Bebeğe bağırılır mı ya?

Aklıma ağlıyor diye 3 yaşındaki oğlunun ağzını burnunu eliyle kapatıp boğularak ölmesine sebep olan ve gündemi epey meşgul eden baba geldi😟 eşinizin öfke kontrol problemi var ve bu çok tehlikeli. Tedaviye razı olması şart.
Sabah gördüm ben onu.
Aynı şeyden bahsediyorsak eğer.
Annenin mesajlarını alıp buraya ekleyeyim dedim uğraşmadım.
Aklıma bu konu geldi o mesajları okurken.
Allah korusun ama kul tedbir almadan olmuyor.

Bu
Bence o ölsün kökten çözüm 🤲
Bu bir hastalik. Kanser,diyabet,tansiyon gibi. Once tedavi olmasi icin ugrasin. Tedaviye baslamazsa bosanacaginizi soyleyin. Ve sozunuzu tutun. Psikolojik rahatsizliklar da caresiz kalabiliyoruz. Ama yapilacak mutlaka bir seyler vardir. Iyi gunde kotu gunde, hastalikta ve saglikta. Soz verdik. Once sozumuzu tutalim. Caba sarfetmezse ailesini kaybeder. Kendi bilir.

Adam hasta yazmışsınız , hasta filan değil arkadaşlar vallahi dayak istiyor. Dayak yese düzelir. Karısı bir iki konuşmuş artık ona bağırmıyormuş nasıl tutuyor kendini? Demek ki dötü yemeyince tutuyor kontrol ediyor. El kadar bebeye mi yetiyor gücü

Erken uyuyunca tekrar uyanıyor
mesela 10 da uyudu diyelim.
12 de uyanıyor muhakkak.

Yada 11 de uyudu diyelim 1 de uyanıyor muhakkak
E uyanacak tabi ki , uyanmayan bebek mi var?
Ya emzireceksiniz ya mama vericeksiniz uyuyacak tekrar
Ben burda anne konulari okudukca kafayi yiyorum ya
Yapmayin gozunuzu seviyim , bebek uyaniyor diye 1 de uyutulur mu?
O cocuk gece 9 dan itibaren buyume hormonu salgiliyor bunun icin karanlil bir ortamda uyuyor olmasi gerekiyor :kızgın::kızgın:

Sinir hastasi degilim yani olmadigimi dusunuyorum esiniz gibi davranislarim yok 😆 ama bazi konularda agresif tavirlarim oluyor. Devamli uzun suren cocuk, bebek aglamasi beni de çileden çikarir mesela. O cocuk susmadikça benim beynim fokurdayip kaynamaya basliyor resmen.

O cocuguna kiyamamak degil sesine tahammul edemiyor.
Siz kalkip hangi akla hizmet sinir hastasi, intihara kalkismis adama cocuk yapabiliyorsunuz

Son düzenleyen: Moderatör:
Öfke kontrolü yoksa tedavi olsun, bebeğe bağırmak nedir çocuk aklını kaybeder. Nasıl bir travma yaşatıyorsunuz bebeğe. Tedavi olmazsa uzaklaşın bence, nasıl bir insanmış ya insanlıktan nasibini alamamış. Biz iş eğitimlerinde öfke kontrolü eğitimi almıştık. Eşiniz beyninin en ilkel bölgesini kullanıyor.

Fiziksel siddet ile farki yok bunun. Hatta daha ağir bence. Insanin ruhuna işliyor. Adam 30 yildir ayni, bu saatten sonra degismez. Boşuna tedavisini bekleme.

Bu işin tek çaresi var, boşanmak.

Ha bide lütfen pişik olduğunda 1 hafta bekleme doktor için. Krem fayda etmiyorsa derhal doktora götür. Ve uyku eğitimini araştir. Gece 1de, açik tv ile bebek elbette uyumaz.

