Bebek Beslenmesi Bebe Bisküvisi Tarifi; Sağlıklı Ev Yapımı Bebe Bisküvisi Nasıl Yapılır?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Tarifimi beğendiniz mi?

• Evet

OY: 1 100,0%
  • Hayır

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    1

feridelinko

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
7
7
33
Organik besinlerle bebek gelişimine katkı sağlayan bu tarifle ek gıda çok daha keyifli hala geliyor. Bebe bisküvisi nasıl yapılır sorusunun en sağlıklı cevabını bulacağınız bu tarif ile bebeklerinize kendi ellerinizle bisküvi yapmaya hazır mısınız. O zaman;

Malzemelerimiz;
  • 1 su bardağı tam buğday unu,
  • Yarım su bardağı pirinç unu,
  • Yarım su bardağı irmik,
  • 2 yemek kaşığı Hurma Özü,
  • 2 yemek kaşığı ev yoğurdu,
  • 2 yemek kaşığı tereyağı(tereyağımızın oda sıcaklığında olması çok önemli)
  • 1 yumurta sarısı.

Yapılışı;
Bütün malzemeleri bir kap içerisine alıp özdeşinceye kadar yaklaşık 5 dakika yoğuruyoruz. Ardından düz bir yerde hamur haline gelen karışımımız elimizle veya oklava yardımıyla parmak kalınlığına gelecek şekilde düzleştiriyoruz. Daha sonra isteğinize bağlı olarak bisküvilerimize şeklini veriyoruz. Ben dikdörtgen olarak kesiyorum ve bıçak yardımıyla çizikler atıyorum. Bisküvilerimizi yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine aldıktan sonra önceden ısıtılmış 200 derece fırında 15 dakika pişiriyoruz. Hepsi bu kadar :)

Önemli Notlar:
  1. Bal ve pekmez gibi gıdalar yüksek ısıya maruz kaldıklarında toksik hale gelebilmekte ve bu sebepten bebe bisküvileri gibi fırınlanak gıdalarda pekmez ve baldan uzak durulması gerekir. Bu yüzden ben de bebe bisküvilerimde pekmez yerine keçi boynuzu özü gibi doğal özler kullanmaya özen gösteriyorum.
  2. Ayrıca benim kızım 1 yaşından küçük olduğu için ben sadece yumurta sarısı kullandım. Eğer sizin yavrunu 1 yaşından büyükse yumurtayı beyazıyla birlikte kullanabilirsiniz.
Yavrularımıza şimdiden afiyet olsun :)
BEBE BİSKÜVİSİ TARİFİ | EV YAPIMI SAĞLIKLI BEBE BİSKÜVİSİ | BEBE BİSKÜVİSİ NASIL YAPILIR

Son düzenleyen: Moderatör:
X