Tatlı Tarifi Bebe Bisküvili Kakaolu Pasta-Resimli

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
95
37
sanırım alıntı olmaktan çıktı ben bu pastanın içine badem yerine antep ekledim ben bunu kendi usulume çevirdim sonra üstüne çikolata sos döktum
buzdolapta beklettim soğuması için ustunude antep fıstık ezmesi ile süsledim :) ben kendimce neler kattım yazayım tariflere

1 kg bebe bisküvisi
1 paket kremşantinin içinde 2 poşet var ben onun ikisinide kullandım bizim daha öncesinde başka bir pasta için kullandığımız krem şantide vardı onuda koydum yani anlayacağınız 1 kutudan fazla oldu kremşantimiz tabi sizler kendinize göre ayarlarsınız biz kalabalık olunca anca bu kadar oluyor :))
2 su bardağı soğuk süt
2 adet elma
1 adet yumurta
4 kaşık kakao
2 yemek kaşığı margarin
150 gr antep fıstığı
1 çay fincanı pudra şekeri
1 paket çikolata sosu
2 paket antep fıstık ezmesi

Derin bir kapta bebe bisküvisini elinizle kırınız. Kremşantiyi süt ile çırpıp katılaşana kadar karıştırınız. Kabuğunu soyduğunuz elmayı, rendeleyiniz. Hepsini bisküviyle karıştırınız.
Derin çukur bir kasenin içine streçfilm (bende streçfilm yoktu yağlı kağıt kullandım) yayınız. Karışımı kabın içine boşalıp elinizle iyice bastırarak düzeltiniz. Ardından buzdolabında dondurun,
karışım donduktan sonra hazılarladığımız çikolata sosunu üstüne dökuyoruz tekrar buzdolabına koyup soğutuyoruz. soğuk olarak servis edin. Afiyet olsun

Son düzenleme:
ben badem yerine antep fıstığı kattım neden mi bademin pek hoş bir tat vermeyeceğini düşündüğüm için sonra ekstra olarakta çikolata sosu döktum üstünü süslemek için antep fıstık ezmesi kullandım ve harika oldu biraz farklı birşey olsun istedim zemuszemus
vitamin deposu cicbebede biliyorsunuz baya vitamin var elma ve yumurtada var iiçnde oh mis gibi​
CIMG4815.JPG

CIMG4817.JPG

CIMG4816.JPG

CIMG4819.JPG

CIMG4820.JPG

CIMG4821.JPG

CIMG4822.JPG

CIMG4823.JPG

yumurtanın bile fotosunu şektim kaydirigubbakcemile3
CIMG4824.JPG

CIMG4826.JPG

CIMG4830.JPG

CIMG4831.JPG

ben streçfilm evde yoktu yağlı kağıdı koydum zemine

CIMG4833.JPG

sağolsun yiğenim yine iş başında bana yine çok yardımları dokundu opuyorumnanaktan kaydirigubbakcemile3 :nazar:

CIMG4844.JPG

CIMG4847.JPG

çikolata sosunu soğuttuktan sonra üzerine dökup tekrar buzluğa attım donması için

CIMG4853.JPG

CIMG4855.JPG

CIMG4856.JPG

CIMG4858.JPG

CIMG4859.JPG

CIMG4860.JPG

CIMG4861.JPG

böylesi daha iyi oldu sanırım kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
Ufff yerim seni beeecokacimcoook

fekat badem koymasak olmaz mı, zira aramız hiç iyi değildir kendisynen:dilcikar:

Ufff yerim seni beeecokacimcoook

fekat badem koymasak olmaz mı, zira aramız hiç iyi değildir kendisynen:dilcikar:

olabilir neden olmasın canım ablam bunun içine bence antep fıstığda çok güzel yakışıropuyorumnanaktan​

akannehirbayilayimmi ayilayimmi kelebegimakannehir
cokacimcoookbebe bisküvisine bayilirim zaticokacimcoook
a.s.tsklerrrrrrrrrrrrra.s.

akannehirbayilayimmi ayilayimmi kelebegimakannehir
cokacimcoookbebe bisküvisine bayilirim zaticokacimcoook
a.s.tsklerrrrrrrrrrrrra.s.

ben tşk ederim canım benim yarın ALLAH nasip ederse yapmayı düşünüyorum bakalım fotoğraflarım ben katarım inşallahopuyorumnanaktan​

fotoğrafları uste kattım canlarım benim

Son düzenleme:
hımmmmmmmmmmmm enfes gözüküyor
gece hece yapılacak işmiydi bu şimdii nilberam waalh cnm çöekti gurban
banane banane bnde isterem

gel bitanem zaten öyle çoooook uzakta sayılmayız kaydirigubbakcemile3 :eek: harika bir tadı var tavsiye ederim​

delikafadulden
Çok güzel olmuş benim gardaşım yauzemuszemus
Başta ki resmi gördüm önce;o zannettim sonra senin aşamalı fotoğraflarını görünce bayıldım:ecrin_bebek:
Şu dünyalar tatlısı ; küçük fındıkı göstertme bize yaa tüt üüüü tüüüü maşallah barekallah
nazar olacak çççucuuğum:emir_bebek:
Allah korusun..Küçüğüm benim..