Bebeğe bağırılmaz. Yalnızca bebeğe değil hiçbir canlıya bağrılmaz. Bağıran kişi hastadır. Eşiniz saldırgan biri, Allah korusun size ve bebeğinize saldırabilir. Annesi olarak birinci göreviniz bebeğin güvenliğini sağlamaktır. O evi hemen terk edin. Eşiniz tedavi olmadan da dönmeyin. Görsün bakalım hor gördüğü eşi ve çocuğu olmadan hayat nasılmış. Çocuğunuz için dik durun ve taviz vermeyin. Umarım size destek olan bir aileniz vardır. Allah yardımcınız olsun.

Çok
Aslında ne zamandır yaşadığım bir sorundu bu.
Anneme anlatsam o da arkadaşlarına akrabalara anlatıyor bende en iyisi konu açayım dedim.
Kadınlar kulübü beni anlıyor çünkü. <3

Eşimle baş edemiyorum artık.
8 senedir tanışıyoruz genel olarak gayet sakin bir yapısı vardır.
Ama sinirlenince çenesi durmaz hiç çekilmez kontrolünü kaybeder.
4 - 5 sene önce sinirden intihar etmeye kalktı psikiyatriye yatış ı yapıldı. O gece yatamadan eve dönmek istedi . Eve döndük. Hastanede kalmak istemedi.

Sinirlendiğinde kaskatı kesiliyor kollarını tutuyorum kaskatı. Sinirlendiğinde söylediklerimi duymuyor beni dinlemiyor. Aşırı yüksek sesle bağırıyor.

Sizin kocalarınız da bağırır mı? Merak ediyorum

Bense sinirlenince kendimi kaybetmem herşeyin bilincinde olurum.
Ne kadar çok sinirlensem de kendimi kontrol edebilirim ama eşim öyle değil.

Herneyse çocuk doğduktan sonra daha da sinirli oldu.
Bebeğimizi babasının aşkı diye sever.
Aslında çok sever evladını herkes gibi.
Hiç unutmam lohusaydım emziriyordum ağlıyordu sık emmek istiyordu . Ağlamasın diye kaynana ve eşim mama aldı bebeğe mama yapıyordum sıcak su ayarlıyordum. Malum sıcak suyu koyduktan sonra biberonu çalkalamak gerekiyor biliyorsunuz
"Hadi be iki saatte mama yapıyon pratik ol seri ol" diye bağrınmıştı.
Bebeğin ağlamasına tahammülü yok

Şuan 15 aylık bebeğimiz halen ağlaması var. Acıktığında uykusu geldiğinde kıyameti koparıyor.

Eşim de bu duruma çok kızıyor sinirleniyor bana bağırıyordu. Pişik olsa bana bağırıyor. Hasta olsa bana bağırıyor.

kış aylarındaydı... bi gece uyurken çocuk birden kustuu ateşi yükseldi ağlamıştı . Eşim denilecek şahıs birden uykusundan kalkıp bana vurdu.

"Neden ateşi çıktı? Birdaha biryere gitmek yok evden çıkmıcak bu çocuk" demeye söylenmeye başladı ( o gün anneme gitmiştik)

Ateşi çıkmasın diye kışın banyo yaptırmamı istemedi
Nezaman hasta nezle olsa bana barındı
Zehir etti
Hemde okadar çok zehir etti ki
Abartmıyorum
Neler neler

Çok tartıştık çocuk için.

Şimdi de Pişiği var yaraya dönüşmüş, deri soyulmuş, 1 haftadır var banyo yaptırıyorum krem sürüyorum devamlı. Ama bu sefer inatçı pişik. İshalden oldu.

Bugün bu işten geldi bende çocuğun bezini değiştirirken bu gördü başladı yine söylenmeye

"Ne bu ya geçmemiş pişik,yarın ilk işin doktora götürcen bu çocuğu, hani kremler iyi geliyodu neden geçmiyo bu pişik, sen pişik olsaydın nası canın yanardı" diye başladı bu akşamda söylenmeye. Bağrınmaya.

