Bebeğim Doymuyor Olabilir mi?

Minnakeller

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2017
635
1.818
33
Merhaba arkadaşlar. 5ay 2 haftalık kızım var. Kızıma sadece anne sütü veriyorum (tam 6 ay olana kadar böyle düşünüyordum) ama son zamanlarda sanki doymuyor gibi. sürekli meme istiyor. normalde gece sadece 1 kez uyanırdı emmek için şimdi 3 kez uyanıyor. ha bu arada 2 dişi de çıktı. diş çıkmasına rağmen hala diş sorunu mu onu da bilemiyorum aslında.
ilk bebeğim olduğu için beslenme konusunda korkuyorum yanlış bir şey yaparım diye. Acaba ufaktan yoğurt versem mi? bir öneriniz var mı?nasıl ne ile başlanıyor ek gıdaya?

Ek gidaya sebzeyle baslayin diyenler var ama doktorumuz bize elma armut v3 yogurtla baslatmisti. Meyvenin tadini alinca sebze yemez diyorlar ama benim kizim yiyor ikisini de.

Ben doymadigini dusunmuyorum bebeginizin. 5.ay kontrolunde doktor gece uyanmalarinin artacagini, annem burda mi diye bile uyanacagini soyoemisti. Eger gece kalkip memeden iki firt cekip uyuyorsa cok buyuk ihtimal bu yuzden.

Ek gidaya 6.aydan once baslamak konusunda da kizimi goturdugumuz bi prof pediatrist gunluk kilo alimina gore karar verilir demisti. Gunluk kac gr oldugunu net hatirlamiyorum ama bize kesinlikle baslatmamisti.

doymuyor olabilir. ama dediğiniz gibi diş sıkıntısı da olabilir. ben 4. ayda başlamıştım ek gıdaya. bence azar azar yoğurt verebilirsin. veya havuç patates püresi azar azar.

Sizi aradığından olabilir. Benim oğlum da sürekli kalkıyordu. Hatta yaşına kadar devam etti bu durum. Ama kilosu çok iyiydi. Bence doktora danışın. Kilo alışı normalse sorun yoktur. Anne sütü her zaman önde tutulmalı yaşına kadar ek gıdayı ara öğün olarak düşünün.

Bebeğinizin artık mesafe kavramı gelismeye başlıyor ve sizin ondan uzaklaşabileceginizi anlıyor, bunun korkusuyla baş etmeye çalışıyor. Muhtemelen sizi yoklamak için, stresini dindirmek icin daha çok emiyordur.

Kilosuna baktırın, kilo alımı iyiyse ek gıda için acele etmeyin. Zaten ilk yil bebeğin günlük gida alımının yüzde doksanini anne sütü karşılamalı. Bir yasa kadar ek gıdaya alışacak kadar tadımlık ek gıda verilmesi taraftarıyım. 11 aylik bebeğime şimdiye kadar hiç ek gıda öğünü vermedim. Oyalayacak kadar veriyorum eline yiyebildiklerinden. Madem sutunuz var size de tavsiye ederim.

X