Bebeğim epilepsi mi

Çok şanslısınız eşiniz çocuk doktoru:) gerçekten kabus gibi bir şeydi ben tektim ve ne yapacağımı bilemedim. Oysa insan okuyor bildiğini sanıyor. Ben hep derdim havale geçirirse şunu şunu yaparım diye ama hiç birini yapamadım. Bir anda ateşlenince anlamadım bile ne olduğunu yani. Sonrasında ilk zamanlar elimde ateş ölçerle gezdim hep evde. Hâla azıcık sıcak bulsam ateşi mi çıkacak diye tetikteyim. Ateşi çok çok yükselmeden ilaç vermemiz gerekiyor ateşlenince artık.

Sizede cok gecmis olsun 🌻

Olabilirim ama inanın her yaptığında içimden birşey kopuyor sanki gün içinde tekrarlıyor başını öne arkaya sallıyor. Bir aydır bunu yapıyor. Kimse bize net birşey söylemiyor gözlemleyin demek dışında😶😶
Gözlemleyin elbette. Ama epilepsinin tek belirtisi bu değildir. Birde bir çok çocuk bu dediğiniz hareketi yapar. Şimdi birde ilgi o hareket üzerinde olduğundan sizin daha çok dikkatinizi çekiyor, bebeğinizinde hoşuna gidiyor olabilir.

Gözlemleyin elbette. Ama epilepsinin tek belirtisi bu değildir. Birde bir çok çocuk bu dediğiniz hareketi yapar. Şimdi birde ilgi o hareket üzerinde olduğundan sizin daha çok dikkatinizi çekiyor, bebeğinizinde hoşuna gidiyor olabilir.
Teşekkür ederim umarım öyledir

İnşallah öyledir 🙏🙏ama bazı doktorlarda örneğin nörolog ya da çocuk doktoru normal değil vs dedi ama çocuk nöroloğu bilir dedi hareket için yani tekrarladığı için 😶😶öyle kötüyüm ki son bir aydır yiyemiyor içemiyorum
Merhaba oncelikle çok geçmiş olsun umuyurum suan çok iyidir yavrunuz beninde kızım var henüz çok küçük bir prof bahsetmissiniz kan testi vs yapan ismi nedir acaba önerir misiniz
Begüm 55 günlük irkilme sicamlari yoğun videodan şüphelenildı eeg de birsey çıkmadı iyi bir klinik muayne gerekli kan testi vs yapılmadı istemedi doktorlar ama içim hiç rahat değil

Bir süre gözlemlemek lazim o zaman. Zor bir durum biliyorum. Oglum bir kere havale gecirdi. Bizde epilepsi testi yaptirmak zorunda kaldik..sükür temiz cikti. O Günler ne kadar stresli oldugunu biliyorum. Siz yinede kendinize dikkat etmeniz lazim. Yemekten icmekten kesilmemelisiniz (Ramazan var tabi, ama genel olarak söylüyorum). Dedigim gibi bazi bebekler kafa sallama hareketleri gösterir. Bunu zamamla birakiyorlar. Siz gereken testleri yinede yaptirin. Hem iciniz rahat eder.
Merhaba benim kızımda ateşli havale geçirdi epilepsi diyemeyiz ama tedbir amaçlı ilaca basladık sizde nasıl olmustu acaba

Merhaba benim kızımda ateşli havale geçirdi epilepsi diyemeyiz ama tedbir amaçlı ilaca basladık sizde nasıl olmustu acaba

Merhaba öncelikle cok gecmis olsun. Oglum havale gecirdikten sonra bir kac gün hastanede kaldi. Hastaneden ciktindan sonra baska bir hastanenin nöroloji bölümüne gittik. Orda testler yapildi. Cocugun basina böyle sapka gibi birsey taktilar kablolarla dolu, hic gördünüz mü bilmiyorum. Bir süre ölcüldü ve vir kac test yaptilar. Epilepsieye dair bir kanita rastlamadilar sükür. Ilac verilmedi. Sadece simdi ateslense zamaninda ilac vermemiz söylendi. Tekrarlanmadi sükür

Merhaba öncelikle cok gecmis olsun. Oglum havale gecirdikten sonra bir kac gün hastanede kaldi. Hastaneden ciktindan sonra baska bir hastanenin nöroloji bölümüne gittik. Orda testler yapildi. Cocugun basina böyle sapka gibi birsey taktilar kablolarla dolu, hic gördünüz mü bilmiyorum. Bir süre ölcüldü ve vir kac test yaptilar. Epilepsieye dair bir kanita rastlamadilar sükür. Ilac verilmedi. Sadece simdi ateslense zamaninda ilac vermemiz söylendi. Tekrarlanmadi sükür
EEG yapılmış bizdende istendi 18 de yapılıcak İnş bişey cıkmaz sizde gecmiş olsun tşk ederim