Bu arada antep ezmesine bittimakannehirakannehirakannehir
poff yaktın beni çiçaam yaktın..
bu pasta basit ama asla hayır denilemyecek bir tatlıdır..
gece gece napcaz şimdi:umursamaz:

delikafadulden
Çok güzel olmuş benim gardaşım yauzemuszemus
Başta ki resmi gördüm önce;o zannettim sonra senin aşamalı fotoğraflarını görünce bayıldım:ecrin_bebek:
Şu dünyalar tatlısı ; küçük fındıkı göstertme bize yaa tüt üüüü tüüüü maşallah barekallah
nazar olacak çççucuuğum:emir_bebek:
Allah korusun..Küçüğüm benim..

Bu arada antep ezmesine bittimakannehirakannehirakannehir
poff yaktın beni çiçaam yaktın..
bu pasta basit ama asla hayır denilemyecek bir tatlıdır..
gece gece napcaz şimdi:umursamaz:

bitanem buyur hemen yetiş daha bitmedi pastamız opuyorumnanaktan

çok güzel gözüküyo arkadaşım nefiss yaa ellerine sağlık tuttum ben bunu :)))
aldım tarifini ellerine emeğine sağlık cnmmmmmmmmmmm

:nazar:herseyden önce eli degen o minik prense kocaman bir masallah rabbim nazarlardan korusun:nazar:
cokacimcoooksonracima önce seni yirim ben yirimde doyamamcokacimcoook
nefis görünüyo ya
ben vazgecdim sözümü geri aldim ilk foto böööööö
seninki mmmmhhhhhhhhhcokacimcoook
ellerine saglik kelebegim
bide asama asama anlatimli göstermissin süpersin
ilk firsatta denicem insallah
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

canım benim tek tek malzemeleri eklemişsin:KK66:süpperrrr olmuş ellerine sağlık.evlenince kocişine yaparsın bol bol.erkekler sever böyle pastalarıyerimseniben:kedi: opuyorumnanaktan

çok güzel gözüküyo arkadaşım nefiss yaa ellerine sağlık tuttum ben bunu :)))
aldım tarifini ellerine emeğine sağlık cnmmmmmmmmmmm
tşk ederim canım benim tadı bir harika öpuyorum kocaman opuyorumnanaktan
:nazar:herseyden önce eli degen o minik prense kocaman bir masallah rabbim nazarlardan korusun:nazar:
cokacimcoooksonracima önce seni yirim ben yirimde doyamamcokacimcoook
nefis görünüyo ya
ben vazgecdim sözümü geri aldim ilk foto böööööö
seninki mmmmhhhhhhhhhcokacimcoook
ellerine saglik kelebegim
bide asama asama anlatimli göstermissin süpersin
ilk firsatta denicem insallah
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
canım benim tşk ederim fotoğraflarınızıda bekliyorum yaptıktan sonra öpuyorum kocamanopuyorumnanaktan

of ama cok guzel yaww
cnm cektı bende yapcam banane :eek:klava:
canım benim inan ki harika bir tadı var öneririm opuyorumnanaktan
canım benim tek tek malzemeleri eklemişsin:KK66:süpperrrr olmuş ellerine sağlık.evlenince kocişine yaparsın bol bol.erkekler sever böyle pastalarıyerimseniben:kedi: opuyorumnanaktan

canım ablam ALLAH nasip ederse o günleri sevdiceğime sık sık yaparım tşk ederim öpuyorum kocaman opuyorumnanaktan​

Son düzenleme:

tşk ederim canım benim tadı bir harika öpuyorum kocaman opuyorumnanaktan

canım benim tşk ederim fotoğraflarınızıda bekliyorum yaptıktan sonra öpuyorum kocamanopuyorumnanaktan

canım benim inan ki harika bir tadı var öneririm opuyorumnanaktan

canım ablam ALLAH nasip ederse o günleri sevdiceğime sık sık yaparım tşk ederim öpuyorum kocaman opuyorumnanaktan​

hadi işallah canım.bebişin bisküvilerini bitirme olurmu:ecrin_bebek::kedi:

X