bazen cok caresiz kaliyorum

vitamin degil de bu propolis tarzi seyler erken ergenlige sebep oluyor diye duymustum. balik yagi acmadi pek istahini. ama markasini degistirecegim bir de oyle deneyryim. saydiginiz besinleri yiyordu hep. yani yine zorlaniyordum ama 10 dakika icinde bitiriyorduk. simdi yok imkansiz. sevdigi seyleri de yemek istemiyor.
Bize doktor vitamin şuruplarının erken ergenliğe sebep olduğunu söyledi. Balık yağı ne marka kullandınız? Çocuklar hep aynı şeyleri yiyip durmaz farklı şeyler de deneyin. Evde hep muz olsun yemezler ara ara aldığımda yiyorlar. Bir ara kivi yiyorlardı birkaç kez aldım yediler sonra kaldı. Size bir tarif vereyim, bulgur pilavı. Tencereye zeytinyağ koyup, küçük küçük küp küp doğradığınız patatesi biraz kavurun, bu arada yeşil mercimeği önce yıkayıp küçük bir tencerede su ile haşlayın, ben aynı anda açıyorum altlarını, sonra yıkadığınız bulguru tencereye koyup onu da bir iki dk kavurun, pişen yeşil mercimekleri tencereye ilave edin tuz üstünü aşacak kadar su ekleyin kapağını kapatın 25-30 dk kadar kısık ateşte pişirin. Ben göz kararı yapıyorum, ama orta boy patates, 1,5 -2 su bardağı bulgur ve 1 fincan yeşil mercimek kullanabilirsiniz. Çocuklar genelde çok seviyor. Sonrasında üzerine eritilmiş tereyağı.

Benim bi rahatsızlığım olmadı. Demir eksikliğim kansızlık filan bile yoktu şükür hiç bi dönem. Benim de çocuğum ekmek çocuk. Kuru ekmek yesin dursun. Ben damak zevkinin yemek tercihlerinin de genetik olabileceğini düşünüyorum. Benden daha çok uğrastığını asla düşünmediğim arkadaşların çocukları neler neler yiyo. Siz daralmayın. Ekranı sadece yemekte açmakla hemen zarar vermezsiniz yav o kadar üzülmeyin.
Bununla ilgili bir kitap okumuştum, anne kafaya ne kadar çok takarsa çocuk o kadar yemeyen çocuk oluyor, takmazsan daha iyi yiyor.

Bununla ilgili bir kitap okumuştum, anne kafaya ne kadar çok takarsa çocuk o kadar yemeyen çocuk oluyor, takmazsan daha iyi yiyor.
Takmayı bırakalı çok oldu memedendir diyodum bıraktı bir ay olcsk yemiyor. 💔 memeden sonra güzel yiyo ama aynı şekilde ekmekten devam. 💔

Benim kiz on yasinda oda hic bir sey yemiyor.sabah kahvaltisinda deliriyorum resmen hayatimda ilk defa patates kizartmasi sevmeyen cocuk goruyorum.patates yemez yumurta yemez peynir yemez sonrqda oturur aglar ben ne yiyecegim diye.

yaa gercekten mi? ne kullandiniz? eger burdan yazmanin sakincasi olursa ozelden atabilir misiniz? ben de doktorumuza sorup kullanirim. istah acici balik yagi kullandik ama hic fayda etmedi.
Balık yağı bizim de işimize yaramadı özelden yazdım burdan yazılmıyor

daha bugun yaptim ama cok zor yedirdim. daha onceden yogurtlu veriyordum. yogurt katmayayim o xaman icine. telefona alisir diye cok korkuyorum. telefon vermemek icin mucadelemden yine de vazgecmeyecegim. :KK43:
Telefon vermeyelim tamam ama tel ile yiyorsa sonrasında alırsınız elinden bir şey olmaz o kadardan ya bu sosyal medyada her şeyi abarta abarta annelerin ödünü koparttılar. Siz canınızı sıkmayın bi dönem belli ki bu her ay güncelleme geliyo çocuklara 😄 benim kardeşim hayatınızda görebilceğiniz en iştahsız çocuktu bi lokma yemezdi yediği zamanda hep faydasız şeyler yeterli yesin diye ne yerse oda işte şuan liseli ve bu zamana kadar çok hasta olduğunu bilmem burnu dahi akmaz öyle sağlam bünyesi var😄

