayar gibi oldu beynim sanki dondu, kalbim hizlandı ve ellerim falan titredi çok kötü oldum galiba bayılacağım dedim ama bişey olmadı Allah'tan ama 5 dk falan vücudum çok tuhaftı ellerim de titreme devam etti. Neden olabilir aceba ben hormonel ilaçlar ve iğneler kullandım uzun süredir. 1 aya yakındır kullanmıyorum onlardan mi aceba ama daha öncede kullandım böyle bişey olmadi çok korktum zaten sabah kalktığımda da kötüydüm baş ağrısı halsizlik hasta gibiydim şimdi birşeyim yok.

Bence bir nöroloji doktoruna gidin. Sabahları baş ağrısı sürekli oluyor mu?

Bugün bir anda gözlerim kayar gibi oldu beynim sanki dondu, kalbim hizlandı ve ellerim falan titredi çok kötü oldum galiba bayılacağım dedim ama bişey olmadı Allah'tan ama 5 dk falan vücudum çok tuhaftı ellerim de titreme devam etti. Neden olabilir aceba ben hormonel ilaçlar ve iğneler kullandım uzun süredir. 1 aya yakındır kullanmıyorum onlardan mi aceba ama daha öncede kullandım böyle bişey olmadi çok korktum zaten sabah kalktığımda da kötüydüm baş ağrısı halsizlik hasta gibiydim şimdi birşeyim yok.
Tansiyonun düşmüş.

Devamlı baş ağrısı ve halsizlik oluyor yani bir anda nefesim kesiliyor yorgun bitkin düşüyorum
B12 ve demir değerlerine baktır. Kulakların da cinliyorsa bahsettigin belirtiler düşük tansiyonu gösteriyor. Bende de var bir anda düşüyor en yüksek tansiyonum 9-10 arasındadır. Surekkli takviye alıyorum.

B12 ve demir değerlerine baktır. Kulakların da cinliyorsa bahsettigin belirtiler düşük tansiyonu gösteriyor. Bende de var bir anda düşüyor en yüksek tansiyonum 9-10 arasındadır. Surekkli takviye alıyorum.
Kulaklarım cinlamıyor ama son zamanlarda sürekli kalp çarpıntısı oluyor.

Bir çok ihtimal olabilir. İlaçlardan kaynaklı olabilir. Tansiyonun düşmüş olabilir karnın aç miydi ondan olabilir. Stres ve yorgunluktan olabilir. Vücutta enfeksiyon olunca da olabiliyor. Ya da çok daha ciddi bı problem vardır tetikleyen. Doktora görünmekte fayda var

nöroloji doktoruna görünün. Sabah başağrıları farklı hastalıkların belirtisi olabiliyor. Tahminimce bir MR isteyecek. Çok geçmiş olsun

X