Yan komşu bence bıktı artık bağrınmalarından.birşey demiyorlar ama bıkmıştır.

"Ya Allah Allah pişiği ne KADAR çok abartıyorsun sanki kim bilir ne, bana ne bağırıyosun ben ister miyim çocuk pişik olsun" dedim.

Onu anlıyorum çocuğa kıyamıyor bana bağırıyor.
Ama bir gün oturup sakince konuştum.
Bak çocuk hasta da olsa pişik de olsa bana bağırma kalbimi kırma bağırmıcaksın bana dedim

Yüz kere konuştum bunu iyice anlasın die
Tamam bu biraz düzeldi.
Bana bağırmayı bıraktı.

Bu sefer 15 aylık bebeğe bağırmaya başladı.
Çocuk ağladığı zaman
Gözlerini açarak titreyerek bağırıyor
Dişlerini sıkıyor.

Zaten ruh hali sürekli değişiyor çok zor biri.
Annemler abimler falan çok sakin olarak tanırlar ama öyle değil. Bipolar falan olduğundan şüpheleniyorum.
Sürekli ruh hali değişiyor.

Hiç memnun olmuyor. Ailecek Dışarı çıkmak istemiyor.
Yalniz gezmeyi seviyor. Ozaman mutlu oluyor sadece,birde evde uyuyunca.

Evde onunla yaşayan bnm . Çok zor

Bu gece bebeğimi ninni söyleyerek uyutmaya çalışıyordum sallıyordum dua okudum fln
uyumadı
babası da saat 23.00 de uyudu.
( uykusu ağırdır ) erken uyudu

Bebek bayağı bi ağladı uyumadı .
babası uyandı saat 01.00 ve gözlerini patlatarak dişlerini sıkarak bebeğe bağırdı.
( Bana bağıramadığı için bebeğe bağırıyor)
"Ya hadi yat uyu artık çabuk yat hadi" yüz ıfadesi nefret dolu sanki

Diyerek bebeğime bağırdı kalktı açık olan tv yi fişinden çekti sinirinden kapattı. ( tv nin sesi kısıktı )

Benm dualar okuduğum şefkate ihtiyacı olan bebeğimize uykusundan kalkıp bağırdı.

1 kere değil 2 kere değil 3 değil her gece böyle

Çocuğun psikolojisini bozacaksın diyorum anlamıyor
Bişey olmaz diyor.

Bebeği erken uyutsam gece uyanıyor gezinmek istiyor
((( geç uyuyunca uyanmıyor ))) geç dediğim 01.00 civarı

Bende o bağırdıkça soğudum , o da benden soğudu bence.

Sonuçta ilk tanıştığımızdaki gibi değiliz 8 sene oldu tanışalı

Bende kavga gürültü olan evde büyüdüm ve ruh halime yansıdı ama ister istemez.
İnsan etkileniyor.

Sizin Çocuğunuz hasta olunca eşiniz söylenir mı bağırır mı?

Psikiyatriye götüreyim diyorum ben deli değilim diyor. Klasik

Sayesinde panik atak oldm

Bu arada CANLARIMSINIZ der. HERŞEYİMSİNİZ der. Hani ???
Tüm duam seninle

Aslında ne zamandır yaşadığım bir sorundu bu.
Anneme anlatsam o da arkadaşlarına akrabalara anlatıyor bende en iyisi konu açayım dedim.
Kadınlar kulübü beni anlıyor çünkü. <3

Eşimle baş edemiyorum artık.
8 senedir tanışıyoruz genel olarak gayet sakin bir yapısı vardır.
Ama sinirlenince çenesi durmaz hiç çekilmez kontrolünü kaybeder.
4 - 5 sene önce sinirden intihar etmeye kalktı psikiyatriye yatış ı yapıldı. O gece yatamadan eve dönmek istedi . Eve döndük. Hastanede kalmak istemedi.