goturdum, farkli doktorlara da goturdum. demir eksikligi disinda biseyi yok.hatta b12 degeri falan cok iyi cikti.çinko ya bildugum kadari ile bakilmadi. ac kaldi bugun hem de 8 saat😭 ama cok zor yedi. balik yagina doktor tavsiyesi ile basladim. hatta bitirdik biraz ara verip tekrar baslayacagim insallah. uzulmeyeyim diyorum, cocuk kaygilarimi hisseder, yemez diye dusunup bosveriyorum ama yine ayni. psikolojim bozuldu
Bana balık yağı için 4 yaş dedi doktorumuz, benimki de mesela bu saat oldu sadece 3 parça yumurta ekmek yedi o da zorla, yedirtmiyorum kahvaltılık vs değil patates kızartması bile sevmiyor öğle uykusundan sonra makarna yapacağım mecbur öyle yada böyle büyüyorlar demir eksikliği için damla kullanıyorsunuz zaten zamanla düzelecekler inşallah aksi gibi oğlum için de obez olabilir diye diyet yapmıştık 🙈🙈

Bize doktor vitamin şuruplarının erken ergenliğe sebep olduğunu söyledi. Balık yağı ne marka kullandınız? Çocuklar hep aynı şeyleri yiyip durmaz farklı şeyler de deneyin. Evde hep muz olsun yemezler ara ara aldığımda yiyorlar. Bir ara kivi yiyorlardı birkaç kez aldım yediler sonra kaldı. Size bir tarif vereyim, bulgur pilavı. Tencereye zeytinyağ koyup, küçük küçük küp küp doğradığınız patatesi biraz kavurun, bu arada yeşil mercimeği önce yıkayıp küçük bir tencerede su ile haşlayın, ben aynı anda açıyorum altlarını, sonra yıkadığınız bulguru tencereye koyup onu da bir iki dk kavurun, pişen yeşil mercimekleri tencereye ilave edin tuz üstünü aşacak kadar su ekleyin kapağını kapatın 25-30 dk kadar kısık ateşte pişirin. Ben göz kararı yapıyorum, ama orta boy patates, 1,5 -2 su bardağı bulgur ve 1 fincan yeşil mercimek kullanabilirsiniz. Çocuklar genelde çok seviyor. Sonrasında üzerine eritilmiş tereyağı.
cok tesekkurler deneyecegim mutlaka. bu ara kasigi gorunce direkt kafasini ceviriyor. icindeki yemek onemli degil. inatlasip zarar verdim heralde:KK43: balik yagi wellcare kullandim, bitti. siz ne kullandiniz?

genelde takmayan rahat annelerin hamilelikleri de guzel geciyor, cocuklariyla da daha iyi iletisim kurduklarini dudunuyorum ozellikle beslenme konusunda. keske ben de rahat ve kaygisiz bir anne olabilseydim

Benim kiz on yasinda oda hic bir sey yemiyor.sabah kahvaltisinda deliriyorum resmen hayatimda ilk defa patates kizartmasi sevmeyen cocuk goruyorum.patates yemez yumurta yemez peynir yemez sonrqda oturur aglar ben ne yiyecegim diye.
bebekliginde nasildi peki? emiyor muydu ? ek gida doneminde siz de cok zorlanmis miydiniz

Bana balık yağı için 4 yaş dedi doktorumuz, benimki de mesela bu saat oldu sadece 3 parça yumurta ekmek yedi o da zorla, yedirtmiyorum kahvaltılık vs değil patates kızartması bile sevmiyor öğle uykusundan sonra makarna yapacağım mecbur öyle yada böyle büyüyorlar demir eksikliği için damla kullanıyorsunuz zaten zamanla düzelecekler inşallah aksi gibi oğlum için de obez olabilir diye diyet yapmıştık 🙈🙈
bana 1 yas sonrasi kullanilabilir dedigi icin basladik ama faydasini goremedik. marka drgistirecegim. bagisikliklari yuksek olsun iyi beslensin istiyoruz anneler olarak ama iste:KK43:

