Çocuk Hastalıkları Bebeği süt alerjisi olan anneler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhaba herkese,
Başlıkta belirttiğim üzere bebeği süt alerjisi olan 53günlük bir anneyim. Yüzündeki kızarıklıklar artık iyice artınca oğlumun hastaneye gittik ve doktor süt alerjisi olabilir süt ürünlerini keselim dedi ben 3 haftadır süt ve süt ürünleri ve yumurta yemiyorum fakat çocuğumda ki hırıltılı nefes mukuslu kaka huzursuzluk geçmiyor kızarıklıklar tabiki farkedilecek şekilde geçti ama çoklu besin alerjisinde şüpheleniyorum bir kaç gün hatta patates haşlaması ve pirinç yedim eşim bu şekilde yaptığımı doktora söyledi ve doktor hayır sen çocuk emziriyorsun ye sadece süt ve yumurtayı ve şüphelendiğin domates gibi gıdalar varsa onları kes dedi ama çocuğumun ağlaması huzursuzlukları geçmiyor doğduğundan beri gazdan mı ağlamalar diyorum alerjiden mi acaba birlikte ağlar hale geldik rabbim tabiki daha büyük hastalık vermesin ama bir anne olarak ve ilk çocuğum tecrübesizliğimden dolayı oldukça endişeli ve üzgünüm hiç bi yere çıkamıyoruz ağlıyor sürekli içinizde bu durumu yaşayan yada yaşamış insanlar varsa lütfen fikirlerini ve yaşadıklarını yazarsa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden. Rabbim tüm bebeklere şifa versin.
Canım merhaba bizde aynı sorunu yaşıyoruz 7. Aya giricez nasipse yavaş yavaş geçmeye başladı aynı seninki gibi oldu bizimde doktoru süt alerjisi olduğunu tüm süt ürünlerini ve baharat türlerini kesmem gerektiğini söyledi hepsini kestim ve İnan rahat bi nefes aldım bazen aynı şekilde biranda hastalanırdı gazlanırdı hemen doktora götürürdük doktor sen bi kek parçası bi çubuk parçası yesen bile anında hastalanır çok dikkat ediceksin dedi mesela paketli yiyeceklerde süt içeren aroma verici içeren şeylerden uzak dur ben 6 ay marketten bişey yemedim İnan zulüm gibiydi yumurtada yok ayrıca 6 ay sadece çay ev yapımı reçel içerisinde yumurta olmayan makarna meyve ve sebze bu şekilde beslendim ve şükür geçti o zamandan beri hastalanmıyo şuan yavaş yavaş açmaya başladık deniyoruz doktorum eğer hastalanıcak olursa bu kez 1 yaşına kadar keseriz dedi şimdilik bişey yok bakalım deride döküntü dışında 1 hafta bunların hepsini kes gör bak çok rahatlıycaksın canım

Bizimde süt alerjisi ve susam alerjisi var. Tahin pekmez,dana eti,tüm süt ürünleri yasak. Çok dikkatli davran tum aldıklarının içeriğini oku, mukus bizdede hala geçmedi biz 4 aylık olduk.2 aydır diyetteyiz.

Canım merhaba bizde aynı sorunu yaşıyoruz 7. Aya giricez nasipse yavaş yavaş geçmeye başladı aynı seninki gibi oldu bizimde doktoru süt alerjisi olduğunu tüm süt ürünlerini ve baharat türlerini kesmem gerektiğini söyledi hepsini kestim ve İnan rahat bi nefes aldım bazen aynı şekilde biranda hastalanırdı gazlanırdı hemen doktora götürürdük doktor sen bi kek parçası bi çubuk parçası yesen bile anında hastalanır çok dikkat ediceksin dedi mesela paketli yiyeceklerde süt içeren aroma verici içeren şeylerden uzak dur ben 6 ay marketten bişey yemedim İnan zulüm gibiydi yumurtada yok ayrıca 6 ay sadece çay ev yapımı reçel içerisinde yumurta olmayan makarna meyve ve sebze bu şekilde beslendim ve şükür geçti o zamandan beri hastalanmıyo şuan yavaş yavaş açmaya başladık deniyoruz doktorum eğer hastalanıcak olursa bu kez 1 yaşına kadar keseriz dedi şimdilik bişey yok bakalım deride döküntü dışında 1 hafta bunların hepsini kes gör bak çok rahatlıycaksın canım
Deride döküntü mü oldu sizinde ilk belirti

Bizimde süt alerjisi ve susam alerjisi var. Tahin pekmez,dana eti,tüm süt ürünleri yasak. Çok dikkatli davran tum aldıklarının içeriğini oku, mukus bizdede hala geçmedi biz 4 aylık olduk.2 aydır diyetteyiz.
Mukus uzun süre geçmiyormuş sanırım 1ay kadar sürüyormuş tamamen iyileştikten sonra

İlk yüzü kızarıktı yara gibi doktorumuz hemen bildi zaten sonra diyete başladım arada istemeden de olsa kaçırıyordum bişeylerin içinde o zamanda deride döküntü tuvaleti köpük gibi oluyordu ve gazlanıyordu
Hııı bizde de deride döküntü mukuslu kakayla başladı ben kaçırmadan yapıyorum diyeti yüzü geçti kaka aynı

Bülent şekerel i duydunuz mu Ankara'da prof özel muayenehanesi var. 23 ocağa randevu aldım katı diyet yapmadan tedavi ettiği söyleniyor fakat muayenesi oldukça pahalı .

X