Bebeğim az kilo alıyor

Emilikya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2016
8
-1
Kızım 4 kilo doğdu şu an 4 aylık 6 kilo 300 gram İlk 3 ay 1'er kilo alanlar bile var bana çok Az alıyormuş gibi geliyor ek gıdaya geçmek için doğum kilosunun 2 katına çıkmasını beklemem gerekir mi ama 2 ayda 2 kilo daha alabileceğini sanmıyorum

ek gıda için en azından 5.5 ayı bekleyin. Zaten tadım olarak başlıyor kaşık kaşık yemek yemeyecek yani. benim kızım 3.100 gram doğdu ve 500 grdan fazla almadı aylarca.

ek gıda için en azından 5.5 ayı bekleyin. Zaten tadım olarak başlıyor kaşık kaşık yemek yemeyecek yani. benim kızım 3.100 gram doğdu ve 500 grdan fazla almadı aylarca.
Suan kilosunu soyledigimde iyi diyo doktorumuz ama dogdugu kiloya bakinca az aliyo sütüm de az mamayla destekliyorum ama 40 haftayi doldurmustu dogdugunda gelisim olarak önde dönüyor oturuyor kendi kalkmaya yelteniyo

Kızım 4 kilo doğdu şu an 4 aylık 6 kilo 300 gram İlk 3 ay 1'er kilo alanlar bile var bana çok Az alıyormuş gibi geliyor ek gıdaya geçmek için doğum kilosunun 2 katına çıkmasını beklemem gerekir mi ama 2 ayda 2 kilo daha alabileceğini sanmıyorum
Ek gıdaya geçince kaşık kaşık yiyecekmi yada öğünleri koca tabakmi olacak .5.5-6 ayda ufak ufak tadimla baslaniyor Onunla kilo alamaz ki 1 yaşına kadar anne sütü yada devam sütü agirlikli olacak . Madem devam sütü veriyorsunuz ozaman öğünleri cogaltin . Yada emzirme sonu sağım yapın sütünüzü cogaltin.

Doğum kilosu zaten 4 kg. Şu anki kilosunda da geri kalmışlık yok. Bebeğin obez olmasını mı istiyorsunuz anlamadım. Gelişimi zaten doğal seyrediyor

Doğum kilosu zaten 4 kg. Şu anki kilosunda da geri kalmışlık yok. Bebeğin obez olmasını mı istiyorsunuz anlamadım. Gelişimi zaten doğal seyrediyor
Kilo alma araliginda ay ay geride suan 2 bucuk kilo dogan da 6 kilo yani doktor da kilo alimi yavas dedi dogum kilosuna bakilirsa

Benim kızım 3050 gr doğdu hastaneden çıkarken 2800dü ve şuan 4.5 aylık 5 kg kilosu normal diyor doktorlar sizinkine nasıl kilo alımı düşük diyorlar anlayamadım. Sütünüzün yetmediğine siz mi karar verdiniz ? mamaya doktorunuz mu başlattı? Kilosu gayet iyi bence ayrıca ek gıda içinde çok erken.

X