Telefon vermeyelim tamam ama tel ile yiyorsa sonrasında alırsınız elinden bir şey olmaz o kadardan ya bu sosyal medyada her şeyi abarta abarta annelerin ödünü koparttılar. Siz canınızı sıkmayın bi dönem belli ki bu her ay güncelleme geliyo çocuklara 😄 benim kardeşim hayatınızda görebilceğiniz en iştahsız çocuktu bi lokma yemezdi yediği zamanda hep faydasız şeyler yeterli yesin diye ne yerse oda işte şuan liseli ve bu zamana kadar çok hasta olduğunu bilmem burnu dahi akmaz öyle sağlam bünyesi var😄
masallah, yok sosyal medyanin etkisi degil aslinda bendeki. ekranin ne kadar zarar verdigini kendi gozlerimle gordugum ogrencilerim oldu. 2 bucuk yasinda otizm belirtileri gosteren bi ogrencim vardi. ozel ders istediler. cocuk ismine tepki vermiyor, parmak uclarinda yuruyor, kendi etrafinda donuyor bildiginiz otizm gibiydi ilk gordugumde. ailesine bisey demedim. yani tani koymak benim isim degil tabi. cocuk psikiyatristine goturduler. riskli demis doktor 1 hafta asla ekran gostermeyeceksiniz bol bol etkinlik demis. etkinlikler yapildi ben de 2 kez derse gittim. sadece 1 hafta da cocuk inanilmaz yol kat etti ve cocukta hic bir sikinti yok. annesi yemek yedirirken ekran aciyormus hep. artik acmadi ve cocuk duzeldi. ekran o kadar zarar veriyor ki cocuklari resmen kapatiyor. bunun gibi daha cok ornek gordum. Allah annelerin yarddimcsi olsun.

Makarda konusu biz türklerde sagliksiz olarak geciyor.
Eşim italyan. Kendisi ve ailesi günde iki ögün makarna yiyorlar. Adamlar taş gibi. Farkli farkli soslar yapip cocuga yedirin :)

masallah, yok sosyal medyanin etkisi degil aslinda bendeki. ekranin ne kadar zarar verdigini kendi gozlerimle gordugum ogrencilerim oldu. 2 bucuk yasinda otizm belirtileri gosteren bi ogrencim vardi. ozel ders istediler. cocuk ismine tepki vermiyor, parmak uclarinda yuruyor, kendi etrafinda donuyor bildiginiz otizm gibiydi ilk gordugumde. ailesine bisey demedim. yani tani koymak benim isim degil tabi. cocuk psikiyatristine goturduler. riskli demis doktor 1 hafta asla ekran gostermeyeceksiniz bol bol etkinlik demis. etkinlikler yapildi ben de 2 kez derse gittim. sadece 1 hafta da cocuk inanilmaz yol kat etti ve cocukta hic bir sikinti yok. annesi yemek yedirirken ekran aciyormus hep. artik acmadi ve cocuk duzeldi. ekran o kadar zarar veriyor ki cocuklari resmen kapatiyor. bunun gibi daha cok ornek gordum. Allah annelerin yarddimcsi olsun.
Evet ekran zaten zararlı fakat her cocukta aynı değil çocuğunuzu en iyi siz bilirsiniz bizde küçükken çizgi filmlerle büyüdük şirinler red kit pembe panter izlerdik :) otizm alsında doğuştan oluyor ekran sonucu olanlar uyaran eksikliğine bağlı otizm belirtileri gösteren çocuklar. Otizm ekran kapatarak geçmez özel bireyler olurlar özel tedaviler eğitimler alırlar ekrana sürekli maruz kalanlar ise uyaranlara tepki veremez seslenmeye yada ses çıkartma konuşma becerileri geri kalır fakat bunlar tedavi ile yüzde 95 geçer öğrencinizde olduğu gibi 😊 ekranlara gelene kadar otizm belirtileri verdiren beynin beceri fonksiyonlarını etkileyen daha önemli şeyler var ama bu bi furya herkes ekranlara takmış durumda gerçekten bu dönemde annelik en zor şey

Üzülmeyin çözülür elbet sanki zorladikca ters tepiyor.Kucukken böyle tabak ile peşinden kosulup büyüyünce de tabağı önünden alınan bir çocuk olmuşum belli dönem ben.Benimkide küçükken iyiydi şimdi hiç yemiyor büyüdü su diyeti diye saçma sapan birşey var başımda görsen değnek gibi oldu.Yani değişir düzelir öyle umut ediyorum Kendinizi suçlamayın çokta zorlamayın diyorum.İnsallah değişir düzelir .Emmek de yemek istegini köreltiyor.Bunuda bir doktora danışsaniz.Cevremde sütten kesince düzelen oldu bunu sorun doktora .

Hiç dert etmeyin. Aç cocukda büyüyor, tecrübe ile sabit 😁 kızım dokuz yaşında hala yemek eziyet gibi. Yumurta sevmez, muz yemez, karpuz yemez, peyniri ağzına sürmez, yoğurt yerken midesi bulanır (tek başına olunca) 😅😅😅 sevmedikleri o yazsam roman olur.

Okulla birlikte biraz iştahı açıldı. Mesela nohut yemeye başladı. Geçen sene ilk defa açım dedi.

Ben neler neler denedim hiç bir şey işe yaramadı.

Sizde üzülmeyin. Dert etmeyin.

X