Sinirlendiğinde kaskatı kesiliyor kollarını tutuyorum kaskatı. Sinirlendiğinde söylediklerimi duymuyor beni dinlemiyor. Aşırı yüksek sesle bağırıyor.

Sizin kocalarınız da bağırır mı? Merak ediyorum

Bense sinirlenince kendimi kaybetmem herşeyin bilincinde olurum.
Ne kadar çok sinirlensem de kendimi kontrol edebilirim ama eşim öyle değil.

Herneyse çocuk doğduktan sonra daha da sinirli oldu.
Bebeğimizi babasının aşkı diye sever.
Aslında çok sever evladını herkes gibi.
Hiç unutmam lohusaydım emziriyordum ağlıyordu sık emmek istiyordu . Ağlamasın diye kaynana ve eşim mama aldı bebeğe mama yapıyordum sıcak su ayarlıyordum. Malum sıcak suyu koyduktan sonra biberonu çalkalamak gerekiyor biliyorsunuz
"Hadi be iki saatte mama yapıyon pratik ol seri ol" diye bağrınmıştı.
Bebeğin ağlamasına tahammülü yok

Şuan 15 aylık bebeğimiz halen ağlaması var. Acıktığında uykusu geldiğinde kıyameti koparıyor.

Eşim de bu duruma çok kızıyor sinirleniyor bana bağırıyordu. Pişik olsa bana bağırıyor. Hasta olsa bana bağırıyor.

kış aylarındaydı... bi gece uyurken çocuk birden kustuu ateşi yükseldi ağlamıştı . Eşim denilecek şahıs birden uykusundan kalkıp bana vurdu.

"Neden ateşi çıktı? Birdaha biryere gitmek yok evden çıkmıcak bu çocuk" demeye söylenmeye başladı ( o gün anneme gitmiştik)

Ateşi çıkmasın diye kışın banyo yaptırmamı istemedi
Nezaman hasta nezle olsa bana barındı
Zehir etti
Hemde okadar çok zehir etti ki
Abartmıyorum
Neler neler

Çok tartıştık çocuk için.

Şimdi de Pişiği var yaraya dönüşmüş, deri soyulmuş, 1 haftadır var banyo yaptırıyorum krem sürüyorum devamlı. Ama bu sefer inatçı pişik. İshalden oldu.

Bugün bu işten geldi bende çocuğun bezini değiştirirken bu gördü başladı yine söylenmeye

"Ne bu ya geçmemiş pişik,yarın ilk işin doktora götürcen bu çocuğu, hani kremler iyi geliyodu neden geçmiyo bu pişik, sen pişik olsaydın nası canın yanardı" diye başladı bu akşamda söylenmeye. Bağrınmaya.

Yan komşu bence bıktı artık bağrınmalarından.birşey demiyorlar ama bıkmıştır.

"Ya Allah Allah pişiği ne KADAR çok abartıyorsun sanki kim bilir ne, bana ne bağırıyosun ben ister miyim çocuk pişik olsun" dedim.

Onu anlıyorum çocuğa kıyamıyor bana bağırıyor.
Ama bir gün oturup sakince konuştum.
Bak çocuk hasta da olsa pişik de olsa bana bağırma kalbimi kırma bağırmıcaksın bana dedim

Yüz kere konuştum bunu iyice anlasın die
Tamam bu biraz düzeldi.
Bana bağırmayı bıraktı.

Bu sefer 15 aylık bebeğe bağırmaya başladı.
Çocuk ağladığı zaman
Gözlerini açarak titreyerek bağırıyor
Dişlerini sıkıyor.

Zaten ruh hali sürekli değişiyor çok zor biri.
Annemler abimler falan çok sakin olarak tanırlar ama öyle değil. Bipolar falan olduğundan şüpheleniyorum.
Sürekli ruh hali değişiyor.