Merhaba arkadaşlar çok zor ve stresli bir süreçten geçiyorum bilgi ve dualara ihtiyacım var🙏🙏 9 aylık bir kızım var geçen ay 20 cm bir yükseklikten düştü burnu kanadı gripti zaten grip için çocuk doktoruna götürdük. Antibiyotik vs yazdı. Gitmişken düşmesinden bahsettik muayene etti çocuk normal dedi. Eve geldik bizde önemsemedik açıkçası o gece kızımız başını öne arkaya 3 kere sallayıp yana yatırdı ilk defa fark ettik bunu iki defa yaptı sabah aynı şekilde iki defa yaptı video çekip çocuk nörolojiye götürdük tomografi çekti birşey yok zamanla bırakır bırakmazsa getirin dedi. Bırakmadı yapmaya devam etti. Başka çocuk nöroloğa götürdük. O da epilepsi başlangıcı olabilir dedi ama nöbet de olmayabilir düşmeye bağlı birşey değil dedi. İlaç vermekniçin erken dedi. Eeg istedi. Çektik 15 dk temiz çıktı. Evde gözlemleyin dedi tabi kız günde iki üç kere yapıyordu bazen de başını öne atıyordu dayanamadık bir prof çocuk nöroloji araştırdık gittik. Mr, tomografi, kanlar herşey temiz çıktı. 30 dk eeg istedi sonuç çıktı iyi temiz vs dedi 1 ay sonra ve 3 ay sonra tekrar istedi kıyaslicakmış. Ama rapora baktım bu arada raporu bir arkadaşımız gösterdi doktora biz gidemedik. Raporda bu eeg anormal gibi birşey diyor öyleyse doktor niye iyi demiş kötüyse ilaç yazması gerekmez mi? İyiyse niye tekrar istedi nasıl beklicem bilmiyorum kafam çok karışık😶😶 bu arada bu sallamalar dışında kızımın gelişimi gayet iyi. Sadece son bir aydır grip sürekli hastanelerde olduğumuz için galiba. Lütfen fikirlerinizi yazın.
anormal diyen kişi kim anlamadım tam. raporda bildiğim kadarıyla bu çocuk anormalyazmaz. doktor söylediyse arkadaşınız iyi dinleyememiştir. bence siz doktorunuza ulaşın sorun tekrar, böyle duyduk diye söyleyin o sizi bilgilendirir

Grip demişsiniz bununla alakalı olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar çok zor ve stresli bir süreçten geçiyorum bilgi ve dualara ihtiyacım var🙏🙏 9 aylık bir kızım var geçen ay 20 cm bir yükseklikten düştü burnu kanadı gripti zaten grip için çocuk doktoruna götürdük. Antibiyotik vs yazdı. Gitmişken düşmesinden bahsettik muayene etti çocuk normal dedi. Eve geldik bizde önemsemedik açıkçası o gece kızımız başını öne arkaya 3 kere sallayıp yana yatırdı ilk defa fark ettik bunu iki defa yaptı sabah aynı şekilde iki defa yaptı video çekip çocuk nörolojiye götürdük tomografi çekti birşey yok zamanla bırakır bırakmazsa getirin dedi. Bırakmadı yapmaya devam etti. Başka çocuk nöroloğa götürdük. O da epilepsi başlangıcı olabilir dedi ama nöbet de olmayabilir düşmeye bağlı birşey değil dedi. İlaç vermekniçin erken dedi. Eeg istedi. Çektik 15 dk temiz çıktı. Evde gözlemleyin dedi tabi kız günde iki üç kere yapıyordu bazen de başını öne atıyordu dayanamadık bir prof çocuk nöroloji araştırdık gittik. Mr, tomografi, kanlar herşey temiz çıktı. 30 dk eeg istedi sonuç çıktı iyi temiz vs dedi 1 ay sonra ve 3 ay sonra tekrar istedi kıyaslicakmış. Ama rapora baktım bu arada raporu bir arkadaşımız gösterdi doktora biz gidemedik. Raporda bu eeg anormal gibi birşey diyor öyleyse doktor niye iyi demiş kötüyse ilaç yazması gerekmez mi? İyiyse niye tekrar istedi nasıl beklicem bilmiyorum kafam çok karışık😶😶 bu arada bu sallamalar dışında kızımın gelişimi gayet iyi. Sadece son bir aydır grip sürekli hastanelerde olduğumuz için galiba. Lütfen fikirlerinizi yazın.
Benim kızımda başını öne doğru sallıyor eh eh eh diye ses çıkarıyor. Biz dur vs diyoruz tekrarlıyor 13 aylık. Gözleri bazen yukarı bakıyor

Anormal olsa doktor ilaca başlardı. Evham yapıyor gibisiniz.
Bence de biraz evham gibi oldu epilepsi olsa da tedavi var benim oğlum da epilepsi 1 aylıkken nöbet geçirdi ve biz 15 dk girmedik 24 saatlik girdik çok zor günler atlatik sizinki de hiç bişi yok yani dalma el ayak taş gibi olma olunca epilepsi olur

X