Hiç memnun olmuyor. Ailecek Dışarı çıkmak istemiyor.
Yalniz gezmeyi seviyor. Ozaman mutlu oluyor sadece,birde evde uyuyunca.

Evde onunla yaşayan bnm . Çok zor

Bu gece bebeğimi ninni söyleyerek uyutmaya çalışıyordum sallıyordum dua okudum fln
uyumadı
babası da saat 23.00 de uyudu.
( uykusu ağırdır ) erken uyudu

Bebek bayağı bi ağladı uyumadı .
babası uyandı saat 01.00 ve gözlerini patlatarak dişlerini sıkarak bebeğe bağırdı.
( Bana bağıramadığı için bebeğe bağırıyor)
"Ya hadi yat uyu artık çabuk yat hadi" yüz ıfadesi nefret dolu sanki

Diyerek bebeğime bağırdı kalktı açık olan tv yi fişinden çekti sinirinden kapattı. ( tv nin sesi kısıktı )

Benm dualar okuduğum şefkate ihtiyacı olan bebeğimize uykusundan kalkıp bağırdı.

1 kere değil 2 kere değil 3 değil her gece böyle

Çocuğun psikolojisini bozacaksın diyorum anlamıyor
Bişey olmaz diyor.

Bebeği erken uyutsam gece uyanıyor gezinmek istiyor
((( geç uyuyunca uyanmıyor ))) geç dediğim 01.00 civarı

Bende o bağırdıkça soğudum , o da benden soğudu bence.

Sonuçta ilk tanıştığımızdaki gibi değiliz 8 sene oldu tanışalı

Bende kavga gürültü olan evde büyüdüm ve ruh halime yansıdı ama ister istemez.
İnsan etkileniyor.

Sizin Çocuğunuz hasta olunca eşiniz söylenir mı bağırır mı?

Psikiyatriye götüreyim diyorum ben deli değilim diyor. Klasik

Sayesinde panik atak oldm

Bu arada CANLARIMSINIZ der. HERŞEYİMSİNİZ der. Hani ???
Siz de bir doktora görünün, sizin de psikoloji bozulmuş bir tuhaf olmuşsunuz.
Adam dengesiz her hakareti ediyor eşe çocuğa bağırıyor ama canlarım diyip seviyor diye bana akıl verin diyorsunuz.
Adam kızınca sizi bir sövsün sonra geçer merak etmeyin mi diyelim, siz bu adama niye çocuk verdiniz vallahi merak ediyorum

Şöyle ruh hastalarını niye baba yağıyorsunuz yahu??? Çocuğa acıdım el kadar bebekken şiddet görmeye başlamış. Sizce çocuğunuzun normal bir insan olma olasılığı nedir?
Bugün yine konuştum ben anneme gidicem çocukla kalmaya sen evde dur uyumak istiyorsun ya uyu dedim
(Yemek normalde hep yaşarım ama bu kez yapmıcam)

Aperatif yesin banane.

Bugün de bedduam mı tuttu ne karnı ve böbreği ağrıyormuş.

Birde bana sitem etti hiç sormuyormuşum kocacı ağrın var mı diye soracakmışım. Sormamı bekliyor.

Umrumda değil.

Yahu adamın huyu zaten böyleymiş de neden bu adamı çocuk sahibi yaptınız ki?

Çocuktan önce ya ayrılmanız ya da aile terapistine gitmeniz, eşinizin tedavi görmesi gerekirdi. Hiç bir çocuk böyle bir babayı, böyle bir aile ortamını haketmez.

Babam bize bir fıske vurmamıştır ama herşeye sinirlenen, bağıran biriydi şu yaşıma geldim hala kavgalı, gürültülü, gergin ortamları sevmem, ani ve yüksek seslerden korkarım.

Lütfen çocuğunuza bunu yaşatmayın. Ne yapın edin eşinizi tedaviye ikna edin. Bebeğe çok üzüldüm.

X